Jump to content


Fotografije

ukraden Polar Mirage Team


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
20 odgovora na ovu temu

#1 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 April 2015 - 07:42 PM

Juce su drugaru ukrali Polar Mirage Team, crno beli bajk sa plavim detaljima. Ukraden je u Novom Sadu na keju. Drugar ima racun i broj bajka. Verovatno ce se bajk pojaviti na nekoj od pijaca u ns sa skinutim brojem ispod pedala, ako neko naidje na bajk moze da javi na 062/9672691.

Attached Thumbnails

  • FB_IMG_1429904302540.jpg
  • polar-mirage-team-26-.jpeg

  • 0

#2 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 April 2015 - 08:16 PM

Opet NS,ovo nije normalno vise...
  • 0

#3 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 April 2015 - 08:42 PM

U Novom Sadu je katastrofa. I kada se sazna tacno ime i prezime lopova i kada postoji snimak kamere kako je baj ukraden oni nista ne preduzimaju, skoro ih to i ne interesuje.
  • 0

#4 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 April 2015 - 08:57 PM

Jedino resenje ne odvajati se od bajsa,ali ni na 15sekundi,nigde,ili vezivati ono za sta si spreman da ti svakog trena ukradu a da te ne tangira previse... Nazalost vecina to nauci iz licnog loseg iskustva.
  • 0

#5 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 April 2015 - 09:05 PM

Tako je. Ja sam bas to naucio, ali sam imao mnogo srece jer sam nasao bajk i sad nemam nikakvu sajlu i nigde ga ne ostavljam.
  • 0

#6 acafaca

acafaca
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 01 May 2015 - 12:14 PM

Statistički podaci u novosadskom supu kažu da se mesečno u NS ukrade preko 1.000 biciklova
  • 0

#7 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 May 2015 - 04:33 PM

Sto je mnogo mnogo je. A lopovi koji redovno kradu su vec odavno poznati policiji, ali ovde nema ni reda ni zakona.
  • 0

#8 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 03 May 2015 - 08:07 PM

To što su policiji poznati znači da su ih već hvatalali, pitanje je zašto nisu osuđeni...


  • 0

#9 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 May 2015 - 08:17 PM

To što su policiji poznati znači da su ih već hvatalali, pitanje je zašto nisu osuđeni...


Moguce da su maloletni pa im nas zakon ne moze nista..
  • 0

#10 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 May 2015 - 08:51 PM

Konkretno lopov koji je pre dve godine ukrao moj bajk je narkoman, 85-o godiste, nisu ga nasli na njegovoj adresi i vese ga nisu ni trazili. Kazu da je bio u zatvoru zbog kradje bicikala, verovatno vise ne planiraju tamo da ga salju.
  • 0

#11 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 03 May 2015 - 08:56 PM

Banana država, ljudi. Ne ostavljajte bicikle po podrumima, hodnicima, garažama ako mislite da potraju.
  • 1

~be here now~


#12 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 03 May 2015 - 09:02 PM

Meni najviše krivo što nemamo dovoljno parkirališta za bicikle. Džaba što ti kupiš U-lock kad nemaš za šta da zaključaš bajs a da možeš da obuhvatiš i ram i točak.

 

btw, LordSoru ovo tvoje me podsetilo na deo teksta Borine pesme: "...Po ulazima i dvorištima, podrumima i skloništima, po tavanima i šupama, parkovima i klupama..." :)


  • 0

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 May 2015 - 05:27 AM

Meni najviše krivo što nemamo dovoljno parkirališta za bicikle. Džaba što ti kupiš U-lock kad nemaš za šta da zaključaš bajs a da možeš da obuhvatiš i ram i točak.

 

btw, LordSoru ovo tvoje me podsetilo na deo teksta Borine pesme: "...Po ulazima i dvorištima, podrumima i skloništima, po tavanima i šupama, parkovima i klupama..." :)

Dobar, debeo, kaljen lanac.

 

Ili ovako nešto, lako se nosi na bajsu, 100 puta se lakše pakuje od lanca, a ipak je fleksibilnije od U-locka, možeš vezati za banderu:

http://www.abus.com/...NIT-X-Plus-6500

 

 

Nemojte očekivati u zemlji u kojoj 90% ljudi kupuje jeftine stvari bez pitanja da neko pronađe ukraden bicikl. Proda se van grada, ljudi ćute, ne prijavljuju. Policija pored sveg entuzijazma nije svemoćna.  Uz to, zatvorske kazna su vremenski kratke, a uslovi u zatvorima surovi, da izlaze još gori kriminalci nego što su ušli. Posla nema.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 04 May 2015 - 05:52 AM

Ovako to rade negde daleko:


  • 0

#15 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 04 May 2015 - 11:28 AM

Dobar, debeo, kaljen lanac.

 

Ili ovako nešto, lako se nosi na bajsu, 100 puta se lakše pakuje od lanca, a ipak je fleksibilnije od U-locka, možeš vezati za banderu:

http://www.abus.com/...NIT-X-Plus-6500

 

 

Nemojte očekivati u zemlji u kojoj 90% ljudi kupuje jeftine stvari bez pitanja da neko pronađe ukraden bicikl. Proda se van grada, ljudi ćute, ne prijavljuju. Policija pored sveg entuzijazma nije svemoćna.  Uz to, zatvorske kazna su vremenski kratke, a uslovi u zatvorima surovi, da izlaze još gori kriminalci nego što su ušli. Posla nema.

 

Imao sam nameru da još pre kupovine ovog bajsa (jer je prethodni ukraden) kupim Onguard Beast i otišao do adrese koju sam našao na netu kad ono zatvoreno tj. odselili se. Kasnije sam tek saznao da taj lanac teži 8 kila i momentalno odustao od kupovine.

Ovo što si postavio u linku mi deluje dosta bolja opcija, najviše zbog toga što nije teška i može da se lepo spakuje. Gledao sam video na yt u kome pokušavaju da je preseku sa onim bolt kleštima i jedva su uspeli posle dosta napora ali kao što rekoh za tu težinu i veličinu odlična je. Za sada nemam nikakvu bravu a kad budem kupovao, to će biti ta Abus.


  • 0

#16 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 04 May 2015 - 03:54 PM

Imao sam nameru da još pre kupovine ovog bajsa (jer je prethodni ukraden) kupim Onguard Beast i otišao do adrese koju sam našao na netu kad ono zatvoreno tj. odselili se. Kasnije sam tek saznao da taj lanac teži 8 kila i momentalno odustao od kupovine.

Ovo što si postavio u linku mi deluje dosta bolja opcija, najviše zbog toga što nije teška i može da se lepo spakuje. Gledao sam video na yt u kome pokušavaju da je preseku sa onim bolt kleštima i jedva su uspeli posle dosta napora ali kao što rekoh za tu težinu i veličinu odlična je. Za sada nemam nikakvu bravu a kad budem kupovao, to će biti ta Abus.

Koji bicikl hoces da zakljucavas?


  • 0

#17 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 04 May 2015 - 04:37 PM

Cube Overland.


  • 0

#18 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 May 2015 - 06:15 PM

Imao sam nameru da još pre kupovine ovog bajsa (jer je prethodni ukraden) kupim Onguard Beast i otišao do adrese koju sam našao na netu kad ono zatvoreno tj. odselili se. Kasnije sam tek saznao da taj lanac teži 8 kila i momentalno odustao od kupovine.

Ovo što si postavio u linku mi deluje dosta bolja opcija, najviše zbog toga što nije teška i može da se lepo spakuje. Gledao sam video na yt u kome pokušavaju da je preseku sa onim bolt kleštima i jedva su uspeli posle dosta napora ali kao što rekoh za tu težinu i veličinu odlična je. Za sada nemam nikakvu bravu a kad budem kupovao, to će biti ta Abus.

Sa Abusom na cenu daš nekih 30% na ime. Jedino što nisam našao ni jednu drugu marku da se kod nas prodaje, a da piše na koliko je rokvela kaljena i da sama brava uliva poverenje. Jedina stvar bolja od tog bordoa je još deblji i teži lanac, kaljeni, sa dobrom bravom, ali je to previše nezgodno za vučenje sa sobom, a i košta još više.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#19 acafaca

acafaca
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 04 May 2015 - 07:49 PM

Može i brodski.lanac,ali.je.on teži možda i od samog bicikla,pa ne.bi bilo logično.
  • 0

#20 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 May 2015 - 04:21 AM

Može i brodski.lanac,ali.je.on teži možda i od samog bicikla,pa ne.bi bilo logično.

Ironija?

 

Mislio sam na ovako nešto:

http://www.abus.com/...ain-X-Plus-1060

 

Obično sam taj lanac motao oko cevi sica, ali jeste nezgodno i nepraktično za nošenje. Pruža dobru sigurnost i slobodu izbora predmeta vezivanja. Može i oko drveta, može relativno lako da uhvati i bilo koji točak i tako dalje. Bordo može da uhvati ram i točak istovremeno jedino ako vezuješ za onu potkovicu na bajs parkingu, inače teško - hvata jedino ram. Za skupe točkove onda nije loše poneti sajlu.

 

Saveti za zaključavanje:

http://www.sheldonbr...k-strategy.html


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika