Jump to content


Fotografije

Novajlija


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
46 odgovora na ovu temu

#1 Mister_No

Mister_No
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 08 July 2008 - 05:45 PM

Ja sam novajlija biciklista. U zivotu nisam vozio planinac sa brzinama vec samo poni. I to pre 15 godina. Sada uglavnom vozim auto :) Hocu da kupim bajk i da se rekreiram. Nije da nemam para, ali ne bih ni davao nekih 2000 eur za bajs. pa me zanima koji mi preporucujete planinac za nekih 500 eur. Moze i 600 recimo. Da je nov, jer se u polovnjake tek ne razumem, a da ima prednju suspenziju, sa sto boljom opremom (pedale, lanac i ostalo).

Visine sam 180 cm a imam 86 kg pa mi recite koje velicine bi meni bicikl odgovarao i po pitanju cene i po pitanju velicine jel...

Hvala
  • 0

#2 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 08 July 2008 - 08:13 PM

2000 evra za bicikl je ok, ako planiraš da godišnje predješ preko 10000km i pri tome hoćeš da uživaš. A ako ne planiraš nešto ozbiljno da voziš (do 2000km godišnje) onda uzmi nešto za 150E u Capriolu ili Planetu, služiće te ok, vodi samo računa da ram bude bar 55 ili 56..
  • 0

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 July 2008 - 08:44 PM

+1

A šta će mu toliki ram? 20" za njegovu visinu je sasvim OK.
  • 0

#4 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 July 2008 - 08:52 PM

Ono jes' da Capriolo ima samo 19'', 21'' i 23'' ramove, ali Mixitronov predlog je na mestu. A ono beše Polar ima 18'', 20'' ramove?
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#5 Mister_No

Mister_No
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 08 July 2008 - 09:09 PM

Cek jel to neko u incima prica a neko u cm? A cega je to mera? Duzina rama ili sta? Ram je trougao?

Mnogo vam hvala odlicni ste.

Koji kapriolo da uzmem.. imate li neku specifikaciju? Ja ne bih prelazio vise od 150 km mesecno. Za kapriolo sam cuo svakakve stvari. Recite mi kakav sic da uzmem jer ne planiram da kupujem biciklicticke koje imaju umetak vec obicne sorceve, a da mi ne smeta na distance recimo od 20 km.

Koja je razlika izmedju Capriola i Planeta? Imate li slike tih modela koje bi mi preporucili.
  • 0

#6 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 08 July 2008 - 09:16 PM

Cek jel to neko u incima prica a neko u cm? A cega je to mera? Duzina rama ili sta? Ram je trougao?

Mnogo vam hvala odlicni ste.

Koji kapriolo da uzmem.. imate li neku specifikaciju? Ja ne bih prelazio vise od 150 km mesecno. Za kapriolo sam cuo svakakve stvari. Recite mi kakav sic da uzmem jer ne planiram da kupujem biciklicticke koje imaju umetak vec obicne sorceve, a da mi ne smeta na distance recimo od 20 km.

Koja je razlika izmedju Capriola i Planeta? Imate li slike tih modela koje bi mi preporucili.


Jeste trougao, ali se meri dužina gornje (horizontalne) i donje (približno vertikalne) cevi i obično se utisne negde na sam ram - negde u cm, negde u inčima..
  • 0

#7 Mister_No

Mister_No
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 08 July 2008 - 09:27 PM

Ok to je smao na jedno pitanje odgovor pa ako nije problem i na druga radoznao sam.
  • 0

#8 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 July 2008 - 09:40 PM

Ako vec hoces da izdvojis nesto vise novca - u obzir moze da dodje i neki od MERIDA modela koje drzi Capriolo...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#9 Mister_No

Mister_No
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 08 July 2008 - 09:48 PM

Moze malo preciznije. Koji model Merida konkretno, cena, recite mi nesto vise o sedistima?

I recite mi sta je to Planet? Capriolo je nas bicikl, a Planet? I nismo precizirali koja bi velicina meni sa 180 cm odgovarala.
  • 0

#10 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 08 July 2008 - 09:52 PM

Za 500e a tek 600e imas dobar polovnjak,povedes sa sobom nekog ko se razume u bajseve i eto...Sto se tice novih bajseva,takodje preporucujem Meridu,Cube(ako ima za te pare u Capriolu neki Cube).Za 500e pa na vise trebalo bi da bude a i jeste 27brzina i uglavnom Deore oprema,Zadnji menjac Lx,Xt,kocnice V-brake ili pak disk mehanika ili hidraulika,zavisi od bajsa na koji naletis.Vila je losija za pakovanje bajsa za te pare ali za laganu rekreaciju i asfalt ti je dovoljno... :wink:
  • 0

#11 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 08 July 2008 - 09:58 PM

U Planetu je Polar,imas Polar Vipera za 500e a za te pare Capriolo Lizard.Skini sa Capriolo sajta sliku a i specifikaciju cene za neku Meridu daj ovde pa nek komentarisu ljudi a ti gledaj i pitaj,ako se rasprava rasplamsa eto tebi ohoho informacija.Za 480e imas Scott Scale na http://www.ciklonautucom,oglas br972.Ako je ono sto mislim(fabricko pakovanje)to je super bajs(opet ja na polovnjake :lol: )
  • 0

#12 Mister_No

Mister_No
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 08 July 2008 - 10:03 PM

A sta je najmanje lose od bicikala koji kostaju 200 eur? Ja kad sam napisao 500 malo sam se preracunao jer i zeni treba da uzmem bajs. Pa sam mislio 500 za dva :oops: I gde mogu da vidim cene jer na sajtu Capriola nema cena? A koja velicina meni odgovara? I sta kazete o sedistima jel moze da se nadje neko lepo sediste (da ne zulja) a da nije kao ono za motor Apenac :D

Polovnjak ne dolazi u obzir jer ne znam nikoga na koga bih mogao da se oslonim u kupovini. Ne bih da rizikujem. Tako sam se zeznuo s autom i vise mi ne pada na pamet da kupujem polovno.
  • 0

#13 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 July 2008 - 10:08 PM

Velicina koja bi ti odgovarala je 19", ali u svakom slucaju treba sesti i probati kako to izgleda u praksi. Dalje, Planet bike je ovdasnja kompanija koja ima kao i Capriolo svoje linije bicikala - Polar, Alpina i sl, a zastupa Scott-a, Cannondale-a i dr.
Konkretno, sto se Meride tice, mislim da ovde i nema velicine 19", samo 20" i 22". 22" je preterano veliko. Treba probati 20" pa videti kako stvari stoje. Ali, i ovde stoji jedno - bolji modeli Merida su dosta skupi, pa je generalno bolja kupovina recimo Lizard model npr. ili Komodo...
Mada, za kintu koju mislis da izdvojis, mozes da nadjes ODLICAN ocuvan bajk sa odlicnim komponentama koji ce da te sluzi godinama. Ukoliko ti nisi strucan - povedes onog ko jeste - i stvar resena.
Ne znam zasto se protivis bici donjem dresu, ali imaj na umu sledece - postoje modeli koji izgledaju kao klasican sorts - dakle ne pripijeni uz nogu a sa uloskom koji CUVA donje vitalne delove. Sediste jeste bitan deo bajka, ali dobar sorts - jos bitnija stvar u voznji. U tvom slucaju bi moglo da dodje u obzir neko da gelom u unutrasnjosti ( recimo look in modeli i sl. ) koji amortizuju i solidno su mekana i prijatna za sedenje i voznju.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#14 Mister_No

Mister_No
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 08 July 2008 - 10:20 PM

Ne, ne protivim se sorcu i sl. Nego jednostavno me mrzi da se time zanimam. Ali verovatno da bih posle kupio nesto za duze voznje.

Od Komoda ili Lizarda mi se vise dopada Lizard. Svakako mi je veoma bitno da mi se ljubimac dopadne. Ne znam gde je cenovnik?

Mislis da za 250 eur mogu naci mnogo bolji polovan bajk? pa to mi je nekako normalna para.

Zanima me samo da li moze nesto da se uzme od tih uvoznih bicikala koje Planet i Capriolo uvoze, do 250 eur cena, a da budu bolji od Lizarda?

Ima li nesto bolje od Lizarda na nasem trzistu za njegovu cenu i koliko on uopste kosta?
  • 0

#15 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 July 2008 - 10:24 PM

http://www.capriolo.... ... 003.06.xls

Ovo ti je cenovnik za Capriolo.

Sto se tice pitanja da li za 250 eur moze da se kupi strani brend sto zastupaju ove dve kompanije - tesko, gotovo nemoguce a da je bolje od Lizarda recimo...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#16 Mister_No

Mister_No
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 08 July 2008 - 10:29 PM

Ok onda da finisiram neki izbor. Ne brinite necu da se zalecem ali uz vasu iskusniju pomoc dodjoh do ovoga :D

Postavljena slika

A sad mi recite sta mislite o njegovoj opremi. Vidim da ima tu i Deore i ALIVIO. Voleo bih da mi ukazate na njegove mane.

Ovo mu je specifikacija http://www.capriolo.... ... ike=lizard
  • 0

#17 Mister_No

Mister_No
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 08 July 2008 - 10:32 PM

Cekaj pa ovaj Lizard je oko 500 eur !!!
  • 0

#18 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 July 2008 - 10:36 PM

Daaaa...a za tu kintu BIRAS ocuvan bajk sa XT opremom...tako je to u zemlji Srbiji 8)
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#19 Mister_No

Mister_No
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 08 July 2008 - 10:41 PM

Pa evo ova MERIDA-MATTS SUB 40-V 20" je 27 000 to bih podneo. Ali nema 19 inca koliko meni odgovara. A na ovom bajku sam i sedeo pre dva dana i velik mi je.

Postavljena slika
  • 0

#20 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 July 2008 - 10:43 PM

Pa da, rekao sam da je to solidno veliki ram, ranije je 20" merida bila drugacije pravljena...ja imam njen ram. Ali i oprema na ovoj sto si naveo je slabija, pa otud i manja cena.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika