Jump to content


Photo

Kupovina jeftinog podnosljivo dobrog drumasa


  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#1 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Posted 26 November 2014 - 10:10 PM

Pozdrav ,

Druzimo se vec neko vreme ali uglavnom u temamam vezanim za treking i mtb bicikle.Mtb mi nije lego i odlucio sam se za treking koji vozim a u planu mi je da jednog dana probam drumasa.Javio mi se drug i dvoumi se izmedju kupovine drumasa i trekera pa ovo pitanje postavljam za njega pre svega ali i mene zanima zbog sebe.

O Mtb,treking opremi znam dovoljno da ne pitam mnogo niti vas niti majsotre ali o drumasima nista.Sora,105, tiagra ultegra cuo sam ali ne znam sta je sta .Znam da bi mu recimo odgovarao minimum Deore bicikl sa ponekim LXom a ne bi se bunili kad bi bilo xta na njemu.Kazu da od Deore pocinje ozbiljan rekreativni biciklizam i takav mu drumas treba.Znaci nece da se trka , ne treba mu fensi prestiz bicikl.Da ej alu da je pouzdan da nije mnogo tezak i sl.Pare sa kojima raspolazemo su nekih 200 e za treking bicikl.E sad rekao sam mu da su drumasi generalno skuplja kategorija bicikala pa bi dodao jos jedno 50 e.Moze li da se za 250 e kupi pristojan drumas ili mozda hibrid ali pre drumas..Covek je visok 1.79 i ima nesto ispod 100 kg.Vdim ima bicikala u 200 do 300 e cenovnom rangu pa vredi li to toliko 

recimo ovaj 

http://www.kupujempr...?filter_id=1685

ili 

 

http://www.kupujempr...?filter_id=1685

 

ii

 

http://www.kupujempr...?filter_id=1685


  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 26 November 2014 - 10:31 PM

Sora = altus acera 

Tiagra = alivio

105 = deore

ultegra = xt

dura ace = xtr

Tako bi barem trebalo, sad se pojavio i claris koji je najnizi po klasifikaciji., neka neko ispravi ako gresim.

Ti biciki koje si postavio su sarenoliki po velicini, jedan 54, dva 56,  tako da prvo mora da odredi velicinu rama. meri se

Ovaj nije tripla nared nego ima dve sajbne http://www.kupujempr...?filter_id=1685

Na ovom sajbne izgledaju prilicno izvozano http://www.kupujempr...?filter_id=1685

Trek isti problem sajbne http://www.kupujempr...?filter_id=1685

Naravno jedno je slika, drugo je in vivo.

Pre nabavke bi trebalo procitati ovo

http://www.2bike.rs/...upovinu-bicikla


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Posted 26 November 2014 - 11:00 PM

aaa , a ja mislio da je sora bolja.Znaci nikako slabije od 105 a takav bajs za te pare necemo naci.Ipak ce treking cini mi se.


  • 0

#4 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Posted 27 November 2014 - 05:56 AM

Трекинг може бити добар избор обзиром да си помињао и хибрид као опцију за њега. Ово говори да шамараљке и друмашки волан нису услов. Онда ти једина битна разлика остане предњи погон који је код трекинга нешто лакши него код друмаша. Трекинг је могуће наћи и са крутом вилом. У том случају би још мање смањио разлику...
  • 0

#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 27 November 2014 - 06:20 AM

aaa , a ja mislio da je sora bolja.Znaci nikako slabije od 105 a takav bajs za te pare necemo naci.Ipak ce treking cini mi se.

Sora je mislim malo iznad Acere po kvalitetu. Jednu klasu možda. Možda i ne. Za rekreativni biciklizam je više nego dobra. 

 

Ja sam se sa Acerom navozao svuda, po svim vremenskim uslovima. Od leta do bukvalno snega. Blato, prašina, asfalt. Sve je radilo besprekorno. 20+ km svaki dan, uz duže vožnje vikendima.

 

 

Kod drumaša je Sora minimum koji radi posao kako treba. 105 otprilike = deore:  ako ti bajs ne ukradu, ako ga voziš baš godinama, možda najbolji odnos uloženo/dobijeno. Malo kvalitetnije radi, malo laganije, malo dugotrajnije. Mada pitanje da li je toliko bolje koliko je skuplje. 

 

 

Inače, meni se ne sviđa ovaj novi trend sa više od 8 zupčanika pozadi - osetljivije menjanje brzina, traži čiste sajle & bužire, više štelovanja. Nova Claris grupa Shimana ima u varijanti 3x8, što mi deluje idealno za rekreativce. I potrošni delovi su srazmerno povoljniji. Ja bih to gledao, valda će biti polovnjaka s tom opremom uskoro.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 Darkofly

Darkofly
  • Members
  • 1 posts
  • LocationNis

Posted 27 November 2014 - 08:04 AM

Hvala za temu


  • 0

#7 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 27 November 2014 - 10:21 AM

Sora je mislim malo iznad Acere po kvalitetu. Jednu klasu možda. Možda i ne. Za rekreativni biciklizam je više nego dobra. 

 

Kod drumaša je Sora minimum koji radi posao kako treba. 105 otprilike = deore:  ako ti bajs ne ukradu, ako ga voziš baš godinama, možda najbolji odnos uloženo/dobijeno. Malo kvalitetnije radi, malo laganije, malo dugotrajnije. Mada pitanje da li je toliko bolje koliko je skuplje. 

 

Samo da se nadovezem. Sora je idealna za nase uslove, za svakodnevnu voznju, za odrzavanje. Ako bas hoces nesto bolje onda je izbor 105-ica


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#8 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Posted 27 November 2014 - 11:23 AM

Momci , hvala pre svega na ucescu i odgovorima.Ostaje dilema da li ici na Drumasa sa Sorom ili na trekera DeoreLx.

Desavalo mi se da se drugarima pocenkam i izvucem jako dobre trekere sa mesnamom opemom gde ima i Xta a sve  za oko 170 e.

 

Nisam siguran da bi opremom u rangu Acere bio zadovoljan.Vozio sam ja i Turney al je muka.Ja recimo imam Xt Lx opremu na trekeru.

Izmedju ostalog se bavim i pcelarstvom i pcelinjak mi je 20 km od Nisa.Ova godina je bila kasastrofalana i morao sam da hranim pcele svaki drugi dan.Ja sam za tri meseca preki leta preso 2000 km.Ni jednom ni sam pipnuo nista.To jednostavno radi kao sat i sad mi je jasno sto ti treker modeli sa najboljom opremom kostaju preko 1000 e u inostranstvu.

 

Ostaje da vidimo kakva je Sora.

 

Vidim da se gosn zbog kog se raspamtala tema ukljucio pa pozeilmo mu dobrodoslicu.Dobrodosao Darkofly .

Nacicemo ti bajs kojim ces biti zadovoljan.

Ovde na forumu mozes dobiti najbolje savete


  • 0

#9 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 27 November 2014 - 11:44 AM

Momci , hvala pre svega na ucescu i odgovorima.Ostaje dilema da li ici na Drumasa sa Sorom ili na trekera DeoreLx.

Desavalo mi se da se drugarima pocenkam i izvucem jako dobre trekere sa mesnamom opemom gde ima i Xta a sve  za oko 170 e.

 

Nisam siguran da bi opremom u rangu Acere bio zadovoljan.Vozio sam ja i Turney al je muka.Ja recimo imam Xt Lx opremu na trekeru.

Izmedju ostalog se bavim i pcelarstvom i pcelinjak mi je 20 km od Nisa.Ova godina je bila kasastrofalana i morao sam da hranim pcele svaki drugi dan.Ja sam za tri meseca preki leta preso 2000 km.Ni jednom ni sam pipnuo nista.To jednostavno radi kao sat i sad mi je jasno sto ti treker modeli sa najboljom opremom kostaju preko 1000 e u inostranstvu.

 

Ostaje da vidimo kakva je Sora.

 

Vidim da se gosn zbog kog se raspamtala tema ukljucio pa pozeilmo mu dobrodoslicu.Dobrodosao Darkofly .

Nacicemo ti bajs kojim ces biti zadovoljan.

Ovde na forumu mozes dobiti najbolje savete

 

Meni je Acera radila za 20+ km svaki dan, plus duže vikend ture. Nekih 4000 i više km godišnje jednim bajsom. Bez potrebe za štelovanjem, popravkama - jednom godišnje otprilike.

 

Drumaš je skuplji, ali lepši za asfalt... a manje univerzalan.

 

Taj korman na drumašu je zgodniji i udobniji, a treking ima mesta za blatobrane i deblje gume.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#10 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Posted 27 November 2014 - 11:55 AM

Iskreno , ja sam mu preporucio treking jer voli da peca kao i ja .Ja sam one bisage koje sam predstavio u svojoj temi sasio zbog ribolova i posla.Ne nosim ranceve ne znoje mi se ledja.Blatobrane ne koristim.Stavim karton poznadi a napred udara u ram.Iskreno mislim da je pozocija volana na drumasu preagresivna za nacin vonje koji bi mi vozili.Mislimd a je treking pravi izbor.Jedino za sta bi drumas bio dobar je nosenje na cetvrt sprat uz stepenice posle voznje.

 

Ljudi izbacio sam slovo D u naslovu teme , kako to da promenim , Poz


  • 0

#11 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 27 November 2014 - 01:59 PM

Ljudi izbacio sam slovo D u naslovu teme , kako to da promenim , Poz

Samo da dopises slovo D markerom na monitoru tek da zadovoljis vizuelni efekat  n2:Heristical


  • 2

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#12 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Posted 27 November 2014 - 02:02 PM

Ти не можеш да промениш наслов,једино администратор.
  • 0

#13 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Posted 27 November 2014 - 02:24 PM

Ljudi izbacio sam slovo D u naslovu teme , kako to da promenim , Poz

 

Ma, što si d izbacio, nego se intersuješ jefitnog drumaša  n2:hahaha 


  • 1

#14 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Posted 27 November 2014 - 02:35 PM

Ma, što si d izbacio, nego se intersuješ jefitnog drumaša  n2:hahaha 

 

 

 

 

n2:smiley-score010


  • 0

#15 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Posted 27 November 2014 - 02:38 PM

Hmmm jes da sam iz Nis al nisam tolko nepismen


  • 1

#16 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 27 November 2014 - 02:46 PM

Hmmm jes da sam iz Nis al nisam tolko nepismen

Brani se reci da te ubola pcela pre nego sto si postavio temu  n2:haha


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#17 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Posted 27 November 2014 - 03:05 PM

Brani se reci da te ubola pcela pre nego sto si postavio temu  n2:haha

n2:thumbsup


  • 0

#18 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 27 November 2014 - 03:12 PM

Iskreno , ja sam mu preporucio treking jer voli da peca kao i ja .Ja sam one bisage koje sam predstavio u svojoj temi sasio zbog ribolova i posla.Ne nosim ranceve ne znoje mi se ledja.Blatobrane ne koristim.Stavim karton poznadi a napred udara u ram.Iskreno mislim da je pozocija volana na drumasu preagresivna za nacin vonje koji bi mi vozili.Mislimd a je treking pravi izbor.Jedino za sta bi drumas bio dobar je nosenje na cetvrt sprat uz stepenice posle voznje.

 

Ljudi izbacio sam slovo D u naslovu teme , kako to da promenim , Poz

Ja sam sebi napravio hibrid. Tačnije hibrid-hibrid.  :D

 

Uzeo ram hibrida - sa dosta mesta za deblje gume, blatobrane, nosačem za pak treger, sa višim vratom viljuške i onda na to montirao drumski korman, menjače i ostalo. Tako da mogu da vozim niže i agresivnije, a mogu i da budem uspravniji. Bicikl ide baš lepo, brzo, a radi sve.

 

Jedino što baš nije za neki ozbiljniji off - utabana zemlja OK (mada ni to baš ne voli), trava onako, a blato je već problem.

 

Za pecanje MTB sa krutom vilom, za 50ak evra.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#19 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5471 posts

Posted 27 November 2014 - 03:40 PM

@falloutboy:

monstercross :)

 

hibrid na steroidima

jede sve podloge

a sa savijenim volanom lici na "pravi" bicikl

i jos mocno zvuci!

MonsterCross

:)


  • 0

#20 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Posted 27 November 2014 - 04:57 PM

 

 

Za pecanje MTB sa krutom vilom, za 50ak evra.   :)

 

 

 

Mislim da mu je najbolje resenje da kupi gotov bicikl.jer su sve adaptacije gubljenje vremena i para.

Sto se pecanja tice.

Mora dobar bicikl za terene gde mi idemo.Od kuce do meste gde se peca je 90 % asvalt a ide se i po 30 km od Nisa.U takvoj situaciji je potreban dobar bicikl .Ko kaze da na relativno ravnom zemljanom putu sa gumama 1.5 ne moze da se vozi   polako za ful opremom na ledjima i bisagama taj ne govori istinu.

Ja recimo podjem na bare oko Nisa.Vozim 22 km asvalata.Polako vozim 500 m zemljanog puta do mesta gde su bare i onda kako ne bih ostavljao bicikl u jednu ruku treker , na ledja ranac sa opremom a u drugu ruku stapove i probijam se kroz 45 % zemljanu stazu obraslu bagremom , sednem namazem Szuku i uzivam  u ribolovu.

To je jos jedan razlog sto hocemo lak bicikl.

 

 

r89x7b.png

bajk je iza


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users