Jump to content


Fotografije

Capriolo Roadster by makitzar


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
12 odgovora na ovu temu

#1 makitzar

makitzar
  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 30 May 2015 - 07:08 AM

Evo ekipa da se i ja pohvalim svojim Roadsterom , kupljen jos pre meseca dana , al sam prvo cekao da izvrsim neke izmene pa onda da ga uslikam i okacim , inace zadovoljan sam biciklom ali ipak na kraju ne slusajuci vas i vase savete , shvatio sam da sam ja ipak mozda za neki MTB 27.5 ili ta neka varijanta (ipak volim malo agresivniju voznju hehe) ali cu gledati da uzivam sa njim bar ovu sezonu , inace oprema je standard. Zamenio sam naslanjac posto me je opasno nervirao zvuk koji se pojavljivao kada naletim na neku rupicu (kao kada detlic kljuca u drvo haha) , to bi bio savren opis. Stavljene alu pedale , uzeo sam Sigma 400 ciklokomp cisto zbog evidencije predjenih kilometara , tajminga i odrzavanja tempa , a sto se tice moje filozofije sa svetlima , ovaj "Krypton" set sasvim solidno odradjuje posao , takodje topla preporuka za cirka 1k dinara. Takodje sam zamenio drzac za cuturu i kupio neku ozbiljniju sa termosom (oblozena je nekom alu folijom koliko vidim) , i na kraju trouglasta torbica za alat , i bez zvonceta NIGDE! ;) Eto , toliko od mene za sada. Sledece izmene koje su u planu su neki plasticni blatobrani i najverovatnije neki ozbiljniji zadnji menjac , moram priznati da mi se ovaj prilicno brzo rasteluje , ili je verovatno do toga dok se sajle ne istegle jos , ali o tom potom. :) 

 

20150528_190025.jpg

20150528_190053.jpg

20150528_190117.jpg

20150528_190133.jpg

20150528_190238.jpg

20150528_190319.jpg


  • 1

#2 tmrki

tmrki
  • Members
  • PipPipPip
  • 145 posts

Postavljeno 30 May 2015 - 08:20 AM

Čestitam na kupovini, super je bajs.

Ja sam se slatko navozao sa Roadsterom skoro 3000km od januara bez ikakvih problema.

Dok legnu sajle, jednom namestiš i posle si miran.

Imam istu ALU nogaru, odlična je.

Čuvaj račun za pedale jer sam te iste dva puta reklamirao zbog dobijenog lufta, sve dok nisam kupio Wellgo sa industrijskim ležajem.

Vidim da ti je lula podignuta pa bi mogao i sedište malo ispraviti da ne kliziš napred.


  • 0

#3 makitzar

makitzar
  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 30 May 2015 - 10:19 AM

Pa , i pretpostavio sam da je do sajli , tako da , dacu im vremena jos da se istegle .. Hmm , nemam problem sa pedalama jos , al videcemo. Da , svakako. Hm , pa sa sedistem jos uvek eksperimentisem , ove slike su od momenta kada sam ga stelovao , sada idem na jednu avanturu do Zr-a i po Zr-u tako da cu videti jos kako se sediste ponasa.


  • 0

#4 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 30 May 2015 - 03:14 PM

Ovo bi bio odlican mid-range treking da nema prednji amortizer, tj amort ove klase.

Doduse ni kocnice ni pogon nisu neki, ali mogu da rade posao.


  • 0

#5 tmrki

tmrki
  • Members
  • PipPipPip
  • 145 posts

Postavljeno 30 May 2015 - 03:31 PM

Amortizer jeste loš.

Pogon je Kripton ali radi bez zamerke kao i neki skupi. :D

Kočnice su Loganove i mogu slobodno reći odlične. Prvi dan sam mogao preleteti na nos zbog taksiste. Prednji točak može uvek blokirati.


  • 0

#6 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 30 May 2015 - 06:55 PM

Kako god, terajte vi to, pa kad utvrdis sta ti treba, prodas taj, dodas para i uzmes bolje :) 
Puno lepih km zelim :D


  • 0

#7 makitzar

makitzar
  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 31 May 2015 - 05:09 AM

Ja u Zivotu bolje kocnice na bajku nikada nisam ni imao,hehe,a mogu slobodno reci da sam mogao poginuti 5 puta bez tih kocnica na tim silnim raskrsnicama u Muzlji,jako izlecu i jako agresivno voze bez obzira na znakove stop i znakove za pesacki prelaz,a ovde pricam o krajnje agresivnom kocenju sa moje strane,prema tome,mogu reci da su super kocnice i zadovoljan sam. Za pogon takodje nemam sta reci,mada bajs jos nije vozen Bog zna koliko,za sada je sve full. Uostalom ako biciklizam uzme ozbiljnijeg maha,ozbiljniji tuning i delovi mu svakako ne ginu. ;)
Hvala Psiho. :) [thumbs up]
  • 0

#8 100ka

100ka
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 May 2019 - 07:28 AM

Nije me bilo neko vreme na forumu (jedno 9 godina)

Elem kupio sam ovaj Roadster bicikl 2009. i poslednjih 3-4 godine ga baš slabo vozim možda 100-ak km godišnje. Pa sad razmišljam šta raditi sa njim.

Prvi "odrasli" bajs posle bmx-a sam dobio sa nekih 10-12 godina. To je bio neki made in SFRJ (Partizanka valjda) city bike sa 12 brzina (posle smo nabudžili trofaz pa je bio 18) i njega sam vozio do svoje 19 godine, onda sam nekih godinu-dve dana terao neki Neuzer MTB sa prednjim federima koji su mi dušmani ukrali, pa posle toga kupih polovni Polar Blizzard (crno žuti čelični ram težak ko tuč), bez amorta. Njega sam vozio 3-4 godine i smišljao šta da kupim.
Na oba MTB-a koja sam posedovao imao sam utisak da su sporiji od tog starog city-ja, pa sam razmišljao u smeru ovog roadstera, a i jedan tadašnji kolega je bio jako zadovoljan ovim bajsem i baš ga nahvalio. u
Razmišljao sam u sličnom pravcu kao i neko u temi iznad, da ću 90% voziti po asfaltu, a ovo ostalo off road neću baš da divljam po šumama i gorama. I kontao sam da uži točak većeg prečnika (u teoriji) bi mi dao veću brzinu u odnosu na mtb, ima neki kao amortizer, pa ako siđem negde sa asfalta kad idem na pecanje (tada još nisam imao auto) to može da bude ok. I dok sam živeo u N. Bg-u (ravnica) ovo nije bilo tako loše rešenje, međutim od kad sam se vratio u brdski deo starog Beograda 2011. sve manje i manje vozim bajs.
Neke od stvari koje meni "zapinju" kod ovog bicikla su:
1) prednji feder koji je mek kao dekin kada vozim uzbrdo (ko je vozio uz Rusku ulicu razumeće me),
2)to što je bajs nekako nezgrapan i nije baš dobar u skretanju i manevrisanju posebno u skučenom prostoru i deluje nekako nestabilno, valjda zato što je težište dosta visoko,
3)visok sam 189 (imam duge noge i ruke) i težak 90-95kg i mislio sam da ću ovim biciklom dobiti nešto što je udobnije od blizzard-a za vožnju po gradu ali sam se izgleda zeznuo. Kad se penjem i spuštam sa ivičnjaka moram to da radim mnogo opreznije nego sa MTB-om takođe beogradske rupe znaju da budu vrlo neprijatne. Jedina stvar koja povećava udobnost je amortizer u stubu sedišta, spasio me kajgane par puta kad nisam video rupu na vreme.
4) nemam utisak da je ovaj bicikl uopšte brži od mojih starih MTB-ova (možda ima lošiji odnos prenosa mada me je nekoliko ljudi ubeđivalo da se tripujem).


Moje razmišljanje se kreće u 2 pravca:

1) zadržati Roadster i:
a) staviti neku viljušku sa boljim amortizerom (koji ima opciju zaključavanja) i šire gume,
b)staviti krutu viljušku i šire gume.
U obe ove opcije možda bih menjao srednji pogon da dobijem bolji odnos prenosa ako je isplativo.
(Kapiram da viljušku mogu sam da menjam za srednji pogon baš nisam siguran.)

2)prodati roadstera i kupiti polovan MTB 26” sa nekim krštenim amortizerom na prednjoj viljuški. Što bi mi omogućilo da budem malo živahniji u vožnji i da ne moram toliko da vodim računa o rupama i kada se penjem i silazim sa ivičnjaka.

Svaki savet je dobrodošao.

P.S. ako sam omašio temu za ovaj post izvinjavam se.213f85e64d5387a1065a94ba20a064a7.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
  • 0

#9 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 07 May 2019 - 01:57 AM

Polovan MTB i ove gume (link), ako ih nadjes u dimenzijama 26 x 2.2 jos bolje.


  • 0

#10 100ka

100ka
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 May 2019 - 02:06 AM

Auu bre pa za ove pare mogu da kupim gume za auto
Hvala za odgovor.
Predlog nekog mtba?
Za koliko para uopšte može da se nađe neki takav mtb za urbanu vožnju?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
  • 0

#11 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 07 May 2019 - 02:53 AM

Kupi ti bolje gume za auto, i tako ne vozis bicikl, uglavnom, nemoj da bacas novac, treba ce ti.
  • 0

#12 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 07 May 2019 - 03:02 AM

(link)


  • 0

#13 100ka

100ka
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 May 2019 - 03:11 AM

@Mirek
Hvala

@Dusan
Hvala
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika