Olimpijada 2008 - Biciklizam
Started By
Ciklo
, Jul 27 2008 09:03 PM
13 odgovora na ovu temu
#2
Postavljeno 28 July 2008 - 07:46 PM
kazah Dmitri Fofonov (Credit Agricole )
...dobio shut kartu...
na eusportu će biti biciklizma iz Pekinga,ali ne mogu da verujem,da neće prenositi cross country...ili ja nisam našao...ako neko nađe nek javi..evo šta ima na programu (eusport)
dan 1. 09.08 drum muškarci 8.15h live, 00.00 snimak
dan 2. 10.08 drum zene 10.30 h live, 01.00h snimak
dan 5. 13.08 chrono zene 06.00h live
chrono mušk. 9.30h live
dan 7. 15.08 pista 11.15h live
dan 8. 16.08 pista 11.45h live
dan 9. 17.08 pista 05.00h live
dan 10. 18.08 triatlon 6.15h snimak
pista 11.00h live
dan 11. 19.08 pista 12.15h live
dan 12. 20.08 BMX 03.00h live
Mounti trke su 22-og i 23.08 ..
...dobio shut kartu...
na eusportu će biti biciklizma iz Pekinga,ali ne mogu da verujem,da neće prenositi cross country...ili ja nisam našao...ako neko nađe nek javi..evo šta ima na programu (eusport)
dan 1. 09.08 drum muškarci 8.15h live, 00.00 snimak
dan 2. 10.08 drum zene 10.30 h live, 01.00h snimak
dan 5. 13.08 chrono zene 06.00h live
chrono mušk. 9.30h live
dan 7. 15.08 pista 11.15h live
dan 8. 16.08 pista 11.45h live
dan 9. 17.08 pista 05.00h live
dan 10. 18.08 triatlon 6.15h snimak
pista 11.00h live
dan 11. 19.08 pista 12.15h live
dan 12. 20.08 BMX 03.00h live
Mounti trke su 22-og i 23.08 ..
#5
Postavljeno 09 August 2008 - 01:43 PM
Beijing Olympics men's road race rezultati:
(Average speed 38.4 km/h)
1. Samuel Sanchez (ESP) 6h23:49.
2. Davide Rebellin (ITA) at 0. 3. Fabian Cancellara (SUI) 0. 4. Alexander Kolobnev (RUS) 0. 5. Andy Schleck (LUX) 0. 6. Michael Rogers (AUS) 0. 7. Santiago Botero (COL) 12. 8. Mario Aerts (BEL) 12. 9. Michael Barry (CAN) 16. 10. Robert Gesink (NED) 18. 11. Levi Leipheimer (USA) 20. 12. Chris Anker Soerensen (DEN) 22. 13. Alejandro Valverde (ESP) 22. 14. Jérôme Pineau (FRA) 22. 15. Cadel Evans (AUS) 22. 16. Przemyslaw Niemiec (POL) 22. 17. Christian Vande Velde (USA) 30. 18. Paolo Bettini (ITA) 35. 19. Vladimir Karpets (RUS) 1:10. 20. Murilo Fischer (BRA) 2:28. 21. Fabian Wegmann (GER) 2:28. 22. Erik Hoffmann (NAM) 2:28. 23. Christian Pfannberger (AUT) 2:28. 24. Gustav Larsson (SWE) 2:28. 25. Nicki Sorensen (DEN) 2:28. 26. Radoslav Rogina (CRO) 2:28. 27. John Augustyn (RSA) 2:28. 28. Nuno Ribeiro (POR) 2:28. 29. Ignatas Konovalovas (LTU) 2:28. 30. Jackson Jesus Rodriguez Ortiz (VEN) 2:28. 31. Matt Lloyd (AUS) 2:28. 32. Kurt Asle Arvesen (NOR) 2:28. 33. Kanstantsin Siutsou (BLR) 2:28. 34. Remi Pauriol (FRA) 2:28. 35. Tadej Valjavec (SLO) 2:28. 36. Yaroslav Popovych (UKR) 2:28. 37. Simon Gerrans (AUS) 2:28. 38. Thomas Lofqvist (SWE) 2:36. 39. Thomas Rohregger (AUT) 2:36. 40. George Hincapie (USA) 2:36. 41. José Serpa (COL) 2:38. 42. Johan Vansummeren (BEL) 2:38. 43. Frank Schleck (LUX) 2:38. 44. Andrey Mizurov (KAZ) 2:38. 45. Roman Kreuziger (CZE) 2:46. 46. Kim Kirchen (LUX) 2:51. 47. Moises Aldape Chavez (MEX) 4:19. 48. Rein Taaramae (EST) 7:00. 49. Carlos Sastre (ESP) 7:17. 50. Franco Pellizotti (ITA) 7:17. 51. Sergey Lagutin (UZB) 7:17. 52. Hossein Askari (IRI) 10:33. 53. Ruslan Pidgornyy (UKR) 10:33. 54. Julian Dean (NZL) 10:37. 55. Jacek Tadeusz Morajko (POL) 10:37. 56. Ryder Hesjedal (CAN) 10:37. 57. Matija Kvasina (CRO) 10:37. 58. Marcus Ljungqvist (SWE) 10:37. 59. Svein Tuft (CAN) 10:37. 60. Denis Menshov (RUS) 10:37. 61. Jurij Golcer (SLO) 10:37. 62. Jan Valach (SVK) 10:37. 63. Marzio Bruseghin (ITA) 10:37. 64. Nicholas Roche (EIR) 10:37. 65. Laurens Dam Ten (NED) 10:37. 66. Peter Kusztor (HUN) 11:55. 67. Ivan Stevic (SER) 11:55. 68. Gatis Smukulis (LAT) 12:59. 69. Tanel Kangert (EST) 12:59. 70. Gonzalo Garrido (CHI) 12:59. 71. Edvald Boasson Hagen (NOR) 12:59. 72. Andre Cardoso (POR) 15:53. 73. Aliaksandr Kuchynski (BLR) 15:53. 74. Dainius Kairelis (LTU) 15:53. 75. Petr Bencik (CZE) 15:53. 76. Alexandr Pliuschin (MDA) 15:53. 77. Denys Kostyuk (UKR) 15:53. 78. Sergey Ivanov (RUS) 15:53. 79. Ghader Mizbani (IRI) 15:53. 80. David George (RSA) 15:53. 81. Philip Deignan (EIR) 15:53. 82. Glen Chadwick (NZL) 15:53. 83. Aliaksandr Usau (BLR) 26:10. 84. Tomasz Marczynski (POL) 26:10. 85. Nebojsa Jovanovic (SER) 26:10. 86. Takashi Miyazawa (JPN) 31:35. 87. Rafaa Chtioui (TUN) 39:15. 88. Park Sungbaek (KOR) 39:15. 89. Kin San Wu (HKG) 42:08. 90. Luciano Mendonca (BRA) 44:38.
Odustali: Alberto Contador (ESP), Simon Spilak (SLO), Jens Voigt (GER), Pierrick Fedrigo (FRA), Cyril Dessel (FRA), Pierre Rolland (FRA), Rigoberto Uran (COL), Ben Swift (GBR), Stef Clement (NED), Bert Grabsch (GER), Vincenzo Nibali (ITA), Lars Petter Nordhaus (NOR), Vladimir Miholjevic (CRO), Christophe Brandt (BEL), Stefan Schumacher (GER), Brian Bach Vandborg (DEN), van den Broeck (BEL), Timothy Gudsell (NZL), Patricio Almonacid (CHI), Evgeniy Gerganov (BUL), Borut Bozic (SLO), Stuart O'Grady (AUS), Maxim Iglinskiy (KAZ), Gabriel Rasch (NOR), Fumiyuki Beppu (JPN), Henry Raabe (CRC), Mehdi Sohrabi (IRI), Mario Contreras (ESA), Andriy Grivko (UKR), Vladimir Efimkin (RUS), Jason McCartney (USA), Roger Hammond (GBR), Karsten Kroon (NED), Oscar Freire (ESP), Steve Cummings (GBR), Maxime Monfort (BEL), Matej Jurco (SVK), Roman Bronis (SVK), Hichem Chabane (ALG), Juan José Haedo (ARG), Zhang Liang (CHN), Ahmed Belgasem (LBA), Gerald Michael Ciolek (GER), Raivis Belohvosciks (LAT), Jonny Bellis (GBR), Gallardo (BOL), Laszlo Bodrogi (HUN), Daniel Petrov (BUL), Matias Medici (ARG), Niki Terpstra (NED), Alejandro Borrajo (ARG), Robert Hunter (RSA), David Zabriskie (USA)
Cestitke nasima, trka je bila odlicna i teska, svaka cast, veliki uspeh je bio stici na cilj =D> =D>
P.s. jubilarni 1000 post
MTB do groba a i posle...
#8
Postavljeno 11 August 2008 - 08:02 AM
Sutradan ( 10.08. ) su dame drumašice izašle na stazu. Za razliku od prethodnog dana gde su muškarci išli ispod "tuša" da se osveže, jer su im vremenski uslovi bili 92% vlage i oko 30 stepeni temperatura - ženama taj veštački tuš apsolutno nije trebao! Teška kiša se obrušila na njih i tako ovu trku učinila još ekstremnijim događajem nego što i jeste. Elem, bilo je proklizavanja, padova, upadanja u kanal za odvod vode kolovoz...
Pobednica - Engleskinja Nicole Cooke bila je najspremnija, da kažemo i najprisebnija i osvojila zlato u sprintu ispred Šveđanke Emma-e Johansson i Italijanke Tatiana-e Guderzo.
Rezultati:
Nicole Cooke (Great Britain) 3.32.24 (35.706km/h)
2 Emma Johansson (Sweden)
3 Tatiana Guderzo (Italy)
4 Christiane Soeder (Austria) 0.04
5 Linda Villumsen Serup (Denmark) 0.09
6 Marianne Vos (Netherlands) 0.21
7 Priska Doppmann (Switzerland)
8 Paulina Brzezna (Poland)
9 Edita Pucinskaite (Lithuania)
10 Zulfiya Zabirova (Kazakhstan)
11 Jolanta Polikeviciute (Lithuania)
12 Julia Martisova (Russian Federation)
13 Christel Ferrier-Bruneau (France)
14 Maryline Salvetat (France)
15 Noemi Cantele (Italy)
16 Min Gao (China) 0.28
17 Leigh Hobson (Canada)
18 Nicole Brändli (Switzerland)
19 Anna Sanchis (Spain)
20 Trixi Worrack (Germany)
21 Susanne Ljungskog (Sweden)
22 Yevgeniya Vysotska (Ukraine) 0.31
23 Emma Pooley (Great Britain)
24 Jeannie Longo-Ciprelli (France) 0.33
25 Kristin Armstrong (United States) 0.43
26 Anita Valen De Vries (Norway) 0.53
27 Modesta Vzesniauskaite (Lithuania)
28 Joanne Kiesanowski (New Zealand)
29 Oenone Wood (Australia)
30 Grete Treier (Estonia)
31 Miho Oki (Japan)
32 Tatiana Stiajkina (Ukraine)
33 Amber Neben (United States)
34 Marissa Van Der Merwe (South Africa)
35 Sharon Laws (Great Britain)
36 Mirjam Melchers-Van Poppel (Netherlands)
37 Erinne Willock (Canada) 0.59
38 Sara Carrigan (Australia) 1.01
39 Hanka Kupfernagel (Germany)
40 Natalia Boyarskaya (Russian Federation)
41 Judith Arndt (Germany) 1.27
42 Oksana Kashchyshyna (Ukraine) 1.49
43 Alexandra Burchenkova (Russian Federation)
44 Lieselot Decroix (Belgium) 4.11
45 Alessandra Giusseppina Grassi (Mexico)
46 Monika Schachl (Austria) 4.13
47 Chantal Beltman (Netherlands) 4.38
48 Lang Meng (China) 5.18
49 Sigrid Corneo (Slovenia) 7.05
50 Alex Wrubleski (Canada) 7.12
51 Clemilda Silva (Brazil) 8.37
52 Christine Thorburn (United States) 8.44
53 Catherine Cheatley (New Zealand)
54 Daniely Del Valle Garcia Buitriag (Venezuela) 11.01
55 Marta Vilajosana (Spain)
56 Sara Mustonen (Sweden)
57 Angie Sabrina Gonzalez Garcia (Venezuela)
58 Sungeun Gu (Korea) 13.35
59 Cherise Taylor (South Africa) 16.09
60 Yumari Gonzalez (Cuba) 19.15
61 Chanpeng Nontasin (Thailand) 19.27
62 Aurelie Halbwachs (Mauritius) 19.47
DNF Heejung Son (Korea)
DNF Vera Carrara (Italy)
DNF Katherine Bates (Australia)
DNF Jennifer Hohl (Switzerland)
Inače, Španska biciklistkinja Maria Isobel Moreno je i prva koja je "pala" na doping testu na ovogodišnjim igrama. Naravno, za ovo je zaslužan EPO...što je još poraznije, ona je napustila igre i Kinu isto veče po uzimanju testa, ne sačekavši rezultate.
Pobednica - Engleskinja Nicole Cooke bila je najspremnija, da kažemo i najprisebnija i osvojila zlato u sprintu ispred Šveđanke Emma-e Johansson i Italijanke Tatiana-e Guderzo.
Rezultati:
Nicole Cooke (Great Britain) 3.32.24 (35.706km/h)
2 Emma Johansson (Sweden)
3 Tatiana Guderzo (Italy)
4 Christiane Soeder (Austria) 0.04
5 Linda Villumsen Serup (Denmark) 0.09
6 Marianne Vos (Netherlands) 0.21
7 Priska Doppmann (Switzerland)
8 Paulina Brzezna (Poland)
9 Edita Pucinskaite (Lithuania)
10 Zulfiya Zabirova (Kazakhstan)
11 Jolanta Polikeviciute (Lithuania)
12 Julia Martisova (Russian Federation)
13 Christel Ferrier-Bruneau (France)
14 Maryline Salvetat (France)
15 Noemi Cantele (Italy)
16 Min Gao (China) 0.28
17 Leigh Hobson (Canada)
18 Nicole Brändli (Switzerland)
19 Anna Sanchis (Spain)
20 Trixi Worrack (Germany)
21 Susanne Ljungskog (Sweden)
22 Yevgeniya Vysotska (Ukraine) 0.31
23 Emma Pooley (Great Britain)
24 Jeannie Longo-Ciprelli (France) 0.33
25 Kristin Armstrong (United States) 0.43
26 Anita Valen De Vries (Norway) 0.53
27 Modesta Vzesniauskaite (Lithuania)
28 Joanne Kiesanowski (New Zealand)
29 Oenone Wood (Australia)
30 Grete Treier (Estonia)
31 Miho Oki (Japan)
32 Tatiana Stiajkina (Ukraine)
33 Amber Neben (United States)
34 Marissa Van Der Merwe (South Africa)
35 Sharon Laws (Great Britain)
36 Mirjam Melchers-Van Poppel (Netherlands)
37 Erinne Willock (Canada) 0.59
38 Sara Carrigan (Australia) 1.01
39 Hanka Kupfernagel (Germany)
40 Natalia Boyarskaya (Russian Federation)
41 Judith Arndt (Germany) 1.27
42 Oksana Kashchyshyna (Ukraine) 1.49
43 Alexandra Burchenkova (Russian Federation)
44 Lieselot Decroix (Belgium) 4.11
45 Alessandra Giusseppina Grassi (Mexico)
46 Monika Schachl (Austria) 4.13
47 Chantal Beltman (Netherlands) 4.38
48 Lang Meng (China) 5.18
49 Sigrid Corneo (Slovenia) 7.05
50 Alex Wrubleski (Canada) 7.12
51 Clemilda Silva (Brazil) 8.37
52 Christine Thorburn (United States) 8.44
53 Catherine Cheatley (New Zealand)
54 Daniely Del Valle Garcia Buitriag (Venezuela) 11.01
55 Marta Vilajosana (Spain)
56 Sara Mustonen (Sweden)
57 Angie Sabrina Gonzalez Garcia (Venezuela)
58 Sungeun Gu (Korea) 13.35
59 Cherise Taylor (South Africa) 16.09
60 Yumari Gonzalez (Cuba) 19.15
61 Chanpeng Nontasin (Thailand) 19.27
62 Aurelie Halbwachs (Mauritius) 19.47
DNF Heejung Son (Korea)
DNF Vera Carrara (Italy)
DNF Katherine Bates (Australia)
DNF Jennifer Hohl (Switzerland)
Inače, Španska biciklistkinja Maria Isobel Moreno je i prva koja je "pala" na doping testu na ovogodišnjim igrama. Naravno, za ovo je zaslužan EPO...što je još poraznije, ona je napustila igre i Kinu isto veče po uzimanju testa, ne sačekavši rezultate.
MTB do groba a i posle...
#12
Postavljeno 06 July 2010 - 10:51 AM
Naredna olimpijada je 2012. godine.
1 članova čita ovu temu
0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika