Jump to content


Fotografije

Bojenje bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
27 odgovora na ovu temu

#1 prolup

prolup
  • Members
  • Pip
  • 11 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 28 May 2015 - 08:39 PM

Dobro veče.

Novi sam na ovom forumu.

Djevojka mi ima biciklo koje bi željela ofarbati (uz moju pomoć).

Nakon stručnih konsultacija - rečeno mi je da bi to koštalo više od 50EUR-a, što mi se učinilo puno, jer biciklo smo platiti manje :)

Slika je u atačmentu.

Koji nam je prvi korak i možemo li nas dvoje laika to uraditi bez ikog sa strane?

 

P. S. valjda sam pogodio temu? Ako nisam korigujte.

 

Hvala :)

Attached Thumbnails

  • b150b279b143001c37510adbeb5b914ebc3b71e9b2e00a2df3ec227d2f98827c.jpg

  • 0

#2 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 28 May 2015 - 08:50 PM

Prvi korak vam je da skinete sve delove sa bicikla da ostanu go ram i viljuska. Posle toga ide peskiranje ili smirglanje. Nakon toga gitovanje pa na kraju farbanje. Racunaj da je samo farba za taj bajk izmedju 1200 i 1500din. Nakon roga sce vrstite na mesto. Samo pazite da nema viska delova:)
  • 0

#3 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 28 May 2015 - 09:21 PM

Preporucujem plastifikaciju, uvek dobro ispadne, trajna je i jeftina. Potrebno je skinuti sve sa rama bicikla, pa ga ispeskiras (1000 dinara) i plastificiras (1000) dinara.. :D


  • 0

#4 prolup

prolup
  • Members
  • Pip
  • 11 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 29 May 2015 - 05:13 AM

Aham...pa, šta da koristim kad ga rastavim i išmirglam?


  • 0

#5 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 29 May 2015 - 06:31 AM

Ako ga nosis na peskarenje onda nema potrebe da ga smirglas, ako hoces sam da se zanimas onda je smirgla dug i moze se desiti dosadan proces jer ces morati da smirglas da skines farbu, pa smirglanje da finijim smirglama da ukonis riseve... Za 1000 din peskaranja se ne isplati smirglati.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#6 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 29 May 2015 - 08:17 AM

Ne mora da se skida skroz boja, nakon sto se skinu svi delovi koji se ne farbaju ram bicikla dobro odmastiti (axel odmascivac), zatim sundjerom (gljivom) za smirglanje jako sitne granulacije presmirglati preko stare boje ili laka, sta je vec ostalo na ramu, ako je potrebno popuniti krupna udubljenja sa gitom (BodyAlu 255), ako ima vecih povrsina golog metala zastititi sa osnovnom (1K epoxy primer), sve fino presmirglati na mokro (vodena smirgla granulacije 120 i vise, koristiti smirgle na sundjeru ako je moguce) i odmastiti pre farbanja dobro obrisati cistom krpom i osusiti. Sledi farbanje bojom iz spej bocice u nekoliko tankih slojeva dok se ne postigne ujednacena boja i na kraju zastita sprej lakom (Dupli-Color Car's Rallye Klarlack) u 2-3 sloja. Ostaviti da se osusi najmanje tri dana pre vracanja delova na ram. Ja sam epoxy primer, lak i boju u spreju kupio u Ehom auto boje i lakovi sa tim da sam boju birao pa su mi je smuckali za 15 minuta i napunili sprej sa njom, a onda su dooobro naplatili na kraju izadje izmedju 2000 - 3000 dinara.


  • 0

#7 prolup

prolup
  • Members
  • Pip
  • 11 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 29 May 2015 - 04:15 PM

Ja sam, inače, iz Banja Luke :)

 

Poslušaću vaše savjete, pa gdje zapne - jaučem :D


  • 0

#8 prolup

prolup
  • Members
  • Pip
  • 11 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 30 May 2015 - 09:28 PM

Šta preporučujete što se tiče zaštite bicikla?


  • 0

#9 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 30 May 2015 - 09:39 PM

ZA ZASTITU NAJBOLJE SPAVACA SOBA n2:party-021.Salim se .Ako imas mogucnosi farbaj kompresorom.Boja u sprejevima ima vise razredjivaca pa zato vise i treba da pokrije,a takodje je i losiji kvalitet.Farbao sam sa tom muckanom bojom u speju 2 rama i 3 sam farbao kompresorom.Isti proizvodjac boje i nebo i zemlja cvrstoca farbe.A sto dusan kaze epoxi prajmer je zakon.


  • 0
puno znoja,malo krvi

#10 prolup

prolup
  • Members
  • Pip
  • 11 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 31 May 2015 - 08:24 AM

Nećemo draga i ja ništa raditi - dok ne prođe ljeto (ako za*ebemo - da imamo dovoljno vremena da korigujemo) :D


  • 0

#11 prolup

prolup
  • Members
  • Pip
  • 11 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 31 May 2015 - 08:25 AM

P. S. i ja sam prije par dana kupio neki POLAR, platio ga oko 200EUR-a...i, govori mi lik što radi tu u radnji da na svom biciklu ne koristi sajlu, jer ljudi kontaju da je "na oku"...nije ni to loše razmišljanje, ako možeš doživiti takav prebačaj u glavi :)


  • 0

#12 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2015 - 08:44 AM

Najbolje razmisljanje da ne ostavljas bajs nigde,ni sa sajlom ni na oku... Kad je na oku oce posebno brzo da dobije noge..
  • 0

#13 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 31 May 2015 - 09:35 AM

Ja obicno smaknem lanac napred, sa najmanjeg lancanika, kada ga ostavljam "na oku". Cisto da ako neko pokusa nesto da mogu da ga stignem lakse :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#14 prolup

prolup
  • Members
  • Pip
  • 11 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 31 May 2015 - 10:10 AM

Mudro razmišljanje :D


  • 0

#15 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 31 May 2015 - 11:09 AM

Ja obicno smaknem lanac napred, sa najmanjeg lancanika, kada ga ostavljam "na oku". Cisto da ako neko pokusa nesto da mogu da ga stignem lakse :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Uradim istu stvar, zaboravim, pa se onda ja razbijem kad krenem :)


  • 0

#16 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 31 May 2015 - 11:10 AM

Hahaha znam, desava se :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#17 prolup

prolup
  • Members
  • Pip
  • 11 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 31 May 2015 - 12:06 PM

Ja sam upravo naučio šta znači onaj željezni dio kraj kočnica :D :D 


  • 0

#18 prolup

prolup
  • Members
  • Pip
  • 11 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 02 June 2015 - 04:18 PM

Kao što sam već, vjerovatno, napomenuo: kupio sam Polar za 200-tinjak EUR-a...zadnja kočnica mi veoma iritantno škripi, kad, jelte, zakočim...šta je reći?


  • 0

#19 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 02 June 2015 - 04:55 PM

Da li su kocnice disk ili sa gumenim paknama?
  • 0

#20 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 02 June 2015 - 07:22 PM

Kao što sam već, vjerovatno, napomenuo: kupio sam Polar za 200-tinjak EUR-a...zadnja kočnica mi veoma iritantno škripi, kad, jelte, zakočim...šta je reći?

 

Ako imaš V kočnice i podmazivao si lanac, verovatno ti je otišlo malo ulja na felnu pa je to upilo u paknove i zato škripi. Ako je do toga, otkači kočnice i obriši paknove a potom i felne maramicom natopljenom alkoholom.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika