Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovini


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
24 odgovora na ovu temu

#1 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 July 2008 - 10:37 PM

Veliki pozdrav za sve ljubitelje biciklizma! :wink:

Uskoro se blizi kupovina novog bicikla.Posto sam do sada vozio specijalku, doduse je stara jedno 15 godina ali me je odlicno sluzila, sledeci bicikl ce naravno biti road bike.
Bicikl koristim rekreativno, i nedeljno prelazim oko 200 km.Prelazio bih ja i vise ali ne stizem od posla.
E sada....definitivno sam se odlucio da kupim Scott-a.Malo sam gledao nove i polovne i zapao mi je za oko jedan model u Planet Bike-u.
Rec je Scott AFD Team, koji kosta 51.000 din i mnogo mi se dopada.
Molio bih vas da mi pomegnete i kazete mi kakav je ovo model, sta su mu dobre osobine, mane, kakva mu je oprema, koje su felne....itd
Video sam da ima SORA kocnice, kakve su u poredjenju sa ULTEGROM?
I jos nesto, ram je 54 a ja sam visok 183cm, probao sam ga i mislim da mi je ok velicina.
Evo i par slicica, veliki pozdrav :D

Postavljena slika Postavljena slika Postavljena slika
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#2 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 13 July 2008 - 10:52 PM

po nekim proracunima 54 bi bilo malo za tebe. I ja sam 183, vozim 55 i mislim da mi je velicina rama na donjoj granici.
  • 0

#3 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 July 2008 - 11:30 PM

Moje misljenje bajs je preskup. 600 i kusur eura za bajs sa Sorom je mnogo. Ram i viljuska su odlicni (voze se u skoro svim klubovima) i zasluzuju bolju opremu. Ako zaista zelis dati tolike pare za bajs bolje sacekaj neki polovljak sa Ultegrom za isti novac.
  • 0

#4 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 July 2008 - 10:07 AM

Ja bih voleo da kupim iskljucivo nov bicikl, a sledeci model je Scott Speedster sa Ultegrom koji kosta 73.000 din, sto mi je mnogo para.
Tako da mi je jedina opcija ovaj AFD, ne znam sta ostali misle sta je najpametnije ciniti.
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#5 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 14 July 2008 - 10:48 AM

Ja imam isti ovaj bike.Mislim na ram i vilu,od opreme naravno da nisam hteo da stavim Soru nego sam stavio Shimano 105 5600 desetofaz.Imas na temi Sta vozite? pa baci pogled kako to izgleda..
Mislim,sto rece Hari,mnogo je to para za Soru.Bolje kupi samo ram i vilu,ima valjda za nekih 350 e u
Planetbiku pa ga onda napakuj ali nemoj sa Sorom.
Shimano 105 je odlicna klasa,na Ultegru bas ne bih racunao jer je dosta skuplja a i nijanse su u pitanju..Mada ni 105 nije bas jeftin...
Pitas kakve su Ultegra kocnice,pa sta mislis kada kostaju oko 100 eura.Razlika je darasticna.JA sam koristio stari 105,kada sam stavio novi model,nebo i zemlja.....
Evo da vidis kako to izgleda ali ne sa Sorom...

Attached Thumbnails

  • P62gggg70244.jpg

  • 0
Passo di Gavia

#6 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 July 2008 - 11:15 AM

Durango super ti je bicikl, video sam ga vec u temi sta vozite.
Kazi mi koji menjac ima ovaj sto sam ja slikao i koliko brzina i koje su felne.Video sam da ima samo karbonski volan.Napominjem jos jednom da sam rekreativac i nije mi toliko bitno da imam najbolje kocnice, menjace......itd.Cisto bih voleo da imam Scott-a koje je lagan i lepo ide, pozdrav.
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#7 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 July 2008 - 11:42 AM

Kad smo već kod cele ove priče......

@Durango......bajk ti je odličan i cenim što je legalan =D> . Pročitao sam na jednom od tvojih postova da te je izašao oko 1500 eura, pa me zanima koliko teži jedan ovakav lepotan sa 105-icom jer kapiram da sa Sora-om može biti samo teži (ako si ga merio) ? Ako se ne varam nisam to pronašao na ŠTA VOZITE.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#8 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 14 July 2008 - 12:00 PM

Kazi mi koji menjac ima ovaj sto sam ja slikao i koliko brzina i koje su felne

Ne mogu da vidim sa ove strane slike koji menjaci su u pitanju.Sad,ne znam,ako je u pitanju Sora tobi trebalo da je osmofaz ( ako je novija grupa).Ako je naprad double pogon,onda bi trebalo da ima 16 brzina.Stariji modeli Sore su sedmofazi...
DA ti pojednostavim,razlika izmedju Sore i Tiagre je velika,ali najveci je skok izmedju 105-ice i Tiagre.Na gore ( 105,Ultegra,Dura Ace..) su razlike u nijansama ( tezini...)

Kad smo već kod cele ove priče......

@Durango......bajk ti je odličan i cenim što je legalan =D> . Pročitao sam na jednom od tvojih postova da te je izašao oko 1500 eura, pa me zanima koliko teži jedan ovakav lepotan sa 105-icom jer kapiram da sa Sora-om može biti samo teži (ako si ga merio) ? Ako se ne varam nisam to pronašao na ŠTA VOZITE.

NIsam ga merio pa ne mogu da te lazem.U svakom slucaju je ispod 10 kg,to znam provereno.Sora je definitivno dosta teza..Izmericu ga pa cu ti reci koliko je izasao....poz
  • 0
Passo di Gavia

#9 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 July 2008 - 12:21 PM

Ma bio sam samo u prolazu i nisam ni obracao mnogo paznju na menjace, samo sam seo i probao ga i video da je lagan, rekao bih negde oko 8kg.
A sto se tice SORA kocnica sigurno su mnogo bolje od mojih sadasnjih na specijalki koje ne koce dobro :(
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#10 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 14 July 2008 - 05:14 PM

Ja bih voleo da kupim iskljucivo nov bicikl, a sledeci model je Scott Speedster sa Ultegrom koji kosta 73.000 din, sto mi je mnogo para.
Tako da mi je jedina opcija ovaj AFD, ne znam sta ostali misle sta je najpametnije ciniti.


Neki poseban razlog zašto baš hoćeš nov bicikl? Ima dosta dobrih polovnih, za 600 evra možeš da nadješ komplet sa Ultegrom ili 105. Sora je baš loš groupset..
  • 0

#11 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 July 2008 - 07:13 PM

Pa najvise zelim nov zbog porekla samog bicikla, a i volim nove stvari, jednostavno je tako :D
Mislim, znam ja da je bolje dati tih 600 eura za bolju opremu ali verovatno bi bilo.... a ovde je ogrebotina....nastelujete mi ovo..ono, verovatno nikada ne bih bio kompletno zadovoljan.
Zar je moguce da je SORA bas tako losa, sta je problem kod SORE? pozdrav :wink:
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#12 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 July 2008 - 07:39 PM

Ma nije Sora tako loša koliko smo se mi razmazili zbog polovnjaka sa vrh opremom za male pare, pa onda ko god želi da kupi legalnu biciklu odmah kreću kritike na konto opreme koja zaista toliko košta. Durango je svoj bajk sa full 105 opremom platio nešto oko 1500 eura zato što je kupovao deo po deo. Ti kako kažeš imaš Ultegru za 73000 dinara. Znači ništa tu nije strašno. Ako ti u budućnosti bude trebala bolja kaseta, menjač ili bilo šta drugo - apgrejduj ga. Kao što Hari reče to je fantastičan ram i viljuška, tako da imaš veoma dobru osnovu samog bajka, a to je najbitnije. Uzmi bajk i vozi ga u zdravlje i ne razmišljaj se mnogo oko toga kako imaš loš bajk jer je to u potpunosti netačno. Problem kod SORE ne postoji, postoji samo problem ljudske sujete. :)

Srećno u kupovini :D
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#13 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 14 July 2008 - 08:15 PM

@biodiesel,
U potpunosti se slazem.Bas zbog tih "legalnih" polovnjaka kad neko kupi nesto novo ispada da ga je pretplatio.
Dobro,sad postoji sledeci problem sto se tice kasnije zamene delova.Naime,ako budes kupio Soru neces moci da je kasnije upgradujes zato sto ne mozes da stvaljas komponente za desetofalz ili devetofaz na sedmofaz ili ako je novi model Sore onda osmofaz..
Na pr.dobices na biku siftere Soru za osmofaz,samim tim si kasnije ogranicen sto se tice zamene kasete,lanca,...
Pricao sam sa ljudima koji su i preko 30 godina u sportu..Niko od njih mi nije hvalio Soru.Ajde,ako ti je 105 dosta skup porazmisli bar o novoj Tiagri.Sada je devetofaz...
Mada jos jednom ponavljam,Shimano 105 klasa je najzahvalnija po pitanju odnosa cena - kvalitet..
To ce ti mnogi reci.....
  • 0
Passo di Gavia

#14 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 July 2008 - 08:20 PM

Dobro,sad postoji sledeci problem sto se tice kasnije zamene delova.Naime,ako budes kupio Soru neces moci da je kasnije upgradujes zato sto ne mozes da stvaljas komponente za desetofalz ili devetofaz na sedmofaz ili ako je novi model Sore onda osmofaz..
Na pr.dobices na biku siftere Soru za osmofaz,samim tim si kasnije ogranicen sto se tice zamene kasete,lanca,...
Pricao sam sa ljudima koji su i preko 30 godina u sportu..Niko od njih mi nije hvalio Soru.Ajde,ako ti je 105 dosta skup porazmisli bar o novoj Tiagri.Sada je devetofaz...
Mada jos jednom ponavljam,Shimano 105 klasa je najzahvalnija po pitanju odnosa cena - kvalitet..
To ce ti mnogi reci.....


Slažem se nego sam mislio na zamenu svih delova kad ti dotraju (ostaju ram i vila :mrgreen: ). Zar na Sora nablu (pod uslovom da su za osmofaz)ne može posle da se nadogradi devetofazna kaseta. Osmofaz i devetofaz idu na istu nablu samo što kad je u pitanju osmofazna kaseta stavlja se spejser ? Ispravi me ako grešim.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#15 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 14 July 2008 - 08:31 PM

Slažem se nego sam mislio na zamenu svih delova kad ti dotraju (ostaju ram i vila :mrgreen:

Ok,onda mozes da pakujes sta ti dusa zeli i koliko je dubok dzep. #-o poz..
  • 0
Passo di Gavia

#16 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 14 July 2008 - 08:39 PM

U potpunosti se slazem.Bas zbog tih "legalnih" polovnjaka kad neko kupi nesto novo ispada da ga je pretplatio.


generalno mislim da su cene bajkove prenapumpane (ne realne), ne samo kod nas, nego uopste... mada ova konstatacija ne vazi samo za bicikla.. valjda je neki trend
  • 0

#17 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 14 July 2008 - 08:46 PM

generalno mislim da su cene bajkove prenapumpane (ne realne), ne samo kod nas, nego uopste... mada ova konstatacija ne vazi samo za bicikla.. valjda je neki trend

Ima tu istine.Ali reako bih da su cene kod nas evropske,a plate balkanske..
A da nesto uvezes,drzava te opet dosta lepo ocarini pa ti ispadne kao da si nesto kupio u Planetbiku ili Capriolu.Jedino da na aerodromu sve to rasturis,krijes ili ne prijavis carini...
P a npr.obicni bidoni.Cena kod nas od nekih 5-10 eura je nerealna...NA zapadu to kosta dosta manje,sli dobro ni mi nismo Zapad.. :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Passo di Gavia

#18 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 July 2008 - 08:53 PM

Slažem se nego sam mislio na zamenu svih delova kad ti dotraju (ostaju ram i vila ). Zar na Sora nablu (pod uslovom da su za osmofaz)ne može posle da se nadogradi devetofazna kaseta. Osmofaz i devetofaz idu na istu nablu samo što kad je u pitanju osmofazna kaseta stavlja se spejser ? Ispravi me ako grešim.


Moze se staviti devetofaz (bez spejsera) ali opet ostaju problem osmofazne rucice, tako da dodje ne isplativa varijanta.
  • 0

#19 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 July 2008 - 08:57 PM

Moze se staviti devetofaz (bez spejsera) ali opet ostaju problem osmofazne rucice, tako da dodje ne isplativa varijanta.


E do mojega...ako bi gledao šta se isplati ne bi ni kupovao bajs za 500-600 eura... :mrgreen: #-o . Obzirom na to koliko danas ljudi imaju para, to je ohoho luksuz.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#20 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 15 July 2008 - 12:36 PM

Zanimljiva zapažanja.. Ispada da su svi polovni bicikli koji se izmedju ostalog nalaze i u oglasima na ovom sajtu negde ukradeni... Što se mene tiče - jedini problem kod kupovine polovnog bicikla je što nikad čovek ne može da bude načisto koliko je na njemu predjeno kilometara i koliko je stvarno star. A kupovina bilo čega u prodavnici je na žalost opterećena porezom od 18% i carinom, tako da nije ništa čudno što su u Srbiji proizvodi i 100% skuplji nego na zapadu..
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika