Jump to content


Fotografije

Rukavice za bicikl


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
85 odgovora na ovu temu

#41 032

032
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 01 April 2015 - 06:30 PM

Budzet je oko 1000din, a kvalitetnije rukavice su od nekih 2000.
Ja bih vozio bez rukavica neko vreme i kada bude prilike kupio rukavice sa gelom.
Ima na oglasima par rukavica sa gelom koje se uklapaju u budzet, samo da nije kopija...

Imas na oglasima pearl izumi rukavice sa gelom..marka je japanska vrhunski kvalitet..e sad jedino je pitanje dali su originalne jer se prodaju nove za 1000 din..morao bi to da pogledas uzivo pa da vidis o cemu se radi..


  • 0

#42 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 01 April 2015 - 09:07 PM

Ne znam koje su konkretno bas te sa oglasa ali te Pearl Izumi su 99% kineska kopija. Video sam par puta takve rukavice i bez obzira sto su kopije, uradjene su odlicno makar na izgled. Koliko ce trajati, ne bih znao. Ali mi covek koji ih koristi, kaze da ih pere u masini i da su uvek kao nove. Cak imaju i cicak traku koja se nigde sama ne 'lepi', tj. ne ostecuje druge materijale kada se sve zajedno pere u masini. 


  • 0
.

#43 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 01 April 2015 - 09:21 PM

Meni od gela trnu prsti. Najteže mi je naći rukavice koje su dovoljno uske da ne landaraju oko šake, a dovoljno duboke da ne seku između prstiju, pa još bez kojekakvih jastučića. Taj problem još nisam uspešno rešio, vozim sa nekim Shimano rukavicama koje su malo prekomotne ali korektno udobne.
  • 0

#44 IgorMiletic

IgorMiletic
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 31 May 2015 - 08:50 AM

RKC-8914200410_1.jpg Da li neko koristi ove rukavice? Interesuje me da li ste zadovoljni. 


  • 0

#45 Milanche78

Milanche78
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts

Postavljeno 31 May 2015 - 03:50 PM

Ja sam naručio ove Handcrew sa gelom, treba da stignu, a na jednom youtube videu lik preporučuje cele rukavice, a ne polu, jer navodno bolje štite prste prilikom pada.


  • 0

#46 Hornet

Hornet
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts
  • LocationKragujevac / Beograd

Postavljeno 01 June 2015 - 12:07 PM

^^ Nekako su mi bespotrebno duboke. Ili što kraće i otvorenije za vrućinu, ili cele rukavice kad je hladnije.

^ Šta znam, lepše se pada u windstoper-u dugih rukava i na +40, pa nisam probao...


  • 0

Live before you die!


#47 IgorMiletic

IgorMiletic
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 01 June 2015 - 12:11 PM

Hvala na odgovorima! :)
  • 0

#48 antilop

antilop
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 01 June 2015 - 01:33 PM

Jos par reci o gripovima..

 

Kupio sam bicikl krajem aprila i do sada sam prevezao oko 400 km. Sa fabrickim lock-on gripovima sam cesto imao utrnute sake tokom prve dve nedelje. Kako sam ranije vec imao problema sa bolovima u gornjem delu ledja zbog posla koji je vezan za sedeci polozaj ispred kompa kupio sam SQlab-ove gripove:

http://shop.jankovic...e-rucice-detail

Jesu skupi, ali ocekujem da traju bas dugo, a kako ne nosim rukavice ovaj kozni model mi je super legao. Svaka preporuka sa moje strane za Nemce:)


  • 0

#49 Milanche78

Milanche78
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts

Postavljeno 01 June 2015 - 07:08 PM

Ja sam naručio ove Handcrew sa gelom, treba da stignu, a na jednom youtube videu lik preporučuje cele rukavice, a ne polu, jer navodno bolje štite prste prilikom pada.

 

Evo su, XL, ne znam dal nisu malo velike, da li treba da baš stegnu šaku?

Attached Thumbnails

  • 20150601_204916.jpg
  • 20150601_204932.jpg
  • 20150601_204943.jpg
  • 20150601_205004.jpg
  • 20150601_205137.jpg
  • 20150601_205225.jpg

  • 0

#50 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 01 June 2015 - 07:24 PM

Bolje je da su skroz uz ruku jer se svake razvuku posle par voznji...
  • 0

#51 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 02 June 2015 - 07:00 AM

Juče sam dobio rukavice Roecki(15€),Holandija,Jutros sam ih probao,razlika u odnosu na moje prethodne kao bog i šeširdžija:-).Hvala mom drugu Goranu!!

Photo01271.jpg Photo01281.jpg Photo01291.jpg


  • 0

#52 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 23 July 2015 - 03:23 PM

Koje rukavice koristite za bicikl u letnjoj varijanti..dali neko ima iskustva sa pearl izumi rukavicama..

 Da, odlične su. Veoma veoma light. Lako se peru, brzo suše. šaka diše. Jedino moja primedba je da se dlanovi malo brže troše ako imaš gumeni grip na ručkama, i obrati pažnju na veličinu. Azijska muška L je otrpilike evropska M za žene, imaju sitne šake takve su i oznake. To da li su original ili ne je druga tema, ako odeš u Japan videćeš da i u njihovim radnjama prodaju kineske...


  • 0

#53 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 03 November 2015 - 05:56 PM

Jel neko ima ove Northwave rukavice iz PlanetBike-a, oko 3k su? Interesuje me kakve su za temperature oko i ispod nule. Hvala

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
  • 0

~be here now~


#54 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 03 November 2015 - 11:52 PM

Volim rukavice sa ranflom oko zgloba, jedino bih ove sto kostaju 3080 uzeo u razmatranje. Imam OVE na kojima pise windproof i stvarno stite od vetra a kad je hladno onda OVAKVE obucem ispod i uopste nije tesno prstima, pa u zavisnosti od temperature kombinujem.


  • 0

#55 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 05 November 2015 - 04:13 PM

i ja sam bas u razmatranju koje rukavice za zimu,i nikako da prelomim i opredelim se za nesto... Sve gledam gledam,a kad god sednem na bajs posle 30min prsti vec crveni totalno :D


  • 0

#56 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 13 November 2015 - 04:30 PM

Meni od gela trnu prsti. Najteže mi je naći rukavice koje su dovoljno uske da ne landaraju oko šake, a dovoljno duboke da ne seku između prstiju, pa još bez kojekakvih jastučića. Taj problem još nisam uspešno rešio, vozim sa nekim Shimano rukavicama koje su malo prekomotne ali korektno udobne.

 

Znači kožne, biraš knap pa ti se posle same oblikuju po šaci.

Preporučujem Mike Aitken’s signature, Odyssey. Hellbent. Prva liga, ja prestao da tražim dalje. Em mi koriste kao i redovne rukavice, tj. uopšte ih ni ne skidam kada sam out malo duže. One bez prstiju, sa prstima mi bude vruće i na bajsu a nemam touchscreen problem. Imaš ih po netu i za $20-25.

20130217_ec225a.jpg


  • 0

#57 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 18 November 2015 - 03:58 PM

Posto se moje trenutne rukavice dezintegrisu, a ne zelim da bacim 40-50$/eur za neke kvalitetnije ili da se opecem nekim kineskim kopijama na preporuku sa par mesta odlucio sam da uzmem Mechanix Original rukavice.

 

Ove rukavice oni klasifikuju kao visenamense ali sam cuo na dosta mesta da ih bajkeri obozavaju jer su neverovatno robusne i kvalitetne a pritom da nisu kabaste. Narucene sa Ebay-a za 20$

 

p5pb12906845.jpg

 

 

Prvi utisak je da su neverovatno kvalitetno napravljene. Mozda sam mogao i da prodjem sa brojem manje, ali mislim da bi onda zuljale, na prvo navlacenje dosta su udobne. Nemaju nesto debelo postavljen dlan, ali je materijal od kog je napravljen dlan jako "abrazivan" tj, lepo se hvata za rucke.

 

Postavljene su sa gornje strane nekim filcem za koji oni kazu da se brzo sushi i da lako odvodi vodu, tako da to cemo videti kada budu topliji dani/pada kisa :) Za sad deluju umereno tople.

 

Posto meni rukavice potraju u proseku pola godine. godinu ako sam srecan, videcemo koliko ce ove izdrzati kada ih svi moguci hvale.

 

I naravno, shara je do jaja :) samo da pazim da ih ne ispustim u shumi, jer sam ga onda ugasio, nikad ih necu pronaci. :P


  • 0

ಠ_ಠ


#58 GoranAnicin

GoranAnicin
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 05 November 2016 - 03:30 PM

Posto se moje trenutne rukavice dezintegrisu, a ne zelim da bacim 40-50$/eur za neke kvalitetnije ili da se opecem nekim kineskim kopijama na preporuku sa par mesta odlucio sam da uzmem Mechanix Original rukavice.

 

Ove rukavice oni klasifikuju kao visenamense ali sam cuo na dosta mesta da ih bajkeri obozavaju jer su neverovatno robusne i kvalitetne a pritom da nisu kabaste. Narucene sa Ebay-a za 20$

 

p5pb12906845.jpg

 

 

Prvi utisak je da su neverovatno kvalitetno napravljene. Mozda sam mogao i da prodjem sa brojem manje, ali mislim da bi onda zuljale, na prvo navlacenje dosta su udobne. Nemaju nesto debelo postavljen dlan, ali je materijal od kog je napravljen dlan jako "abrazivan" tj, lepo se hvata za rucke.

 

Postavljene su sa gornje strane nekim filcem za koji oni kazu da se brzo sushi i da lako odvodi vodu, tako da to cemo videti kada budu topliji dani/pada kisa :) Za sad deluju umereno tople.

 

Posto meni rukavice potraju u proseku pola godine. godinu ako sam srecan, videcemo koliko ce ove izdrzati kada ih svi moguci hvale.

 

I naravno, shara je do jaja :) samo da pazim da ih ne ispustim u shumi, jer sam ga onda ugasio, nikad ih necu pronaci. :P

Pozdrav draka

Kako su se rukavice pokazale? Jesu li izdržljive kao što kažu?

Razmišljam da uzmem jedne takve.


  • 0

#59 Christofer

Christofer
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 19 February 2017 - 09:21 PM

Kupio 100% incognito rukavice. One su prvenstveno za mx namenjene ali su odlicne i za mtb. Uske su, savovi se ne osecaju i nemaju lepljivu traku oko zgloba vec uzi deo / gumu. Na prstima je naravno deo lepljiv za kontrole, nemaju nikakvu zastitu i meni su dobro posluzile i leti i zimi. Zimi malo stite od hladnoce, vise imate osecaj da imate neki materijal. Do +5 c je ok. Leti su isto ok. Bude malo toplo u njima ali ja ne volim da vozim bez rukavica pa mi je ok. Inace mislim da su mx rukavice i bolja opcija za offroad voznju od rukavica koje prave mtb marke. Masnovnije se prave pa su jeftinije, materijali su isti, cak mozda malo izdrzljiviji a ako nekom treba sa zastitom ima i takvih kao i za zimsku voznju bas namenjenih. Ove su moje:
https://www.revzilla...ncognito-gloves
  • 1

#60 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 20 February 2017 - 10:26 AM

attachicon.gifRKC-8914200410_1.jpg Da li neko koristi ove rukavice? Interesuje me da li ste zadovoljni. 

Kupio ih prosle godine tanke lepo idu uz ruku zaboravim da su na rukama.Naravno ako meni odgovaraju ne znaci da ce i tebi


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika