Jump to content


Fotografije

Tocak kao da je previse na levoj strani

Prednji tocak Viljuska Kriv tocak

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
36 odgovora na ovu temu

#1 NemanjaLO

NemanjaLO
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 06 October 2014 - 09:26 PM

Pozdrav ljudi, nabavio sam skoro bajs i delovalo mi je kao da mi je prednji tocak previse na levoj strani viljuske,mislio sam da je trip ali sada se mozda i vise primeti, pokusao sam da ga odvrnem i nacentriram i sve je bilo ok dok nisam malo jace kocio i tada se tocak opet pomerio na levu stranu. Proverio sam da li je kriva viljuska,na oko mi ne deluje, tocak je savrseno izbalanisran. Dodacu i slike da mozete da pogledate...

http://www.dodaj.rs/...eH/imag1676.jpg

http://www.dodaj.rs/...k/imag16744.jpg

http://www.dodaj.rs/...lI/imag1674.jpg


  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 October 2014 - 09:28 PM

Slikaj nablu, i bicikl sa prednje strane pa postavi


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 NemanjaLO

NemanjaLO
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 06 October 2014 - 09:38 PM

I inace i ovako pomeren u levo ide odlicno, niti rotor zakacinje niti guma krivuda...ali neprirodno deluje


  • 0

#4 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 October 2014 - 09:49 PM

I inace i ovako pomeren u levo ide odlicno, niti rotor zakacinje niti guma krivuda...ali neprirodno deluje

osim sto mozes da izgubis trakciju u krivini... posledice su jasne


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#5 NemanjaLO

NemanjaLO
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 06 October 2014 - 09:53 PM

Slikam nablu sutra ali u pravu si, nema zezanja sa ovim ( ide i kod majstora ),cesto se spustam po sumama pri malo vecoj brizini...


  • 0

#6 velinov

velinov
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 06 October 2014 - 10:45 PM

nije iskljuceno da stapovi amortizera nisu na istom nivou.


  • 0


#7 NemanjaLO

NemanjaLO
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 17 October 2014 - 06:38 PM

Ispostavilo se da sam samo trebao nablu da okrenem, stajala je na suprotnoj strani, ali opet mi deluje kao da nabla ne odgovara ovoj glavi jer ima oko milimetar lufta u njoj.

Da li to tako treba ili je verovatno pogresna nabla?

 


  • 0

#8 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 17 October 2014 - 06:55 PM

Да ли си мислио на наблу и осовину?Пошто су набла и глава исто.Могуће је да је лежај отишао па се појавио луфт,конуси нису добро стегнути,крива осовина,вероватно су лежајеви.


  • 0

#9 NemanjaLO

NemanjaLO
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 17 October 2014 - 07:04 PM

Da da ,nabla i osovina, i nablu kada ubacim nije 100% popunila tu supljinu u osovini nego ima milimetar lufta pa me zanima da li tako treba ili mozda ne odgovara nabla?


  • 0

#10 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 17 October 2014 - 07:18 PM

Мислиш када убациш осовину у наблу?Када је убациш у наблу и притегнеш конусима,па онда провериш руком тако што цимнеш осовину и осетиш луфт?Прво да ли си проверио када си скинуо осовину у каквом су ти стању лежајеви или куглице,ако имаш куглице да ли си их све вратио,у каквом су стању прашинари.На ово мислиш чини ми се.Ако нешто не знаш питај,пошто је ово доста штуро,луфт се могао појавити јер једноставно ниси можда добро стегао конусе.Ако су осовина и лежајеви уреду онда можеш заменити прашинаре вероватно да би то решило проблем.Да ли си мењао ту осовину па ти се појавио тај проблем?


  • 0

#11 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 October 2014 - 07:36 PM

Osovina

 

osovina.jpg

 

 

Nabla

 

nabla.jpeg


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#12 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 17 October 2014 - 07:52 PM

Е лепо колега што си ставио,надам се да ћемо се сада разумети.
  • 0

#13 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 October 2014 - 08:05 PM

Е лепо колега што си ставио,надам се да ћемо се сада разумети.

;)

Konusi u nabli ne smeju da imaju lufta jer u tom slucaju tocak pravi osmice. 

 

Ja bih pokusao ukoliko nije luft u pitanju da popustim zice sa leve strane za cetvrt kruga i da zategnem desnu stranu cetvrt kruga.

 

Savetovao bih te da odes kod majstora da ti resi problem.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#14 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 17 October 2014 - 08:57 PM

 

Savetovao bih te da odes kod majstora da ti resi problem.

 

То свакако,пошто видим,без љутње да се не сналазиш баш најбоље што се тиче овога,али свакако да ћемо ти помоћи ако то желиш сам да урадиш.Нико се научен није родио,каже наш народ.,само мораш мало објаснити.


  • 0

#15 NemanjaLO

NemanjaLO
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 17 October 2014 - 10:04 PM

Pocetnik sam pa se teze snalazim kao sto je neko pomenuo gore :D To je ovo sa slike gore, osovina ( bukvalno ista kao ova : http://www.2bike.rs/...edy-2011/30.jpg , i onda nju kada ubacim u tocak ( glavu  ili kako se vec zove ) tu postoji luft,i kada stegnem tocak sve je u redu dok ne napravim neki veci pritisak na tocak ( kada kocim prednjim diskom) onda se oseti taj mali luft, kao da se tocak malo iskrivi na levo


  • 0

#16 NemanjaLO

NemanjaLO
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 17 October 2014 - 10:06 PM

I inace lezajevi su dobri ,podmazao sam ih skoro i tu nema lufta ni malo, samo ova iglica ili osovina ako se tako zove, kao da je za milimetar tanja nego sto treba da bude


  • 0

#17 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 October 2014 - 10:08 PM

Slika na koju si uputio je igla ili quick realise (QR), ili stezac, spaner...
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#18 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 October 2014 - 10:15 PM

Pocetnik sam pa se teze snalazim kao sto je neko pomenuo gore :D To je ovo sa slike gore, osovina ( bukvalno ista kao ova : http://www.2bike.rs/...edy-2011/30.jpg , i onda nju kada ubacim u tocak ( glavu  ili kako se vec zove ) tu postoji luft,i kada stegnem tocak sve je u redu dok ne napravim neki veci pritisak na tocak ( kada kocim prednjim diskom) onda se oseti taj mali luft, kao da se tocak malo iskrivi na levo

Kad si podmazivao nablu da li si vratio sve spejsere na mesto, da nije neki zalutao na desnu stranu. Pod uslovom da je bilo spejsera?


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#19 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 18 October 2014 - 08:22 AM

Што се тиче луфта при кочењу он може бити изазван и због амортизера/предње виле која има луфт да ли си то проверио?Ако када стегнеш точак нема луфта у ововини не би га требало бити ни после.Луфт можеш да осетиш и због чељусти диск кочнице који није добро затегнут,има луфта и када кочиш то се тако манифестује,погледај и то.

 

Ево илустрације чељусти кочнице,провери шрафове да ли су сви стегнути,односно да ли адаптер или чељусти "живе".Ако се луф појављује код адаптера само их стегни,а ако су ови шрафови који причвршћују чељусти за адаптер ту мораш пазити,да не би раштеловао кочницу.

 

disk-brake-types.png


  • 0

#20 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 18 October 2014 - 12:13 PM

Ako tocak bezi u levo prilikom kocenja, moguce je da su ti dropout-i na vili izjedeni. Ja sam imao taj problem, vila je bila suntour XCR. Dropouti su ti ovo sa slike. Proveri njih i vidi da li su osteceni..
fork_dropouts.jpg


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Prednji tocak, Viljuska, Kriv tocak

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika