Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bozansko bicikliranje s planinarenjem i pjesacenjem


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
61 odgovora na ovu temu

#21 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 25 February 2015 - 05:52 PM

3. Dan 18 2. 2015

 

Bicikliranje s lezanjem 20h: Kolasin - Matesevo - Verusa - Lijeva Rijeka - Bioca - Podgorica - Virpazar - Petrovac - Sutomore - Bar

 

https://maps.google....,11,12&t=h&z=10

 

Nakon 5h spavanja, obilan dorucak s 2 tunjevine, maslinama, paradajzom, crnim i bijelim lukom, kefirom, integralnim hljebom i slatkisima.

Nov i savrsen recept: usitniti glavicu crnog luka i 3-5 cesnjeva bijelog luka pa pomjesati u jednu zdjelu, a onda dodati 2 tunjevine i sve zajedno umjesati i tako jesti sa izuzetnim ukusom, uz sve ostale navedene priloge, pa na kraju slatkise.

 

U Kolasinu kupujem dodatne namirnice i pice, pa na gradskom trgu i suncu snimam i slikavam mocnog Vranca, onda krecemo oko 9h:

 

27 Kolasin trg i glavna ulica.JPG 28 Kolasin trg i glavna ulica.JPG 29 Kolasin trg i glavna ulica.JPG 30 Kolasin trg i glavna ulica.JPG 31 Kolasin hotel Bianca.JPG

 

Na 6 km od Kolasina ili na 4 km od Mateseva nalazi se odlican etno restoran Tara, sa prelijepim enterijerom i srdacnom uslugom:

 

32 Tara etno restoran na putu Kolasin Matesevo.JPG 33 Tara rijeka pogled sa terase etno restorana Tara.JPG

 

Matesevo skretanje za Lijevu Rijeku i Podgoricu (ili za Tresnjevik, Andrijevicu i Berane)

 

34 Matesevo skretanje za Lijevu Rijeku i Podgoricu.JPG

 

Raj na zemlji, sve sto sam zamolio Boga Tvorca pruzio mi je duplo vise nego sto sam ocekivao:

 

35 Tara rijeka na putu za Verusu.JPG 36 Biciklisticka tabla na putu Matesevo Verusa.JPG 37 Tara kroz snijeznu idilu.JPG 38 Tara i put kroz snijeznu idilu.JPG

 

Lezanje i suncanje na praznom putu, oko pola sata:

 

39 Sunce nad Tarom.JPG 40 Suncanje na putu.JPG

 

Verusa turisticki zimsko-ljetnji centar, omiljeno izletiste primoraca i podgoricana, odavde se ide za Rikavacko jezero i Kucke Komove:

(ovdje sam ujedno ispio 2 kafe, pa nastavio rajskim putem)

 

41 Verusa pod snijegom i suncem.JPG 42 Verusa pod snijegom i suncem.JPG 43 Verusa pod snijegom i suncem.JPG 44 Verusa pod snijegom i suncem.JPG

 

Bozanstvene panorame planina sa mnostvom klisura, stijena i vodopada, na putu satkanom od serpentina:

 

45 Serpentine pred Lijevom Rijekom.JPG 46 Serpentine pred Lijevom Rijekom.JPG 47 Serpentine pred Lijevom Rijekom.JPG 48 Serpentine pred Lijevom Rijekom.JPG 49 Serpentine pred Lijevom Rijekom.JPG 50 Serpentine pred Lijevom Rijekom.JPG 51 Serpentine pred Lijevom Rijekom.JPG 52 Serpentine pred Lijevom Rijekom.JPG 53 Serpentine pred Lijevom Rijekom.JPG

 

Klisure i vodopadi ispod i pored puta, kao posebni ukrasi Bozjeg remek-djela prirode:

 

54 Stijene i klisura iznad vodopada.JPG 55 Vodopad u ledu.JPG 56 Vodopad u ledu.JPG 57 Vodopad u ledu.JPG 58 Vodopad u stijeni.JPG 59 Vodopad u stijeni.JPG 60 Most ispod vodopada u stijeni na putu za Lijevu Rijeku.JPG

 

Lijeva Rijeka, stara postojbina najveceg srpskog plemena Vasojevici (kome i sam pripadam) gdje je nakon okupacije Kosova od strane turskih osvajaca, nas rodonacelnik Vaso od loze Nemanjica, dosao kao plemic i ozenio cerku jednog od mjestana, gdje su bila samo 2 domacinstva, a onda orodio 3 sina, pa oni jos po 3 i tako se vjekovima mnozili od Vasa svi Vasojevici da bi ubrzo postali brojcano, po sili i uticaju najvece srpsko pleme, od koga su i najvece srpske vojvode i junaci, Karadjordje Petrovic, Miljan Vukov Vesovic, Petar Bojovic, pa sve do poslednjeg suverenog predsjednika Slobodana Milosevica, ciji je otac bio svestenik u ovom mjestu, a zanimljivo je da su u Lijevoj Rijeci i danas ostala samo 2 domacinstva od starih mjestana, dok su sva ostala gazdinstva od mnogobrojnih potomaka Vasa tj. plemena Vasojevica, za koje se pretpostavlja da nas ukupno ima vise od milion i znamo svoje porijeklo po imenu i prezimenu svih predaka unazad 500 god. sve do rodonacelnika Vasa, jer takva je Bozja volja.

 

61 Lijeva Rijeka i Srpske Vojvode.JPG 62 Lijeva Rijeka i Srpske Vojvode.JPG 63 Lijeva Rijeka i Srpske Vojvode.JPG

 

Pogled na planine iznad puta i pod Komovima, blizu prevoja nakon kojeg sledi spust ka Biocu i Podgorici:

 

64 Planine pod Komovima.JPG 65 Planine pod Komovima.JPG 66 Planine pod Komovima.JPG 67 Serpentine pri kraju uspona.JPG 68 Serpentine pri kraju uspona.JPG 69 Panorama na predjeni put.JPG

 

Nakon prevoja otvara se panorama na pravac za Podgoricu i u daljini planine iznad mora:

 

70 Panorama na put za Podgoricu.JPG 71 Panorama na put za Podgoricu.JPG

 

Zeljeznicki most iznad Male Rijeke na pruzi Beograd - Bar:

 

72 Most na Maloj Rijeci.JPG 73 Most na Maloj Rijeci.JPG

 

Bozanstveno lijep kanjon Male Rijeke uz koji sledi spust do kanjona Morace:

 

74 Kanjon Male Rijeke.JPG 75 Kanjon Male Rijeke.JPG 76 Kanjon Male Rijeke.JPG 77 Kanjon Male Rijeke.JPG 78 Kanjon Male Rijeke.JPG 79 Kanjon Male Rijeke.JPG 80 Kanjon Male Rijeke.JPG 81 Kanjon Male Rijeke.JPG 82 Kanjon Male Rijeke.JPG 83 Kanjon Male Rijeke.JPG 84 Kanjon Male Rijeke.JPG 85 Kanjon Male Rijeke.JPG 86 Kanjon Male Rijeke.JPG 87 Kanjon Male Rijeke.JPG 88 Kanjon Male Rijeke.JPG

 

Kanjon Morace

 

89 Kanjon Morace.JPG 90 Kanjon Morace.JPG 91 Kanjon Morace.JPG 92 Kanjon Morace.JPG 93 Kanjon Morace.JPG 94 Kanjon Morace.JPG

 

Moracki restoran i odlicna duza s mlijekom u zalasku sunca:

 

95 Moracki restoran.JPG 96 Kafa na Moraci.JPG

 

Nakon kafe sledi voznja u sutonu kroz Podgoricu i Golubovce ka Skadarskom jezeru i tunelu Sozine:

 

97 Vranjina nocu.JPG 98 Tabla za tunel Sozine i Petrovac.JPG

 

Pred tunel Sozine cekanje pola sata da naidje neki tamic da bih se prebacio s druge strane s bajsom, jer je zabranjen prolaz biciklistima i pjesacima, ali u 21h su male sanse da nesto takvo naidje, i uz jak, hladan vjetar se brzo ohladih i poces tresti, pa odlucih da nastavim put Petrovackim stranama, i umjesto da prodjem tunel za 15 min. nastavljam voznju po jakom usponu i hladnom vjetru jos 2,5h po mrklome mraku do prevoja, a onda i spust po olujnom vjetru do Petrovca:

 

99 Tunel Sozine.JPG 100 Pred tunel Sozine.JPG 101 Tunel Sozine pogled sa Petrovackih strana.JPG 102 Petrovac nocu pogled sa puta.JPG 103 Petrovac tabla.JPG

 

Od Petrovca nastavljam po nezapamcenom ceonom vjetru kroz Buljarice i potom jakim usponom prema Sutomoru, po mrklom mraku i uraganskom vjetru, da bih pri kraju uspona s desne strane naisao na manje prosirenje u zavjetrini i tu lezao te se sladio slatkisima oko pola sata, a onda osvjezen nastavio do vrha i spust po razigranom vjetru do signalizacije za tunel Sozina sa druge strane pred ulazak u Sutomore, gdje pogledah na sat i zakljucis sa glasnim smijanjem da sam umjesto 15min. tunelom vozio najtezim putem cjelih 5 sati.

 

104 Signalizacija za tunel Sozine pred Sutomore.JPG 105 Signalizacija za tunel Sozine pred Sutomore.JPG

 

Sutomore i lagana voznja uz obalu mora u 3h ujutru, gdje se i Vranac slikavao pa skvasio na pjeni od mora:

 

106 Sutomore restoran Izvor.JPG 107 Sutomore restoran Izvor.JPG 108 Vranac u Sutomoru na pjeni od mora.JPG

 

A onda i lagana voznja duz obale Bara sa ranim doruckom uz more, sve do 5h ujutru, pa na pocinak:

 

109 Luka Bar i feribot za Italiju.JPG 110 Pravoslavni hram u Baru.JPG 111 Pravoslavni hram u Baru.JPG

 

I tako zavrsise ovih 20 sati neponovljivog Bozanskog putovanja u samo jednom danu...

 

...u Tvoju slavu i na moje zadovoljstvo,

 

Hvala Ti Boze !

 

 


  • 6

#22 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 February 2015 - 08:19 PM

Sve je super, nego.. slobodno udji malo u kadar, nemoj da se kriješ tol'ko  :)


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#23 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 25 February 2015 - 08:44 PM

Sve je super, nego.. slobodno udji malo u kadar, nemoj da se kriješ tol'ko  :)


Jes pa da ga prepoznas na ulici i trazis mu autogram :D
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#24 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 25 February 2015 - 09:11 PM

Sve je super, nego.. slobodno udji malo u kadar, nemoj da se kriješ tol'ko   :)

 

Nisam ja bitan u ovoj prici jer ovo moze svako sa malo bicikliranja do solidne forme, voljom za putovanjima i vjerom s pouzdanjem u zivog Boga Tvorca.

Ovo sto je meni dato kao dar nije moje vec pripada Onom ko mi dade, zivom Bogu.

Nek ovo posluzi na korist i motivaciju ljudima i u slavu zivog Boga Stvoritelja.

Amin. 


  • 0

#25 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 25 February 2015 - 09:46 PM

patike ti uzese svu slavu i popularnost zamoli nekog da te slika ako ne volis selfi


  • 0

#26 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 25 February 2015 - 10:41 PM

patike ti uzese svu slavu i popularnost zamoli nekog da te slika ako ne volis selfi

 

Znas kolko me zabole za "slavu i popularnost" n2:wc  

 

Ne slikam patike, no Noge, kao najfunkcionalnije kretajuce sredstvo, tamo dje bajs i ostale sprave nemaju kud, odose Noge, bre  n:grandpa

 

Bice o tome posebna prica za sjutrasnji izvjestaj na tadasnji dan, sa sve slikama nenadmasnih Nogu n2:Beach2  


  • 0

#27 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 26 February 2015 - 03:52 PM

4. Dan 19 2. 2015

 

Pjesacenje i meracenje 10h: Bar - Z. Stanica - Naselje - Volujica - Polja - Stijene - Djevicanska Plaza - Bar - Susanj - Obalom

 

Za ovakvo uzivanje bicikliranje je besmislica, ovo je ujedno oda Nogama, najfunkcionalnijem i svukud dostupnom kretajucem sredstvu n2:Beach2

 

112 Sunce nad Volujicom.JPG 113 Bar pod suncem.JPG 114 Bar pod suncem.JPG 117 Bar pod suncem.JPG 116 Bar pod suncem.JPG 118 Bar pod suncem.JPG

 

119 Volujica pod suncem.JPG 120 Volujica pod suncem.JPG 121 Volujica pod suncem.JPG

 

122 Djevicanska Plaza.JPG 123 Djevicanska Plaza.JPG 124 Djevicanska Plaza.JPG 125 Djevicanska Plaza.JPG 126 Djevicanska Plaza.JPG 127 Djevicanska Plaza.JPG 128 Djevicanska Plaza.JPG 129 Djevicanska Plaza.JPG 130 Djevicanska Plaza.JPG 131 Djevicanska Plaza.JPG 132 Djevicanska Plaza.JPG 133 Djevicanska Plaza.JPG 134 Djevicanska Plaza.JPG 135 Djevicanska Plaza.JPG 136 Djevicanska Plaza.JPG 137 Djevicanska Plaza.JPG 138 Djevicanska Plaza.JPG 139 Djevicanska Plaza.JPG 140 Djevicanska Plaza.JPG 141 Djevicanska Plaza.JPG 142 Djevicanska Plaza.JPG 143 Djevicanska Plaza.JPG 144 Djevicanska Plaza.JPG 145 Djevicanska Plaza.JPG 146 Djevicanska Plaza.JPG 147 Djevicanska Plaza.JPG 148 Djevicanska Plaza.JPG 149 Djevicanska Plaza.JPG 150 Djevicanska Plaza.JPG 151 Djevicanska Plaza.JPG 152 Djevicanska Plaza.JPG 153 Djevicanska Plaza.JPG 154 Djevicanska Plaza.JPG 155 Djevicanska Plaza.JPG 156 Djevicanska Plaza.JPG

 

157 Plandovanje zivotinja na Volujici.JPG 158 Plandovanje zivotinja na Volujici.JPG 159 Plandovanje zivotinja na Volujici.JPG 160 Plandovanje zivotinja na Volujici.JPG 161 Plandovanje zivotinja na Volujici.JPG 162 Plandovanje zivotinja na Volujici.JPG 163 Plandovanje zivotinja na Volujici.JPG

 

164 Suton na Volujici.JPG 165 Suton na Volujici.JPG 166 Bar u sutonu.JPG 167 Bar u sutonu.JPG 168 Bar u sutonu.JPG 169 Bar u sutonu.JPG 170 Bar u sutonu.JPG 171 Bar dvorac Kralja Nikole.JPG

 

172 Capriolo XCarbon 1800 evra u Baru.JPG

 

 


  • 6

#28 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 26 February 2015 - 04:42 PM

Svaka čast, odlične fotografije i svakako uživanje... :)


  • -3

#29 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 26 February 2015 - 09:25 PM

Noves ako ti odgovara broj http://www.2bike.rs/...44#.VO-Os4767_Y


  • 0

#30 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 26 February 2015 - 09:30 PM

Za slike no comment... Mislio sam da CG poznajem dobro 

 

Nego ne idu puma carape na adidaske to je sukob interesa :)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#31 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 27 February 2015 - 12:21 PM

Svaka čast, odlične fotografije i svakako uživanje... :)

Noves ako ti odgovara broj http://www.2bike.rs/...44#.VO-Os4767_Y

Za slike no comment... Mislio sam da CG poznajem dobro 

 

Nego ne idu puma carape na adidaske to je sukob interesa :)

 

@Vlado, idemo danas slikovito obalom do Sutomora i Petrovca na kaficu, al' s bajsom i po suncu, a vracamo se mjesecinom na odlicnu pirosku u Bar n:kolce

@Bobane, hvala na linku, al' mi je broj 46, a kad ove Shimano vidjoh sada nesto mi nisu bas najelegantnije, mora to da bude malo vise smekerski n2:1097[1]

 

@Grbicu, malo ko poznaje CG dobro, ove planine da ispeglas dobio bi prostor veci od Jadranskog mora, a ovakvim  masivima ukrasena i morem umivana, zestoka je ovo zavodnica, moras svukud da joj se motas i lagano da prelazis obline s prevojima, pa suptilno ulazis u kanjone i uvale, a "najgore" kad se jednom djelimicno otkrije i zanosno poda, onda  totalno izludi coeka, pa bi svukud da joj se ispenje i zavuce, a taman kad pomisli da je se izmeracio, ona se preobuce u jesenje-zimske-prolecno-ljetnje i uvjek nove zanosno-neodoljive modele, pa mami i raspamecuje "postena" coeka, i tako stalno cini iznova ova carobnica Bozja.

 

Sto se tice adidaski, otkad sam kao djecak dobio prvi model bijelih "Romki" i osjetio udobnost, cvrstinu i eleganciju, kasnije sam uzimao samo njihove vrhunske bijele modele, a ove ugrabih u DE na "snizenju" sa 160 na 120e, uradjene za tenis, sa fantasticnim luftiranjem, ojacanjima za spic, izuzetna anatomska udobnost i vrhunski adi-prene djon sa nekom rotacijom u prednjem djelu za proklizavanje, u sali sam govorio prijateljima da ih ni Djokovic nema, i evo vec 2 god. ih bucam na putovanjima dok odradjuju svaku paru, jedina zamjerka sto je adidas promjenio logo sa lijepim "trolistom" i stavio trocrtnu piramidu (vole masoni da reklamiraju svoje piramidalne simbole) a generalno mi je adidas po kvalitetu i eleganciji sport opreme no.1, mada i sve ostalo kavalitetno i elegantno rado uzmem, Puma u skoku je olicenje stila, a ja se osjecam ka no "macak" dok hodam pa se i to uklapa, sve u mom interesu i zadovoljstvu.

 

Dakle, s Crnom Gorom ne moze se nikad dobro upoznati, s njom se uvjek vodi ljubav iznova, svaki put na ljepsi i uzbudljiviji nacin, provjereno kume  n2:friends


  • 0

#32 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 27 February 2015 - 10:51 PM

5. Dan 20 2. 2015

 

Lagano bicikliranje i kafenisanje 8h: Bar - Susanj - Sutomore - Buljarice - Lucice - Petrovac - Bar

 

173 Bar - Susanj obala.JPG 174 Bar - Susanj obala.JPG 175 Bar - Susanj obala.JPG 176 Bar - Susanj obala.JPG 177 Bar - Susanj obala.JPG

 

178 Sutomore obala.JPG 179 Sutomore obala.JPG 180 Sutomore obala.JPG 181 Sutomore obala.JPG 182 Sutomore obala.JPG 183 Sutomore obala.JPG 184 Sutomore obala.JPG 185 Sutomore obala.JPG

 

186 Put za Petrovac.JPG 187 Put za Petrovac.JPG 188 Put za Petrovac - Buljarice.JPG 189 Put za Petrovac - Buljarice.JPG

 

190 Petrovac nocu.JPG 191 Petrovac nocu - Vranac.JPG 192 Petrovac nocu - Kafa i Vranac.JPG

 

193 Bar caffe pizzeria.JPG 194 Bar caffe pizzeria.JPG 195 Bar caffe pizzeria.JPG 196 Bar caffe pizzeria.JPG 197 Bar caffe pizzeria.JPG

 

198 Bar caffe pizzeria i zadovoljan macak.JPG

 

Umalo da prodje ovaj dan bez slikovitog putovanja na tadasnji dan, jer sa kumovima i prijateljem koji je dr. sporta, provedoh dan u setnji pa uz kaficu prvi put gledasmo s kamere video snimke ovog putovanja, oni zapanjeni ljepotom a ja jos vise, jer tek sad ovo gledah sto sam snimao i oni pitaju sta, gdje i kako, a ja padnem u vatru i samo meljem o utiscima i onda shvatim da je fotografija samo ukocena slika skoro bez zivota a da se sve zapravo odvija u zivom kretanju, ali ujedno mi postaje jasno da sva magija video snimaka je samo 10% onog sto sam licno ocima, tijelom i dusom dozivio, a to ostaje kao neizbrisiv zapis u srzi samog bica...

 

...i tako dok trajemo, a mozda i kroz vjecnost...

 

...jednom cemo saznati, ako da Bog. 

 

 


  • 8

#33 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 28 February 2015 - 08:18 PM

6. Dan 21 2. 2015

 

Bozansko bicikliranje s plandovanjem 18h: Bar - Dobre Vode - Utjeha - Ulcinj - Velika Plaza - Ada Bojana - Vladimir - Skadar - Tuzi (Podgorica)

 

https://maps.google....,2,3,4,5,6&z=10

 

199 Bar izlazak i pogled pred tunel za Dobre Vode.JPG 200 Bar izlazak pred tunel za Dobre Vode.JPG

 

200 Pogled na Dobre Vode i obalu.JPG 201 Pogled na Dobre Vode i obalu.JPG 202 Dobre Vode plaza.JPG 203 Dobre Vode plaza.JPG

 

204 Obala na putu za Utjehu i Ulcinj.JPG 205 Obala na putu za Utjehu i Ulcinj.JPG 206 Obala na putu za Utjehu i Ulcinj.JPG

 

207 Utjeha plaza.JPG 208 Utjeha plaza.JPG 209 Utjeha plaza.JPG

 

210 Pogled s puta na Ulcinj.JPG 211 Pogled s puta na Ulcinj.JPG

 

212 Ulcinj stari grad obala.JPG 213 Ulcinj pogled sa starog grada na obalu.JPG 214 Ulcinj pogled sa starog grada na obalu.JPG 215 Ulcinj pogled sa starog grada na obalu.JPG 216 Ulcinj pogled sa starog grada na obalu.JPG 217 Ulcinj pogled sa keja.JPG 218 Ulcinj pogled sa keja.JPG 219 Ulcinjska Rivijera pano.JPG 220 Ulcinjska Rivijera pano.JPG 221 Ulcinjska terasa s pogledom na stari grad.JPG 222 Ulcinjska terasa s pogledom na stari grad.JPG 223 Ulcinjska terasa s pogledom na stari grad.JPG 224 Ulcinjska terasa s pogledom na stari grad.JPG 225 Ulcinjska terasa s pogledom na Vranca.JPG 226 Ulcinjski vidikovac.JPG 227 Ulcinjski vidikovac.JPG

 

228 Ulcinjskim hridima za Veliku Plazu.JPG 229 Ulcinjskim hridima za Veliku Plazu.JPG 230 Ulcinjskim hridima za Veliku Plazu.JPG 231 Ulcinjskim hridima za Veliku Plazu.JPG

232 Ulcinjskim hridima za Veliku Plazu.JPG 233 Ulcinjskim hridima za Veliku Plazu.JPG 234 Ulcinjskim hridima za Veliku Plazu.JPG 235 Ulcinjskim hridima za Veliku Plazu.JPG 236 Ulcinjskim hridima za Veliku Plazu.JPG 237 Ulcinjskim hridima za Veliku Plazu.JPG 238 Ulcinjskim hridima za Veliku Plazu.JPG

 

239 Ulcinjska Veliku Plaza.JPG 240 Ulcinjska Veliku Plaza.JPG 241 Ulcinjska Veliku Plaza.JPG 242 Ulcinjska Veliku Plaza.JPG 243 Ulcinjska Veliku Plaza.JPG 244 Ulcinjska Veliku Plaza.JPG 245 Ulcinjska Veliku Plaza.JPG 246 Ulcinjska Veliku Plaza.JPG

 

247 pred Adu Bojanu.JPG 248 Bojana rijeka i restorani s mosta.JPG 249 Bojana rijeka i restorani s mosta.JPG 250 Bojana rijeka i restorani s mosta.JPG

 

251 Vranac na Adi Bojani.JPG 252 Vranac na Adi Bojani.JPG 253 Vranac na Adi Bojani.JPG 254 Vranac na Adi Bojani.JPG 255 Mladost na Adi Bojani.JPG 256 Vranac na Adi Bojani.JPG 257 Osvezenje u Bojani.JPG 258 pripreme za rucak na Adi Bojani.JPG 259 pripreme za rucak na Adi Bojani.JPG 260 Plandovanje nakon rucka na Adi Bojani.JPG 261 Pozdrav s Ade Bojane.JPG

 

262 Most i pogled na Ulcinjsku Solanu.JPG 263 Most u pravcu za Ulcinj i put za Skadar.JPG 264 tunel na putu za Vladimir i Skadar.JPG 265 Most na putu za Vladimir i Skadar.JPG 266 pogled s mosta na putu za Vladimir i Skadar.JPG 268 pogled s mosta na putu za Vladimir i Skadar.JPG 269 pogled s mosta na putu za Vladimir i Skadar.JPG 270 pogled s mosta na putu za Vladimir i Skadar.JPG 271 pogled s mosta na putu za Vladimir i Skadar.JPG 272 pogled s mosta na putu za Vladimir i Skadar.JPG 273 pogled s mosta na putu za Vladimir i Skadar.JPG 274 Klisura na putu za Vladimir i Skadar.JPG 275 Klisura na putu za Vladimir i Skadar.JPG 276 Klisura na putu za Vladimir i Skadar.JPG 277 Klisura na putu za Vladimir i Skadar.JPG 278 Skretanje za Vladimir - Sukobin - Skadar.JPG

 

279 Albanija granicni prelaz.JPG 280 Skadar ulazak preko mosta na Buni (Bojani).JPG 281 Skadar zgrada opstine.JPG 282 Skadar trg, park i setaliste.JPG

 

Dolazak u Skadar oko 20h i odmor s vecerom u centralnom parku do 21h kada nastavljam magistralnim putem sa sirokom stazom za bicikliste u pravcu Podgoricu, dok ubrzo pocinje sitna kisa, negdje blizu Koplika se sklanjam pod tendu zatvorenog kafea pored puta i odmaram pola sata dok nije prosao jaci pljusak, a potom nastavljam uz slabu kisu i prolazim granicne prelaze, zatim oko 24h stizem u Tuzi gdje pocinje veoma jak pljusak, pa se sklanjam pod nadkrivenu terasu zatvorenog kafea i odmaram, ali pljusak je intezivan a ja jos suv, pa mi se ne kisne do PG i tu ostajem cekajuci sve do 6h izjutra, dok svo vrijeme pljusti kisa...

...a onda o tome slikovito za sjutra o poslednjem danu ovog  Bozanskog putovanja n2:beach ... n2:smiley-sad029  


  • 1

#34 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 28 February 2015 - 09:23 PM

evo plus ko kuca


  • 1

#35 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 28 February 2015 - 09:26 PM

mozes malo i do stoliva,prcnja,kotora to su mi mnogo draga mesta ako te put nanese pa podeli sa nama


  • 0

#36 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 28 February 2015 - 09:38 PM

И од мене плус 1. Сада Новес више нема црвену траку испод имена, надам се да ће тако и остати ;)
  • 0

#37 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 28 February 2015 - 09:42 PM

I od mene +1 sto znaci da si usao u pozitivan rejting pa ga zadrzi leba ti :)
Dao bi jos jedan plus za macku ali ne moze heheheeh
Odlicne slike.
  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#38 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 28 February 2015 - 11:15 PM

mozes malo i do stoliva,prcnja,kotora to su mi mnogo draga mesta ako te put nanese pa podeli sa nama

И од мене плус 1. Сада Новес више нема црвену траку испод имена, надам се да ће тако и остати ;)

I od mene +1 sto znaci da si usao u pozitivan rejting pa ga zadrzi leba ti :)
Dao bi jos jedan plus za macku ali ne moze heheheeh
Odlicne slike.

 

Gospodo i brastvenici, drago mi je da uzivate u ovoj Bozanskoj ljepoti n2:drinks

 

Za Stoliv, Prcanj i Kotor ce vjerovatno biti slika na sledecoj turi, a tim sam pravcem vec 2 put prosao i kamerom detaljno snimao, poslednji put sad u januaru s povratka iz Dubrovnika, a u decembru takodje s povratka iz Dubrovnika i Cavtata podjoh s trajekta u pravcu za Kotor i krenuh serpentinama za Lovcen, al' me kisa tj. sami Bog zaustavi jer bih sigurno zaradio upalu pluca da sam nastavio hladnim vjetrom, kisom i maglom po usponu i planincini do Cetinja i PG, vec na samom prevoju i odvajajnju puteva na Trojici krenu pljusak pa se sklonih, a onda shvatih da ne slusam svoju ludu glavu no Bozja uputstva i nastavih pravo na spust do puta za Budvu i taman kad dodjoh pred izuzetno lijepi etno restoran kraj puta, ponovo udari kisurina a oblaci padose na zemlju pa se od magle ne vidje 10m pred sobom, a ovi s kolima jurcaju ka sumanuti pa bi me neko pokupio prije no sto bih pokisao, no odmah svratih u restoran, pa odlicna kafica, onda vrhunska teleca corba i prefinjen domaci hljeb sa gratis kukuruznim medaljonima, jer sam konobaru koji je mislio da sam amerikanac pokazao i dokazao da sam Beranac i malo mu vrtio snimke s kamere, pa se odusevio i obeco da ce zenu povesti i sebe provesti istijem putem s autom, da bi mi nakon svega donio na cast jos jednu duzu s mlijekom i zahvalio se sto sam mu uljepso ovaj tmurni dan, a otvorio perspektivu na prvi suncani odmor s voljenom, da bih kasnije nastavio put po slabijoj kisici i ziv a zdrav stigao do Budve, pa na bus za Berane.

 

A sto se tice macaka, posebno ih cjenim od zivotinja jer su neukrotive, jedine se ne mogu dresirati da budalasto shene ljudima, a ujedno nezavisne i sposobne da same opstanu, jos uz onu eleganciju pri hodu i gipkoscu u akciji uvjek ih gledam s divljenjem i oslovljavam samo s "Tigre", a one se okrenu pogledaju me u oci, procjene i lagano nastave svojim sveobuhvatnim putevima, a kad im nesto treba ka ovome macku, e on je lagano prisao pa se oprezno podvukao pod stolicu i onda me smjerno gledao u oci dok se pripremah da jedem pirosku i ja uzmem jedan zalogaj pa zvacem i gledam ga, a on mjerka al' ne sheni, ceka da vidi s kim ima posla, a ima s "Lavom" tj. malo manje nepokornim srodnikom i onda podjelimo pirosku spram zapremine tijela i oba sita i vise no zadovoljna, pa se razidjemo svak svojim cjelishodnim putevima...i tako je to u nasemu carstvu.

 

Evo, obecavam da cu ostati dosledan sebi i naumu Bozjem, ne mogu vise od toga, leba mi n2:friends    


  • 2

#39 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 28 February 2015 - 11:55 PM

Samo nastavi sa ovakvim reportažama... :)


  • -3

#40 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 01 March 2015 - 02:30 PM

Gospodo i brastvenici, s obzirom da kad postavim post on mora da saceka kontrolu moderacije pa se kasnije postavlja, u ovom slucaju sam sinoc postavio za 6-ti dan, ali je objavljeno tek danas i to u nizu prije vasih postova, pa pogledajte i uzivajte u Bozanskom bicikliranju s plandovanjem do Skadra i CG:

 

Vratite se na post broj 33 i tu je slikovito prikazano za 6-ti dan, al' pravo vizuelno blago je u video snimcima, koji ce mozda zaraditi neku kintu za Svjetsku turu...

 

...ako da Bog, a dosad mi davase mnogo vise no sto zamolih i ocekivah, ipak je moj Otac, Tvorac i Oslonac, pa davace i dalje...

 

Hvala Ti Boze !

 

 

P.S. danas ce biti postavljen i post za zavrsni 7 dan ove ture, na danasnji dan prethodne sedmice u Nedelju, tako da su paralelno ispunjeni dani. 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika