Jump to content


Fotografije

Jeftin drumaš, koja veličina za retro ram?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
325 odgovora na ovu temu

#41 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 November 2014 - 11:43 PM

Kasno si se javio :) bajs prodat. Ja sam se veoma dvoumio i bio sam blizu da ga poručim na neviđeno pa ipak odustao. Bez gledanja probe bih se usudio ali uz konsultovanje s još nekim upućenijim, samo što se niko nije javljao...

Prodavac je tražio 200 tada, tražio sam dodatne slike pa se malo ohladio. Posle je spustio na 160 pa sam se opet lomio i ipak batalio. Sad nek mi neko bar kaže koliko sam se zajebao? :)

Pojaviće se valjda do proleća nešto, mogu da odvojim 50-100e više ali da vidim/sednem na bajs i da sve valja. Na žalost ne mogu finansijski da podnesem da kupim pogrešan bicikl pa makar to bilo i "samo" 200e.

Attached Thumbnails

  • 20141024_144253.jpg
  • 20141024_144258.jpg
  • 20141024_144307.jpg
  • 20141024_144321.jpg
  • 20141024_144346.jpg
  • 20141024_144350.jpg
  • 20141024_144447.jpg

  • 0

#42 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 21 November 2014 - 12:10 AM

Mnogo si se zajebao.... E da sam znao ja bi ovo kupio za sebe za te pare.
Imas srece sto ovo nije bio supercorsa ram inace bi se zajebao jedno 20puta sto se para tice :)
  • 0

#43 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 November 2014 - 12:42 AM

Zar ti nisi zagovornik novih bicikala jer su najbolja kupovina :) ja kad vidim firebird i eclipse šta nude za koliko para okrene mi se stomak :).

Nego šalu na stranu, znam da nije bio supercorsa njega i o njemu je bar lako naći na netu. Ovo ne znam šta je bilo niti koje godište nisam uspeo da izguglam sličan ram. Uglavnom nije mi se išlo 400 km u oba pravca a nije mi se dopala visina od samo 54. Pitao sam za šticnu reče da je 25.4 što se može nabaviti ali mi je to sumnjivo. Takođe mi se nisu dopale one ružne zarđale šelne i vođenje/kačenje bužira trakom preko tt. Ne znam zašto je to tako, ne verujem da je fabrički. I zbudženi fsa pogon. Nemam ništa protiv njega, samo reko ako je originalni potrošen onda je jako mnogo rabljeno ili je bio neki udes pa zamenjeno, nije menjano bez razloga.

Naravno znam da ništa od toga ne mora da bude, lako može sve biti ok, niti sam picajzla ne tražim mint stanje ali moram ja to pogledati 5 min, sesti probati šamaraljke...


  • 0

#44 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 21 November 2014 - 01:15 AM

Nije ovo bas isto. Jesam za novo ali ovo su retro modeli koji vise za mene imaju kolekcionarsku vrednost. Ovo ako je radilo tehnicki,sve kako treba za 160e bi kupio bajk za ceo zivot. Jbg glupo sada da pricamo o bajku koji je prodat. inace ako hoces poznanik iz vrsca prodaje svog sscott spidstera s30 mislim da je. Onaj crveno beli model za 250e samo sto je ona serija sa ravnim volanom ako hoces mogu ti dati njegov broj pa vidi da li ti odgovara.
  • 0

#45 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 November 2014 - 09:57 AM

FalloutBoy, OK više, jasno nam je da za tvoju vožnju ne funkcioniše ništa što nije nesalomivo, ali šamaraljke su tehnologija stara već više od dvadeset godina i mnogi ljudi ih voze desetinama hiljada kilometara bez defekata.

Jesam nešto slagao, rekao nešto što nije istina?   

 

Napisao sam svoje iskustvo i mišljenje, pa neka kolega odluči. Voze ljudi i Ferarije 50 i kusur godina, bez problema, al' ne rade za prosečnu srpsku platu. Ovde je tema budžet bajs od oko 200 evra, ako sam razumeo dobro.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#46 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 21 November 2014 - 12:24 PM

Ove shimano 600 samaraljke ce da rade barj jos 20 godina normalne voznje. Tako da nema sta da se brine o njima.
  • 0

#47 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 November 2014 - 03:07 PM

Da, nešto nisam viđao neispravne ili raspar šamaraljke starijih godišta :) dok novijih često ima na berzi.

 

Nego, ne odgovara mi hibrid s ravnim volanom, gledam samo klasične drumaše.


  • 0

#48 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 23 November 2014 - 11:56 AM

Jesam nešto slagao, rekao nešto što nije istina?   

 

Napisao sam svoje iskustvo i mišljenje, pa neka kolega odluči. Voze ljudi i Ferarije 50 i kusur godina, bez problema, al' ne rade za prosečnu srpsku platu. Ovde je tema budžet bajs od oko 200 evra, ako sam razumeo dobro.

 

Po tvojim rečima ispada da su šamaraljke tempirana bomba koja samo čeka da eksplodira i baci te u dugove. Ljudi u Srbiji, sa prosečnim srpskim platama i dalje voze šamaraljke, a ti napade čoveka što hoće da ih kupi kao da je rešio da zapali novčanik.


  • 0

#49 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 November 2014 - 05:28 PM

Ne napadam nikoga - izvinjavam se kolegi Gadjanu ako je tako izgledalo. Neka vozi ko šta hoće. Šamaraljke su puno osetljivije, praktično nemoguće za popravku, a i prilično skuplje od starih menjača koji se montiraju na donju cev rama.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#50 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 24 November 2014 - 06:55 AM

Šta mislite o ovom bajsu?

Ne mogu da izguglam koji je model/godište ne nalazim nigde neku sliku takvog rama. Interesuje me koji je standard za kasetu/srednju glavu, ne bih baš voleo campagnolo kasetu ni italijanski navoj.

Ali najbitnija mi je veličina (visina), tražio sam dodatne slike i info ali izgleda da mi je prenizak (54). Zavisi kolika je šticna i koje širine, da li može da se nabavi duža ili ne. Malo mi je podalje da idem lično da pogledam pa da se ispalim...

ako je original CINELLI onda je definitivni ITA 70 26x24TPI kuciste srednjeg pogona.

Posto vidim mix novijih delova, kao sto je zadnji menjac SHIMANO 600 prva ULTEGRA serija popularno nazvana TRICOLOR

moguce je da je i kaseta/zadnja glava u istom sistemu.

Moze se telefonom proveriti sta pise na zadnjoj glavi, ako se covek ne razume...


  • 0

#51 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 24 November 2014 - 05:37 PM

Šamaraljke su puno osetljivije, praktično nemoguće za popravku, a i prilično skuplje od starih menjača koji se montiraju na donju cev rama.

 

Na sve to, šamaraljke su izuzetno izdržljive i pouzdane, i uz normalnu upotrebu i održavanje traju godinama, pa i decenijama.


  • 0

#52 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2014 - 06:12 PM

@ IgorN

Thanks, to me je od prilike interesovalo (do duše pre mesec dana kad je bajs bio aktuelan :)). Bolje što se nisam zaleteo s tim.


  • 0

#53 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 24 November 2014 - 07:39 PM

Gadjan imam dva bajsa za tebe ako hoces. Jedan je cx kona jake 2006god drugi je peugot super competition 1979 god. Peugot ima menjace na kormanu. Oprema je simplex a jake ima samaraljke i mesano je tiagra-sora. Oba su tu negde u tvom cenovnom rangu. Ako hoces mogu ti dati moj br telefon ili ti meni tvoj pa da ti objasnim detalje da ne kucam ovde referate. Peugot je perla bele boje jake je ljubicasto crni. Poz

Ps nisam prodavac i nemam oglase na berzi ja i drugar imamo sto svojih sto zajednickih (starih bicikala) pa bi se od necega i oprostili :) da bi kupili nesto drugo.
Kada me jedno ne bude mrzelo napravicu temu sa mojim retro biciklima od colanga chinellia simplona itd imam svasta ali sve je za licnu upotrebu.

Pss kona ide sa dva para komplet tockova. Jedni su drumski sa michelin clasic gumama, drugimsu cx sa novim conti cx kevlar gumama vozene 2x koje su kostale 3990din po komadu
  • 0

#54 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2014 - 10:00 PM

Baci mi na pm neku sliku ako imaš, i veličinu i cenu. To mi je od prilike najbitnije, o detaljima kasnije, ako se zainteresujem :)

 

I jedno pitanjce, da li je moguće da ovaj bajs ima samo 8.5 kg? Možda glupo pitanje ali ja uopšte nemam predstavu. Znam samo da mi se veoma dopada i šteta što nije jedno 4 cm kraći... Duže vreme je već na oglasima, ne znam što ga niko neće :)

http://www.2bike.rs/...00#.VHObt2fBa42


  • 0

#55 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 24 November 2014 - 11:47 PM

...I jedno pitanjce, da li je moguće da ovaj bajs ima samo 8.5 kg? Možda glupo pitanje ali ja uopšte nemam predstavu. Znam samo da mi se veoma dopada i šteta što nije jedno 4 cm kraći... Duže vreme je već na oglasima, ne znam što ga niko neće :)

http://www.2bike.rs/...00#.VHObt2fBa42

sve je moguce ali za ovo msm da...tesko


  • 0

#56 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 25 November 2014 - 12:12 AM

Jako tesko pogotovo sto je xl ram
  • 0

#57 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 25 November 2014 - 05:58 AM

@IgorN, @Belgarath, шта је јако тешко? Тешко ће се продати јер је скуп, јер му је рам превелик па је мали круг муштерија или нешто треће?
  • 0

#58 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 25 November 2014 - 07:06 AM

Tesko da ima bajs samo 8.5kg
  • 0

#59 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 November 2014 - 09:02 AM

Na sve to, šamaraljke su izuzetno izdržljive i pouzdane, i uz normalnu upotrebu i održavanje traju godinama, pa i decenijama.


Koliko su izdržljive? Kiša, prašina? Pad s bajsa? Meni baš ne ulivaju poverenje. Jednu sam već zamenio, sad ću videti koliko će mi trajati. Ako izdrže 5 godina, biću sretan.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#60 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 25 November 2014 - 09:55 AM

Kisa prezivele, prasinu prezivele, padove sa bajsa prezivele. Jedno mogu da se istrose pa da ih onda menjam. A sto se tice pada kada budem pao imslomio samaraljku mislim da ce to biti takav pad da cu morati da menjam ceo bajs posto ce sigurno puci i prednja vila i pomeriti se zadnja viljuska za par mil prednjimtocak otici u onu stvar i stosta jos nesto.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika