Jump to content


Fotografije

Gripovi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 16 July 2015 - 09:21 PM

Posle pola sata voznje, prsti na sakama krecu da mi trnu. Kad drzim kocnicu malo duze tj na spustu zna isto tako da se desi. Da li je to do gripova ili je nesto drugo u pitanju. Gripove koje imam su ergonomski, sa onim zadebljanjem.
Hvala

Sent from my K013 using Tapatalk
  • 0

#2 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 16 July 2015 - 09:54 PM

Ako koristis Eregon GP1 oni ne bi trebali da budu problematicni ali sa druge strane ne postoje univerzalni gripovi koji odgovaraju za svakoga.Ali ako koristis neku od kineskih kopija koji su dosta tvrdji mogu da budu itekako uzrok toga.

Sa druge strane kocnice vrlo lako to mogu izazvati jer da bi postigli istu silu kocenja na razlicitim kocnicama dajemo jaci ili slabiji stisak na polugu.

Ako imas slabije kocnice gde moras vise stiskati rucicu kocnice neminovno je da ce posle duzeg spusta prsti da trne...


  • 0

#3 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 17 July 2015 - 01:02 AM

Ne znamo sta vozite i kako. Ako je bicikl sa "avatara" cini mi se da ima ravan MTB volan grubo receno. Kod takvog volana sediste mora biti u visini ili ispod visine rucica ako se vozi na duze staze. Suvise tezine tela je oslonjeno na ruke. Najjednostavnije je spustiti sediste za 1cm. i po slici mi se cini da je suvise visoko iznad kukova. Ima puno mogucih uzroka zasto je suvise tezine na rukama to se ne moze ovako naslepo resavati ali najjeftinije je spustiti malo sediste i/ili nabaviti biciklisticke rukavice sa uloscima od gela. Ali ni to nije uvek resenje ako niste pravilno izabrali velicinu rama bicikla...


  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 July 2015 - 05:34 AM

Visina sedla kad se siđe s bajsa zavisi od visine osovine pogona, tako da nije baš previše merodavna. Uz to, na opterećenje ruku više utiče horizontalni položaj sedla u odnosu na osovinu pogona (napred-nazad), nego sama visina sedla. Što je sedlo više u nazad, to su ruke rasterećenije. Sedlo se može pomerati po šinama za montiranje, a i u zavisnosti od vrste šticne:

 

IMG_4042.jpg

Skroz prava i sa pomerajem u nazad.  :)

 

Kad se vozi i, u tom položaju kao kad se drži korman, ruke sklone sa kormana, ako biciklista pada na nos, sedlo je previše unapred pomereno. 

DSCN1283.jpg


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 17 July 2015 - 07:26 AM

Ne znamo sta vozite i kako. Ako je bicikl sa "avatara" cini mi se da ima ravan MTB volan grubo receno. Kod takvog volana sediste mora biti u visini ili ispod visine rucica ako se vozi na duze staze. Suvise tezine tela je oslonjeno na ruke. Najjednostavnije je spustiti sediste za 1cm. i po slici mi se cini da je suvise visoko iznad kukova. Ima puno mogucih uzroka zasto je suvise tezine na rukama to se ne moze ovako naslepo resavati ali najjeftinije je spustiti malo sediste i/ili nabaviti biciklisticke rukavice sa uloscima od gela. Ali ni to nije uvek resenje ako niste pravilno izabrali velicinu rama bicikla...

Sve si pogodio:-) bike je sa avatara, ravan korman i velicina rama je 46 cm mislim da je to 18", a ja sam visok 170 cm. Kupio sam ga od nekog decka koji je otprilike isto moje visine. Probacu sa vasim savetima, da spustim sediste i pomerim unazad malo.
Hvala na dobronamernim savetima

Sent from my K013 using Tapatalk
  • 0

#6 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 09 September 2015 - 07:29 AM

Ovako, imam jedan problem: hoću da zamenim gripove koji su već bili na biciklu, ali nemaju nikakav mehanizam. Odnosno, izgleda da su samo "nataknute" na korman (nemam bolji izraz :smile: ) i ne mrdaju.

 

Da li neko ima predlog kako da ih skinem?

 

Hvala!

Attached Thumbnails

  • IMG_5772.JPG
  • IMG_5773.JPG
  • IMG_5774.JPG

  • 0

#7 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 September 2015 - 07:46 AM

Ukoliko ti metalni prstenovi nisu osiguraci, onda uzmi tecnost za pranje stakla (onaj sa pumpicom) prsni par puta unutar rucke i okreci je povlaceci sa volana.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#8 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 09 September 2015 - 07:52 AM

Ukoliko ti metalni prstenovi nisu osiguraci, onda uzmi tecnost za pranje stakla (onaj sa pumpicom) prsni par puta unutar rucke i okreci je povlaceci sa volana.

Nisu. Nemaju nikakvu funkciju. Oki. Super! Hvala! ;-)


  • 0

#9 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 09 September 2015 - 09:31 AM

Jel moze slika cele bicikle?Izgleda zanimljivo.


  • 0

#10 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 09 September 2015 - 09:56 AM

Jel moze slika cele bicikle?Izgleda zanimljivo.

Ovde ima par fotki sa zadnjeg putovanja: https://www.facebook...=1&l=efa5538751

 

A ima i tema: http://www.2bike.rs/...uzeri-cruisers/

 

;-)


  • 0

#11 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 09 September 2015 - 11:09 AM

Ako ne uspeš tako kako ti je Grbic objasnio, sipaj u špric vodu, zabodi iglu kroz sredinu gripa i ušpricaj malo. Ne znam koliko će teško igla proći kroz gumu, uglavnom to je bio jedini način na koji sam mogao svući svoje stare neoprenske gripove.


  • 0

#12 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 09 September 2015 - 11:16 AM

Или лепо прибегнеш сили,ако их више нећеш користити.Узмеш папагајке и свучеш их.


  • 0

#13 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 09 September 2015 - 01:00 PM

Ako ne uspeš tako kako ti je Grbic objasnio, sipaj u špric vodu, zabodi iglu kroz sredinu gripa i ušpricaj malo.

...umesto vode moze da ide pomenuti sredstvo za prozore ili taš za sudove

 

...Узмеш папагајке и свучеш их.

nikad nisam uspeo, samo se cepaju i lome

 

ja uzmem viljuskasti kljuc 24mm, umotam u meku krpu, naslonim na sipku upravljaca neposredno do gripova pa lagano ih cekicem ubedim da se svuku


  • 0

#14 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 09 September 2015 - 01:19 PM

Ја сам их и овако убедио.
  • 0

#15 stefan98

stefan98
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 09 September 2015 - 01:53 PM

Ja sam na nekom starom bajku uspeo da ih skinem cekicem na slian nacin kao sto je kolega naveo, a bili su dobro zapekli.


  • 0

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 September 2015 - 02:14 PM

Odignu se malo - šrafcigerom tankim, naprska se vode, ili sredstvo za pranje stakala na bazi alkohola.

 

Takođe, može se otpuštena ručica kočnice koristiti kao odlična poluga. Otpusti se šraf, pa se njome gura sa kormana i ručka.

 

Ako se gripovi ne moraju sačuvati, mogu se jednostavno preseći skalpelom i skinuti.

 

 

Pri montiranju novih gripova, pokvasiti vodom ili sredstvom za pranje stakala (na alkoholnoj bazi, Spin i slično) ručke i korman, montirati, sačekati da se osuši i stegne.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 09 September 2015 - 03:26 PM

Ukoliko ti metalni prstenovi nisu osiguraci, onda uzmi tecnost za pranje stakla (onaj sa pumpicom) prsni par puta unutar rucke i okreci je povlaceci sa volana.

Poprskao sam sredstvom za pranje stakla, sačekao par minuta i bez problema ih skinuo! HVALA!

 

A hvala i svima ostalima na savetima! ;-)


  • 0

#18 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 July 2019 - 06:44 PM

Da ne otvaram novu temu ima li kakvih xxxl gripova, za velike sake
Ja imam ovakve i najvise mi pasu od svih sto sam probao ali bilo bi bolje da su veci, ovaj siroki dio da je veci davao bi siri oslonac i manji pritisak

https://s.click.alie...s.com/e/nYemEAU

Te gripove postavim vodoravno a najvise bi mi pasalo da ih oborim, da rogovi idu ka podu, tako bi mi saka bila u normalnom polozaju al ruzno pa ne stavljam. Tu negdje grijesim u fittingu, kako god da se nastimam ako postavim gripove normalno, blago rogovi u zrak a ovaj siroki dio ka podu lomim saku i onda odmah trne. Volan mi je 68cm, pada mi na pamet da probam veci volan jedino sto je malo problem jer je 25.4 prihvat i nisam nasao veci od 68

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#19 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 14 July 2019 - 07:22 PM

Uzmi silikonske gripove, najudobniji i najbolji su od svih vrsta gripova (link). Imas i u malim oglasima za oko 600 dinara ako ne zelis da cekas da stignu iz Kine.


  • 0

#20 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 July 2019 - 07:35 PM

Imam ih na drugom biciklu, neki dan stigli, nisam probao voziti s njima, samo namontirao na stari bajk
Ajd bas cu probati, fini su na dodir al opet mali je precnik, 33mm su kad su navuceni
Danas sam narucio ovo za sipke i bucice, isto imam problem s njima jer su sake velike, probacu i sa njima voziti :)

https://s.click.alie....com/e/cdm0F7HI

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika