Jump to content


Fotografije

Савет у вези гума


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
69 odgovora na ovu temu

#21 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 November 2014 - 10:25 AM

Kako ti se pokazala, koliko se troši CST ako si kojim slučajem koristio?

Ne vozim ja nego kolega, nešto više od godinu dana. Sasvim je korektna guma, pogotovo za te pare.


  • 0

#22 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 14 November 2014 - 05:07 PM

Na biciklu me može da dođe do akvaplanunga, dok ne ideš brže od 100 km/h sigurno. Šare na gumama za asfalt su čist marketing. Na asfaltu, kako po suvom, tako i po kiši, ćelava guma bolje prijanja, u odnosu na onu sa šarama (ako je sve ostalo isto - pritisak, smeša, dimenzije).

Za vožnju van asfalta je već druga priča, naravno.

 

Ma kakav crni akvaplanung...mislim na vožnju u krivinama, još ako je nizbrdica svaka će da prokliza. Sem ako nije neka spec. za kišu, mada i sa njom sigurno nema 100% zaštite, ali verovatno je mnogo bolje od klasike, mada takvu gumu nisam sreo, ne bitno.

 

Ćelavac slik barem meni kada ustanem iz sica ume pozadi da šlajfuje uz ekstremno brdo, ne uvek ali pre nego ove druge...to mi se dešavalo, sad možda je slučajnost ili sam išao previše laganim prenosom, mada je bilo mokro.

 

 

Ne vozim ja nego kolega, nešto više od godinu dana. Sasvim je korektna guma, pogotovo za te pare.

 

OK za CST, dakle idu na bolje, mada nije ona baš jeftina, negde jei 1100, ne znam da li je bolja od Mišlena od 1000 kinti. Treba probati. Pišem nije jeftina jer već na 1300/400 idu Švalbe gume.

 

Probaću i njih, brzo poderem gume...

Danas sam stavio na jednom točku koji mi je van bicikla da probam Kenda Koncept i ne izgledaju loše, tj boljeg su profila od Rubene, i širine su baš 23. Ovako na oko su malo više sportskije nego Rubena. Tj imaju baš onakav profil kakav je na slikama na Planet bike-u!

 

Razlika u ceni 300din za obe, tako da ako želite na drmašu koga vozite relativno brzo (amaterski trenirate), bolje Kenda, a ako baš hoćete da uštedite ni Rubena nije loše rešenje, ali izgledaju kao da su 25-ce malo "traktorski".


  • 0

#23 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 November 2014 - 05:38 PM

Ma kakav crni akvaplanung...mislim na vožnju u krivinama, još ako je nizbrdica svaka će da prokliza. Sem ako nije neka spec. za kišu, mada i sa njom sigurno nema 100% zaštite, ali verovatno je mnogo bolje od klasike, mada takvu gumu nisam sreo, ne bitno.
 
Ćelavac slik barem meni kada ustanem iz sica ume pozadi da šlajfuje uz ekstremno brdo, ne uvek ali pre nego ove druge...to mi se dešavalo, sad možda je slučajnost ili sam išao previše laganim prenosom, mada je bilo mokro.


To što kliza nije do profila - ćelava guma prijanja najbolje moguće (od svih drugih profila i šara). Jedino ako porediš tanku ćelavu, sa nekom debljom, sa šarom - onda ima razlike. Pričamo o vožnji na asfaltu, naravno.

Meni tanke gume proklizavaju i skakuću kad vozim po kaldrmi, ili veoma lošim putevima. Više zbog visokog pritiska, nego zbog profila.

Kramponi (i šare) na biciklu pomažu kad se imaju u šta ukopati - dakle podloga mora biti mekša od same gume. Na asfaltu umanjuju prijanjanje. Kramponi više, same šare malo manje, ali ipak umanjuju.



Inače najtanje gume koje pristajem voziti su 28mm - takvi su nam putevi. I to je nezgodno kad vozim po kaldrmi, ali je prihvatljivo. Ako neko ima preporuku za te gume koje se mogu kod nas kupiti, rado bih čuo. Ove što sad vozim sam dovukao od napolje, ali to je cimanje.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#24 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 14 November 2014 - 07:26 PM

Za mene je conti 4000s gp 25mm kralj nad gumama. Vozio sve brevete sa njom predobra udobna.
  • 1

#25 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 14 November 2014 - 07:44 PM

Imam ove http://www.conti-onl...nd_prix_en.html prilicno potrosene, razmisljam o ovoj kao zamenskoj http://www.conti-onl...rdshell_en.html
Neka predlog za razmatranje?
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#26 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 14 November 2014 - 08:12 PM

To što kliza nije do profila - ćelava guma prijanja najbolje moguće (od svih drugih profila i šara). Jedino ako porediš tanku ćelavu, sa nekom debljom, sa šarom - onda ima razlike. Pričamo o vožnji na asfaltu, naravno.

Meni tanke gume proklizavaju i skakuću kad vozim po kaldrmi, ili veoma lošim putevima. Više zbog visokog pritiska, nego zbog profila.

Kramponi (i šare) na biciklu pomažu kad se imaju u šta ukopati - dakle podloga mora biti mekša od same gume. Na asfaltu umanjuju prijanjanje. Kramponi više, same šare malo manje, ali ipak umanjuju.



Inače najtanje gume koje pristajem voziti su 28mm - takvi su nam putevi. I to je nezgodno kad vozim po kaldrmi, ali je prihvatljivo. Ako neko ima preporuku za te gume koje se mogu kod nas kupiti, rado bih čuo. Ove što sad vozim sam dovukao od napolje, ali to je cimanje.

OK, nego kad je slik izgleda kao da je totalno ko po nekom ledu/nožu vožnja. A nije. Meni je poenta da svaka kliza po kiši u krivinama ako se naginješ pogotovu ili cimaš agresivno menjaš pravac...

 

Sve Conti gume su OK, zato i najjeftinija za drum15e.


  • 0

#27 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 November 2014 - 08:37 AM

Imam ove http://www.conti-onl...nd_prix_en.html prilicno potrosene, razmisljam o ovoj kao zamenskoj http://www.conti-onl...rdshell_en.html
Neka predlog za razmatranje?



Ako imaš mogućnost nabaviti te, što ne vidim kod nas po radnjama, ja sam prezadovoljan ovim:

http://www.conti-onl...4season_en.html

Trebalo bi da su malo dugotrajnije od Grand Prix 4000 (kolega Belgarth preporučio), a malo mekše i brže od Gatorskin modela.

Meni su se pokazale kao mekane, lagane i brze - vozim 28 mm verziju. Puna cena je visoka, ali na popustu ako se može natrčati, isplati se. Bilo koja od te tri Contijeve "premium", skuplje gume. Mislim da sve tri sad ima u varijantama od 23 do 28 mm (Gator i 4 seasons čak i u 32 mm - ko ima mesta na ramu - a za ljepe nam puteve).
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#28 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 15 November 2014 - 04:45 PM

Ako imaš mogućnost nabaviti te, što ne vidim kod nas po radnjama, ja sam prezadovoljan ovim:

http://www.conti-onl...4season_en.html

Trebalo bi da su malo dugotrajnije od Grand Prix 4000 (kolega Belgarth preporučio), a malo mekše i brže od Gatorskin modela.

Meni su se pokazale kao mekane, lagane i brze - vozim 28 mm verziju. Puna cena je visoka, ali na popustu ako se može natrčati, isplati se. Bilo koja od te tri Contijeve "premium", skuplje gume. Mislim da sve tri sad ima u varijantama od 23 do 28 mm (Gator i 4 seasons čak i u 32 mm - ko ima mesta na ramu - a za ljepe nam puteve).

I ta mi je bila u uzem izboru http://www.zweirad-s...ll-.html,a30027 ali cena od 45 evrica po komadu je presudna da otpadnu. Tako da ce mi se izbor za sledecu sezonu svesti na http://www.zweirad-s...ll-.html,a28137   dva komada po ceni jedne u crnoj boji, neka akcija :) One gatorke su izmakle za dlaku.Imam malo vise investicija u bajs jer pored guma treba da zamenim obe sajbne, lanac... Pa trenutno gledam da prodjem jeftinije a da zadovolji potrebe


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#29 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 November 2014 - 05:28 PM

Te jeftinije Contijeve nisam siguran koliko su dugotrajne, mogu izaći skuplje po km ako za jednu gatro, ove dve podereš. Plus što se gator teže buše. Svakako najtoplije preporučujem gume od 25 i više mm debljine - na brzini i ubrzanju čak se minimalno, neosetno gubi, a na udobnosti, posebno ako ima kaldrme na nekom putu kojim redovno prolaziš, dobija se OGROMNA razlika.<br /><br />Ima u Planet bikeu u Srbiji tih jeftinijih conti guma, samo ne u boji.<br /><br />
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#30 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 15 November 2014 - 06:20 PM

Te jeftinije Contijeve nisam siguran koliko su dugotrajne, mogu izaći skuplje po km ako za jednu gatro, ove dve podereš. Plus što se gator teže buše. Svakako najtoplije preporučujem gume od 25 i više mm debljine - na brzini i ubrzanju čak se minimalno, neosetno gubi, a na udobnosti, posebno ako ima kaldrme na nekom putu kojim redovno prolaziš, dobija se OGROMNA razlika.<br /><br />Ima u Planet bikeu u Srbiji tih jeftinijih conti guma, samo ne u boji.<br /><br />

Boja crna, to mi je neki standard za gumu. Generalno nemam nekog loseg puta, osim ovih nasih utabano asfaltnih sa kraterima od udara kometa :)
Gatorke mi izmakle za dlaku, i one bile na akciji 2 komada za 44 evra. Ovde je ultra sport 1800 po komadu, tako da mislim da onih 22 evrica za 2 komada ima smisla pa za jednu sezonu, posle mogu da ih koristim za trenazer :)

Svakako hvala na savetu, misljenje ili dva uvek znaci
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#31 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 15 November 2014 - 11:21 PM

Kolika je poštarina za ove od 22e?


  • 0

#32 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 November 2014 - 07:02 PM

Kolika je poštarina za ove od 22e?

Imam srece pa nista osim molbe ajde mi molim te kupi pa posalji po nekom ko dolazi :)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#33 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 17 November 2014 - 10:27 PM

E to je već druo!


  • 0

#34 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 November 2014 - 10:34 PM

Ne bi se drugacije isplatilo. Velika je postarina, pa bi izasle minimun duplo vise.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#35 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 21 November 2014 - 11:46 PM

Zbog toga i ptah.


  • 0

#36 ramo92

ramo92
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 09 February 2015 - 10:17 PM

Moze pomoc?Ovako.do sad sam koristio ovaj lijevi adapter za pumpanje unutrasnjih drumskih guma.Medjutim skoro uvijek pumpa kompresor do 5-6 bara i nece dalje.Kao da vazduh ne ide u gumu.Pricao sam sa jednim majstorom o tome i kada sam mu pokazao adapter koji koristim,on mi je rekao da taj problem od 5-6 bara je najvjerovatnije zato sto koristim adapter namjenjen za Dunlop ventil.Da trebam kupiti ventil namjenjen bas za Prestu ventil.Kupio sam,ovaj sa desne strane,kaze prodavac to je novi,neki kvaliteniji,cak ima i neku gumicu,odnosno dihtung na kraju adaptera,100 dinara je kostao.Ima slika,sad ovaj desni trebam koristiti za pumpanje presta ventila?

Attached Thumbnails

  • 2015-02-09 14.06.18.jpg

  • 0

#37 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 09 February 2015 - 10:41 PM

rubena syrnix 23 stvarno izgleda kao 25 imam ih na bicikli sto neko rece traktorske za taj profil menjao bih iste za shvalbe lugano ako neko ima iskustva sa istim neka javi sa rubenom presao oko 3000 i malo ispucale do felne duvam ih na 7 7,5 bara


  • 0

#38 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 February 2015 - 01:09 AM

Izbegavaj lugano maksimalno... prednja koju sam dobio uz bajs jos uvek je ok, posle 4000km imao jedno ili dva pucanja, ali novu kupih kod nas za zadnji tocak i rascvetala se posle 1000km.
  • 2

#39 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 10 February 2015 - 11:10 AM

hvala vidache


  • 0

#40 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 February 2015 - 12:50 PM

hvala vidache

preporučujem ti vittoria rubino od jeftinijih (niskobudžetnih guma), prešao sa njom 3000-4000km bez ijednog defekta, a koristim je kao zadnju i imam od 93-103kg (zavisi u kom delu sezone), drljao sam je i na trenažeru, još uvek je odlična, pumpa se do 10 bara i cena je 16e, samo 4e skuplja od lugano gume, ali razlika nebo i zemlja, žičana verzija, a prodaje ih na berzi nikidr ili ti e-bike sajt.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika