Jump to content


Fotografije

sobni trenažeri

trenažer za bicikla

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 nisailovic

nisailovic
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 09 December 2014 - 08:16 PM

Pozdrav svima,

 

Biciklizmom se bavim rekreativno od maja ove godine. Prvenstveno iz zdravstvenih razloga. U januaru sam imao 96kg, a u junu sam došao na postavljeni cilj od 75-76kg. Nije samo bio problem u kilaži, već su glavni problem bili poremećeni rezultati masti u krvi i jetri. Da ne pričam da sam imao pritisak od 140-150/100-110 u svoje 33 godine. Nakon pregleda kod subspecijaliste higijene hrane koji je trajao više od 3h (a koji je na kraju ispao kao jedna odlična psiho terapija), promenio sam način života. Pored biranja hrane, uvođenja 5 obroka dnevno umesto 1 ili eventualno 2, osnovni uslov je bila fizička aktivnost: lagano trčanje, brzi hod, vožnja bicikla, plivanje i sl. Započeo sam sa trčanjem i brzim hodom, i postigao lepe rezultate, a onda se setio da sam 2006. kupio bicikl, koji mi stoji i kupi prašinu... Tada počinje moje veliko interesovanje za biciklizam, učenje svega vezanog za ovaj sport, interesovanje za mehaniku bicikla, način ophođenja prema svom organizmu tokom vožnje... Pa ovo je zaista nauka za sebe!

 

Elem, da ne davim više... Krajem oktobra, prestadoh da vozim bicikl... Kasno stižem s posla (najranije oko 17h), tada je već mrak, počinju kiše, hladno je (iako sam kupio i dres, sa rukavima, nogavicama i rukavicama)... Trčanje me više ne privlači posebno... Ipak odlučim da odem jedno veče na trčanje, a ono usred borovog parka, gusti dim iz kotlarnica, pa se pitam da li treba da umrem od gušenja ugljen monoksidom, ili da tražim drugo rešenje. Stomak počeo da raste. Dobih dodatna 3-4 kg_čistog sala!

 

I sasvim slučajno videh da postoje neki sobni trenažeri. Sa magnetnim ili fluidnim elementima koji pružaju otpor točku. Ali nisu jeftini :-(

 

Pitanje glasi: da li neko ko čita moju temu ima iskustva sa ovim trenažerima? Šta je preporuka_sa magnetnim ili fluidnim elementom? Da li se mogu postići rezultati slični onima kao kod realne vožnje bicikla? Koje marke su za preporuku, a koje za izbegavanje? Da li mogu sa gumom Continental Traffic 2.1x26 da ga koristim, ili moram kupiti gumu bez krampona?

 

Unapred hvala na odgovorima, i pozdrav iz Šapca...

 

Nebojša


  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 December 2014 - 09:26 PM

Mozda pomogne moje iskustvo.

Imam trenazer vec neko vreme i koristio sam ga na mtb-u. Guma mora biti slik jer ce te kramponi istresti za medalju. Ja sam nasao resenje u kupovini dodatnog tocka na koji mi je jos uvek montirana ista cst slik guma, nije bas neka uska ali 1.75 meni zavrsava posao.

Zivim u stanu i nemam uslova da mi bicikl bude stalno na trenazeru, a isti bicikl koristim za voznju napolju kad ne pada kisa i na trenazeru kad je vreme katastrofa. Akcija od pola sata, donesi bicikl, premontiraj tocak, namesti na trenazer... Jedina sreca je sto mi je terasa zastakljena i prostrana :) jer voziti u stanu gde se greje je kao da vozis na +35 po suncu, znoja na sve strane i jako brzo se brzo umaram. Pre nekog vremena sam uzeo i neki sobni bicikl, generalno nije losa stvar ali nije to to, pa sam se vratio na trenazer.

Ja imam tacx trenazer, radi vec 4 godine bez problema sto bi bila i moja preporuka, imas recimo i ovo http://www.2bike.rs/...li#.VIdnt8mE5no

Guma slik varijanta obavezno, i sto uza.. Doduse nisi napisao sta vozis, drumasa, mtb, trekinga..

Ako se odlucis za trenazer, prostorija gde ces vrteti pedale treba da bude provetrena i sa stalnim dotokom svezeg vazduha, ali opet naravno sto dalje od prozora... ona prica oznojan a na udaru hladnog vazduha.

Obzirom na tvoje zdravstvene probleme povisenog pritiska pre bilo kakve akcije ja bih se konsultovao sa lekarom.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 nisailovic

nisailovic
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 09 December 2014 - 10:10 PM

Hvala na savetima... Vozim MTB (http://www.2bike.rs/...ndpost&p=162534 ) ali nije problem da kupim drugu slik gumu i namontiram na pogonski točak. To je bicikl koji inače koristim za realnu vožnju. Ja živim sam u stanu, tako da imam dovoljno prostora da se organizujem i da obezbedim provetravanje, pošto vidim da je od značaja...

Samo me je zanimalo kakav je utisak voziti bicikl na trenažeru? Da li je osećaj sličan kao kod vožnje po putu/prirodi? I ono što mi je bitno i o čemu razmišljam... Da li ti to predstavlja neki poseban napor s obzirom da je monotono vrteti pedale u mestu?

P. S. Pritisak sam u međuvremenu regulisao, jer sam obavio detaljne kontrole i utvrdio da je uzrok bila prekomerna kilaža...
  • 0

#4 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 December 2014 - 10:21 PM

Meni je dosadno vrteti pedale u mestu :) pa sam poceo gledati motivacione filmice na tu temu, neko ume da se iskljuci pa da samo vrti pedale, ja ne umem  :)...  Pisao sam ovde o tome http://www.2bike.rs/...a-na-trenazeru/

 

Edit:

Ako ti se voznja na trenazeru dopadne onda razmisli o opciji da uzmes kompletan tocak na koji ces montirati slik gumu.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#5 nisailovic

nisailovic
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 09 December 2014 - 10:39 PM

Hvala puno na savetima/odgovorima... To ti je pametan predlog sa kompletnim točkom :-)

Krenuću u razgledanje novih modela (planet, capriolo i sl.), ali i polovnih, pa će se valjda naći neki zadovoljavajući za moje potrebe i džep...
  • 0

#6 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 December 2014 - 10:43 PM

Pogledaj i u http://probike.rs/in...tegory&path=193 trenutno im je akcija, mada mislim da ces na oglasima ipak naci jeftinije i nove i polovne.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#7 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 December 2014 - 07:59 AM

Imao sam onaj sobni bajs, ne trenažer. Sa sve programima teži, lakši, simulacija uspona i slično. Mene je to smaralo za medalju. Obično sam vrteo pedale dok gledam utakmicu, 2x45 minuta i super trening, ali čim je prošla zima, batalio sam to. Nužno zlo. Tih dana sam imao sportsku povredu, pa sam bio ograničen u izboru vida rekreacije. Sad zimi radije biram neki drugi sport, dok ne otopli za bajs.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#8 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 10 December 2014 - 09:01 PM

Moja devojka je imala sobni bicikl "Dinamik" (nisam 100% siguran za ime). Kupila ga je novog za 13.000rsd, dosadio joj za dva meseca i prodala ga preko K/P sajta. Koristio sam ga i ja par dana, ali jednostavno to nije to i radije se smrzavam napolju na biciklu :) Pokussao sam da vozim i uz muziku, filmove i video klipove na "MTB Street view" youtube kanalu... ali to nije to.


  • 0

#9 nisailovic

nisailovic
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 11 December 2014 - 07:01 AM

E zbog toga sam i pitao, ali moram naći načina da budem fizički aktivan, jer kod nas u Šapcu još uvek nema zatvorenog bazena ili nekog drugog sličnog sadržaja koji bih mogao koristiti u svoje ograničeno slobodno vreme. Sa trenažerom bih bio totalno nezavistan od tuđih rasporeda, ali sam se unapred pribojavao tog problema: dosade... Ipak, hvala za komentar.!
  • 0

#10 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 11 December 2014 - 08:24 AM

Dosadno jeste, ali sezonu pocnes u kondiciji dok se ostali pate da se opet naviknu na sediste i uhvate dah :)


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#11 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 11 December 2014 - 08:41 AM

Све је то у реду,али мислим да је тренажер ипак скупа играчка за већину бициклиста,па и за мене,зато ја бирам вожњу целе године.Додуше нешто мање зими због кише,снега,али у принципу се може возити целе године,само се добро обуче.


  • 0

#12 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 11 December 2014 - 09:39 AM

Све је то у реду,али мислим да је тренажер ипак скупа играчка за већину бициклиста,па и за мене

Na zalost cena im nije pristupacna


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#13 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 11 December 2014 - 12:03 PM

@nisailovic - Možeš veoma povoljno da kupiš polovan sobni bicikl (3000-5000rsd npr. model 1, model 2, model 3...), a ako ti ne bude odgovarao lako ih možeš prodati i vratiti uložen novac, a možda malo i zaraditi usput :)

Postoje i mnoge vežbe za koje nisu potrebne nikakve sprave, tegovi i sl. mada za male pare možeš kupiti dosta polovne opreme za vežbanje.


  • 0

#14 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 10 September 2015 - 10:01 AM

Dobio sam prije mjesec dana sobni bicikl od sestre.Ja vozim bicikl tokom cijele godine pa cu na sobnom voziti malo kada se dan skroz skrati.Sada lezim na krevetu i smjesno mi.Otac,1938.,i majka,1947.,voze sobni bicikl.Sada razmisljam da li ce na proljece kupovati mtb ili drumasa?Inace otac sjedne na bicikl i ode u Temerin.Napravi 20-ak km.
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika