Jump to content


Fotografije

Савет у вези гума


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
69 odgovora na ovu temu

#1 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 09 November 2014 - 10:43 AM

Да ли неко има искуства са овим гумама?

http://www.capriolo....23-dynamic-blue

http://www.capriolo....x23c-syrnx-blue

Може и нешто треће, може и мало шире, битно ми је да је гума плава или са плавом линијом. Перформансе нису битне, боја је кључна. Такође је битно и да је цена око 1000 динара.
  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 November 2014 - 11:17 AM

Iskreno ne znam nijednu gumu, moj izbor izmedju rubene i miselina bi bio miselin


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 09 November 2014 - 12:48 PM

Лично их нисам користио,ја бих се исто одлучио за мишелин,ако се одлучиш за рубену гледај да има онај нови већи лого,да ти не подвале неку стару па да убрзо испуца као мени.
  • 0

#4 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 09 November 2014 - 02:34 PM

Хвала момци и то је нешто.
  • 0

#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 November 2014 - 05:54 AM

Do sad sam imao veoma dobra iskustva sa Rubena jeftinijim gumama. Do 1000 dinara su best buy, po meni. Bolje od Kende i ostalih u tom cenovnom rangu.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 10 November 2014 - 06:30 AM

Хвала ти. Ово ми се допада посебно што се Рубенина комбинација боја боље уклапа у оно што планирам...
  • 0

#7 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 11 November 2014 - 11:30 AM

Vozio sam crne Michelin Dynamic Sport od 25mm oko dve godine. Na suvom su se dobro pokazale, ali na mokrom mora da se pazi. Takođe su trpele da se izađe na zemlju ili šljunak bez problema. Na kraju su me ipak malo razočarale - na zadnjoj je počeo da se pravi bubac pre nego što se gazeća površina potrošila.


  • 0

#8 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 11 November 2014 - 02:28 PM

Хвала и теби на подељеном искуству. Везао сам се за ова два модела само због боје и мени прихватљиве цене. Било би добро ако неко зна за неку гуму другог произвођача, а да је до 1000 динара. Ни ширина није битна може и шира гума....
  • 0

#9 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 November 2014 - 04:33 PM

vivicav, on 11 Nov 2014 - 3:28 PM, said:
Хвала и теби на подељеном искуству. Везао сам се за ова два модела само због боје и мени прихватљиве цене. Било би добро ако неко зна за неку гуму другог произвођача, а да је до 1000 динара. Ни ширина није битна може и шира гума....

Tanke gume (25 mm i tanje), ako uzimaš za sebe, da voziš, za te novce teško naći išta da valja.

Mogu sve najbolje reći za Continental Grand Prix 4 Season, ali njih je nemoguće naći u Srbiji. Od ovih što se ovde prodaju... ne znam. Verovatno da sa Rubenom ima najmanje šanse da pogrešiš za male novce.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#10 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 11 November 2014 - 06:20 PM

Узимам за себе али сам тренутно у неком лудилу да гуме морају да буду плаве, тј. са плавом линијом. Тај бицикл ће се возити само по граду и зато није битно ако буду и нешто шире. Плаве да би се уклопиле у замишљени дизајн...
  • 0

#11 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 November 2014 - 06:28 PM

Imao sam bele gume, isto da se uklope. Više ne bih birao po boji. :)

Inače sam gume od 23mm zamenio gumama od 28 mm. I to i dalje nije bajs koji biram za grad - nego kad idem malo dalje (za Futog, ili Kamenicu barem). Po gradu je zakon stari planinski, sa gumama za asfalt. Opušteno preko bankina, rupa koje ne vidim na vreme i slično.

Tako da svakako podržavam ideju da se stave deblje gume.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#12 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 11 November 2014 - 06:45 PM

Поштујем твоје мишљење, има смисла такав савет. Лудило могу да истерам и другим детаљима уз задржавање црних гума :-)
  • 0

#13 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 November 2014 - 12:40 AM

Imaš i cst czar, jeftina ok guma, uz to još ima i u plavoj boji.

 

cst-czar-tyres-zoom.jpg


  • 0

#14 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 12 November 2014 - 04:18 PM

Одлично :-) Имаш ли линк до сајта продавца или огласа, пошто их у продавнивама у Панчеву нема.
  • 0

#15 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 13 November 2014 - 11:52 PM

Evo mog iskustva baš sa Rubenanam koje si postavio ali crne boje, a to je isto.

 

Prošla je do sada 2700km, nije se loše pokazala, jedino sam je recnuo negde na asfaltu kao na nekom šponu, žici ili staklu, neki kao rez bukvalno ko nožem, pa malo tu ima tog kanalića dubok ne znam neki deo mm, ali ne smeta uopšte.. Otsalo je sve OK.

 

Šta je zanimljivo kod ove gume. Iako piše da je 23, nekako kao da je šira, kao da je 24/25, dakle u poređenju sa 23-jkom tipa Conti Ultra sport ili Kenda Koncept nekako je šira, ima drugojačiji profil. Malo je "traktorska" ali opet kažem nije se loše pokazala.

 

Još nešto, u odnosu na Conti Ultra Sport, kada prođeš prstom na gazeći sloj koji su trošeni, Rubeni je hrapav, dok je kod Conti nekako glatko. Dakle vidi se drugojačija struktura, možda je ova brža, a Rubena sporija, ali to ne smeta. Naduvaš na 7bar i nema razlike.

I nešto što je važno. Mislio sam da ću je teško nabacivati na felnu, ali ne vrlo lagano ide, kao Conti guma.

 

Stare CST koje sam jednom kupio sam jedva nabacivao na felnu, odvozao oko 4000km i bacio. Ali to su bile stare one prve CST negde 2005/6 god, sa ovim novijim sada nemam iskustva, ali vidim da su napredovali u bojenju i dizajnu. A da li im je žica još od prenapregnutog čelika, to ne znam  n2:club

 

Iskreno nisam nezadovoljan Rubenama i ako niste pri parama ili jednostavno želite gumu za grad i slično, slobodno uzmite Rubene, i za 2500km garantujem da će da istera a verovatno i više. Moja je proterala već 2700km, nema pokazatelja da popušta, sem na gazećem sloju što je normalno, ali ni on nije istrošen. Videćemo dokle će da ide. Stoji pozadi.

 

Mišelinke od 1000 kinti, nemam iskustva, one su slik koliko vidim. Imao sal Slik Ritchey, to je bila guma vrh, a sa slikom jedino imaš problema na kiši pa paziš, mada sa svim gumama treba paziti po kiši, budimo realni.

 

Sada sam kupio Kenda Koncept gume čisto iz radoznalosti da ih probam u odnosu na Rubenu, pa da vidim šta je bolje.

 

Testiram jeftine gume "socijalke" n2:bikegirly .


  • 0

#16 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 November 2014 - 12:14 AM

One jeftine cst czar se takođe vrlo lako nabacuju na felnu, provereno. Meni je takođe ta osobina vrlo bitna a ne da se mučim pola sata negde na drumu.


  • 0

#17 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 14 November 2014 - 01:30 AM

Kako ti se pokazala, koliko se troši CST ako si kojim slučajem koristio?


  • 0

#18 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 November 2014 - 05:58 AM

Mišelinke od 1000 kinti, nemam iskustva, one su slik koliko vidim. Imao sal Slik Ritchey, to je bila guma vrh, a sa slikom jedino imaš problema na kiši pa paziš, mada sa svim gumama treba paziti po kiši, budimo realni.


Na biciklu me može da dođe do akvaplanunga, dok ne ideš brže od 100 km/h sigurno. Šare na gumama za asfalt su čist marketing. Na asfaltu, kako po suvom, tako i po kiši, ćelava guma bolje prijanja, u odnosu na onu sa šarama (ako je sve ostalo isto - pritisak, smeša, dimenzije).

Za vožnju van asfalta je već druga priča, naravno.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#19 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 14 November 2014 - 07:34 AM

Na biciklu me može da dođe do akvaplanunga, dok ne ideš brže od 100 km/h sigurno. Šare na gumama za asfalt su čist marketing. Na asfaltu, kako po suvom, tako i po kiši, ćelava guma bolje prijanja, u odnosu na onu sa šarama (ako je sve ostalo isto - pritisak, smeša, dimenzije).Za vožnju van asfalta je već druga priča, naravno.


Evo ovih dana i ti i ja oko neceg da se slozimo :D
  • 0

#20 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 November 2014 - 07:48 AM

Evo ovih dana i ti i ja oko neceg da se slozimo :D


Nije istina!  

 

n2:Heristical  n2:hahaha

 

 

Ne, ozbiljno, složio sam se i za onaj novi drumaš da je bolji izbor od onog polovnog.  Eto.     n2:drinks     

 

Ali to ne važi uvek!        n2:party-021


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika