Jump to content


Fotografije

Rukavice za bicikl


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
85 odgovora na ovu temu

#1 032

032
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 29 March 2015 - 07:33 PM

Koje rukavice koristite za bicikl u letnjoj varijanti..dali neko ima iskustva sa pearl izumi rukavicama..


  • 0

#2 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 29 March 2015 - 08:42 PM

Ne koristim rukacice u letnjoj varijanti. Samo zimi. Mislim ds su zimi nespotrebne. Uzmes fizik keper traku sa gelom i resio si problem. Kod mtb jos lakse. Uzmes sundjeraste gripove i to je to. Jedino gde mogu da pomognu su kod padova da se ne ogrevu dlanovi. Mada za to ne vrinem toliko.
  • 0

#3 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 29 March 2015 - 08:58 PM

Meni su rukavice leti obavezne jer mi se dosta znoje dlanovi, pa onda klizaju ruke. Trenutno koristim neke Shimano koje sam kupio pre jedno četiri godine, još uvek tražim odgovarajuću zamenu.
  • 0

#4 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 March 2015 - 10:24 PM

Uzmes fizik keper traku sa gelom i resio si problem.

Na koju tačno traku misliš, ima li kod nas da se kupi?

Ne vidim na planetovom sajtu nijedan fizik da se pominje gel. Vidim neku syncros koja je skupa, ali ako vredi...

 

Ja sam inače na mtb namotao onaj kineski jeftin maskirni keper i na ručke i na rogove, i to skoro duplo (novu traku preko stare) pa je sad lepo debelo i relativno udobno. Mada još nisam zadovoljan, nije loše ali je nekako tvrdo sabije se i ipak ne amortizuje koliko bi trebalo za toliku debljinu.

Po meni za traku je ključno da se ne sabija vremenom. Za drumaša ću morati da nađem dobro rešenje jer tamo nema mesta karabudženju sa duplim trakama.

Rukavice takođe ne nosim.


  • 0

#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 March 2015 - 04:46 AM

Na koju tačno traku misliš, ima li kod nas da se kupi?

Ne vidim na planetovom sajtu nijedan fizik da se pominje gel. Vidim neku syncros koja je skupa, ali ako vredi...

 

Ja sam inače na mtb namotao onaj kineski jeftin maskirni keper i na ručke i na rogove, i to skoro duplo (novu traku preko stare) pa je sad lepo debelo i relativno udobno. Mada još nisam zadovoljan, nije loše ali je nekako tvrdo sabije se i ipak ne amortizuje koliko bi trebalo za toliku debljinu.

Po meni za traku je ključno da se ne sabija vremenom. Za drumaša ću morati da nađem dobro rešenje jer tamo nema mesta karabudženju sa duplim trakama.

Rukavice takođe ne nosim.

Fizik traka je udobna, prijatna na rukama i leti i zimi, dosta dugotrajna. Svaka preporuka.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 30 March 2015 - 06:49 AM

http://www.wiggle.co...handlebar-tape/
Evo je traka. Leto zima ne pravi mi problema. Nemam peoblema sa sakama (da se znoje). Oko 7000km je trenutno presla. Kao nova je. Prezivela jedan pad, nije se pocepala. Crna boja naravno:)
  • 0

#7 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 30 March 2015 - 07:08 AM

Fizik traka je udobna, prijatna na rukama i leti i zimi, dosta dugotrajna. Svaka preporuka.

Druže da li to može negde kod nas da se nabavi,u NS?


  • 0

#8 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 30 March 2015 - 07:11 AM

Ima u planetbajku kod aleksandar zgrade. Bar je bilo. Nemoj uzimati samo onu light. Ta je samo twnka keper traka. Kao da smanjis tezinu :)
  • 0

#9 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 30 March 2015 - 09:06 AM

Za drumaša ću morati da nađem dobro rešenje jer tamo nema mesta karabudženju sa duplim trakama.


Dupla traka je standardna stvar za Pariz-Rube, a ima i vozača koji tako voze cele godine. Da se traka ne bi previše sabijala, probaj dobro da je rastegneš, a onda motaj sa dosta preklapanja da bi bio deblji sloj. Naravno, prvi korak je uvek nalaženje najboljeg položaja na biciklu, bez toga nema te trake koja će pomoći.
  • 0

#10 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 30 March 2015 - 09:16 AM

Ima u planetbajku kod aleksandar zgrade. Bar je bilo. Nemoj uzimati samo onu light. Ta je samo twnka keper traka. Kao da smanjis tezinu :)

 

Ima u planetbajku kod aleksandar zgrade. Bar je bilo. Nemoj uzimati samo onu light. Ta je samo twnka keper traka. Kao da smanjis tezinu :)

OK,hvala ti potražiću onu crnu .Sada na kormanu imam anatomske gripove(slični ovim na slici),pretpostavljam da to ne ide preko njih.Da li je to bolje od gripova?Možda glupo pitanje,ali još uvek se učim

 

 

Dodaj prilog  Anatomski lock-on gripovi - Cikloberza Mali Oglasi - 2Bike.rs.htm   29.81KB   331 downloads


  • 0

#11 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 30 March 2015 - 09:24 AM

Ne to ne ide preko gripova:). To je traka za drumski bicikl. Moze ici preko tih gripova ali je glupo stavljati. Bolje uzmi ovako nesto. http://www.grabongrips.com/bicycle.php. Ako imas problema sa zuljevima.
Ne znam zasto ljude bole ruke. Da li sto im je mali ram pa se previse oslanjaj na njih, mozda im je veliki pa su im ruke previse ispruzene. Ja sami na pocetku sezone imam mali bol u dodnjem delu sake. Kada vozim prvih par voznji preko 100km. Nakon toga ruke mi se naviknu i nemam problema citave sezone.
  • 0

#12 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2015 - 09:28 AM

Aha, ta fizik performance ima u planetu (bar je bilo, pa će verovatno biti opet), 1700 din nije ni tako skupa kao neke druge.

Samo nisam skontao odmah da se na tu misli jer se nigde ne spominje gel, traka je normalna penasta kolko sam shvatio.

Tačnije vidim sad na wiggle sajtu da pominju da se po želji mogu ubaciti gel podloške na mestima većeg pritiska. Jel se to kupuje posebno i gde, kako izgleda? Nikad nisam video.

Ja recimo stavim parče stare trake horiznotalno s gornje strane gde naslanjam ruke pa onda preko toga motam da bude deblje i udobnije.

 

Inače po pitanju sabijanja mislim da je ključan materijal koliko je kvalitetan, ne verujem da vredi rastezanje i preklapanje, samo bi bilo tvrđe. Imam anatomske uloške iz puminih patika, stari su bar 20 godina a rade kao i prvog dana, koristim ih stalno u fudbalskim patikama jer je tanak đon da me beton ne ubija. To je dobar materijal, sličan gelu, bez obzira koliko se gazi uvek se vraća u prvobitan položaj.

Ove kineske trake se vremenom utisnu i tako ostanu, nema amortizacije. Ali duplo namotano je dosta dobro s obzirom na cenu, a traje bar 2-3 sezone.


  • 0

#13 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 30 March 2015 - 09:37 AM

Ovde u vrscu ima da se uzmu.
Dve varijante.
Prva za ceo volan

Druga varijanta samo za kriticne delove

Pod gel sam mislio na onaj mali deo sa penom sto je na slici plave boje. Meni je to dovoljno. Ne koristim ove gel podloske.

Attached Thumbnails

  • image.jpg
  • image.jpg

  • 0

#14 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 30 March 2015 - 11:00 AM

Ne to ne ide preko gripova:). To je traka za drumski bicikl. Moze ici preko tih gripova ali je glupo stavljati. Bolje uzmi ovako nesto. http://www.grabongrips.com/bicycle.php. Ako imas problema sa zuljevima.
Ne znam zasto ljude bole ruke. Da li sto im je mali ram pa se previse oslanjaj na njih, mozda im je veliki pa su im ruke previse ispruzene. Ja sami na pocetku sezone imam mali bol u dodnjem delu sake. Kada vozim prvih par voznji preko 100km. Nakon toga ruke mi se naviknu i nemam problema citave sezone.

Ovi gripovi odlično izgledaju(mekano izgledaju).Da li kod nas mogu da se nađu?I mene posle duže vožnje počne da boli donji deo desnog dlana,pa sam mislio ako može to da se reši trakom ili ovim gripom.Ja koristim rukavice sa gelom,ali leti će biti dosta toplo,znojenje.....


  • 0

#15 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 30 March 2015 - 11:43 AM

Inače po pitanju sabijanja mislim da je ključan materijal koliko je kvalitetan, ne verujem da vredi rastezanje i preklapanje, samo bi bilo tvrđe.

Ti ne veruj, ja tako radim i odgovara mi ;-)

Po mom iskustvu, za traku/gripove i rukavice važi isto kao i za sedla i uloške u biciklističkim - mekan i debeo oslonac je udoban samo prvih pola sata, posle gubi oblik i počinje da žulja.
  • 0

#16 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 30 March 2015 - 11:43 AM

http://probike.rs/rucke/rucke-sundjer
http://probike.rs/rucke?product_id=631
  • 0

#17 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 30 March 2015 - 11:55 AM

Ko jos danas koristi sundjere pored lock-on rucki, bre sta vam je. Imas dobre Giant-ove ali ne znam da li ovi imaju prodavnicu u tvom gradu http://www.markonisp...ock-on-blk-gray


  • 0

#18 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 30 March 2015 - 12:34 PM

Ko jos danas koristi sundjere pored lock-on rucki, bre sta vam je. Imas dobre Giant-ove ali ne znam da li ovi imaju prodavnicu u tvom gradu http://www.markonisp...ock-on-blk-gray

Ja imam na bajku ove gripove,deluju mi slični kao i ovi Giantovi.Šta je kod gripova bitno,tj šta je to što ti može da smanji eventualni osećaj bola u donjem delu dlana a vezano je za gripove,posle malo duže vožnje?

scout-4.JPG


  • 0

#19 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 30 March 2015 - 12:44 PM

Čini mi se da su to Velo gripovi. Imao sam problema pri dužim vožnjama 150+km dok nisam uzeo te gripove. Donji deo šake bi trebalo da naleže na prošireni crni deo gripa. Tom prilikom sam kupio i Cannondale rukavice, tako da je možda i do njih.
Da li u toku vožnje hvataš grip čvrsto? Možda je sam položaj šake problem.


  • 0

#20 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 30 March 2015 - 01:02 PM

Čini mi se da su to Velo gripovi. Imao sam problema pri dužim vožnjama 150+km dok nisam uzeo te gripove. Donji deo šake bi trebalo da naleže na prošireni crni deo gripa. Tom prilikom sam kupio i Cannondale rukavice, tako da je možda i do njih.
Da li u toku vožnje hvataš grip čvrsto? Možda je sam položaj šake problem.

Pozdrav Laci,ja u vožnji držim šake skoro na ravnom delu kormana(kao pozicija 1 na drop),kada mi dosadi onda malo raširim šake i onda se tek oslone na taj širi deo gripa,tako da nekada imam osećaj da barem kod mene i nemaju neku funkciju.U toku vožnje ne hvatam grip čvrsto,neki srednji hvat,najčešće gledam da vozim po ravnom(asfalt),zato sam u dilemi da li su ovi gripovi bolji od onih što je predlošio Belgarth?


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika