Jump to content


Fotografije

kupujem polovni bajk oko 200e


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 ivanfromblace

ivanfromblace
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 28 July 2008 - 09:14 AM

Dakle, imam nekakav stari bezvezni bajk koji bih da zamenim nekim boljim. Imam u planu da s vremena na vreme predjem 50ak km, mozda 1-2 nedeljno.

Ipak, osim same funkcionalnosti hteo da se zadovolje i neki moji estetski kriterijumi, tako da pri kupovini uzimam u obzir i neke, vama bajkerima, mozda nebitne stvarcice.
Posto sam se malo raspitivao saznao sam da mi se mnogo vise isplati da kupim neki polovan uvezeni bajk u solidnom stanju nego novi za iste pare. E sad, posto se ja jako malo (citaj - nimalo) ne razumem u stvari na koje posebno treba obratiti paznju pri kupovini, molio bih vas da mi u tome pomognete i navedete ih u vidu neke kratke liste. Ne znam da li postoji neka takva tema na forumu ali bi pocetnicima svakako mnogo znacila.

I hteo bih da vas zamolim za komentare i diskusiju oko, za sad, jedine ponude koju imam. Pokupio sam od coveka specifikaciju, verujem da je u potpunosti tacna, a ako bi znacilo mogao bih i da islikam bajk i okacim neku fotku.

pozdrav i hvala

spec kacim u toku dana
  • 0
Fortes fortuna iuvat

#2 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 28 July 2008 - 11:26 AM

Džabe ti da je lep (tj. da zadovoljava estetski kriterijum) ako ne radi..
  • 0

#3 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 28 July 2008 - 11:54 AM

kao sto si i sam predlozio najbolje stavi ovde specifikacije i fotografije bajkova koji ulaze u uzi izbor
  • 0

#4 ivanfromblace

ivanfromblace
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 28 July 2008 - 05:16 PM

Pa nisam bas mislio da nabavim npr samo neki prekrasni svetlo zeleni ram i sedim na njemu :D
Nego eto, ne bih ni da bude izrazito ruzan a u nekom extra stanju za ne tako velike pare, razumete vec...

Evo specifikacije:

""""""" > Volan - Zoom 220
> Lula - Zoom
> Brzinomer - Cateye Velo 5
> Menjac i kocnice - Shimano V-brake
> Alu ram 13 ili 12,5 kg - Pro-logan Aero reffless
> Zadnji pogon menjac - Shimano Acera
> Srednji pogon - Maxima alu trafoer
> pedale aluminijum
> ramovi ojacani 28 ili 20
> gume 20x622 generale stile cst
> rogovi aluminijum - zoom
> sediste Ciro
> aluminijumska nozica
> rucke scott
> pogon 8 raz
> pumpa Giro
> Shimano bocica za vodu, alu drzac bocice
> stitnik zadnjeg pogona menjaca
Hibrid bicikl """"""""

E, ovo pise na papiru koji mi je covek dao. Vrlo je necitljivo napisao ovo sto je napisao, i verujem da je puno svakakvih gresaka, ali se nadam da cete prokljuviti sta je hteo da kaze, a ja da prenesem.

Zamolio bih da date vas komentar o dobrim i losim stranama ovog bajka, i date neku vasu procenu cene ove masine, a ja cu ga cim vidim sledeci out dobro islikati :wink:

pozdrav i hvala na pomoci
  • 0
Fortes fortuna iuvat

#5 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 28 July 2008 - 05:49 PM

meni ovo izgleda kao neki niskobudzetni bajs... baci sliku kad budes imao.. jesi li vec video ovaj bajk?
  • 0

#6 ivanfromblace

ivanfromblace
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 28 July 2008 - 05:58 PM

Jesam, izgleda fino, mada kao sto rekoh, ja nista ne mogu da prosudim o kvalitetu o izgledu, tako da mi ne treba mnogo verovati. A ja sam se vec izjasnio da mi treba bajk od oko 200 evra, a gazda ovog ceni tu negde, cini mi se, tako da ta niskobudzetnost i nije daleko od mojih trenutnih mogucnosti
  • 0
Fortes fortuna iuvat

#7 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 28 July 2008 - 06:24 PM

Pa koliko si napisao bajs jeste niskobudzetni,za te pare imas novog Polar Mirage Pro u Planetu koji je oko 200e a u ovom rangu a NOV :wink: .Ako hoces polovan za te pare a bolji to se da naci samo se malo vise potrudi.bilo je vec reci na pojedinim temama pa iskopaj neku da se ne ponavljamo :D .Gledaj bar da bude Shimano Deore oprema-27brzina t.j. devetofaz pozadi :|
  • 0

#8 ivanfromblace

ivanfromblace
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 29 July 2008 - 07:07 AM

Znaci vasa je procena da je ovaj Polar Mirage Pro po performansama na slicnom nivou sa ovim iz moje ponude?
Nisam odbacio ideju za kupovinu novog bajka, chak cu tako mozda imati i vecu pomoc mojih, ali sam se rukovodio nekom mislju da se za iste pare moze uzeti dosta bolji polovnjak.

Mozete li da mi navedete jos koji model koji bi otprilike zadovoljavao moje potrebe a ima ga u nasim prodavnicama i kosta ~200 evra?

pozdrav! :D
  • 0
Fortes fortuna iuvat

#9 ivanfromblace

ivanfromblace
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 29 July 2008 - 10:22 AM

A sta mislite o ovoj ponudi?:

Prodajem treking bajk GENESIS Chicago AX, 58cm, veličina XXL
- 24 brzine, Alivio/Acera/Altus
- srednji pogon SR Suntour
- vila SR Suntour
- stanje - kao nov!
- cena: 200e.

Postavljena slika

inace je to oglas u ciklonautu
  • 0
Fortes fortuna iuvat

#10 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 29 July 2008 - 11:08 AM

A bre ako vec kupujes nesto sa opremom Shimano Alivio,Altus,Acera bar nek je novo jer za te pare ima nov Capriolo,Polar sa vec navedenom opremom.Obrati paznju na velicinu rama,nije svejedno.Odluci se izmedju Mtb(tockovi 26'') i treking bicikle koja ima vece tockove ali je i 'neznija' malo 8)
  • 0

#11 spiralc

spiralc
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts
  • LocationKnjazevac

Postavljeno 29 July 2008 - 05:55 PM

Taj sto prodaje ovog genesisa je malko preterao. Bajk vredi najvise 150e, pa ni toliko, jer je isuvise mator. Prijatelju sam uzeo full LX samo mator za 100e, sredio ga i radi odlicno. A za 200e mozes da naletis i na full Deore, i sa nekim boljim pogonom od ovog na slici.
  • 0

#12 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 29 July 2008 - 11:06 PM

Jes bas tako :D ,matoro i nije nesto, mozda je ocuvano ali dzabe kad za taj novac ima bolje.
  • 0

#13 ivanfromblace

ivanfromblace
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 29 July 2008 - 11:36 PM

ok hvala kapiram...
A da li bi neko od vas znao da mi preporuci neki edukativni sajt, kvalitetnu knjigu na srp ili eng oko biciklizma, delova i cele te nauke? :shock: :shock: Ja polako kapiram neke stvari ali mi je i dalje jako nezgodno da ucim iscitavajuci temu za temom na ovom bogatom sajtu :D Ako postoji neki sistematicniji nacin bilo bi divno :lol:

A sta mislite o ovim dvema ponudama:

1.(ako vec nije prodat) Treking bicikl GENESIS

- menjači, šifteri Deore
- kočnice Tektro SU20
- točkovi Zac 19
- veličina 54 cm
- malo vožen, u odličnom stanju
- cena: 200 E.
Postavljena slika

2. Balance 2.0
KATEGORIJA: Mtb » XC Hardtail
STANJE: odlicno
VELICINA: M ( 17,5" )
PROIZVODAC: Balance
CENA: 180.00€
DATUM: 17.07.2008
OPIS:
Prodajem MTB Balance 2.0 star oko 2-3 godine u odlicnom stanju.
Alu ram, SR suntour amortizer.
http://www.cikloberz...1.jpg&width=230
  • 0
Fortes fortuna iuvat

#14 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2008 - 07:20 AM

neki edukativni sajt


http://www.sheldonbrown.com/

za početak...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika