Jump to content


Fotografije

Misljenje/Pomoc


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
55 odgovora na ovu temu

#1 cer1nak

cer1nak
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPancevo

Postavljeno 14 April 2015 - 01:41 AM

http://www.kupujempr...86897-oglas.htm

 

 

http://www.kupujempr...ter_id=19414668

 

 

http://www.2bike.rs/...sc#.VSxwpvmUdJ0

 

Sta mislite o ovim biciklovima hocu da kupim MTB budzet je 200e moja visina nesto malo preko 180cm. Predlozite nesto bajs moze biti i bez kocnica imam na starom prilicno dobre  V brake kocnice koji bi mi posluzile dok se ne snadjem

Hvala  unapred


  • 0

#2 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 14 April 2015 - 07:29 AM

Genesis ti je mali, 43cm ram na voju visinu. Ovaj T-rex, čini mi se da bi bio ok bajs kad bi umeo sam da ga kompletiraš. A poslednji, ili idi lično da vidiš, ili zaobiđi pošto je prodavac veoma kontroverzan.


  • 0

#3 cer1nak

cer1nak
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPancevo

Postavljeno 14 April 2015 - 10:01 AM

Koliko bi jos trebalo para uloziti u t rex a? Na sta da obratim paznju kod mbk?


  • 0

#4 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 14 April 2015 - 10:24 AM

Pa koliko vidim fale samo adapteri za čeljusti kočnica i šolje za vilu. Mislim da se to sve može pazariti za nekih 2000. Samo moraš videti koje dimenzije šolja trebaju, pošto ih ima više varijanti. 

 

Za mbk, moraš sve proveriti, počev od guma, felni, da li ima lufta u točkovima, da li viljuška radi kako treba ili propada, kako menja brzine ( mada može se desiti da samo nije naštelovan).


  • 0

#5 cer1nak

cer1nak
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPancevo

Postavljeno 14 April 2015 - 11:26 AM

Dok iz panceva odem za smedervo ima dosta da potrosim bez preke potrebe i rex koliko vidim ima bolju opremu


  • 0

#6 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 14 April 2015 - 11:55 AM

Sve je deore, jedino su mehanički shimano diskovi, koji rade posao, ako nemaš 100 kg :)


  • 0

#7 cer1nak

cer1nak
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPancevo

Postavljeno 14 April 2015 - 12:00 PM

Nemam sto kila imam 90 ali idem ka 85  mozda i 83. Znas kad sam bio mladji nisam imao nikakve kocnice na biciklu kocio sam obucom tako da mi sada kocnice nisu bitne :D pogon i menjaci su mi najbitniji. U principu ne vilim mehanicke diskove ali boze moj vise sam za varijantu Vbrake ili hidrauliku.

http://www.2bike.rs/...je#.VSz9vvmUdJ0

ovaj mi sad iskoci kao zanimljiv


  • 0

#8 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 14 April 2015 - 12:10 PM

Imam jedan takav 2 godine. Prva stvar koja je promenjena na njemu su bilo kočnice koje su bile očajne. Ostatak delova je ok i većina je i danas na njemu. Mislim da bi ti taj ram bio taman, visok sam 182 i meni je ko po meri. Sa tim kočnicama se ne zaleći nizbrdo, nećeš stati, garantujem ti :)


  • 0

#9 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 14 April 2015 - 12:11 PM

Kako mislis kocnice ti nisu bitne?Stvarno ne vidim nacin da te mehanika zaustavi kad ti izleti neka budaletina sa automobilom.Zelim ti dobru kupovinu,ali veruj da ti je rezon veoma los i opasan.Jos nisam cuo da je neko leteo sa bajsa zato sto su ga izdali pogon ili menjaci,a padova zbog losih ili nikakvih kocnica je bilo koliko hoces.


  • 0

#10 cer1nak

cer1nak
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPancevo

Postavljeno 14 April 2015 - 12:15 PM

Cekaj pricas u treku ili t rexu? i jel moze  diskovi da ostau isti kada se stave mehanicke celjusti?

 

@Peloponez

hvala u svakom slucaju.


  • 0

#11 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 14 April 2015 - 12:18 PM

Pričam o treku. Mogu diskovi ostati isti, bez obzira dal stavljaš hidrauliku ili mehaniku. Samo ni jedan od ovih bicikliva ne može da primi vbrake pošto nema felne za to.


  • 0

#12 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 April 2015 - 12:22 PM

Jako mali izbor imas za ove pare... Ne znam koliko ti je hitan bajs sad ali ima li sanse da se strpis za jos neko vreme dok ne skupis stotinak evra... Za 300e vec mozes da biras malo.. Sto se tice kocnica,ako ces mehaniku Avid bb7 disc,tebi bi radila i Juicy 3 hidraulika posao,ona moze da se za relativno male pare nadje... Ako ces Vbrake onda opet Avid sd3 one su ti manje od 2000 rsd... U svakom slucaju ne bih stavljao pare na ove sto su na bajsu,a posebno ne bih vozio bez kocnica..
  • 0

#13 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 April 2015 - 12:26 PM

Pričam o treku. Mogu diskovi ostati isti, bez obzira dal stavljaš hidrauliku ili mehaniku. Samo ni jedan od ovih bicikliva ne može da primi vbrake pošto nema felne za to.


I to!!! Ai vila bi morala da se menja posto nema pinove za v-brake..
  • 0

#14 cer1nak

cer1nak
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPancevo

Postavljeno 14 April 2015 - 12:28 PM

Nema prosirivanja budzeta to je to. Lose ste razumeli nikako nebi vozio bicikl bez kocnica nisam toliki idiot :D nego samo kazem da su mi bilo kakve kocnice dovoljne. 

Nikako ne bih komplikova sada jel ce mu sluziti i ti diskovi kakvi kog da su ako uspem da prodam neke delove sa starog bajsa doradio bih to lako.

Veceras ili sutra ujutru pada odluka


  • 0

#15 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 14 April 2015 - 12:30 PM

Onda trek, i prvom prilikom stavi makar shimanovu mehaniku, imaš na oglasima za male pare, ako već ne nađeš neku hidrauliku.


  • 0

#16 cer1nak

cer1nak
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPancevo

Postavljeno 14 April 2015 - 12:36 PM

Ako bih menjao kocnice isla bi tu hidraulika tu nema price. Koje mane ima rex u odnosu na trek? Jos ovo i necu smarati vise 


  • 0

#17 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 14 April 2015 - 12:39 PM

Pa nije kompletan i zahteva odmah ulaganje, delovi+ruke majstora, ako nemaš  alat i znanje sam da sklopiš. Trek je verovatno noviji, al ima slabiju opremu. 


  • 1

#18 cer1nak

cer1nak
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPancevo

Postavljeno 14 April 2015 - 12:45 PM

Kaze covek za rex a da su delovi novi a vila stara 3 meseca ako mu je verovati. Hvala ljudi na pomoci javljam vam sta uradio na kraju


  • 0

#19 cer1nak

cer1nak
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPancevo

Postavljeno 15 April 2015 - 08:36 PM

T rex narucen


  • 0

#20 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 15 April 2015 - 09:23 PM

Pa nije kompletan i zahteva odmah ulaganje, delovi+ruke majstora, ako nemaš  alat i znanje sam da sklopiš. Trek je verovatno noviji, al ima slabiju opremu. 

I dozivotnu garanciju na ram... za prvog vlasnika doduse...


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika