Jump to content


Fotografije

Oružje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
41 odgovora na ovu temu

#21 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 07:04 PM

To svakako, oružje za sport apsolutno. 

Nisam baš širio temu pa nisam pomenuo tu kategoriju.

 

Šta ćeš kad nam je u duhu da odmah mislimo na ono najgore.

 

Što se tiče ovih izmena lekarsko uverenje je dobra stvar i jeste pomak na bolje, jedino što nisam baš shvatio

kako će to uverenje izgledati, tj. da li će se ići na klasičan pregled kao za vozačku dozvolu ili će ipak imati i neke specifične

preglede.

 

Inače slažem se da se malo nesreća dešava sa legalnim oružjem.


  • 0

#22 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 February 2015 - 07:07 PM

Povučeš dugme i ubiješ čoveka. Nismo mi još na tom nivou svesti da bismo imali takvu moć - velika većina nas. Kazne sad nisu stroge - izlaze za par godina posle oružanih pljački, razbojništava - valda puni zatvori. Ja bih uveo da su kazne blage, ali samo ako se ne nosi oružje. Koga uhvate na ulici s oružjem: barem 10 godina robije. Koga uhvate u nekom krivičnom delu s oružjem: doživotna robija. Verujem da bi za godinu dana ulice bile bezbedne, a i zatvori prazniji jer se ne bi niko usudio.

 

Isto tako mislim da je privatan, lični automobil prevelik luksuz i više zlo nego dobro. Hrane ljudi ego, otuđuju se. Ja volim auto i moto sport, nemam ništa protiv kola kao takvih, da se razumemo. Volim i streljaštvo.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#23 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 07:17 PM

To svakako, oružje za sport apsolutno. 

Nisam baš širio temu pa nisam pomenuo tu kategoriju.

 

Šta ćeš kad nam je u duhu da odmah mislimo na ono najgore.

 

Što se tiče ovih izmena lekarsko uverenje je dobra stvar i jeste pomak na bolje, jedino što nisam baš shvatio

kako će to uverenje izgledati, tj. da li će se ići na klasičan pregled kao za vozačku dozvolu ili će ipak imati i neke specifične

preglede.

 

Inače slažem se da se malo nesreća dešava sa legalnim oružjem.

 

Па већ смо отишли у ширину  :D.Да лекарски ће се морати радити на сваких пет година,шта ће укључивати и како ће се радити колико ће коштати....то нико не зна јер је нови закон изгласан,али није још ступио на снагу,а примена је тек следеће године,тако да ће се то решавати у наредном периоду.Још нешто ће бити у вези тога,наиме изабрани лекар ће бити дужан да пријави станици полиције уколико се догоде неке промене у понашању,здрављу,ментална обољења,слепило,превелика диопртрија....код пацијента који има оружје.


  • 0

#24 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 07:21 PM

Povučeš dugme i ubiješ čoveka. Nismo mi još na tom nivou svesti da bismo imali takvu moć - velika većina nas. Kazne sad nisu stroge - izlaze za par godina posle oružanih pljački, razbojništava - valda puni zatvori. Ja bih uveo da su kazne blage, ali samo ako se ne nosi oružje. Koga uhvate na ulici s oružjem: barem 10 godina robije. Koga uhvate u nekom krivičnom delu s oružjem: doživotna robija. Verujem da bi za godinu dana ulice bile bezbedne, a i zatvori prazniji jer se ne bi niko usudio.

 

 

Па са тим сваки нормалан човек који поседује оружје нема никакав проблем нити би се вероватно противио таквом закону,јер га он ни некрши.Суштина је да су законом обухваћени они који легално поседују оружје и који у већини случајева не представљају проблем ,а криминалци оружје слободно поседују и користе,е то је оно на чему држава треба да ради,мање нелегалних цеви.А не да се људима који поштују закон намећу разне забране,харачи попут пореза на оружје,које је луксуз,односно порез се плаћа на луксуз за оружје за личну безбедност,којег узгред нема у европи.


  • 0

#25 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 07:25 PM

Па већ смо отишли у ширину  :D.Да лекарски ће се морати радити на сваких пет година,шта ће укључивати и како ће се радити колико ће коштати....то нико не зна јер је нови закон изгласан,али није још ступио на снагу,а примена је тек следеће године,тако да ће се то решавати у наредном периоду.Још нешто ће бити у вези тога,наиме изабрани лекар ће бити дужан да пријави станици полиције уколико се догоде неке промене у понашању,здрављу,ментална обољења,слепило,превелика диопртрија....код пацијента који има оружје.

 

Da da tačno i to su izmene... 

No kao i sve do sada da vidimo kako će se primenjivati.

Lično mislim da će ljudi odustajati od oružja što zbog lekarskog, što zbog poreza, pa će biti da onaj koji baš hoće imaće ga, a ko se

koleba odustaće.

Tu ne ubrajam lovce, to je posebna kategorija fanatika... hehe...


  • 0

#26 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 February 2015 - 07:26 PM

Па са тим сваки нормалан човек који поседује оружје нема никакав проблем нити би се вероватно противио таквом закону,јер га он ни некрши.Суштина је да су законом обухваћени они који легално поседују оружје и који у већини случајева не представљају проблем ,а криминалци оружје слободно поседују и користе,е то је оно на чему држава треба да ради,мање нелегалних цеви.А не да се људима који поштују закон намећу разне забране,харачи попут пореза на оружје,које је луксуз,односно порез се плаћа на луксуз за оружје за личну безбедност,којег узгред нема у европи.

U većini slučajeva oružje služi da se gleda, za sport i da povredi nekog od ukućana. Na 1000 povređivanja, dođe jedna upotreba u samoodbrani. Zato bih ja to lepo sve istopio i izlio nove čelične ramove bicikala. Nije to za malo inteligentinije majmune (tu ubrajam i sebe, da se niko ne oseti prozvanim). Kome je do sporta, nek vozi bajs, igra fudbal, ćao-zdravo. Skup je ljudski život za igranje s vatrenim oružjem.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#27 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 07:27 PM

Ja sam sebi rekao dok sam ziv u mojoj kuci nikada nece biti nikakvog oruzja(osim u slucaju rata kada nas drzava mobilise).Covjek ako mu je oruzje u blizini moze da ubije u afektu.Zato nikada ne nosim ni noz,osim nekada malog nozica za jelo.Ja sam invalid 50%(mada se ne osjecam invalidom).Zato mrzim oruzje.
  • 0

#28 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 07:28 PM

Da da tačno i to su izmene...
No kao i sve do sada da vidimo kako će se primenjivati.
Lično mislim da će ljudi odustajati od oružja što zbog lekarskog, što zbog poreza, pa će biti da onaj koji baš hoće imaće ga, a ko se
koleba odustaće.
Tu ne ubrajam lovce, to je posebna kategorija fanatika... hehe...


Порез је вишегодишњи проблем и разлог зашто се оружје продаје,предаје држави и разлог зашто људи прелазе на оружје без дозволе.
  • 0

#29 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 07:31 PM

...i biber sprej, ali nož samo za nešto da se iseče i kad se jede.

Biber sprej zbog pasa i eto da kažem ne daj bože...

Ipak sprej nije smrtonosan...

pa postoji i nesmrtonosno oruzje,

 

msm da se sprejevi, elektrosokeri, i sl ubraju u tu kategoriju,

jer je oruzje sve ono sto je napravljeno sa idejom da onesposobi (privremeno ili trajno/smrtno).

 

Prica mi poznanik kamiondzija da ga je u nekom inostanstvu zezao cika policijaca jer je ima dzepni preklopni noz sa secivom od 5cm u kabini, dok je u priboru za jelo pored negde vec pomeutog reckavog noza za leba od nekih 25cm imao i mesarski noz od dobrih 20cm, a za to mu je rekao da to nije strasno.

To je pribor a dzepni je oruzje! Pa ti sad vidi ko je tu lud!?!?!

Onaj engleski vojnik je u Engleskoj prosle godine ubijen na ulici, ispred kasarne, NE dzepnim, lovackim ili vojnickim nozem vec mesarskom satar(ic)om!


  • 0

#30 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 07:36 PM

Biber sprej zbog pasa i eto da kažem ne daj bože...

Ipak sprej nije smrtonosan, pa ako i dodje do nekog ekcesa, ne možeš da popiješ krivičnu prijavu kao 

u slučaju da imaš nož kod sebe.

zbog toga sto su se u nekoliko slucajeva koristili radi onesposobljavanja zrtve i/ili "zastitara" u nekoliko zemljama, i u nasoj - doskora (ne znam kako je regulisano po ovom novom) ovakvi sprejevi su zabranjeni, sto znaci da moze da se popije dobra krivicna pod parolom "namera..." sto je (iako neizvrseno) teze delo nego "...iz nehata" .


  • 0

#31 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 07:38 PM

По новом ће бити дозвољени,као и сузавац и тејзер,мислим да је и граница са осамнаест смањена на шеснаест.Такав је случај био и са стартним које су користили за пљачке јер су идентични правим,па су забрањени,али ће новим законом бити опет дозвољени.


  • 0

#32 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 07:38 PM

Glogov kolac i vampire upokojava... Uh sto otvarate ovakve teme na biciklistickom forumu, sta je sledece kamioni, avioni, cirkulari... mislim da postoje forumi namenjeni oruzju pa koga zanima...


  • 0

#33 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 07:40 PM

Постоји форум који се бави том тематиком,али ову тему је отворила администрација,тако да се њима обрати.


  • 0

#34 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 07:40 PM

I meni lično ova tema nekako bezveze, al ajd kad delimo mišljenja...


  • 0

#35 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 07:47 PM

 

Glogov kolac i vampire upokojava... Uh sto otvarate ovakve teme na biciklistickom forumu, sta je sledece kamioni, avioni, cirkulari... mislim da postoje forumi namenjeni oruzju pa koga zanima...

auuu bre, sto tako ostro na nas naneoruzane,

pa ovo je samo jedna od 1200 tema, nemoj bas ste toliko strogi

a msm da je i dalje je vezano za bajk, tj sigurnost..u gradu, kako/cime se o*braniti od otimaca bicikla.

 

msm da bi bilo cool organizovati neki vrsti bici-sinjske-alke, bici-petoboj, rambobike (od bamboobike)

nesto u fazonu vozis bajk i resavas neke zadatke, npr gadjas pikadom u metu ili nesto sl.

Jedan takmicar pokusava pikadom da pogodi metu a drugi ga sprecava tako sto zavrti tocak kroz koji koji stoji ispred mete :)


  • 0

#36 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 24 February 2015 - 07:51 PM

Постоји форум који се бави том тематиком,али ову тему је отворила администрација,тако да се њима обрати.

Ovu temu je otvorila administracija zbog dva clana koji su poceli raspravu o oruzju tamo gde joj nije bilo mesto.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#37 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 07:54 PM

Vi nenaoruzani dodjite na aikido _http://homepage.ntlw...ction/cycle.htm


  • 0

#38 johnii

johnii
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationLoznica

Postavljeno 24 February 2015 - 07:56 PM

I biber sprej je zakonom zabranjen, kazna do 5 god. tako da je isto kao i da nosis macetu, ukoliko njom ne ubijes nekoga.
  • 0

#39 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 08:47 PM

Ovu temu je otvorila administracija zbog dva clana koji su poceli raspravu o oruzju tamo gde joj nije bilo mesto.

 

Испада да је форум сређен и да се нигде не скреће са тема.


  • 0

#40 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 24 February 2015 - 08:51 PM

Ispada da oruzju nije mesto na forumu o biciklizmu. 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika