Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bozansko bicikliranje s planinarenjem i pjesacenjem


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
61 odgovora na ovu temu

#41 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 01 March 2015 - 04:28 PM

7. Dan 22 2. 2015 

 

Bicikliranje, busom, lagano bicikliranje, setanje 8h: Tuzi - Podgorica - Ribarevine (Bijelo Polje) - Berane

 

284 Povratak u Berane 10 km prije grada.JPG 285 Povratak u Berane 10 km prije grada.JPG 286 Berane, prvi i novi tunel u Tifranskoj klisuri 5 km do grada.JPG 287 Berane, ispred poslednjeg tunela.JPG 289 Berane, Lim, Jerinin krs i poslednji tunel.JPG 290 Berane, Manastir Sudikova, Lim, Jerinin Krs i Budimlja u pozadini.JPG 291 Berane, Manastir Sudikovo.JPG 292 Berane, Jerinin krs iznad Lima.JPG 293 Berane pogled s puta.JPG 294 Berane pogled s puta.JPG 295 Manastir Djurdjevi Stupovi u Beranama.JPG 296 Manastir Djurdjevi Stupovi u Beranama.JPG 297 Manastir Djurdjevi Stupovi u Beranama.JPG

 

Od Tuzi u 6h ujutru, bicikliranje do Podgorice po jakom pljusku i kvasnih nogu s patikama hvatam prvi bus u 7h za Bijelo Polje jer beranski je tek za sat ipo, presvlacim se u busu i spavam do Kolasina, dok svo vrijeme pljusti, a izlazim na skretanju za Berane kod mosta na Limu i u Ribarevinama pijem kafu i sami Bog stopira kisu, pa nastavih opusteno 30 km uz prelijepi Lim do Berana, a odmah nakon zadnjeg tunela busenje zadnje gume na ostrom kamenu, pa opusteno nastavljam jos 3 km pjeske, zaobilaznim pravcem pored Manastira Djurdjevi Stupovi, od Nemanjica iz 1237 godine, u Beranama i poslednju fotku sa prestankom baterije uspjevam da ovjekovjecim s hramom posvjecenom Bogu Tvorcu i Hristu Spasiocu, uz cije nadahnuce i pomoc sam ovo proputovao.

 

Hvala moj Boze !

 

P.S. sve ukupno na ovoj 7 dnevnoj turi je kostalo 70 evra, hrana, pice, kafice i prevoz, sa spavanjem gratis tik do mora. 

 

Sada sam bio 5-6km u setnji okolinom Berana i dok meracih uz Lim samo se ukaza prizor ogromnih masiva Prokletija pod visemetarskim snijegom, a oblaci naborano gusto tamni i jedino nad Prokletijama otvoreno nebo u krugu, sa svjetloscu sto ih obasjava, fantazija od prizora koji mi nadima pluca, ubrzava dah i mami djecacki osmjeh, pa pozeljeh da ih uskoro obidjem s bajsom i onda pjesaka, vjerovatno do samog Ropojanskog jezera na granici s Albanijom, koje je sada ogromno a ljeti skroz presusi, dok mi ovim prizorom ukaza sami Bog Tvorac na ljepotu Njegovih djela i ujedno uputi poziv da krenem, obidjem i uzivam u svoj netaknutoj ljepoti, pa tako s prvim suncanim danom odoh na ovu jedinstvenu turu od 125 km u cjelom krugu, za jedan rajsko-bozanski dan, a bice osim video snimaka i nesto fotki za brastvo i to mozda najjljepsih do sada, jer mi Tvorac sve ovo pruza i daruje...Hvala Ti moj Stvoritelju ! 


  • 2

#42 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 01 March 2015 - 05:07 PM

Kad je sledeca tura? :)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#43 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 01 March 2015 - 07:00 PM

Kad je sledeca tura? :)

 

Ako mislis na ovu jednodnevnu turu kroz Prokletije, onda prvog suncanog dana kad najave, za sada se predvidja veliki snijeg i to za Plav, a sta je tek za Gusinje tj. jos dalje u Vusanje i onda jos 12 km kroz Prokletije sve do Ropojanskog jezera na granici s AL ?

 

http://www.vremenska...rijeme/plav.php

 

Al' nek bude samo suncano, pa 60km bicikliranja do Vusanja, a onih 10-tak ima da prtim pjeske po snijegu do Ropojanskog, a tamo je nevidjeni raj na zemlji, ogromno jezero opsiveno sa svih strana vrhovima Alpskih Prokletija, nisam nikad uzivo vidijo tu jezersku vodu, a jesam jesenas jedini biciklirao preko cjelog potpuno isusenog dna jezera, koje obraste u nevidjene trave i cvjetove pastelnih boja, pa sam sve to detaljno isnimao, al' bez daha od nevidjene ljepote, jer kad sa sredine jezera gledas u cjelom krugu Alpske vrhove, ne vjeujes ocima da to postoji, bas tu oko tebe, a na sred jezera ima veliki kockasti kamen ljepsi od bilo kojeg stola, na koji sam rasprostro sofru pa rucao najljepse u zivotu, a samo vrtim glavom pa se okrecem oko sebe, ma ne vjerujem bre da sve to gledam u takvoj ljepoti i samo se zahvaljivah Bogu Tvorcu na pruzenom i darivanom rajskom danu.

 

Onda pjeske prodjoh malo kroz albanske strane, ali sunce tu brzo zalazi zbog okomitih alpskih vrhova pa se jedva odvojih od ovog Bozanskoga mjesta i onda kada se uspenje iz korita jezera moze se opreznim spustom s bajsom niz dzombasto-kameni makadamski put (prethodno sam se peo uskim i strmim stazama kroz stijenje i sumu sa sve nenadmasnim Lolom "ljutom gujom" Anacondom) a onda vozio prema Vusanjama i usput obisao jedinstveno vrelo-izvor Savino Oko, sasvim prozirno i smaragdno, gdje ne mozes drzati ruku duze od 15 sek. od studeni planinske vode (koje je Bog stvorio u trenu na molbu Svetog Save, kad je na ovome mjestu ostao umoran i zedan, pa se napojio i oporavio za dalje Bozanske pute) a onda i carobni vodopad u dubokoj stijeni gdje ova recica sto izvire iz Savinog Oka tece rajskom Ropojanskom dolinom, pa bas pada niz te stijene i ponire duboko pod zemljom, a onda se pojavljuje prije Gusinja, gdje takodje postoji jos jedno izuzetno vrelo alpsko-planinske vode, takodje nastalo s Bozjom voljom i prolaskom Svetog Save, ali ga mnogobrojni muslimanski i albanski zivalj u Gusinju zove Alipasini izvori, po turskom glavesini za vrijeme okupacije istih, a sve je ovo nevidjeno lijepo i sami je Bog stvarao da zadivi ljude.

 

Iz Gusinja sam skrenuo sporednim putem za Plav, sa druge strane prelijepog Plavskog jezera iz kojega na magicnom mjestu odliva se i pocinje rijeka Lim, a ovo veliko jezero treba obici sa svake strane, u njemu se kupati, a mjestani love kapitalne komade riba sa po 30-50kg tezine, a sa te strane puta u Vojnom selu je izgradjen privatni fantastican etno kompleks "Komnenovo etno selo", hotel, restoran, bungalovi od kamena i drveta, sa svim sportskim terenima i ribolovacki sadrzajima, pa dolaze iz cijeloga svijeta turisti i sportisti na pripreme i uzivanje, a onda kroz Plav za Andrijevicu i Berane.

 

Imas sve o ovome na netu, pa pogledaj kakav je to raj na zemlji, al' ni priblizno kao kad to obidjes uzivo, ne vjerujes sopstvenim ocima, al' se uvjeravas i ka dijete radujes Bozjoj prirodnoj ljepoti i privilegiji da u njoj boravis:

 

https://www.google.d...IQsAQ&tbm=isch 

 

A ovo su neki lokalci ofrlje snimali divokoze oko jezera, pa se sa plasticnim camcem vozikali po jezeru i olujnom vjetru u sred zime,

sto na srecu nije zavrsilo kobno s prevrtanjem u ledenoj vodi, > https://www.youtube....h?v=ULXnjcIsr1E

Ali je prije dvije zime mjestanin otac poveo svoje male cerke na izlet, pa je jedna nepaznjom upala u jezero i ubrzo se utopila, a otac neplivac jedva izvukao mrtvu na kopno, pa nosio u rukama placuci od neizmjernog bola cjelih 15km do bolnice, pa kad sam dosao na jezero sisao sam na mjestu gdje se ovaj andjeo nepaznjom utopio, dok su mi suze tekle niz obraze, a onda sam sve obisao pa gledao ljepotu svojim ocima i ujedno za svoju i njenu dusu...

 

...i tako, jopet cu uskoro, ako da svemoguci Bog Tvorac,

 

Amin.

Attached Thumbnails

  • 267 pogled s mosta na putu za Vladimir i Skadar.JPG

  • 0

#44 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 01 March 2015 - 08:52 PM

Jos jednom, jer nije uocljivo zbog kasnog postavljanja posta od strane moderacije, vratite se na prethodnu stranu i pogledajte post sa brojem 33

 

Tamo su slike za 6. Dan 21 2. 2015

Bozansko bicikliranje s plandovanjem 18h: Bar - Dobre Vode - Utjeha - Ulcinj - Velika Plaza - Ada Bojana - Vladimir - Skadar - Tuzi (Podgorica)

 

A ova je fotka izostala i treba tamo da stoji u nizu i pod brojem 267, pogled s mosta na putu za Vladimir i Skadar > 267 pogled s mosta na putu za Vladimir i Skadar.JPG

 

Dace Bog, sledeca jednodnevna tura bice obilazak ovih predjela, ali pod velikim snijegom i okupanih suncem:

 

Plavsko jezero, pogled s vrha planine Visitor > Plavsko jezero pogled s vrha Visitora.jpg

 

Plavsko jezero s keja > Plavsko jezero s keja.jpg

 

Ropojansko jezero, prilaz > Ropojansko jezero prilaz.jpg

 

Ropojansko jezero s obale lijeve strane > Ropojansko jezero s obale lijeve strane.jpg

 

Ropojansko jezero sa vrhova Karanfila s desne strane > Ropojansko jezero sa vrhova Karanfila s desne strane.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 


  • 2

#45 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 22 March 2015 - 10:51 AM

Zbog obilnog snijega jos nije pristupacno Ropojanskom jezeru, Karanfilima i Prokletijama, dok se moze donekle proci planinama u blizem okruzenju Berana.

 

Na ovoj mapi biciklisticke rute oznacena su mjesta s bijelim tackama sa kojih je snimano i fotografisano, a to je samo jedan dio ljepote u ovoj oblasti:

 

https://maps.google....0,11,12,13&z=13

 

 

Fotografije pogledati ovdje > https://plus.google....948907885403073

 

 

S obzirom da je kod mene sezona bicikliranja uvjek otvorena, vrijeme je da se ostali cikloturasi motivisu, s bajsa prasinu obrisu, lagano zapedalisu i svjezeg vazduha naudisu  n2:Cm-smiley


  • 0

#46 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 22 March 2015 - 12:38 PM

Visestruki plusevi od mene :) 

Nego, onaj put sa serpentinama sa prethodne strane i one panorame su super, ono moram da prodjem :) 

E da, zar nije zabranjeno biciklom na bilo koju plazu na CG primorju?


  • 0

#47 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 22 March 2015 - 01:28 PM

 

Nego, onaj put sa serpentinama sa prethodne strane i one panorame su super, ono moram da prodjem :)

E da, zar nije zabranjeno biciklom na bilo koju plazu na CG primorju?

 

Tim putem proci i okolinu obici je toliko lijepo da sam ostajao bez daha od ljepote dozivljaja.

 

Iz pravca Berana mnogo je ljepse i lakse proci ovim putem jer nakon 18 km ostrijeg uspona uz prelijepe panorame, sve ostalo je potpuno opusteno biciklirajuce uzivanje, a na kraju sledi 35 km spust niz carobni kanjon Male Rijeke do kanjona Morace.

 

Problem kada se ide iz pravca Podgorice je upravo tih 35 km stalnog uspona, kroz prelijep krajolik, ali je ozbiljan problem u toplim suncanim danima sto je lokalno stanovnistvo vjekovima sjeklo sumu i prodavalo Podgoricanima, pa sve do samog prevoja nema prirodne sumske hladovine da se ljudski predahne, samo neko malo rastinje i kamenje, dok je nakon prevoja sve potpuno i rajski lijepo, s tim sto od onog mosta i vodopada u stijeni sledi duzi i ostar uspon serpentinama, pa onda ravno kroz Verusu uz carobnu rijeku Taru, a od Kraljskih bara ponovo sledi ostriji uspon do prevoja Tresnjevik, pa spust do Andrijevice i Berana, dakle moze se i otud proci, ali ranom zorom i kad nije veca vrucina pri prvom i dugotrajnom usponu.

 

Za zabrane na plazama s biciklom, nemam pojma, jer idem na more samo u vansezoni, a ljeti sam po planinama, tako da kad sam na obali sve mi je potaman.

 

Uzivaj u Bozanskom bicikliranju, pa ima da budes za ove takmace i kiborce Psiho-tata-mata n2:drinks  


  • -3

#48 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 26 March 2015 - 05:53 AM

A pomenuo si negdje i prevoz autobusom, koji autoprevoznici dozvoljavaju i ima li neka novcana nadoknada?
  • 0

#49 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 26 March 2015 - 10:54 AM

A pomenuo si negdje i prevoz autobusom, koji autoprevoznici dozvoljavaju i ima li neka novcana nadoknada?

 

Do Berana iz NS vidi sa prevoznikom Ozlem iz Novog Pazara, mislim da oni daju najpovoljnije povratne karte, a za bajs ako nije guzva 1e (kao da je obican prtljag)

ako je guzva, vidi sa vozacem da skines prednji tocak ili oba, pa stavis na volan i sjediste okrenut bajs do zida u skafu i stvari do njega da se ne prevrne.

Iz BG imas i prevoznika iz Berana firma Simon Voyage, isto veoma povoljna povratna karta i 1e za bajs.

 

Preporucujem kad se dodje u Berane, da se odvoji i provede 1-3 dana obilazeci izuzetno lijepu okolinu koju sam slikovito prikazao, a posebno i detaljno lako pristupacnu i jednu od najljepsih planina na svijetu Bjelasicu, sa svim carobnim jezerima, dok ljepotu okoline Berana i same planine Bjelasice mogu uporediti jedino sa ljepotom Baden-Badena i planine Schwarzwald sto sam prepjesacio, pa ipak prednosti ljepote, raznolikosti i otvorenosti su na strani Berana i Bjelasice...

 

...a evo i zasto > https://maps.google....2,13,14,17&z=12

 

Slike su uradjene samo na deonici puta kroz Bjelasicu od tacke A do tacke G u Jelovici (gdje imaju 2 hotela)

Kod tacke C je novi planinarski dom Suvodo i dobar smjestaj za 5e po osobi, a ima i odlicna domaca hrana.

Tacka B oznacava Pesica jezero, za mene najljepse mjesto na svijetu, tacno izmedju dva najvisa vrha Bjelasice.

Bijela tacka izmedju B i C oznacava Ursulovacko jezero, takodje posebno lijepo, a u svim jezerima moze se uzivajuci kupati ljeti.

Na tacki D se nalazi Sisko jezero, a tu je ujedno i raskrsce za glavne staze: 301/CT-1/Top Biking Trail 2 / 3

Tacka E oznacava Biogradsko jezero, a tacka F spajanje na magistralu izmedju Mojkovca i Kolasina.

 

Ja sve ovo obidjem ljeti u 2 dana, polako s najvecim uzivanjem i plivanjem, pa se spustim na Biogradsko jezero i magistralom preko Mojkovca za Berane.

 

A sada u Martu od tacke A do G i centralnog djela Jelovice slikovito izgleda ovako > https://plus.google....011982046394113

 

Preporucujem da se obavezno obidju i alpske Prokletije i sve do kraja rajske doline Ropojane i Grebaje, a usput uz Lim i okolo Plavskog jezera, 

a onda se moze narednog dana izjutra nastaviti putem za more preko prevoja Tresnjevik, izmedju planina Komovi i Bjelasice,

a od samog prevoja svratiti par km do etno sela u Stavni ispod samih Komova, gdje je odlican restoran i pogled na carobne Komove,

pa nastaviti putem Tresnjevik - Matesevo - Verusa - Lijeva Rijeka i kanjonom Male Rijeke do Morackog kanjona i Podgorice, pa u pravcu mora.

 

Za obilazak sire okoline Berana ili za voznju u pravcu Andrijevice i dalje do Plava, Gusinja i Prokletija...

 

...preporucujem ovom kruznom rutom > https://maps.google....,4,5,6,7,8&z=13

 

A sada, krajem Marta sve to slikovito izgleda ovako > https://plus.google....892424895492913

 

 

Kad sve ovo budes prosao i dozivio na svoj nacin, onda kao pravi Psiho-tata-mata, postavi svoj prikaz Bozanskog bicikliranja i zivljena...

 

...jer saznaces ti sve, kad ovdje dodjes biciklom... n2:Cm-smiley

 

Pozdrav slobodnom biciklistickom brastvu i ujedno odjava sa ovog foruma i njegove administracije, vidimo se u Bozjim slobodnim predjelima... n2:beach


  • 0

#50 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 26 March 2015 - 12:27 PM

Pozdrav i tebi Noves.I ja mislim da je bolje da nadjes neko drugo mjesto za iznosenje svojih stavova.Ovde napravis negativnu atmosferu pa se svi lose osjecamo.Da si pisao uvijek kao ovaj tekst(koji si morao tako napisati,jer ne bi bio objavljen)mislim da bi svima bilo od koristi i nama i tebi.Mislim da sam ja za tebe imao najvise tolerancije.Sve sam se nadao da ces se smiriti,dobronamjerno sam ti govorio da ne diras ljude koji su mnogo prije mene i tebe dosli ovde i koji mnogo vise znaju.Cak je juce jedan clan zbog tebe napustio forum.Nadam se da ce kada se ohladi shvatiti da treba da se vrati i da mu je ovde mjesto vise nego drugimaPogledao sam tvoje slike sa izleta.Prelijepi prizori.Zelim ti puno srece.Pozdrav.
  • 3

#51 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 26 March 2015 - 07:55 PM

Covece samo sam pitao jedno pitanje, a post...

Hvala u svakom slucaju.


  • 0

#52 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 27 March 2015 - 09:55 AM

Gospodine Noves. Posto dolazimo sledeci vikend u cg. Da li znate koji auto kamp radi? Ili neko mesto gde je ok ostaviti auto i postaviti sator. Ali nazalost mi dolazimo u cg da se vozamo malo brze i da skoknemo do dubrovnika. Vozimo samo drum. Ako ste voljni mozete sa nama.
  • 0

#53 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 March 2015 - 11:30 AM

Gospodine Noves. Posto dolazimo sledeci vikend u cg. Da li znate koji auto kamp radi? Ili neko mesto gde je ok ostaviti auto i postaviti sator. Ali nazalost mi dolazimo u cg da se vozamo malo brze i da skoknemo do dubrovnika. Vozimo samo drum. Ako ste voljni mozete sa nama.

Mislim da se van sezone ne isplati kampovati jer za 25-30e u H. Novom ima super 4 krevetnih apartmana (dvosobnih stanova) sada van sezone, osim naravno ako bas volite da kampujete.
  • 0

#54 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 March 2015 - 11:42 AM

Mislim da se van sezone ne isplati kampovati jer za 25-30e u H. Novom ima super 4 krevetnih apartmana (dvosobnih stanova) sada van sezone, osim naravno ako bas volite da kampujete.

Kamp se isplati jer si u smeštaju sa 1.000 zvezdica. Ko kampuje (samo) zbog uštede, taj više od pola propušta.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#55 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 27 March 2015 - 02:00 PM

Imam ja kucu u stolivu. Prijatelje u kotoru. Ali ne spavam u kuci. Samo sator dolazi u obzir. Bas u retkim slucajevima se odlucujem za neki drugi smestaj
  • 0

#56 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 27 March 2015 - 02:30 PM

Kamp se isplati jer si u smeštaju sa 1.000 zvezdica. Ko kampuje (samo) zbog uštede, taj više od pola propušta.   :)

n2:smiley-score010


  • 0

#57 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 08 April 2015 - 06:43 AM

Gospodine Noves. Posto dolazimo sledeci vikend u cg. Da li znate koji auto kamp radi? Ili neko mesto gde je ok ostaviti auto i postaviti sator. Ali nazalost mi dolazimo u cg da se vozamo malo brze i da skoknemo do dubrovnika. Vozimo samo drum. Ako ste voljni mozete sa nama.

 

Gospodine Belgarath, s obzirom da je cjelog marta bilo veoma lose vrijeme u CG vjerovatno niste dolazili sa ekipom na more.

 

Meni je Bog pored obilnih kisnih i snijeznih padavina koje jos traju na sjeveru, ipak darivao pet suncanih i ugodnih dana, idealno rasporedjenih da bicikliranjem obidjem sve sto sam zelio od planina u ovom regionu, pa i savrsen dan pod alpskim masivima Prokletija, tako da je ovaj mjesec veoma lijepo ispunjen.

Ostale dane iskoristih za montiranje video snimaka sa prethodnih putesestvja, pa uzgred uradih nesto snapshot slika sa video zapisa koji ce biti od pomoci za predstojece primorske ture i ujedno lijepa motivacija svim biciklistima koji se odluce za Bozansko bicikliranje i plandovanje duz morske obale.

 

Sto se tice auto kampova mislim da nisu jos u funkciji, ali postoji ovakva mogucnost za jedan od najljepsih koji se nalazi na Crvenoj Glavici u blizini Svetog Stefana, s obzirom da cuvar kampa (a mozda je i suvlasnik, jer znam da je zena vlasnik ovog kampa) svakodnevno boravi u kucici koja se nalazi sa desne strane od rampe i ulaza u kamp, a s obzirom da sam tu vec jednom boravio s autom u vansezoni na njegovo dopustenje, mislim da se sa ovim cuvarem moze dogovoriti da se tu boravi na par dana sa autom i satorom, uz neku minimalnu nadoknadu ili novcanu cast koja bi se dala ovom cuvaru.

 

Auto kamp Crvena Glavica na odlicnom je mjestu, u hladovini maslinjaka i sa tri veoma lijepe plaze u blizini, do kojih se dolazi samo prolaskom kroz kamp, a koje gotovo redovno obilazim kada sam na moru, pa stoga ovo mjesto preporucujem kao jedno od ljepsih na obali, u blizini je i Sveti Stefan, Kraljeva i Kraljicina plaza i u nastavku Milocer, a na ovom linku su i slike sa video snimaka koji su uradjeni krajem septembra na obali i plazama ovog kampa:

 

https://plus.google....=CMbZqM64hOenUg

 

Za naredne dane na moru su najavljene ljetnje temperature, na crnogorskoj obali od 25 do 29 stepeni, a u Dubrovniku prilicno manje oko 16 stepeni, tako da se kod nas moze kupati, a onda po Dalmaciji bicikliranjem rashladjivati i svukud i svakojako uzivati i plandovati:

 

http://www.vremenska...jeme/budva.php 

 

http://www.mojkvart....menska-prognoza

 

Za primjerenu motivaciju Bozanskog bicikliranja posluzice neke od slika sa video snimaka iz Novembra 2014 na cikloturi do Splita i uzgredno Dubrovnika:

 

https://plus.google....=CL-YjOyc6teZXw

 

Sto se mene i mog meraka tice, posle toliko obilazaka Dubrovnik mi je postao dosadan, pa cu skorije na jednu turu oko Skadarskog jezera i preko planine Rumije, a mozda i produzim da jos jednom detaljno obidjem Cavtat, Plat, Soline, Srebreno i Kupare sa penjanjem na vrh brda Srdj i neskafe na visokoj terasi s pogledom na Dubrovnik i okolinu, pa nazad za Berane, i ako da Bog krajem aprila zapocnem visemjesecnu turu duz evropskog priobalja i sve dok viza bude trajala.

 

Preporucujem da ne ubrzavate mnogo ovom ljepotom, no s merakom Bozanski biciklirajte predjelima sto ih Bog u svoj ljepoti stvori, da nam dusu krijepi, nadahne, odmori...

 

...a s plivanjem, pjesacenjem i bicikliranjem osvjezavajmo tijelo i nek se zdravo umori... n2:Cm-smiley  


  • 0

#58 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 09 April 2015 - 09:21 PM

@Belgarath, s obzirom da sjutra ranom zorom zapocinjem cukloturu od Berana preko Tresnjevika do Rijeke Crnojevica, a potom duz Skadarskog jezera i preko planine Rumije do kraja Ade Bojane i u nastavku obilazak svih lijepih plaza do Kotora, pa ako bude i dalje suncano preko Lovcena na Cetinje i nazad:

 

https://maps.google....11,12,13,14&z=9

 

Za par dana u toku ove 7 dnevne ture svraticu na Crvenu Glavicu radi plivanja i plandovanja na plazi pokraj stijene u moru, a uzgred razgovarati sa cuvarem kampa i kave su mogucnosti da se ovdje kampuje u vansezoni, uradicu i par fotografija unutrasnjosti kamp prostora koji se nalazi u maslinjacima, a znam da ga stranci u sezoni rado posjecuju, posebno Slovenci i Cesi, pa kad se vratim prenijecu ti informacije u vezi ovog veoma lijepog kampinga, a potom prati vremensku prognozu i ugrabi sledeci niz suncanih i toplih dana za Bozansko bicikliranje, a vjerovatno i plivanje na moru.

 

Uz Bozju volju i blagoslov, doslo je vrijeme da ponovo otvorim sezonu Bozanskog bicikliranja n2:Cm-smiley  s pjesacenjem i plivanjem duz morske obale... n2:beach


  • 0

#59 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 10 April 2015 - 10:23 AM

Srecna voznja i praznici :) 
Ako uspijete, pisite kad stignete na odredjene gradove i ocekujemo detaljan izvestaj :D


  • 0

#60 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2015 - 08:24 PM

Kamp se isplati jer si u smeštaju sa 1.000 zvezdica. Ko kampuje (samo) zbog uštede, taj više od pola propušta.   :)

Baaavooo.. za 1000 zvezdica  +1  (nikad se ovoga ne bih setio).


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika