Jump to content


Fotografije

Bogibasket iz Kraljeva - negativna ocena

Bogi B. (bogibasket)

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#1 Franja

Franja
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 16 March 2015 - 04:51 PM

Kupio sam od ovog prodavca menjac Sram x0 i pogon shimano deore. U opisu menjaca je pisalo "ekstra stanje" slika je bila malo mutna pa sam odlucio da poverujem opisu. Menjac mi je stigao, tamo gde pise x0 fali 0 i pola x. Sto se tice pogona falio je jedan sraf koji sam morao da napravim kod strugara. Kad sam ga pozvao kaze: "jaoooj jbg druze izvini ja sam menjac pokusao da ocistim acetonom pa se skinula farba a sraf sam valjda izgubio negde. Jbg izvini evo uzmi nesto iz mojih oglasa, spusticu ti cenu."
Koji genije cisti menjac acetonom??? I zasto to nije naglasio u oglasu nego pise Ekstra stanje? I u znak izvinjenja treba da kupim jos nesto od njega. Neka hvala
Eto to je moje iskustvo sa ovim prodavcem.
  • 3

#2 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 16 March 2015 - 09:17 PM

Na forumu se vec komentarisalo o pomenutom prodavcu. Mogao si baram malo da se informises na forumu o pomenutom prodavcu pre kupovini


  • 0

#3 Franja

Franja
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 17 March 2015 - 09:34 AM

Nazalost nisam to video na forumu.
  • 1

#4 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 17 March 2015 - 09:39 AM

Фрањо, одакле си?


  • 0

#5 Franja

Franja
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 17 March 2015 - 12:42 PM

Iz Vojvodine. Sto pitas?
  • 0

#6 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 17 March 2015 - 12:58 PM

Помислио сам да ниси случајно један Фрања из Панчева, бициклиста којег сам упознао јесенас...


  • 0

#7 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 23 March 2015 - 12:47 PM

Da se nadovezem i ja na temu.

 

Ne preporucujem saradnju sa doticnim jer sam kupio sediste arione a nigde nije napomenuo da je zenski model.

Takodje nije hteo da prihvati da mu vratim o svom trosku jer mi nikako anatomski ne odgovara.

 

Pisalo je na jednoj od slika model sedista koji je napisan jako bledom bojom DONNA sto bi znacilo da je zensko.

Takodje rekao je da je stanje novo iako nije.

 

Moja je greska sto mozda nisam video na nekoj od slika (na telefonu se i ne vidi) da je donna varijanta ali nigde u naslovu i tekstu nije bilo napomenuto.


  • 0
Potpis

#8 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 06 April 2015 - 11:34 AM

"jaoooj jbg druze izvini ja sam menjac pokusao da ocistim acetonom pa se skinula farba"

Kakva legenda. Opste je poznato da se mnogi delovi bicikle ciste i odmascuju alkoholom (aceton je slican) i sta sad, svi bi delovi bili manje vise sareni...
Taj Bogi je jedan od nekolicine kojima treba zabraniti pristup berzi, sto zbog zagusenja sa prevelikim brojem oglasa, sto zbog uglavnom astronomskih i nerealnih cena (uglovnom proizvoda sa AliExpress-a), sto zbog nerealnog opisa stanja stvari koje prodaje. A to sto prodaje stvari koje uopste i nema na stanju, za koje se ceka po "2 nedelje", sto je inace i protivzakonito, da ne spominjem.
Kod mene je vec duze vreme blokiran, tako ce i ostati.


  • 3

#9 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 06 April 2015 - 01:34 PM

Dzabe blokiran kad on zezne i prodje bez posledica.

 

Tako zafrkne jednog nedeljno i on je dobar lepe pare.


  • 2
Potpis

#10 Franja

Franja
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 08 April 2015 - 04:55 PM

Cikloberza bi trebala hitno da uvede sistem ocenjivanja.
  • 3

#11 Z4RE

Z4RE
  • Members
  • PipPip
  • 51 posts
  • LocationNiš, Srbija

Postavljeno 08 April 2015 - 05:38 PM

Cikloberza bi trebala hitno da uvede sistem ocenjivanja.

To bi vrlo brzo uvelo red
  • 7

#12 Hidronaut

Hidronaut
  • Members
  • PipPip
  • 56 posts

Postavljeno 28 August 2016 - 04:04 PM

Izvinjavam se sto dižem temu iz naftalina ali je l' imao neko možda neka skorašnja iskustva sa Bogijem?

 

Interesuje me ovaj bajk što prodaje, sa slika i opisa mi deluje sasvim korektno...

 

http://www.2bike.rs/...ha#.V8MJAE197-j

 

 

?


  • 0

#13 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 28 August 2016 - 05:15 PM

...je l' imao neko možda neka skorašnja iskustva sa Bogijem?...

nadam se da si svestan...

da sem ove (svoje licne) teme ima jos (barem) jednu (svoju licnu..temu)

a da se (u ne bas dobrom svetlu) pojavljuje i u drugim slicnim temama.

 

U jednoj temu (braneci se) kaze:

"dodjite da porazgovarama ja  vam stojim na raspolaganju.pozdrav"

sto bi bila moja topla preporuka za bilo kakvu saradnju sa bilo kojim oglasivacem na takvom glasu.

 

Takodje bih voleo ovde da procitam tvoj utisak nakon svega. Srecno :)


  • 0

#14 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 28 August 2016 - 07:39 PM

Hidronaute, zaroni ti lepo na put i digni periskop u Kraljevu (ako savladaš ibarsku struju) pa lepo pozoveš Bokija i pogledaš bicikicu.


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#15 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 29 August 2016 - 12:27 AM

Samo kratka primedba - na slici stoji zadnji XT a u opisu kaže SLX. Pa sad ne znaš da li je pogrešno napisao ili je stvarno SLX a uz to se dovodi u pitanje da li su i druge komponente prema opisu.


  • 0

#16 Hidronaut

Hidronaut
  • Members
  • PipPip
  • 56 posts

Postavljeno 29 August 2016 - 10:23 AM

@IgorN

Naravno, kontam šta hoćeš da kažeš ali ono, pomislio sam da se situacija možda malo poboljšala što se tiče odnosa ovog prodavca prema kupcima u odnosu na prošlu godinu. I njemu je valjda u cilju da ima dobru (ili makar da poboljša postojeću ne-baš-najsjajniju) reputaciju pa je shodno tome malo promenio "način poslovanja". Nemam pojma...

 

Inače, bio sam van biciklističkog sveta (računajući i ovaj forum) u zadnjih nekoliko godina pa su mi promakle te teme i situacije s Bogijem o kojima pričaš.

 

@karpkg

Da da, tako sam i planirao. Ako mu bude odgovaralo da dođem da pogledam bajs pre same kupovine (umesto naručivanja bajsa "na slepo" kurirskom službom) to bi bilo kul : )

 

@Nikola

Bravo na zapažanju, imaću to u vidu : )


  • 0

#17 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 29 August 2016 - 12:50 PM

Sve komponente su tacno pobrojane, samo je zamenio mesta prednjem i zadnjem menjacu u listi, zadnji menjac je RD (rear derailleur), a prednji FD (front der.).


  • 0

#18 Hidronaut

Hidronaut
  • Members
  • PipPip
  • 56 posts

Postavljeno 01 September 2016 - 12:17 PM

Samo da javim da sam juče kupio Kockicu od Bogija. Prezadovoljan sam bajsem, baš ono što sam tražio.

 

Elem, što se tiče prodavca, moja iskustva su pozitivna. Meni je delovao kao sasvim iskren i pošten lik. Rekao mi je da je imao jednog Slovenca zainteresovanog za bajs (pošto se oglašava i u ex-Yu zemljama) koji bi platio veću cenu ali je bajs ipak prodao meni jer sam se prvi javio na oglas. Hteo je i da mi da za dž neke pedale (da ne bi morao da guram bajs do kuće) ali nisam hteo da uzmem.

 

Takođe, za tih nekoliko minuta koliko sam pričao s njim, stekao sam utisak da je čovek totalna flegma. Dajem mu pare i kažem mu da prebroji (iako sam ja kući tri puta brojao) a on kao "Ma opušteno, ne treba, verujem ti". Ja u fazonu "Aman bre čoveče, prebroj te pare, nemoj da me nerviraš".  :mrgreen:

 

Ok, čovek možda i nije neki profesionalni prodavac (što se videlo iz one epizode sa čišćenjem menjača acetonom) ali daleko od toga da je neki kvarnjak. Nemam pojma, ja sam stekao nekako drugačiji utisak.


  • 0

#19 speedy79

speedy79
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 01 March 2017 - 09:55 AM

Pozdrav svima ! Evo i ja sam prevaren od strane ovog prodavca bogibasket -PREVARANT-a!!! coveka bez obraza.

Na slikama oglasa istakao tockove alex rims zx24 29er sa xt nablama i xt zatvaracima-top stanje...u razgovoru rekao da je sve ko na slikama i da je kao novo...

Stigli su mi tockovi sa dva razlicita zatvaraca ni videlo xt...Pozvao ga da upitam zasto je to slao i zasto nije rekao da nema xt zatvarace na sta je odgovorio da su mi i ti dobri a posle se neseca o kom se oglasu radi...hahahahahahaha malo je reci bezobrazluk...Moja greska sto ranije nisam precesljao forum i procitao stosta o njemu.

Molim Administratore (ako postoje) da preduzmu nesto.

Niposto saradnja sa njim !


  • 0

#20 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 March 2017 - 11:55 AM

Dobro je što si podelio iskustvo, samo molba da se ne stavljaju uvrede. Dovoljno je napisati kako je sve bilo, pa će svako za sebe zaključiti da li se radi o prevarantu, ili ne (što kažu "pametnom dosta").

 

Čisto da se teme ne pretvore u raspravu i pljuvačinu.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika