Jump to content


Fotografije

Oružje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
41 odgovora na ovu temu

#1 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 24 February 2015 - 11:27 AM

Nisam ni pomenuo ni mislio na povredjivanje. Zastrasivanje da. Povredu naravno da moze da nanese samo treba malo treninga. Ovaj pistolj sam spomenuo jer je po mom misljenju u prednosti u odnosu na biber sprej i svakojake elektro svarcice jer ti one koriste samo za neposrednu blizinu a do tada vec svako moze biti povrdjen sto se trudimo da izbegnemo. Pistolj mozes da koristis sa sasvim solidnom preciznosu na 10-15m. Repetiranje-takodje stvar treninga.


  • 0

#2 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 11:37 AM

Бибер спреј ће те одбранити од животиња,елктро шокер од нападача...Ако те неко нападне пушком,пиштољем,стрелом... џаба ти све до правог оружја.Зато ово није намењено за то и таквим понашањем се штети ерсофт заједници у Србији.И верујим ми да тим пиштољем не можеш никога повредити/онеспособити како би одбио напад,једино можда да га неким случајем погодиш у око,али са веће раздаљине ни то не би било ефикасно.Ово није средство за самоодбарну и не може никада заменити справе које су за то попут тејзера,сузавца,бибер спреја,правог оружја,физичке снаге са којим можеш да одбијеш напад.Још нешто код тих пиштоља може лако да се уочи да ли су реплике праве или не.


  • 0

#3 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 24 February 2015 - 11:47 AM

Slazem se sa tobom u vecini napisanog. Neko da te napadne nekom sipkom,ti ces neminovno pretrpeti udarac (ne daj Boze po glavi?!) pa tek onda ce napadac biti onesposobljen sa el sokerom ili biber s. Sta ti onda vredi? A sa ovim postoji mogucnost da odbijes napadaca tako sto ce misliti da je pravi ili ako ne,pogodis ga u oko sa 10-15m (sto je realno).

Najvise se slazem da ovo nije stvarcica za poredjivanje ali jbg,opasnos ne bira vreme ni mesto. Bas ce neki narkoman po mraku da provali da je replika ili ne.


  • 0

#4 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 24 February 2015 - 11:54 AM

Ако те неко нападне пушком,пиштољем,стрелом... џаба ти све до правог оружја.

Ovde ni "pravo" oruzije mozda ne bi pomoglo jer i da ga imas tad pri sebi,ne bi smeo da ga upotrebis dok ga prvo napadac ne upotrebi (po zakonu).


  • 0

#5 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 12:19 PM

Ovde ni "pravo" oruzije mozda ne bi pomoglo jer i da ga imas tad pri sebi,ne bi smeo da ga upotrebis dok ga prvo napadac ne upotrebi (po zakonu).

 

Што се овога тиче то врло добро знам,али то није била поента онога што сам написао.Стога се оружје ван куће и не носи јер то није дозвољено по закону па нећеш ни доћи у искушење да га употребиш  ;).А они који имају нелегално оружје и носе га вероватно неће ни оклевати да га употребе.

 

 

Slazem se sa tobom u vecini napisanog. Neko da te napadne nekom sipkom,ti ces neminovno pretrpeti udarac (ne daj Boze po glavi?!) pa tek onda ce napadac biti onesposobljen sa el sokerom ili biber s. Sta ti onda vredi? A sa ovim postoji mogucnost da odbijes napadaca tako sto ce misliti da je pravi ili ako ne,pogodis ga u oko sa 10-15m (sto je realno).

Najvise se slazem da ovo nije stvarcica za poredjivanje ali jbg,opasnos ne bira vreme ni mesto. Bas ce neki narkoman po mraku da provali da je replika ili ne.

 

А ако ти њега прво нападнеш,говоримо закоснски,ти ћеш одговарати за прекорачење нужне саомоодбране,а не нападач.Тако да ћеш се од жртве претворити у нападача,по закону.А и кад би приликом самоодбране употребио оружје ,а то би смео само код своје куће,уколико имаш дозволу за држање оружја,тешко да би на суду то и доказао,да си се само бранио,пошто је граница између самоодбране и напада мала.А они који имају дозвола за ношење них  нешто преко осамсто одабраних би могли и у ситуацији о којој говоримо у овој теми.

 

Ај сад већ када  сам се расписао да напоменем и ово постоје и стартни пиштољи.Наиме они се по новом закону сврставају у оружје за самоодбару,до сада су били нелегални,али су се могли купити,има доста огласа на интернету,а новим законом ће опет моћи да се купују на личну карту.Што се тиче изгледа и функције иста је као код правог.Испаљују ћорке од 6,8,9мм и ракетице са одговарајућим наставком.Тако да би и они могли послужити у самоодбрани у будућности,а не само за неке друге ствари за које су коришћени у прошлости.То би свакако било боље од аирсофт реплика.


  • -2

#6 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 24 February 2015 - 01:23 PM

А ако ти њега прво нападнеш,говоримо закоснски,ти ћеш одговарати за прекорачење нужне саомоодбране,а не нападач.

 

Identicna je situacija sa el sokerom i biber s. Ajd ti dokazi da te je neko napao pa da si to upotrebio. Mozda nisam trebao airsoft pistolj jer on nije namenjen za poredjivanje i samoodbranu ali mi se cini kao bolja mera zastite (vec sam spomenuo zasto) od el sokera i beber s. Da ne idemo vise u off.

Za FalloutBoy-a: Sta bi ti falilo da imas ovakav jedan n2:crazy


  • 0

#7 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 02:03 PM

n2:hahaha  n2:hahaha  n2:hahaha  n2:hahaha

 

То је све тачно,али наш закон је такав какав је.


  • 1

#8 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 02:12 PM

Још нешто,што се мене тиче тему обришите слободно.Било би лепо када би сте и на другим темама скретање са теме решавали овако.


  • 0

#9 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 04:09 PM

Ne volim ovakve teme i razmisljao sam da li da napisem nesto ili ne.Kao neko ko je ucestvovao u ratu i ranjen sa 19 god.zabranio bih nosenje bilo kakvog oruzja ili replika.Kod koga god bih nasao osudio bih ga na visegodisnji zatvor.Samo policajci i vojska da nose oruzje a kada nisu na duznosti ni oni da me smiju nositi oruzje.Ljudi u kuci drze oruzje da se zastite,a obicno se to oruzje pretvori u sredstvo zlocina ili nesrecnog slucaja.Ja sam za totalno razoruzavanje.
  • 1

#10 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 24 February 2015 - 04:21 PM

Ne volim ovakve teme i razmisljao sam da li da napisem nesto ili ne.Kao neko ko je ucestvovao u ratu i ranjen sa 19 god.zabranio bih nosenje bilo kakvog oruzja ili replika.Kod koga god bih nasao osudio bih ga na visegodisnji zatvor.Samo policajci i vojska da nose oruzje a kada nisu na duznosti ni oni da me smiju nositi oruzje.Ljudi u kuci drze oruzje da se zastite,a obicno se to oruzje pretvori u sredstvo zlocina ili nesrecnog slucaja.Ja sam za totalno razoruzavanje.

Potpuno podrzavam. Od reci do reci.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#11 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 February 2015 - 05:36 PM

Ne volim ovakve teme i razmisljao sam da li da napisem nesto ili ne.Kao neko ko je ucestvovao u ratu i ranjen sa 19 god.zabranio bih nosenje bilo kakvog oruzja ili replika.Kod koga god bih nasao osudio bih ga na visegodisnji zatvor.Samo policajci i vojska da nose oruzje a kada nisu na duznosti ni oni da me smiju nositi oruzje.Ljudi u kuci drze oruzje da se zastite,a obicno se to oruzje pretvori u sredstvo zlocina ili nesrecnog slucaja.Ja sam za totalno razoruzavanje.

+1

 

Doživotna robija ko ima oružje i kraj priče.

 

Mada, ako policija nosi, trebalo bi da sme da nosi i van dužnosti. Glupo je da sretneš krimosa kojeg si hapsio i počneš da objašnjavaš da si van dužnosti i da ne treba sad da te upuca - nisi ti to ništa lično.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#12 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 05:49 PM

Nema potrebe da nosi van duznosti.Zato sto i policajci isto prave krivicna djela.Ako neko hoce da mu naudi on se tesko moze zastiti svojim oruzjem.Ali zakon u ovoj zemlji se sprovodi selektivno od 1941 pa na ovamo.
  • 0

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 February 2015 - 06:21 PM

Nema potrebe da nosi van duznosti.Zato sto i policajci isto prave krivicna djela.Ako neko hoce da mu naudi on se tesko moze zastiti svojim oruzjem.Ali zakon u ovoj zemlji se sprovodi selektivno od 1941 pa na ovamo.

Može činiti krivično delo i kad je na dužnosti, zar ne?     I ko će ga uhapsiti na tom delu? 

 

 

Može li kad je van dužnosti da se okrene i ode kad vidi pljačku banke na primer?   :)

 

 

Idealno bi bilo da niko, NIKO ne sme da nosi oružje (da su kazne tolike da nikom ne pada na pamet). Ako je dozvoljeno nositi (kod nas je za taj posao realno i potrebno, na žalost), mora biti onda dozvoljeno i van dužnosti. Ako bi stupio na snagu zakon sa drakonskim kaznama za svako oružje (nek nas pljuju lovci sad :)  ), znači da ni kriminalcima ne pada na pamet da nose oružje, onda bi bilo nepotrebno ni na, ni van dužnosti da se ima oružje. I tako je najbolje za sve, samo se plašim da to neće kod nas doći skoro.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 06:33 PM

...Idealno bi bilo da niko, NIKO ne sme da nosi oružje (da su kazne tolike da nikom ne pada na pamet)...

ili da svi nose/nosimo, pa, po onoj narodnoj: ko nabije taj dobije :)

Cuo sam da je svojevremeno bio u BGD jedan bajker koji je nosio "gvozdjuriju" sa sobom na voznju :)


  • 0

#15 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 06:35 PM

Ova tema može lako da se otrgne kontroli.

Ako već pričamo o nekom oružju, to bi trebalo da se bazira na onome što može da nas zaštiti dok smo na biciklima, prvenstveno u prirodi.

 

Inače koliko mi je poznato policija ima i pravo i da nosi oružje i van službe, a isto tako da u okviru svojih mogućnosti reaguje u slučaju da 

uoči neko krivično delo.

Niko ne tražio da skače na cev i slično, ali je dužan da odreaguje onako kako može.

Tako mi bar rekoše...

 

Ja bih se ipak zadržao na osnovima bezbednosti u okviru ovog foruma...


  • 0

#16 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 06:45 PM

Па како је тема одвојена од оне првобитне можемо о свему у вези оружја.


  • 0

#17 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 06:50 PM

Pa ono jest... ja se nekako držim toga da ne odudaram u pisanju od osnovne ideje foruma.

 

Svakako kad je već tema takva da kažem da ne podržavam ni jedno oružje, samo zlo može doneti.

 

Doduše u rancu nosim nož i biber sprej, ali nož samo za nešto da se iseče i kad se jede.

Biber sprej zbog pasa i eto da kažem ne daj bože...

Ipak sprej nije smrtonosan, pa ako i dodje do nekog ekcesa, ne možeš da popiješ krivičnu prijavu kao 

u slučaju da imaš nož kod sebe.


  • 0

#18 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 06:50 PM

Može činiti krivično delo i kad je na dužnosti, zar ne? I ko će ga uhapsiti na tom delu?


Može li kad je van dužnosti da se okrene i ode kad vidi pljačku banke na primer? :)


Idealno bi bilo da niko, NIKO ne sme da nosi oružje (da su kazne tolike da nikom ne pada na pamet). Ako je dozvoljeno nositi (kod nas je za taj posao realno i potrebno, na žalost), mora biti onda dozvoljeno i van dužnosti. Ako bi stupio na snagu zakon sa drakonskim kaznama za svako oružje (nek nas pljuju lovci sad :) ), znači da ni kriminalcima ne pada na pamet da nose oružje, onda bi bilo nepotrebno ni na, ni van dužnosti da se ima oružje. I tako je najbolje za sve, samo se plašim da to neće kod nas doći skoro.

Ја сам за оружје,не бих сада о томе нешто нашироко,али свакако уважавам и супротне ставове.Прво казне јесу и сада велике,па то ипак не спречава криминалце да носе оружје,нити би их било који закон спречио да носе исто.Ево један податак могао се прочитати у медијима да у Србији има између 200000 и 900000 комада нелегалног оружја,а имамо закон који предвиђа велике казне итд...Како објашњаваш то да се преко деведесет посто кривичних дела изврши нелегалним оружјем,а легалним свега неки проценат у шта се убрајају и самоубиства,мислим?Стопа убистава на 100 становника нам је за преко педесет посто мања од светског,чак и од енглеза који су практично разоружани?А поврх свега по стопи наоружаности смо други у свету иза америке,можемо тако у недоглед,али за сада доста,просто волео бих да чујем и мишљења против.
  • 0

#19 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 06:52 PM

 

Ево ако неког занима може да погледа овај филм,ту има и неких прича о разоружавању и шта се тада дешава.


  • 0

#20 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 06:54 PM

Pa ono jest... ja se nekako držim toga da ne odudaram u pisanju od osnovne ideje foruma.

Svakako kad je već tema takva da kažem da ne podržavam ni jedno oružje, samo zlo može doneti.

Doduše u rancu nosim nož i biber sprej, ali nož samo za nešto da se iseče i kad se jede.
Biber sprej zbog pasa i eto da kažem ne daj bože...
Ipak sprej nije smrtonosan, pa ako i dodje do nekog ekcesa, ne možeš da popiješ krivičnu prijavu kao
u slučaju da imaš nož kod sebe.


Ценим твоје мишљење,али зашто само зло данас се оружје користи за практично стрељаштво,каубојско гађање и још неколико дисциплина које су потпуно ненасилне.Неки људи су једноставно љубитељи воле то да имају,наследили су,део традиције...

Мала дигресија,шта све може да се зоупотреби и употреби као оружје и повреди више него и право оружје,колико људи гине у саобраћају,све то треба узети у обзир када се предлаже забрана оружја и разлози за то.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika