Jump to content


Photo

Bezbednost biciklista na drumu


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#21 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 16 January 2015 - 09:51 AM

Jutros na RTV su pokrenuli ovu temu,napadnut čovek od strane pasa na Novom Naselju.Ljudi se ne osećaju uopšte bezbedno,svi su uplašeni.Obaveštena Zoohigijena,Komunalna inspekcija ali do sada niko nije uradio ništa.U Šangaju ima 120 boksova za zbrinjavanje pasa lutalica,da li neko kontroliše rad Zoohigijene?Nadam se da će ovo biti početak jedne dobre akcije za sve građane Novog Sada,a posebno za bicikliste.


  • 0

#22 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 28 January 2015 - 08:15 AM

Juče je na Keju pas lutalica opet izujedao ženu koja je šetala!!(Vesti o21) Direktor Zoohigijene daje izjavu da ne mogu da uhvate tog psa(koga on inače zna) jer ih on prepozna i pobegne:-(((.Ne mogu da verujem gde mi živimo,ti ljudi primaju platu za posao koji ne rade.Sada će žena s pravom da tuži grad ,koji će morati da isplati veliku odštetu,a koja se isplaćuje iz budžeta koji mi punimo.Plate u Zoohigijeni se isplaćuju iz istog budžeta:-(


  • 0

#23 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 28 January 2015 - 09:14 AM

Podrzavam temu, jer je ovo veliki problem i u drugim gradovima. 

Interesuje me da li je neko od Vas koristio ove elektronkse naprave? I ako jeste, kakva su iskustva?


  • 0

#24 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 28 January 2015 - 11:37 AM

Podrzavam temu, jer je ovo veliki problem i u drugim gradovima. 

Interesuje me da li je neko od Vas koristio ove elektronkse naprave? I ako jeste, kakva su iskustva?

O kakvoj elektronskoj napravi je reč?Nisi postavio fotografiju:-)


  • 0

#25 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 31 January 2015 - 08:40 AM

http://www.kupujempr...63364-oglas.htm
http://www.svezakucu...d-pasa-lutalica
http://www.interhit....019115974.html 


  • 0

#26 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 31 January 2015 - 12:33 PM

Odlično si ovo našao(posebno ovaj prvi primer),čini mi se da bi to moglo biti pravo rešenje(humano,praktično).Još da ima stalak da se namesti na korman:-), malo je cena veća,ali ako radi posao vredi.Pozdrav


  • 0

#27 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Posted 02 March 2015 - 04:46 PM

 

Odlicne sprave, ovo treba imati i na duzim turama a i kad se spava po plazama pa naidju dzukci i ostali tukci, naravno, osim macaka.

 

Da ispricam dva posebna iskustva s agresivnim dzukcima, iz ugla "macka", koji ih ne mrzi no ga ne zanimaju uopste, nisu dostoijne sorte,

naime, u novembru 2014-te, nakon cjelodnevnog boravka, plivanja i suncanja, sam i nag docekam jedan od najljepsih zalazaka sunca na ovoj plazi u Sutomoru, pa kasnije prezadovoljan, opusten i prijatno umoran spavam na istoj, bez satora, na duseku i u vreci tik do mora, dok u jednom trenu zacujem stampedo niz stazu sto kroz sumu strmo vodi do plaze i shvatim da se to dzukci jurcaju u gluvo doba noci, pa kad sidjose do mora osjetise prisustvo "nekoga", dok ja mirno lezim u vreci i posmatram ih na 5m udaljenosti i tada predvodnik pocne da laje u mom pravcu, a to me jako iziritira, zgrabim noz i samo se odjednom pridignem iz vrece u sjedecem polozaju, rasirim ruke i glasno riknem n:happy0045 AaaAAaaA, kad ovaj mrceni pas sto lajase samo odskoci od zemlje, pa sludjen pade i sa sve cetiri poce da grebe i slajfuje po sljunku, pa sa stravljenom bratijom ludackim trkom uzbrdo kroz sumu, za po minuta nestase bez glasa i zavlada savrsena tisina dopunjena njeznim sapatima mora, a onda se ismijah nevidjenom "horor' prizoru i pomislih kako im vise nikad nece past na um da kasno svracaju na ovu plazu i uznemiravaju cikloturistu u sred njegovog "dnevnog boravka" n2:smile_nono

Slicno je bilo na januarskoj turi u gluvo doba na drugoj plazi sa nadkrivenom terasom, ali je dosao neki mladi par valjda na sex-party i to dok kisa pada, pa samo u jednom trenu spokojnog sna cujem glasne korake po kamenju, nerazgovjetne rijeci i vidim svjetlost lampe na samo par metara od mene, a ja u bunilu se odmah pridignem i dreknem "sta je, bre", kad mladic poskoci unazad, zamalo pade, cura mu se ukoci, a on triput stravljeno ponavlja "oprosti", pa kad ukapirah da je mladi par i da su bezazleni, triput ponavljam "u redu je" i oni se vratise odakle su banuli, a ja pomislih da se nisam oglasio mozda bi se uzbudjivali preko mene zivoga, ka na vodenom duseku n2:hahaha

 

Drugo zanimljivo iskustvo s dzukcima je bilo u februaru s povratka iz planinske dnevne ture, nakon spusta prilazim selu kad copori pasa sa svih strana laju i trce ka putu da reze i zalajavaju misleci da me plase, ubrzam po ravnom dok oni pristizu pa vecina odustaje od potjere ali jedan uporan trci i laje uporedo s bajsom, i odlucim se da mu vratim istom mjerom, pa prikocim dok on nastavi ispred, onda ga jurim biciklom, masem rukama, lajem, rezim, urlicem, vristim, dok on sludjen i stravljen trci i bjezi ispred mene, a lijevo mu uspon a desno pad, pa nema kuda no putem i tako jedno 100m pa kad ga pristigoh on se baci niza strane pa se skotrlja ciceci od straha, a ja nastavim tresuci se od smijeha, pa na tren pomislih, ma ima nesto u opakom zadovoljstvu da nekoga juris dok lajes i urlices a on stravljen i sludjen bjezi, pa tad razumljeh i ovu pojedinih dzukaca potrebu i zadovoljstvo, a onda se priberem i povratim sebi, pa ka "macak" lagano nastavih da bicikliram sve se elegantno njisuci levo-desno i vrteci glavom da upijam okolnu ljepotu, a u jednom trenu se okrenuh da pogledam kako mi se smekerski klati "rep", pa u cudu shvatih da sam bezrepi macak, al' se ponekad osjecam ka da masem s njime dok jezdim Bozjim putecima...

 

...i tako je to u nasem carstvu, pa nije ni slucajno sto posebno volim od tjestenina Lazanje, ka oni crtani mackov u svojim avanturama...

 

...ali pored elegantnog hodanja jos nije otkrio ovakvo zadovoljstvo, a mozda ga jednom i to privuce... n2:Cm-smiley

 

Da ne bih vise lajao i urlikao pa tako izludjivao agresivne dzukce, moracu da sebi priustim jednu ovako elegantnu "mackastu" spravu  n2:thumbsup       


  • 0

#28 MSremac

MSremac
  • Members
  • 1 posts

Posted 07 August 2019 - 09:55 PM

Čitam baš po forumima tuđa iskustva sa napadima psa i bas mi je bilo drago kada sam video ovu temu, medjutim vidim da je pre 4 godine i onda mi je postalo žao što kako vidim ništa se ne menja(ako ne gresim).
Želim vec dugo da krenem da se bavim biciklizmom i taman kad sam skupio novac posle dugog letnjeg posla, krenem ja sa drugom za Popovicu, kad ono čopor pasa ne znamo sta ćemo, krenuli za nama, ja se presekao posto sam u detinjstvu imao loše iskustvo sa psima i sada me to i dalje muči, i brzo se vratili kući sreća bio je spust pa smo im pobegli, a i izgubili su interesovanje.
Sutradan ponovo, ajmo za Karlovce, našli smo lep put preko nasipa ne može bolje, ono ponovo. Prvo psi izleću iz kuća pa laju kao ludi,a niko od vlasnika nista ne preduzima, zatim bio jedan rotvajler ograda niska, ne moze biti nebezbednije, mi brzo prošli i napokon dosli do nasipa, ono ponovo čopor pasa. Meni već preselo isprepadao sam se ne znam šta ću, reko ajmo mi kući.
Jednostavno sam bio presrećan sto sam napokon skupio novac za pristojan bicikli i sada mi ovo tako ubija želju, svestan sam da je moj strah mozda i preteran, ali jednostavno imao sam lose iskustvo kao mali i to ne izlazi iz mene.
Jako se nerviram jer ne znam sta da radim, a nije mi svejedno da idem i rizikujem tako, pogotovo sto mogu da budem miran na kratko vreme, ali kada se skupi niz takvih događaja samo se presečem i ne znam sta ću, niti da vrtim pedale niti da se okrećem niti da ubrzam, jednistavno zabodem u mestu.
Ima li nekih dešavanja nešto, bilo sta da se preduzima?
  • 0

#29 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 08 August 2019 - 05:58 AM

Psi bez nadzora kod nas su stvarno problem. Nisu uvek lutalice u pitanju. U vecini slucajeva su to mali psi kojih se ne plasim. Ako krenu da me jure, odmah stanem i do sada se uvek desavalo da i oni stanu i vrlo brzo se okrenu i odu. Kada bi krenuo da me juri neki veci pas, to bi bilo neprijatno.Neka pravila kojih se pridrzavm su: kad prolazim pored psa/pasa, usporim i ne gledam ih direktno. Procitao sam negde da ako psa gledas direktno u oci on to smatra izazovom.U susretu sa psima bolje je da si u grupi nego sam.

Ako procenis da je situacija rizicna bolje je vratiti se ili potraziti neki obilazni put nego rizikovati. Jedanput sam krenuo preme grebenu preko Vinograda i pas je lezao na sred put puta. Bio je veliki ali nije bio agresivan, samo je lezao. Ja sam stao, sacekao da vidim da li ce da se pomeri ali posto nije pokazivao takve namere, okrenuo sam se i vratio jer ga nisam mogao bezbedno obici.

Uzgred, u detinjstvu, su me psi ujeli 5 puta ali i dalje nemam neki veliki strah.


  • 0

#30 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Posted 08 August 2019 - 06:16 AM

Ja sam razmisljao i htio da pitam gdje da kupim malu metalnu pumpu za bicikl al sam se bojao da ce me napasti neki kucar s foruma. Onu sto ide na ram ispod bidona, imam takvu plasticnu al bolje bi bilo da je metalna. Mislim nisam ja da ne volim pse, imam psa al volim i sebe

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#31 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Posted 08 August 2019 - 07:06 AM

Iz mog iskustva, treba bar usporiti ali preporucujem potpuno zaustavljanje i silazak sa bicikle. To pse demotiviše i odustaju.
Druga stvar ako ih je više lako se prepozna vođa, najglasniji i uvek isturen. Njega gledam pravo u oči i vrlo brzo ustukne jer kako to biva u prirodi, vidi većeg (mužijaka) od sebe. Nikako ne ubrzavati jer postoji mogućnost da izleti neki drugi pas pod točak dok vozač gleda koliko je umakao.
  • 0

#32 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 08 August 2019 - 07:56 AM

Da,ako te ne mrzi sidji s bicikla,onda psi vide u tebi coveka I pocinju da se povlace,inace valjda na biciklu predstavlja biciklista plen Koji bezi,to je valjda logika copora I predatora.Inace na biciklu imam macetu,rucni rad od testere za ne daj boze,hvala bogu do sada mi nije trebala,Ali uliva sigurnost.
  • 0

#33 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Posted 08 August 2019 - 08:24 AM

Posto ja uvijek vozim istu rutu znam gdje ih ima pa predjem na drugu stranu ceste i tu oborim max speed. Problem je sto ih ima po zivicama i u visokoj travi kraj puta, lutalice, ajd znaj mozda su i bjesni. Nisu nikad skocili na bicikl al kad se pomjere i zalaju iznenada bude nezgodno, refleksno se povlacis lijevo a ovi s autima obilaze na pola metra i moze biti guravo. Sad sam slikao ovo na nekom zidu, nema veze s psima i temom al ne mogu da ne ubacim :)79e07c0978c85a88a0834218fdb8d7ff.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#34 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 08 August 2019 - 08:27 AM

Samim tim što čovek dolazi u situaciju da se susreće sa kerovima je alarmantno, to znači da šinteri ništa ne rade, ili ono klasično - pokupe na jednom pa puste na drugom mestu. A problem su i psi koji imaju vlasnika, kao što navodiš taj što preti da preskoči nisku ogradu nikako ne bi bio bezazlen da to i učini.

Sa druge strane viđam ljude koji su dresirali psa da se na komandu skloni sa puta i ne pomera kad nailazi bicikla, odvezane pse koji ne prelaze ulicu dok im gazda ne da komandu. Odoh u off
  • 0

#35 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 08 August 2019 - 08:48 AM

Ja sam razmisljao i htio da pitam gdje da kupim malu metalnu pumpu za bicikl

 

Ovo ti je u rangu "opaliću ja bokseru šamar da ga izbacim iz stroja" :D Mnogo ti je bolje da simuliraš uzimanje kamena sa zemlje. To funkcioniše i kad kamena nema nigde.

 

Imaš nekoliko varijanti ako su ti psi nerešiv problem:

 

1. prouči koja ruta nema pasa

2. bicikl na/u auto pa tamo gde nema pasa

3. (šašavo ali ponekad radi): pozoveš psa da se mazi.

 

Ono što tebi dodatno kvari sreću je što se baš mnogo bojiš pasa / ne voliš ih, a oni to oseteeeeeeee na kilometar. Sa jednim-dva psa je lako izaći na kraj, ako ih je gomila to je već nezgodno.

Ono što ti pomaže: Mnogo lakše se izlazi na kraj sa psima koji su navikli na društvo dvotočkaša.


  • 3

#36 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Posted 08 August 2019 - 09:37 AM

Vjerovatno nije samo za pse, odobravam :)

@mixitron uopste se ne bojim pasa, ja sam odrastao na selu, izderao bih ja njih sakama i nogama al bojim se da mi ne prenesu kakvu bakteriju ako me gdje zakace, sigurnije ih je nekom letvom distancirati

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#37 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Posted 08 August 2019 - 09:58 AM

Nije u sali, dobro sad maceta tu si na sudu odmah donji, al lijepa pumpa za bicikl moze dobro doci. Ne znam za vas al znao sam se ja pokaciti s vozacima auta, ajd ja sam velik pa se ljudi obicno povuku al kad tad ce neko da izvuce kakvu sipku onda ce dobro doci nesto defanzivno. Sto bih ja bio ni kriv ni duzan ugrozen bilo od psa bilo od covjeka?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#38 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 08 August 2019 - 10:47 AM

Vjerovatno nije samo za pse, odobravam :)

@mixitron uopste se ne bojim pasa, ja sam odrastao na selu, izderao bih ja njih sakama i nogama al bojim se da mi ne prenesu kakvu bakteriju ako me gdje zakace, sigurnije ih je nekom letvom distancirati
 

 

Psi imaju bakteriostatsku pljuvačku, neće ti uvaliti bakteriju. Ali virus (ako vuku neku boleščuru) ili razderotine (što je inače prava sitnica, jel) 'oće.

Ali u suštini tim je džumarama samo dosadno -.-

 

*edit - onda deo sa strahom forumašu koji je naveo da je imao frku s kerovima kao mali


  • 0

#39 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 08 August 2019 - 10:49 AM

Recnik ti je na nivou ulicara, i na tvoj se nivo ne zelim spustati. A ti probaj da se uzdignes pa da razmislis i shvatis sve razloge zasto je to pogresno, mada za nekoga ko onoliko zdusno brani kriminalne radnje Lensa Armstronga ti verovatno to i ne vidis. Ako ti mentalni kapaciteti to ne mogu obraditi slobodno mi se obrati privatnom porukom, rado cu ti ukazati na dosta njih.

 

 

Jesi li bre ti normalan?, ja to nisam napisao iako mislim da si ti neki patoloski tip koji provocira.Usput ne citam tvoj komentar. Mozda ne bi bilo lose da posetis psihijatra.

 

SKK. Znao sam da ces se nakaciti parazitu,ne ne nosim macetu nego Hekler za svaki slucaj.Ako naidju kerovi. n2:naughty

Ovo je moj komentar.


  • 0

#40 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 08 August 2019 - 10:59 AM

 

Ali u suštini tim je džumarama samo dosadno -.-

 

 

  Vecini jeste,ali mislim da ste svi videli psa koji jede lesinu na putu,takvih se ja bojim,a u ovom vremenu besparice najvise mi je zao kada tako ostave rasne pse na putu,vecina od njih zavrsi pod tockovimna automobila,ali neki podivljaju. Govorim o putevima sporedne vaznosti,jer obicno tamo i pustaju svoje "ljubimce" da ih niko ne vidi i valjda misle da je to "humano". I to ne razumem,tolike pare uloze na psa a posle ga se odreknu, to bi trebalo kaznjavati.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users