Jump to content


Photo

Ukraden u Becu-nadjen u Smederevu!


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 kenandrljo

kenandrljo
  • Members
  • 3 posts

Posted 22 June 2015 - 12:30 AM

Pozdrav ljudi, evo interesantne price. Bicikl mi je ukraden krajem maja u 22. Beckom okrugu iz zakljucane prostorije za bicikle, a i sam bajk je bio zakljucan. Kradju sam uredno prijavio policiji, predao im sve podatke, broj rama, itd. 

17. Juna sam nasao svoj bicikl u oglasima na ovom sajtu. "Odlicno ocuvan, cena fiksna 295 Evra, saljem BEXOM". 

S mesta sam seo u auto i zaputio se u Beograd. Iz policijske stanice na Vozdovcu su me uputili u Smederevo. Policija je postupila ekspresno, za svaku pohvalu. Bajk je oduzet, broj rama proveren i meni vracen. Istog dana sam ponovo bio u Becu.

Prodavac se pravdao da je bicikl kupio na Bubanj Potoku sa jos 3-4 bicikla.. 

Skinute su pedale (zbog lakseg transporta), blatobran, pumpa, i Sigmin T-Bone koji nosi svetla. Sve u svemu nije strasno.

Ista tema je pokrenuta i na Facebook stranici "Stollen Bikes Vienna" (proverite koga zanima)...

Ne znam sta bih jos rekao osim da izbegavate sva osiguranja za bajk na foru sajle. To zemljaci odradjuju za par sekundi. Cuvajte se i svako dobro! Pozdrav iz Beca!

Attached Thumbnails

  • 1401675_10205911368396905_9084176975859145154_o.jpg
  • 10505181_10205911367636886_4759867990623613039_o.jpg

  • 2

#2 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 22 June 2015 - 06:52 AM

Ti si jedan od retkih koji je našao svoj bicikl i to je dobro. Da je ukraden u Srbiji završio bi u delovima.. prodavac se nije nadao da će ga vlasnik nekim slučajem naći. Čak je i stavio dosta povoljnu cenu kako bi ga što pre prodao.. po ovome što vidim rekao bih da vredi i više ovde u Srbiji. 

Pohvale i za policiju koja je reagovala odmah.. često i ne bude tako. Da je sreće da budu kazne mnogo oštrije bilo bi i manje problema sa nestajanjam bicikala. 

Što se tiče zaključavanja.. ja ne koristim apsolutno ništa za zaštitu od kradje jer bicikl nigde i ne ostavljam. Izadjem, vozim i vratim se.. ako bih ga negde zaključao verovatno bi i nestao pa i ne rizikujem.


  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#3 Mika1981

Mika1981
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Posted 22 June 2015 - 08:47 AM

Dobro bi bilo da ostavis podatke kod koga si pronasao bike da ljudi ne kupuju od njega "kradenu" robu.


  • 0

#4 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Posted 22 June 2015 - 09:55 AM

Bokisd, 0652222477 (u slučaju da se oglas obriše)

http://www.2bike.rs/...-2#.VYfbR_mqpBc


  • 0

#5 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Posted 22 June 2015 - 02:12 PM

Bokisd, 0652222477 (u slučaju da se oglas obriše)

http://www.2bike.rs/...-2#.VYfbR_mqpBc

 

Mnogo se on potresao zbog toga. Svi oglasi obrisani i vec je verovatno presao na neki od naloga koji je otvorio ko zna kad da ne bude da se tek registrovao.

 

Nego, zna li se sta je policija preduzela povodom toga.


  • 0
.

#6 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Posted 22 June 2015 - 02:50 PM

Otišli na Bubanj Potok da isprate trag.


  • 1
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#7 kenandrljo

kenandrljo
  • Members
  • 3 posts

Posted 22 June 2015 - 10:04 PM

Evo covek gore je nasao oglas i prodavca. Ja sam malo gledao po oglasima, i bez namere da nekog uvredim, imam osecaj da je bar trecina bajkova sumnjiva (ovi bez pedala svakako!). U Austriji godisnje nestane 30 000 bicikala. Polovina u Becu. Prirodno idu put Madjarske, Srbije, Bugarske i Rumunije. Ja sam imao srece. Verovatno sto je na ramu ispisano CALVARO. Ram je zapravo Focus-ov Fat Boy. To je verovatno uticalo da se malo duze zadrzi u oglasima i da mi vremena.

Nego, razmisljam, da li je moguce da se nesto pokrenulo po tom pitanju (vest od danas):

 

"Carinici na Horgošu našli 22 polovna bicikla u kombiju

BEOGRAD, 22. juna 2015. (Beta) - Uprava carina saopštila je danas da su pripadnici te službe na graničnom prelazu Horgoš prema Mađarskoj, u kombiju švedskih registarskih oznaka, pronašli 22 polovna bicikla namenjena preprodaji u Srbiji.

Kako se navodi, bicikli su nađeni u subotu, 20. juna u tovarnom delu kombija kojim je upravljao državljanin Srbije, star 47 godina, koji je rekao da ih je kupio preko oglasa u Švedskoj sa namerom da ih proda u Srbiji.

Najbrojniji su bili bicikli marke ''Crescent'', kojih je bilo šest, zatim ''Giant'', ''Scott'', ''Focus'', ''Merida'', kao i po jedan primerak marke ''White'', ''Trek'', ''Drs'', ''Gt Avalanche'', ''Marin'' i ''Sduro''.

Carinici privremeno zadržali kombi do okončanja prekršajnog postupka pošto vrednost zaplenjene robe prelazi trećinu vrednosti vozila.

(Kraj)


  • 0

#8 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 22 June 2015 - 10:31 PM

imam osecaj da je bar trecina bajkova sumnjiva (ovi bez pedala svakako!)


Pa i u radnji su na svakom bajsu skinute pedale pa eto ti nisu kradeni... To nema veze sa ovim,to pretezno je zbog toga sto ljudi voze razlicite pedale (spd,platformu,kliples,obicne...) pa prodavci nude i opciju kupovine bajsa sa ili bez pedala,oces takve kakve su sa bajsem ili imas svoje..Uglavnom dobijes pedale na bajsu,kakve takve.. A to da se na ovim prostorima preprodaju bajsevi iz Evrope , vise ne vredi trositi tastaturu...
  • 0

#9 OldMountainMTB

OldMountainMTB
  • Members
  • PipPipPip
  • 134 posts
  • LocationZajecar

Posted 23 June 2015 - 02:32 PM

Najbolje da se osigura bajs,mislim na osiguravajuce kuce.To bar u Evropi dobro funkcionise tj. mozes da naplatis.Ne znam koliko moze da kosta godisnje.


  • 0

#10 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 23 June 2015 - 07:26 PM

Najbolje da se osigura bajs,mislim na osiguravajuce kuce.To bar u Evropi dobro funkcionise tj. mozes da naplatis.Ne znam koliko moze da kosta godisnje.

Pitao ja jedanput direktorku Delta Genarala onako iz zajebancije.. odgovor: ne možemo da osiguramo ništa što se ne može obezbediti zaključavanjem. Lanci i katanci ne smatraju se sredstvom obezbedjenja.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#11 OldMountainMTB

OldMountainMTB
  • Members
  • PipPipPip
  • 134 posts
  • LocationZajecar

Posted 24 June 2015 - 06:01 AM

Ma kod nas nema nista od toga ali u Austriji moze. 


  • 0

#12 kenandrljo

kenandrljo
  • Members
  • 3 posts

Posted 24 June 2015 - 12:55 PM

Malo sam se raspitivao: Za nov bicikl vrednosti 590 Evra, godisnje osiguranje kosta oko 75 Evra. Druga opcija je osiguranje pokucstva, odnosno svega sto je u stanu, podrumu, tavanu i sto je pod kljucem. Ono je povoljnije i iznosi 130-140 Evra godisnje.


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users