Jump to content


Fotografije

Brzinomer problem

sigma

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#1 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 05:00 PM

Dobio sam od drugara jedan stari (ili prastari) bezicni Sigma brzinomer. U pitanju je Sigma BC1200 izz 2003. godine.

E sad, ubacio sam bateriju, uredjaj se ukljucio. Znaci sam ciklokompjuter radi, sva podesavanja su okej.

I u predajnik i u prijemnik sam ubacio nove baterije takodje. Na oba dela postoje po jedan plavi taster, i jedna zelena lampica. Dok drzim taster, zelena lampica sija, na oba dela. Nakon pustanja lampica se gasi, a kada provlacim magnet pored senzora, lampica trepce, znaci senzor radi, ali nisam siguran da li salje signal prijemniku, jer ovaj ne reaguje. Nakon nekog vremena lampica ne trepce sa provlacenjem magneta, ali se cuje onaj standardni klik..

Kada pustim taster na prijemniku, lampica nakon gasenja trepne jednom i kompjuter to registruje.

Uglavnom, sve deluje kao da radi, ali prijemnik ne dobija signal od senzora.


Da li je neko mozda imao slican problem, da li sam nesto propustio? Da li treba na neki nacin da konektujem senzor sa prijemnikom i kako?

Ne uspevam da pronadjem adekvatno uputstvo ili neki service manual..

Evo i slike brzinomera..

Untitled.jpg


  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 13 February 2015 - 07:31 PM

To je to?

 

http://www.sigmaspor...nual_BC1200.pdf


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 07:42 PM

Ima li veze koliko ti je udaljen sam brzinomer od senzora,mislim na to da reaguje kada ih priblizis a kada odaljis da ne reaguje.Postoji mogucnost da je baterija koju si stavio u senzor losa.A moze biti da sam senzor ima problem i da ne daje dovoljnu jacinu signala do brzinomera-ja sam imao taj problem.


  • 0

#4 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 08:35 PM

Ја сам имао сличан проблем као ти,стим да ми је брзинометар био нов,пробао сам са батеријама,удаљеношћу,углом,али није реаговао,видела се лампица и брзинометар је био укључен,али није хтео да мери.Однео сам га у продавницу и заменио,што у твом случају није изводљиво.Али свакако пробај са батеријама,нису толико скупе.Да ли он има онај индикатар за батерију?


  • 0

#5 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 11:14 PM

Hvala za user manual! Nazalost, nisam ni u njemu uspeo da nadjem nesto korisno..

Nema indikator za bateriju, ali su sve tri baterije nove, danas kupljene.

 

Dakle, da rezimiram, senzor reaguje na magnet, klikce i trepce lampica kad ga priblizavam.

Kada klikcem taster na prijemniku, kompjuter reaguje.

Veza izmedju senzora i prijemnika ne radi.. Samo me to zanima, da li tu mozda nesto gresim, da ne treba nekako da se uspostavi veza ili bi to trebalo samo vec da radi? Pretpostavljam da se tu nesto pokvarilo..

PS. Nema veze ni sa udaljenoscu, brzinomer nije ni namontiran na bicikl, dakle ni na 10cm nema signala, a ne na vise..


  • 0

#6 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 13 February 2015 - 11:46 PM

Evo pitanja. Kazes da brzinomer nije montiran na bicikl. Da li stavio brzinomer u nosac prilikom pokusaja povezivanja. Brzinomer mora biti u nosacu da bi radio.
Ako si stavio kineske baterije onda to moze biti problem.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#7 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 03:12 AM

Stavio sam naravno, postavka ista kao sto bi bila na biciklu.. Nisu kineske, sve baterije su okej, premerio sam.. Crko je sigurno, necu da pokusavam vise. Sutra cu da ga razvalim i premontiram na zicanu verziju :)


  • 0

#8 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 21 February 2015 - 10:16 AM

Imam brzinomjer sigma sa zicanom vezom.Izgubio sam magnet,a nisam siguran ni da je ispravan taj dio sa zicom.Pitao sam u capriolu(gdje sam kupio brzinomjer)da li mogu da kupim samo to sto mi treba.Rekli su mi da nemaju odvojeno vec samo komplet
Tada sam kupio drugi brzinomjer(bezzicni).Sada bih ovaj da osposobim za drugi bicikl.Da li neko moze da mi kaze gdje mogu kupiti to sto mi treba.
  • 0

#9 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 21 February 2015 - 10:26 AM

Ako sam dobro razumeo onda ovo...

http://www.2bike.rs/...ma#.VOhdZ_nF9DR


  • 0

#10 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 21 February 2015 - 10:34 AM

Imam brzinomjer sigma sa zicanom vezom.Izgubio sam magnet,a nisam siguran ni da je ispravan taj dio sa zicom.Pitao sam u capriolu(gdje sam kupio brzinomjer)da li mogu da kupim samo to sto mi treba.Rekli su mi da nemaju odvojeno vec samo komplet
Tada sam kupio drugi brzinomjer(bezzicni).Sada bih ovaj da osposobim za drugi bicikl.Da li neko moze da mi kaze gdje mogu kupiti to sto mi treba.

Sad imas magnet od tog bezicnog pa mozes da isprobas i taj zicani. Mada mozes bilo kakav magnet slabijeg kapaciteta da prevlacis preko prijemnika  i tako ces videti da li radi, ako oslusnes prijemnik prilikom prelaska magnetom preko njega trebalo bi da se cuje cak-cak...


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#11 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 21 February 2015 - 10:51 AM

Hvala.Probat cu,mada su magneti razliciti valjda ce moci.Pozdrav.
  • 0

#12 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 21 February 2015 - 10:54 AM

Hvala.Probat cu,mada su magneti razliciti valjda ce moci.Pozdrav.

Magnet je magnet... Nece brzinomer davati pogresne vrednosti ako je magnet od drugog proizvodjaca. Magnet sluzi da pokrene mali prekidac i prijemniku i nicemu vise.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#13 AndrijaBg

AndrijaBg
  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • LocationBeograd, Srbija

Postavljeno 27 April 2015 - 03:35 PM

Imam slican problem, dobio sam stari brzinomer i uopste ne prima signal, zamenio sam baterije i sve pokusao. Kada magnet predje pored senzora cuje se klik ali nista se ne desava. Da li to ima veze sa kodom predajnika, jer kad se izvadi pa vrati baterija on trazi neki kod.


  • 0

#14 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 April 2015 - 03:44 PM

Trelock ima kod predajnika koji mora da se ukuca i prijemnik (brzinomer) drugacije ne radi. Kod se nalazi na maloj nalepnici na predajniku, osim ako nije skinuta.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#15 AndrijaBg

AndrijaBg
  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • LocationBeograd, Srbija

Postavljeno 27 April 2015 - 04:46 PM

Jeste trelock, i na predajniku nema nalepnice. Jel moguce nekako saznati koji je kod ili moram da probam 3000 kombinacija jer moze da bude do 2999?


  • 0

#16 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 April 2015 - 05:44 PM

Svaki predajnik ima svoj kod (mere sigurnosti). Probaj da nadjes neki forum za trelock.
Jedno od resenja moze biti nabavka predajnika za koji se zna kod.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#17 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 04 September 2018 - 12:01 PM

Imam problem sa brzinomerom Echowell Ui20,bežični,meri i kadencu.Prestao mi da pokazuje merenja koja bi trebao da odradi(brzinu,km,kadencu..),pokazuje samo osnovni sat.Promenuo sam baterije i u predajniku i u prijemniku,menjano poziciju magneta,konsultovao majstora koji mi održava mehaniku ali nikako da rešimo zbog čega je prestao da meri zadate vrednosti.Da li je neko imao sličan problem ili iskustvo sa ovim brzinomerom.Ne znam ni kod koga bi se obratio da mi to odradi,ili će najjednostavnije da bude kupovina novog:-).Ja sam iz NS. 


  • 0

#18 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 04 September 2018 - 02:22 PM

Jesi li probao da priblizis predajnik brzinomeru?


  • 0

#19 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 04 September 2018 - 05:46 PM

Meni je echowell stigao fabricki neispravan..bas losa kompanija..


  • 0

#20 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 05 September 2018 - 07:22 AM

Jesi li probao da priblizis predajnik brzinomeru?

Probao sam da približim ali nije imalo efekta.Šta misliš da lii bi senzor za kadencu ovog brzinomera mogao da odgovara za neki drugi brzinomer?Moram da probam onaj štos da predjem magnetom preko prijemnika pa da proverim da li se čuje ono click:-)


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika