Jump to content


Photo

Video snimci u jednoj temi


  • Please log in to reply
246 replies to this topic

#161 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14612 posts

Posted 15 September 2019 - 03:57 PM

"Trebalo bi da sinhronizacija slike i zvuka u editoru, ako priča nije jako dugačka, bude laka i bez problema..."

S vremena na vreme pljesnes rukama ispred kamere... (link)


  • 0

#162 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 15 September 2019 - 04:24 PM

Наравно да је најлакше да и слику и звук снима исти уређај, али не видим зашто би синхронизација била превелик проблем. Имаш тачно време почетка снимања и једног и другог, па видиш колико иницијално треба да помериш слику или звук. Мало провериш и дотераш и то је то. Довољан је и само један пљесак рукама. :) Ја сам пре пар месеци био у ситуацији да сингронизујем снимак са две различите камере и није био специјалан проблем, брзо сам добио сасвим задовољавајући резултат. Проблем је ако хоћеш да правиш паузе у снимању, јер после сваке паузе треба поново да синхронизујеш. Исто као за гпс податке.

 

Ја мислим да треба да размилиш више о трајности решења. Мени би била главобоља да користим стално два различита система снимања (са и без ветра). Ако ништа друго, никад не знаш кад ће ветар, а и без тога би у својим филмовима имао онда стално различит квалитет звука. Те хучи, те не хучи, те је пригушено, те није. Дакле, како год одлучиш да радиш вероватно би увек требало да радиш тако, а не једно за ветар и друго без ветра. А рекао бих да је онда незгодно користити два различита уређаја. И шта кад ти позвони телефон, ако снимаш телефоном? Прилично сам сигуран да ће ти на крају једноставност овог решења са сунђером око микрофона камере (ако га заиста покрива) превагнути над решењима која су можда технолошки боља. Само провери да ли се сунђер помера током вожње, јер би то можда производило звук за излуђивање. И види какав тачно звук добијаш.


  • 0

#163 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Posted 15 September 2019 - 05:09 PM

Uposliti znači da pored kamere treba da se akam sa telefonom i još da nosim pederušu

Sinhronizacija video i audio fajla nije preveliki problem, mada je bilo kakav rad na mom računaru mučenje i muža vremena koje bih pre potrošio u vožnji.

Cane, slažem se u svemu što si napisao, videću da li će sunđer biti rešenje za kameru ili lanac

Srđoni, mislim na spravicu iz priloga. Screenshot_2019-09-15-19-09-14-612_com.android.browser.jpg

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#164 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 15 September 2019 - 05:15 PM

Srđoni, mislim na spravicu iz priloga. attachicon.gifScreenshot_2019-09-15-19-09-14-612_com.android.browser.jpg

Ako dobro vidim, to je usb-c. Pa se vraćamo na ovo, samo sa drugom utičnicom :)

 

https://www.smartpho...one-filmmaking/


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#165 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Posted 15 September 2019 - 05:21 PM

Fizički će usb c majk moći da se spoji sa kamerom ali bez onog go.... eta neće raditi.
Mislili su ovi iz GoPro-a o tome

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#166 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14612 posts

Posted 15 September 2019 - 06:18 PM

Nije torbica/pojas za trcanje nista vise gej nego biciklisticke gace, ne brini zbog toga.

 

 

Sundjer mozda nije najbolje resenje kao filter za vetar, deadcat ili krznene navlake su bolje. Ajd' jos jednom cu pomenuti pa te posle vise necu zamarati sa time, zvuk snimas odvojeno, najjeftinije ti je ona Boya bubica i snimas telefonom.


  • 0

#167 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Posted 15 September 2019 - 06:31 PM

Da li je torbica ili pojas ne čini mi razliku, ne želim da nosim i da koristim mnoštvo stvari.

Slažem se da je najbolje rešenje za snimanje zvuka... ali ne i kada vozim biciklo.

Ne smaraš, zahvalan sam ti na idejama i pomoći kao i ostalim kolegama.
Predlozi su zanimljivi i dobri, imaju smisla i sigurno će nekome pomoći ko bude u sličnim problemima kao što su moji.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#168 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 21 September 2019 - 04:54 PM

Надам се да некога неће мрзети. Играо сам се мало неким подешавањем слике, да лепше изгледа. Раније нисам хтео ништа да дирам, као да буде све како камера види, али не постоји никаква гаранција да камера добро види (шта више, може се гарантовати да не види), па ајде да пробам. Бар док немам новију камерицу. Дакле, кратак филм за нову епизоду. Један је стандардан, други дотеран. Питање је - да ли мислите да уопште постоји нека битна разлика, али и да ли вам се чини да су дораде претеране? Иначе, креирање дотеране верзије траје око 3 пута дуже, па се не бих смарао зарад неке мале разлике. Захвалан на свим коментарима и мишљењима. А успут добијате "рани приступ" новој епизоди, зар није то апсолутно фантастично? ;)

 

Линкујем као уграђене прозоре, не линкове, да вам буде лакше.

 

 

 


  • 0

#169 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Posted 21 September 2019 - 05:04 PM

Bravo Cane
Meni je super i osnovna verzija.
Ja ne bih trošio 3h. za drugu verziju.

Obrati pažnju na "meni" i "ja"... Uglavnom, nema pogrešne opcije.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#170 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 22 September 2019 - 07:45 AM

"Ja ne bih trošio 3h. za drugu verziju."

Хаха, питам се да ли вежбаш убијање у појам или је само скривени таленат? :)

 

Али, нешто се мислим да и јеси у праву. Када сам радио подешавања, слика је статична и разлика је поприлична. Много јасније боје, јаснија слика, бољи контраст, итд. Чак сам првобитна подешавања ублажио, јер ми је деловало претерано, односно пренаглашене боје. Међутим, сад се измалтретирах од раног јутра да направим онај као упоредни видео. Оно, лева половина слике нормал, десна улепшана. Када је статично, разлика се и даље види, мада је и тада мања него што сам мислио. Али, када се пусти филм свака разлика практично нестаје и једино где је разлика заиста приметна јесте небо (чисто и плаво). Чак и када гурам бицикл, разлике у нпр текстурама камених кућа, које су код статичних слика врло очигледне (камење заиста "живне" и "искочи" после подешавања), постају практично неприметне.

 

Вероватно није проблем ни само до померања, него бих рекао да је највише до две ствари: 1) широкоугаона камера, мале резолуције; све је углавном јако ситно за праћење било каквих детаља. 2) током гледања, пажња је на посматрању како неки крај изгледа и каква је вожња, а опет не на детаљима. Уз то, изгледа да оригинални снимак, бар за ову резолуцију и у условима у којима најчешће снимам (сунчано, током дана) уопште није толико лош као када се упореди са новијим камерицама у 4к (па још ноћу).

 

Елем, дефинитивно може да се добије на квалитету, али стварно је питање смислености. Није мени потребно неко велико додатно време, можда 10 секунди по клипу, стварно занемарљиво. Није велики проблем ни то што експорт филма траје 10-12 минута уместо 3,5. Чак је и величина фајла потпуно иста. Међутим, јесте проблем ако експорт детаљног филма, у реалном времену, траје 4-5 сати уместо 1-1:20. Из пуно разлога, жеља ми је (код склапања ове конфигурације) била да експорт буде што ближи реалном времену и то сам и постигао. Враћати се на старо, уз пуно изгубљеног времена (пуштање експорта ноћу, много дуже чекање да проверим фајл и катастрофа ако треба поново), а уз готово никакав добитак на квалитету заиста се не исплати. А нисам ни погледао шта још ЈТ уради у рекомпресији, можда је разлика још мања.

 

У сваком случају, добродошла су и даље додатна мишљења, али све ми се чини да од побољшавања слике за сада одустајем. Више би смисла имало купити квалитетнију камерицу да се добије боља слика. :)


  • 0

#171 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 22 September 2019 - 08:20 AM

Бтв, причали смо о битрејту и кодеку, ево званичних препорука ЈТ, према резолуцији:

https://support.goog...r/1722171?hl=en

 

Наравно, и даље треба видети и који је оригинални битрејт, а већина препоручује да се стави и нешто већи од препорученог, па да слика буде боља и после ЈТ рекомпресије. Само је питање величине фајлова. За кратке клипове ок, али ко прави дуже филмове биће скупо. Ја стандардно држим ВБР на 5-8 (мало испод препоручених вредности за 720п, очигледно), а повећањем на 7-9 очекивана величина фајла скочила је са 133 на 183 МБ. Наравно, 40 % већи битрејт, 40 % већи фајл, него кад видиш бројке на екрану онда те мало удари у свест.


  • 0

#172 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 22 September 2019 - 10:24 AM

Ако некога занима... Кратак филмић од 3,5 минута обично се експортује за 3:45 минута. Битрејт 5-8, ВБР 1 пролаз. Сада урадио са 7-9, 2 пролаза и "максимални квалитет". Трајало је око 85 минута. На први поглед све исто. Али, када гледам упоредо, из истог програма (то је важно), онај бржи филм је лепши. Проверио више пута. Лепше боје, већа оштрина. Овај други је некако испран и мутан. Невероватно.


  • 0

#173 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Posted 19 October 2019 - 05:20 PM

Da osvezim temu novom voznjom  n2:gitara

Na 8:15 kratko caskanje sa policajcem oko voznje preko mosta, sve u sve naterao nas je da predjemo na biciklisticku stazu.

 


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#174 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 19 October 2019 - 07:49 PM

Orko, ili neko drugi ko je vozio ovo brdo , od 38-42 min, jel moze neko uporedjenje sa nekim usponom tu po Bg ili okolini. Ja sam do sad uvek vozio tamo pored groblja i tamo se bas iskidam i riknem i to mi je bas krajnja granica i ne ide mi se na taj kraj samo zbog tog uspona. Jel ovamo malo blaze ili isto?


  • 0

#175 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 19 October 2019 - 07:57 PM

Da osvezim temu novom voznjom  n2:gitara

Na 8:15 kratko caskanje sa policajcem oko voznje preko mosta, sve u sve naterao nas je da predjemo na biciklisticku stazu.

A što već niste tamo bili? :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#176 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 October 2019 - 06:48 AM

A što već niste tamo bili? :)

 Išli smo iz Tošinog bunara ne iz Jurija Gagarina pa nije bilo moguće uključenje na nju, i planje bio da idemo ka Avali a ne ka Adi.


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#177 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 October 2019 - 06:53 AM

Orko, ili neko drugi ko je vozio ovo brdo , od 38-42 min, jel moze neko uporedjenje sa nekim usponom tu po Bg ili okolini. Ja sam do sad uvek vozio tamo pored groblja i tamo se bas iskidam i riknem i to mi je bas krajnja granica i ne ide mi se na taj kraj samo zbog tog uspona. Jel ovamo malo blaze ili isto?

 

Pored groblja sam se samo spuštao nisam nikad peo pa ne mogu da ti ih uporedim, a što se tiče poređenja možda kao Drajzerova kraći ali strmiji. 

Možeš i sa druge strane da dođeš na Moštanicu pa da se ovuda spustiš. Ukoliko nisi tuda išao na ovom videu ti je uspon od 18og minuta a imaš i put kako se dolazi do njega.

 


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#178 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 20 October 2019 - 07:30 AM

Ovaj put znam, njime se najcesce spustam. Ako je onaj drugi uspon kao Drajzerova onda je blazi od onog parceta kod groblja. Tamo mi se cini da cu pokidati lanac. Taman eto ideje za danasnju voznju. Hvala n2:drinks


  • 0

#179 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Posted 20 October 2019 - 04:01 PM

Ih da pokidas lanac, nisi tako jak n2:redbull

 

na mostanicu mozes da se popnes sa raznih strana, najbolje da ti neko pokaze posto ima dosta slepih.

 

Nego ti je zanimljiviji uspon na 52gom minutu, ali ga je borko iz cudnih razloga isekao kada mu je kadenca opala ispod 50 n2:smiley-score010


  • 0

#180 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 20 October 2019 - 09:15 PM

Bakara, ma nisam ja toliko jak nego lanac nije neki... n2:crazy


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users