Jump to content


Photo

MTB gume za po gradu


  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 26 February 2015 - 06:12 AM

Posle prelepog iznenađenja koje mi je Rubena sinoć (po mraku i kiši, kad bi se inače bušie gume? :) ) priredila, u potrazi sam za novom gumom.

Bajs vozim po asfaltu 99%, pa mi treba MTB guma za asfalt, da je udobna i brza. Od 1.75 do 2.1 širine.

Može li neko nešto preporučiti da ima da se kupi ovih dana u ovoj našoj zemlji? :/

Razmišljam čak i o polovnim jer po radnjama ničeg nema - ko još vozi bajs zimi?! :)
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Posted 26 February 2015 - 06:45 AM

Skoro sam nekom preporucio, sada cu i tebi, schwalbe hurricane. Odlicna za asfalt, sasvim dobra za suvi offroad. Ja sam ih ganjao celo proslo leto i pokazale su se i kao veoma izdrzljive.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#3 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 26 February 2015 - 08:00 AM

Pored hurricane mozes i jeftiniju alternativu cx comp, od contija double fighter 2, city traveler (guma koja ima krampon ali je namenjena za grad), i naravno najtoplija preporuka po 351 put ovde na forumu za race king :) ta guma je zmaj.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 26 February 2015 - 08:08 AM

Sa Schwalbe kod nas kupljenim sam imao dobrih, ali i loših iskustava.

 

Koja bi bila preporuka od Contija na primer, da se brzo kotrlja po asfaltu i da je udobna? Nisam vozio krampone preko decenije, koliko su te kramponke sporije na asfaltu, da li da ih izbegavam, ili je to prihvatljivo. Meni je MTB u stvari drumaš za kišu i zimu/sneg (po sengu montiram zimske gume s velikim kramponima i ekserima).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 26 February 2015 - 08:20 AM

Za race king mogu da ti potpisem da se kotrlja odlicno ponasa i kotrlja na asfaltu ako je napumpas kako je proizvodjac preporucio.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#6 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 353 posts

Posted 26 February 2015 - 08:20 AM

Ja jurim Schwalbe Hurricane ali 29 i naravno nema ih nigde kod nas a najblaža varijanta da se poruči preko neta je 60€ sve ukupno.
  • 0

~be here now~


#7 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Posted 26 February 2015 - 08:32 AM

Na starom mtb  sam imao prednju CST, godinu dana vožena, posle toga 2 godine stajala.
I dalje kao nova u svakom pogledu. Mekana, pod prstima se oseti da ima dosta kaučuka.
Možda nije u rangu sa Schwalbe i Cont., ali je za taj novac više nego dobra.


  • 0

#8 darkod75

darkod75
  • Members
  • PipPipPip
  • 114 posts

Posted 26 February 2015 - 08:45 AM

Imam Conti town+contry 26x1,9 .  Zverka , cena odlična, cele prošle sezone vozio, kakva bušenja i bakrači. Samo dobro naduvaš.

 

Sad ti je na popustu u planetbike za 1500 dinara komad


  • 0

#9 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 26 February 2015 - 10:09 AM

Imam Conti town+contry 26x1,9 .  Zverka , cena odlična, cele prošle sezone vozio, kakva bušenja i bakrači. Samo dobro naduvaš.
 
Sad ti je na popustu u planetbike za 1500 dinara komad


Za ove sam citao da su ok. Jel to ona cudna sara?
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#10 darkod75

darkod75
  • Members
  • PipPipPip
  • 114 posts

Posted 26 February 2015 - 10:20 AM

Da. Kad se dobro naduva ima usku dodirnu površinu i lako se kotrlja.


  • 0

#11 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 26 February 2015 - 10:23 AM

Poslušah kolegu Grbica i naručio Race King, od 2" širine. Verujem da neću pogrešiti, iako nisam planirao krampone. Lično iskustvo je najmerodavnije i imam poverenja. :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#12 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 26 February 2015 - 10:29 AM

Poslušah kolegu Grbica i naručio Race King, od 2" širine. Verujem da neću pogrešiti, iako nisam planirao krampone. Lično iskustvo je najmerodavnije i imam poverenja. :)

Hvala na poverenju :)
Ne znam koliko si tezak, ja na svojih 75-77kg obe pumpam na 4 bara na afsaltu, tad se kramponi po sredini isticu i ponasaju kao da nema razmaka izmedju njih, ako vozis po ne asfaltiranim putevima 3 bara da nalegne celom sirinom na podlogu. Nema onaj truckajuci efekat kao sto kramponke znaju da imaju.Mislim da ces biti zadovoljan.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#13 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Posted 26 February 2015 - 10:55 AM

Da, dobar je i Race King. Schwalbe alternatica je mogao da ti bude i Smart Sam ali nisi pogresio :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#14 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Posted 26 February 2015 - 11:10 AM

Poslušah kolegu Grbica i naručio Race King, od 2" širine. Verujem da neću pogrešiti, iako nisam planirao krampone. Lično iskustvo je najmerodavnije i imam poverenja. :)

 

U povratku s poslednje ture probusi mi se na ostrom kamenu, posle zadnjeg tunela pred ulazak u Berane na oko 3 km od grada, zadnja guma, vec dotrajala,

 

sa oznakom Bontrager Jones XR 26 x 2,25 (52/52)

 

Jel bi ova Race King, od 2" širine bila adekvatna zamjena i da li imas neki linka za njeno narucivanje ?

 

Prednja guma je jos dobra, a ona je s oznakom Bontrager Revolt Super X 26 x 2,1 (49/48) i jel bi ova Race King zadnja bila primjerena s ovom prednjom ?

 

Koje bi bile najbolje unutrasnje gume cjena/kvalitet sa onim uskim ventilom za ovaj tip spoljasnjih guma ?

 

(zanimljivo da sam na ovoj turi ponio obicne kineske unutrasnje rezervne gume sa auto-ventilom, od prijasnjeg bicikla, i ne razmisljaujuci dal odgovaraju za ove navedene Bontrager gume, pa da sam imao busenje gume na planini po mraku onda bih se odro pjesaceci, a ovako se samo prosetah 3 km do grada i to zaobilaznim putem pored manstira i kroz prirodu, opusteno gurajuci bajs s busnom gumom do terase cafea blizu stana dje ispih kafu) 


  • 0

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 26 February 2015 - 11:38 AM

Najbolje unutrašnje su Schwalbe. Na sajtu imaju tabele sa svim vrstama modela i debljinama spoljne gume kojoj unutrašnja odgovara - pa se izabere model spram svojih točkova i spoljnih guma.

 

Napisaću iskustva sa Race King kad i ako je dobijem. :)   Naručio sam preko PlanetBike-a. 


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 26 February 2015 - 12:06 PM

@Noves
Ako menjas gume, menjaj u paru, jer nemaju sve gume iste karakteristike, nemaju istu trakciju a tebi je to bitno jer vozis po terenima koje si slikovito opisao. Za ostar kamen nema dobre gume ni spoljne ni ututrasnje. Inace fallout je napisao za schwalbe da vaze za bajbolju unutrasnju pa podrzavam misljenje. Race King je vec dugo kod mene u opticaju, a pre njih sam isprobao brdo guma, tako da dok ih prave vozicu ih i dalje. 2.0 je ok sirina to dodje 51mm.
Za tebe turasa je preporuka koriscenja joe sealanta, sredstvo koje se sipa u unutrasnje i u slucaju busenja krpi gumu bez gubljenja pritiska.
  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 26 February 2015 - 12:33 PM

Po pitanju guma u paru, u principu se slažem sa kolegom Grbicem, ali uz jednu ogradu:

 

Moje iskustvo je da kod dvotočkaša to nije presudno. Na istoj osovini treba da su iste gume, a bicikl, za razliku od auta ima jedan točak po osovini. Tako da mogu različite, ALI treba čovek da zna šta želi i šta radi.  Zato je SIGURNIJE kad se uzmu iste u paru - manja šansa za grešku.

 

 

Schwalbe na sajtu ima komplet ponudu guma, sa mogućnošću izbora stepena zaštite od bušenja ("Protection level"), brzine, hvatanja podloge i slično:

 

http://www.schwalbe.com/en/

 

 

Izabereš koji su ti kriterijumi i vidiš šta nude.

 

 

Conti nema tako dobar sajt, ali imaju isto modela sa zaštitom od bušenja. Schwalbe iz Nemačke ako se može poručiti vredi svaku paru (ako ne oderu na carini i ako se uzme model koji odgovara stilu & nameni).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Posted 26 February 2015 - 12:35 PM

Ako se vozi van asfalta gume ne moraju da se menjaju u paru, tj ne moraju da budu iste marke pa cak ni sirine, cak stavise mnogi ih voze rasparene.


  • 0

#19 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 26 February 2015 - 12:43 PM

Vozio sam i ja raspar gume po terenima, razlicit proizvodjac, razlicite sirine. Posle sve ukupnog iskustva dosao do zakljucka da je jako dobro imati iste gume jer se terenu smenjuje podloga, negde je utabana staza, negde je blato, kamenje, lisce i na kraju drumom moras kuci.
Licno iskustvo uvek mogu da napisem, tudje mogu samo da citiram.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#20 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Posted 26 February 2015 - 01:02 PM

@Noves
Ako menjas gume, menjaj u paru, jer nemaju sve gume iste karakteristike, nemaju istu trakciju a tebi je to bitno jer vozis po terenima koje si slikovito opisao. Za ostar kamen nema dobre gume ni spoljne ni ututrasnje. Inace fallout je napisao za schwalbe da vaze za bajbolju unutrasnju pa podrzavam misljenje. Race King je vec dugo kod mene u opticaju, a pre njih sam isprobao brdo guma, tako da dok ih prave vozicu ih i dalje. 2.0 je ok sirina to dodje 51mm.
Za tebe turasa je preporuka koriscenja joe sealanta, sredstvo koje se sipa u unutrasnje i u slucaju busenja krpi gumu bez gubljenja pritiska.

 

Pomazi oko ovoga, na 26" Tockovima pise Bontrager Race Disc Tube Less, pa jos O-S-B (offset spore bed, valjda tako)

 

Koje gume spoljasnje i unutrasnje preporucujes u odnosu cjene/kvaliteta za voznju po svim terenima na slicno vec opisanim turama ?

 

Uzeo bih 3 spoljasnje i 4 unutrasnje + ovo sredstvo Joe Sealant za samozapusavanje unutrasnje gume.

 

Nemam blage veze o ovome, ja sam od onih "zajasi i vozi" i Bogu se pomoli, ali ovo busenje gume na samom kraju puta je bilo upozorenje,

i to mi je sasvim jasno bilo u trenu, da mi Bog pokaze kolko sam nemocan i rovit i da samo u trenu moze da me nema,

Bog voli hrabre, odvazne i smjerne ali i oprezne, pazljive i spremne, tako da je moje da ucinim sto je do mene a ostalo je Bozje.

 

Hvala Majstore ! 


  • 1




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users