Jump to content


Fotografije

Varenje rama


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
69 odgovora na ovu temu

#1 pticica

pticica
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 01 August 2008 - 09:54 AM

Prvo pozdrav svima.
Pre neki dan puko mi je ram na Capriolo Anakondi na prvom varu ispod sedista...pa me zanimaju par stvari. Ram je gvozdeni. Jel to ima smisla da se vari? Ako ima, gde da odem da mi to lepo urade?
Hvala unapred.
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 01 August 2008 - 09:58 AM

Gvozdeni ram još i može da se zavari kod prvog razumnog zavarivača, ali mesto gde ti je pukao var govori o kvalitetu svega toga... radije se ispruži za neki drugi, bolji ram.
  • 0

#3 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 01 August 2008 - 10:54 AM

pronadji temu gde smo pisali o varenju aluminijuma, pretpostavljam da ima i obican aparat za gvozdje..
  • 0

#4 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 August 2008 - 05:14 PM

Na tom mestu ramovi uglavnom pucaju zbog izvucene sticne preko mere. Kad to zavaris spusti sticnu u ram da ulazi bar 8-10cm.
  • 0

#5 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 02 August 2008 - 07:39 AM

Vari slobodno. Meni je pukla kuka na koju se kaci zadnji tocak i menjac. Poslali su me kod coveka koji vari sve sto moze da se vari i ram sam vozio jos nekoliko hiljada km bez ikakvih problema.
  • 0
.

#6 pticica

pticica
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 02 August 2008 - 08:07 PM

Hvala svima na komentarima.
  • 0

#7 spiralc

spiralc
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts
  • LocationKnjazevac

Postavljeno 07 August 2008 - 01:05 PM

ma daj 50e za neki alu ram i vozices ga dozivotno, a taj capriolo daj za staro gvozdje.
  • 0

#8 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 07 August 2008 - 01:31 PM

Pa nisi baš u pravu.. Aluminijum je materijal koji stari, tj. s godinama mu se menjaju mehaničke karakteristike. S druge strane, čelik pošto je mnogo elastičniji, ako se čuva od korozije može da traje večito. Sa stanovišta konstruktivne upotrebljivosti čelik je skoro pa savršen - jedina mana mu je prevelika gustina :(
  • 0

#9 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 07 August 2008 - 11:35 PM

Stari aluminijum ali za 3-5godina to ne moze da se oseti-koliko ce ram biti u upotrebi a i vise sto da ne :wink: .Mislim da ima Capriolo HydraShock 19''-alu 7005 za neke smesne pare.nesto oko 3500-4000din.Jeste verovatno malo tezi al je lepotan u odnosu na ostale Capriolo ramove.Ako si bas emotivno vezan za taj ram vari ili ako trenutno nisi pri parama ali vareno nikad ne moze da bude isto a i ramovi su potrosna roba :wink:
  • 0

#10 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 August 2008 - 10:08 AM

Mislim da ima Capriolo HydraShock 19''-alu 7005 za neke smesne pare.nesto oko 3500-4000din.Jeste verovatno malo tezi al je lepotan


Kasno Marko na Kosovo stiže (mislim na sebe :) ).....Pozovem ja radnju pre jedno nedelju do dve dana i pitam za hydra shock ram. Kaže mi lik ima još jedan 20 inchni pa možeš da dođeš po njega. Ja se polakomim na ram za 3800 dindži (nešto novo :mrgreen: ) i sačekam da dođe platica da odem da pazarim.....mog razočarenja kad su rekli da je taj jedan kupio njihov kolega i da toga više neće biti jer ne uvoze te ramove više. Kasnije od Miška sa Ade saznam da je kolega morao da kupi taj ram jer je imao naprslinu i bio reklamacija. Pukotina je bila na vratu rama pa je varena. :(

E a što se tiče AL koji je malo stariji....pa ne fali mu ništa. Imam ja dvojicu drugara koji imaju Alu ramove stare po deset i više godina.....ma radi bez problema, a nije baš da miluju bajseve. Samo redovno čišćenje i briskanje da bi se uočile eventualne pukotine koje mogu nastati. Inače to se nekad mora desiti ..... sem kada je u pitanju Cr Mo :wink:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#11 MarkoEnter

MarkoEnter
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 17 August 2008 - 03:06 PM

Ako se lepo zavari ima da drzi dobro,ja sam vario do sad dosta, pogledaj ako mozes da nadjes nekog sa tig aparat da zavari .

pozdrav Marko
  • 0

#12 spiralc

spiralc
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts
  • LocationKnjazevac

Postavljeno 03 September 2008 - 01:56 PM

Skoro sam sredjivao prijatelju bajk sa alu ramom sa vise od 20 leta. Ram je Kettler i ko nov, nigde deformiteta.
  • 0

#13 spiralc

spiralc
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts
  • LocationKnjazevac

Postavljeno 11 September 2008 - 11:10 AM

[-X BITNO ZA SVE KOJI VARE ALU RAMOVE!!! [-X
Proverite da nije ram legura sa berilijumom. Ukoliko jeste, i varite, busite ili secete, sigurno necete imati vise postova na cikloberzi. :!:
  • 0

#14 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 11 September 2008 - 11:16 AM

vidi ovo, DuraFix stapici za lako zavarivanje aluminijuma

[youtube_embed][/youtube_embed]
  • 0

#15 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 September 2008 - 01:50 PM

Coool! Jel' prodaju i brener uz to, ako vec mislimo da ne poklanjamo pare majstorima? :-) Moze li to sa lemilicom, nekom koja ima deblji vrh? :D Daj, nabavite te stapice, da ojacamo ramove na spojevima, pa pravac na downhill! 8)
  • 0

#16 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 19 September 2008 - 02:34 PM

nesto kontam verovatno moze i sa onim malim brenerom na plin. Ima na buvljaku da se uzme.
  • 0

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 September 2008 - 08:07 PM

Sta ima? Tih malih boca ima na budzi, a ima li ovih alu-stapica? Gde to nabaviti? Mislim, ne treba mi sada, ali nikad se ne zna. :)
  • 0

#18 spiralc

spiralc
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts
  • LocationKnjazevac

Postavljeno 26 September 2008 - 11:37 AM

Ja sam mali bremer uzeo u metrou za 350din. Puni se plinom za upaljace. Radi super, samo sto se preterano brzo prazni, tako da covek jedva stigne nesto da uradi, a vec mora ponovo da ga puni.
  • 0

#19 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 November 2009 - 11:35 AM

Stara tema, ali čisto da se konsultujem.

Imam bajk star 17 godina, Heidelberg Biria kojim se uglavnom vozam po gradu kada sam u poslu. Tu i tamo je bilo nekih problema, međutim skoro mi se dogodilo da mi je ram naprsao na mestu gde ulazi šticna (nosio sam ga u servis biciklističkog kluba Vojvodina i eksplicitno tražio dužu šticnu, a dobio sam u principu istu koja je bila malo izvučenija i - kvrc - uzgred, sama šticna se iskrivila u međuvremenu).

Moje pitanje je da li to mogu da odnesem slobodno kod nekog varioca da mi samo zavari (ram je stari, čelični)? Da li treba da se to ojačava nekim dodatkom ili može samo da se uradi var na tom mestu?
Nemam ovde fotoaparat da to uslikam kako treba ali probaću sa mobilnim:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

I chill harder than you party. 


#20 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 November 2009 - 12:24 PM

Ovo moze svaki varilac da ti uradi, prilicno je trivijalno, ne trebaju ti nikakva ojacanja.Jedini problem koji ces mozda imati je prodiranje vara u unutrasnjost cevi.To mora da se ocisti, postoji frezer koji samo tome sluzi.Genralno ti je to no problem.
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika