Jump to content


Photo

Lose iskustvo


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 cer1nak

cer1nak
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPancevo

Posted 20 April 2015 - 04:04 PM

Radi se o ovom biciklu 

http://www.2bike.rs/...re#.VTUcXyGeAXC

 

Prodavac je Dzenan Marovac iz Novog Pazara a ovde na ciklo berzi je za njega oblas postavio drugar ja sam ovaj bajs video na KP za 190e pa sam odatle se preko Kp i cuo sa njim.

 

Naime po oglasu sve je ispravno na biciklu samo treba siljica i adapter i bicikl je kompletan posto mi se svideo ovako po opisu mislio da je opis tacan i rekao da mi posalje.

Stigao Bajs i kad je krenuo da se sklapa pocinju nevolje. Fale srafovi koji drze rotore posle toga fale unutrasnje gume i trake na felnema. posle toga se utvdjuje da su rotori krivi ali moze da se voze. Zatim lanac je za osmofaz i ako je bicikl devetofaz i pritom je star skoro deset godine i priclno je truo i pukao je dva puta pa sa stavio novi devetofaz. Posle toga prednji menjac nece da se vraca sa trece brzine na nize ali dobro od stajanja pa ce se razraditi.

Kada sam ga pitao gde su gume i srafovi kaze da je poslao ali se to pogubilo u tanspostu. Na ovo sam mu poveraova ali kada je krnulo sa lancem, rotorima, prednjim menjacem i na kraju svega toga i tockovi su morali da se centriraju video sam da nije to bas tako slucajno i odbacio tako nesto. Imam SMS poruke koje cu kasnije okaciti gde receno da je sve ispravno i gde je rekao da je sve u redu ali na kraju sam naveo sta sam sve morao da radim da bi doveo bicikl u vozno stanje epilog dodaci na biciklu su me izasli u najmanju ruku duplo vise nego sto je trebalo. 

Ovu pricu moze potvditi user Alex i moj racun iz servisa na kojem je sve osim lanca ali i za to mogu doneti racun.

 

Kasnije cu okaciti broj telefona i poruke u kojima sve pise da je ispravno, da se jos neko ne prevari neko mladnji koji jedva skupio i glavnicu a kamoli da se razbacuje 100e preko budzeta.

Savetujem ljudima da im slanje od nekoga bicikla bude kajnja solucija i da obavezno idu da vide biciklu ja sam moju skolu platio 50 60e nadam se da ce neko naucti nesto odavde,

Slika oglasa je tu ako se oglas izbrise u medju vremenu.

Attached Thumbnails

  • oglas.PNG

  • 1

#2 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 20 April 2015 - 04:54 PM

Zdravo.Upravo kao sto si rekao,kupovina polovnog bicikla samo na licu mjesta sa nekim ko se razumije.Cesto je ovde pisano da se ne kupuje na nevidjeno.Ali neko mora licno da se opece.Lakse je uciti na tudjim greskama.Zao mi je sto si ovako prosao.Zelim ti da te dobro sluzi i sto manje kvarova.
  • 0

#3 cer1nak

cer1nak
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPancevo

Posted 20 April 2015 - 05:15 PM

Mislio sam da su izuzeci kad ljudi budu prevareni a izgleda da ispada da su izuzeci dobre transakcije


  • 0

#4 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 20 April 2015 - 05:41 PM

Puno je i 10% prevara(ja vjerujem da je najmanje20%).Najgore je opet kupiti ukraden bicikl.Dodju oduzmu ti bicikl i najvjerovatnije ostajes i bez para i bez bicikla.Moze se desiti da dobijes pare nazad ali nije sigurno.I ja sam kupio bicikl(sada sluzi za posao)na najlonu u Novom Sadu.Covjek se bavi prodajom bicikala.Uzeo sam podatke iz licne karte.Hvala Bogu nisam imao problema.Ubuduce samo u prodavnici kupujem.Svaki bicikl koji ide meni je dobar.
  • 0

#5 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted 20 April 2015 - 05:46 PM

Glupo je sad da se bilo ko od nas pravi nesto posebno pametan, da kritikuje nacin kupovine i doliva ti ulje na vatru.Meni je bilo malo cudno da si se odlucio da uzmes bajk koji nije sklopljen.Sta je tu je,zivot ide dalje.Stoke je uvek bilo i bice.Sklopi bajs i uzivaj u voznji!


  • 0

#6 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 20 April 2015 - 05:59 PM

Nije poenta pametovanje.Nema kupovine na nevidjeno.Tu prodavac sve komplikacije svaljuje na kurirsku sluzbu.Svi koji kupujete idite do prodavca pa pogledajte.Jeste manji izbor zato sto mozes da odes samo u okolinu,ali glava manje boli.Kada vas prevare mozete samo da se jadate na forumu.Mozda sam malo grub ali cesto u zadnje vrijeme ima prevarenih.
  • 0

#7 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted 20 April 2015 - 06:03 PM

Ma jasno,slazem se sa tobom 100%.Nisam mislio na tebe u prvoj recenici,nego na sebe.Imao bih svasta da kazem,ali mi glupo da coveku dolivam ulje na vatru.


  • 0

#8 cer1nak

cer1nak
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPancevo

Posted 20 April 2015 - 06:06 PM

Ja sam odlucio da kupujem bajs do tog budzeta trazio po oglasima  pitao ovde za savete i narucio. Iz jednog ugla izgleda da sam zbrzao ali logikom da su vecina prodavaca OK uzeo nasao sta mi odgovara i to je to kao nema potrebe da odugovlacim. Sada je ispalo sasvim drugacije imao sam u okolini dosta ljudi gde sam mogao da odem i sednem na bajs i probam ali lako je sada pricati danas posle menja lanca kao finalne stvari sam postao frustiran jel vise ne znam kaka ce problemima doci kraj i koja je finalna cifra.


  • 0

#9 cer1nak

cer1nak
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPancevo

Posted 20 April 2015 - 06:07 PM

Kazi slobodno svestan sam da sam pogresio i u neku ruku zbrzao ali sam se vodio time da su oglasi tacni sto je donekle i logicno. Greska je u tome sto imam malo iskustva za ovakve poteze i to neiskustvo je kostala para a pocinje da me kosta i zivaca


  • 0

#10 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 20 April 2015 - 06:08 PM

ali mi glupo da coveku dolivam ulje na vatru.

Cudno izgleda Ne dolivanje ulja... n:bicycle

Meni je bilo malo cudno da si se odlucio da uzmes bajk koji nije sklopljen.


@cer1nak
Dosta nas na forumu je platilo skolu, na zalost. Ti si sad platio svoju, na zalost... Sklopi bicikl i teraj... Vise pedaliranja, manje nerviranja...


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#11 cer1nak

cer1nak
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPancevo

Posted 20 April 2015 - 06:13 PM

Ne moze niko recima da dolije ulje na vatru nego samo novi problemi mogu da doliju.


  • 0

#12 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Posted 20 April 2015 - 06:24 PM

Bedak je što je prodavac ispao nepošten, ali gledaj to sa vedrije strane, kad rešiš mehaničke probleme, imaćeš odličan bajk. A lekciju si naučio na teži način... neka, te se najbolje pamte :)


  • 0

#13 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted 20 April 2015 - 07:30 PM

Platio si istu skolu koju sam i ja platio pre par godina, kada sam uzimao svoj bajs.I mene tad kostalo vise od 50 e preko budzeta, zato sto sam verovao na rec.Samo zbog toga sam posebno alergican na prevare te vrste.Ali nismo ti i ja jedini,nazalost to je postala normalna stvar.

 

Ako ti je za neku utehu,ja sam svojim bajsom danas prezadovoljan.Sluzi me izuzetno uz povremena ulaganje u odrzavanje koja su normalna stvar.Istu srecu u buducnosti zelim i tebi.Kupio si lep bajs,sredi ga i samo vozi i nemisli da si lose prosao.


  • 0

#14 cer1nak

cer1nak
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPancevo

Posted 20 April 2015 - 08:13 PM

I Gledao sam sa te strane da imam dosta novih delova i uz odrzavanje ce raditi verujem dugo jel se ja vozim po gradu i odem jednom u mesec dana van asfalta znaci mi to da cujem da nisam jedini jel sam se nosio mislima da sam se pravio pametan a tu osobinu najvise mrzim i maximalno se trudim da to ne radim ali jednostavno sam se vodio logikom da kupujem ono sto pise  a ta logika ne vazi izgleda


  • 0

#15 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 April 2015 - 08:42 PM

Situacija je bila takva kakva je bila... Bajs ti je se svideo i bio si spreman da dodas jos te dve-tri hiljade za soljice i adaptere,i to je ok... Ali ko sto neko rece stoka ostaje stoka i nje ce uvek biti... Kada ti je stigao bajs sve i da su te momci iz kurirske sacekali da probas ne bi mogao jer nije bio sklopljen.. Doticni gospodin koji ti je prodao je racunao na to,kao i to da se krive felne i diskovi,zapekao menjac i ostalo nece videti na slikama,a za pogubljene torx srafice,unutrasnje gume i trake za felne okrivio momke iz kurirske sluzbe... Divan plan nema sta... Sad sta je tu je,iskesirao si se koliko jesi,sedi i vozi,a pare ce se opet zaraditi jebiga...
  • 0

#16 asper

asper
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 20 April 2015 - 09:03 PM

Komsija ,nema nazad ...ulazi ,sredjuj  i u zdravlju da ga vozis , uzivas a doticnom nek je na cast .


  • 0

#17 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Posted 20 April 2015 - 09:45 PM

Nikad mi neće biti jasno kako neko može da prihvati izgovor da se deo pošiljke izgubio u transportu... Pa prodavac je sam zadužen da lepo uapakuje pošiljku što znači da je on odgovoran ako nešto ispadne iz paketa. Ako prodavac nema u šta da upakuje onda kurir pred njegovim očima pakuje sve stvari u kurirsku kutiju i lepi je sigurnosnom trakom tako da ako nešto može da se izgubi onda je to ceo paket.


  • 0

#18 cer1nak

cer1nak
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPancevo

Posted 20 April 2015 - 09:48 PM

Neka mu je za lekove ;)


  • 0

#19 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 21 April 2015 - 04:33 AM

Nije poenta pametovanje.Nema kupovine na nevidjeno.Tu prodavac sve komplikacije svaljuje na kurirsku sluzbu.Svi koji kupujete idite do prodavca pa pogledajte.Jeste manji izbor zato sto mozes da odes samo u okolinu,ali glava manje boli.Kada vas prevare mozete samo da se jadate na forumu.Mozda sam malo grub ali cesto u zadnje vrijeme ima prevarenih.

Upravo tako. Da ne govorim što cene nekih bicikala budu neverovatno povoljne. Osim par proverenih prodavaca s foruma (mada i tu postoji rizik), ne bih kupovao bez gledanja i probe.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#20 janzor1965

janzor1965
  • Members
  • 1 posts

Posted 15 July 2015 - 07:30 PM

Pronasao sam (tada sam u to verovao) odgovarajuci bicikl sa odgovarajucom cenom. Prodavac Sutkobiker (Ugljanin Suad) iz Novog Pazara, PREVARANT. Na sajtu su bile objavljene fotografije sa kojih se nije bas nesto moglo videti stanje bicikla. Prodavac mi je poslao dodatne fotografije, rezolucija je relativno losa, pa se uvelicavanjem nemoze dobiti bas ostra slika. Pregledom fotografija mislio sam da je sve uredu i porucio sam bicikl.

Kad je bicik stigao, kurirska sluzba nedozvoljava otvaranje paketa pre nego se plati. Prodavac je navodno upakovao bicikl u providnu kuhinjsku foliju, ali kad namotate vise folija jednu preko druge izgubi se providnos i nemoze se dobro videti roba. Vidi se da je to bicikl inista drugo. Kad sam otpakovao bicikl kostatovao sam da je ram na ulasku vile u ram puknut sa obe strane. Odmah sam kontaktirao prodavca, on se pravi da nista nezna, kaze ja sam poslao ispravan bicikl. Pokusao je da prebaci odgovornos na kurirsku sluzbu.  Dole sam postavi slike da se vidi pukotina, ovakva pukotina nije mogla nastati u transportu (u transportu nastaju ostecenja tipa ogrbotina, ulubljenja, ili krivljenja a ovakve pukotine ne), vec je neko pri montazi nabio neodgovarajuce (vece) soljice za vilu i rascvetao ram. Ponovo sam uze njegove fotografije i dobro ih prostudirao, sad kad znam sta trazim, vidi se na njegovim fotografijama da je pukotina postojala, mada je vesto slikano da se nevidi.

 

Upozoravam sve buduce kupce na ovog PREVARANTA, SUTKOBIKER (UGLJANIN SUAD), NOVI PAZAR!!!

Jos jedno upozorenje posle pravara ovakvi prodavci menjaju ime i pokusavaju opet da varaju, pa obratite paznju i na to!!

 

Najbolje je kupovati bicikl uz licno preuzimanje!

A ako bas mora preko kurirske sluzbe. Trbalo bi apelovati na kurirsku sluzbu da se prilikom ovakvih transakcija dozvoli otvaranje paketa pre upate, time ce se izbeci dosta ovakvih prevara, a i kurirska sluzba skida odgovornost sa sebe jer kurir i kupac konstatuju na licu mesta stanje robe. 

 

 

Evo fotografija, jedna od njegovif fotografija na kojoj sam obelezio mesto gde je pukotina, i moje fotografije na kojima se vide oba mesta pukotine.

sutkobiker.JPG

Milorad1.JPG

Milorad2.JPG

 


  • 1




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users