Jump to content


Fotografije

vaga za merenje

;)

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
85 odgovora na ovu temu

#61 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 05 March 2020 - 11:27 AM

Posto nemas poverenja u pouzdanost digitalnih vaga sto je delimicno i tacno , a trajnost ,garancija do kapije,da bi ti olaksao dilemu,eto,predlazem ove mehanicke vage koje mogu da traju ko zna koliko, a moze da se meri vekovima

Eto ova napr. preciznost +- 5 gr. stara 70god. i dan danas meri precizno.

Ili napr. ova stara preko sto godina,Ceo bicikl moze meriti samo se stavi neka daska i podmeri se vaga. I trebaju ti gevihti,znas sta su gevihti? Dosao si iz sredine gde se ta rec cesto koristila-Tegovi.

mada cisto sumnjam da ovu poslednju imas gde da drzis,ali sto se tice preciznosti i trajnosti,premca nema.Ona se nekada najvise koristila za merenje dzakova sa zitom i kukuruzom,ali i ljudi su se merili na njoj.Tako da je za merenje bicikla +-100gr. idealna.
A za merenje delova bicikla prva je najpreciznija a mislim da se jos moze naci po buvljacima.Sto je najvaznije i tvoje pokoljenje moze sa njom da se sluzi ako se cuva.

 

Greska ,treca je prva,a prva je treca.

Attached Thumbnails

  • SSA56684.JPG
  • SSA56683.JPG
  • SSA56682.JPG

  • 4

#62 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 05 March 2020 - 02:47 PM

Verujem ja, ne kažem da su nove neprecizne nego da brzo pobrljave, da je loš kvalitet svega toga. Stavljao i novu Ikeinu bateriju isto, meri se na pločicama znači savršno ravna i čvrsta podloga. Pre ove Enmon sam koristio par drugih isto su brljavile. Ne kažem uvek, bilo je kada su bile tačne, staneš nekoliko puta za redom i svaki put pokaže isto - u jednu decimalu (dakle sto grama). Ali sve mi to nekako kilavo i nepouzdano, zato i nemam poverenja u ove od hiljadu dve da osete svaki gram, ali videćemo, testiraću više različitih i upoređivati sa tegićima.

nemoj biti paranoik, opusti se n2:redbull

Kao sto rekoh preciznije su one nego sto tako deluju i izgledaju.

digitalna vaga je vrlo jednostavan sklop sa jednostavnim i jako jeftinim senzorima koji su i previse precizni za prosecne potrebe u domacinstvu, mislim biciklizmu n2:Heristical

 

Eto ti moja slika gore, gde je razlika u svega 2g a pri tom sam ubacio i tanjir, tarovao, i zalepio onu nalepnicu i dobio gotovo identicno izmerenu tezinu sa vagom iz trgovine i moje kineske no name vagice.

 

Ako vec testiras neke random proizvode uzmi u obzir i ambalazu to je obicno tih 15-20g za koje sumnjas da gresi vaga ili jos bolje meri isti proizvod na razlicitim vagama i videces da daju istu tezinu.

 

To je jeftina elektronika koja je dovedena do savrsenstva ti senzori ne kostaju skoro nista, najskuplja stvar na tim vagicama je displej, plasticno kuciste i kartonska ambalaza u koju je spakovano.


  • 2

#63 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 05 March 2020 - 03:18 PM

Evo Bakara ti je potvrdio tacnost, sad lepo bajs u ruke pa u Maxi na vagu. Gradjani reaguju!
  • 1

#64 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 March 2020 - 09:53 PM

Mirek verovao ili ne, imam sve tri na selu :D i tu veliku stočnu za džakove, i taj kantar do 20 kg za pijacu (kosistio se do pre koju god za jagode i lešnike dok ga nije zamenila ona digitalna kineska) i imam i tu treću, identičnu samo u još boljem i očuvanom stanju :D koristio sam je 2014-2015 za precizno merenje cementa i šljunka i izlivanje tačnih betonskih tegova od 500g, 1, 2, 3, 4, 5, 10 i 15 kg

 

 

Attached Thumbnails

  • 20171122_195338.jpg

  • 1

#65 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 March 2020 - 10:12 AM

Zašto?

 

Najprostije, zbog osetljivosti. Ako nešto može da trpi 10 kila, nije dovoljno osetljivo za gram. I obrnuto, ako će ti nešto tačno meriti grame, 10 kila će da ga razvali - isto kao što niti skalpelom možeš da rediš svinjče niti kašikom bagera ušivaš dugmiće.

Moderne analitičke vage mogu da mere veliki opseg (za te pojmove, od 50 grama do delova miligrama, npr) ali pošto su? A i treba da ih držiš u USLOVIMA *i* da ih stalno kalibrišeš. Ne ide to što 'oćeš.

 


  • 0

#66 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2020 - 09:27 PM

Hmm, videćemo, proverićemo. Ja sam strpljiv čovek :) i temeljan, studiozan.

Ne znam, ako ja stavim tegić od 5g i pokaže 5g, isto tako za 100 i 200 ja zadovoljan. Nemam razloga onda da joj ne verujem i za merenje 7 kg. Uostalom pošto će svaki najmanji delić biti izmeren, uporediću i zbir mase delova i vrednost pri merenju celog bicikla.

 

Inače evo danas sam bio do sela, doneo sam onu kinesku vagu koja meri do čak 40 kg, jeste da zaokružuje na 5 grama tj increment je toliko ali ne vidim neka bitna odstupanja. Evo tu pri ruci su mi neki sastojci koje sam uzeo za pravljenje energetskih pločica... 200 grama rogača, ovsene pahuljice i suncokret u zdravoj hrani njihova precizna vaga izmerila po 102 grama. Menaž čokolada je 200g, Milka je 80g.. itd.

Recimo ovi šrafići za Look Keo pločice su po 2.5 grama komad. Znači na vagu koja meri do 40 kg stavim 5g i ona pokaže 5g, ako je na tako malim vrednostima tačna nemam razloga da sumnjam za veće težine ali proveriću i to. Od one Iskrine fensi kuhinjske što meri do 10 kg očekujem onda i više, dakle tačnost u gram.

 

wCrOLfm.png

 

https://weightweenie...t=78221#p688112

 

 

Attached Thumbnails

  • Rogač.jpg
  • Ovsene.jpg
  • Suncokret.jpg
  • Menaž.jpg
  • Milka.jpg
  • Šrafx6.jpg
  • Šrafx2.jpg

  • 0

#67 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 06 March 2020 - 11:33 PM

Nedovoljno precizna je ta vaga za to sto ti hoces, pa recimo ne primecuje tezinu ambalaze te cokolade, ali dobro si merio.

manja vaga ce definitivno imati preciznije merenje.


  • 0

#68 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 07 March 2020 - 01:00 AM

@Gadjan   Ovo tebi treba (link) i (link). U stvari ovo (link) ali neka jeftina od 1000 dinara...


  • 0

#69 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2020 - 08:53 AM

Pa ta prva mi i jeste bila u užem izboru jer deluje ozbiljnije i precizno ali 500g je premalo, ne možeš meriti čak ni pogon ni ram.. i odbija tj sumnjivo mi je što je no name, što nema neki brend model itd po čemu bi se moglo saznati više o njoj, proveriti poreklo, specifikacije i iskustva po netu.

Ova druga je takođe bila u užem izboru samo zbog cene jer je najjeftinija na tržištu, ali to je vaga sa aliexpresa, ova Iskra koju sam poručio jer nije bilo u ranji i idem danas da je vidim je bar nekakav brend.

E ta treća, ta je prava :D lepo i pošteno piše "rezolucije 0,01 g a tačnost ±0,04 g" dok podatak za tačnost naravno nije naveden na neprofesionalnim vagama za kućnu upotrebu bilo da one koštaju 1000 ili nekoliko hiljada din.

 

@Bakara

Pa znam, nju sam doneo samo za test i upoređivanje. Naravno da ne može da oseti ambalažu čokolade kad je možda gram ili dva, a increment je 5g.


  • 0

#70 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 March 2020 - 10:55 AM

Da ti nisi počeo da valjaš neke praškaste materije, a gistro se raspituješ za merenje delova?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 3

#71 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 March 2020 - 11:28 AM

Da ti nisi počeo da valjaš neke praškaste materije, a gistro se raspituješ za merenje delova?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

"Pitam za prijatelja..."  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#72 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2020 - 12:01 PM

Valjam, evo imam praškasto mleveno laneno seme 250g, mlevene brzo topive ovsene pahuljice itd :D


  • 0

#73 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 07 March 2020 - 12:17 PM

Da ti nisi počeo da valjaš neke praškaste materije, a gistro se raspituješ za merenje delova?
 

Ma samo hoce "da gram bude gram" n2:hahaha
 


  • 0

#74 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2020 - 12:33 PM

Pa to, skupi su bici delovi, kao kokain, potovo Shimano Đura i Aca, ne sme da bude prevare mora gram da bude gram :D


  • 0

#75 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 07 March 2020 - 03:16 PM

nulosam.JPG

 

:mrgreen:


  • 4

#76 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 09 April 2023 - 03:33 PM

Koju vagu-kantar|(to je bitno, poput dinamometra) preporucujete za merenje mase bicikla? Da li one digitalne kineske mogu da posluze?


  • 0

#77 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 09 April 2023 - 04:07 PM

Mogu, samo treba odabrati najbolji oblik vage, ovako (link) nesto bi bilo ok, malo je da stane u dzep i ima kais koji nece ostetiti ram bicikla. One koje mere u 0.1kg su dovoljno precizne, one koje mere u 0.5kg vec mogu biti upitne.


  • 0

#78 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 09 April 2023 - 04:28 PM

OK hvala. Ne bih to nosio sa sobom, biciklom.

https://pokupi.rs/pr...o-50-kg-tezine/


  • 0

#79 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 09 April 2023 - 05:58 PM

Slična kod Kineza za duplo manje para. Ja jednu koristim godinama.


  • 0
.

#80 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 April 2023 - 11:22 PM

Ja merim običnom malom kuhinjskom. Zato sam i kupio takvu koja meri do 10 kg a ne kao mnoge samo do 5, da može da se meri i ceo bicikl a ne samo delovi.

Jedina mana je što koristi dugmaste baterije i to dva komada, mnogo bi bilo bolje da koristi AAA.

Imam i veliku pijačnu digitalnu vagu koja meri do valjda 40kg i obe su potpuno tačne, samo što ova veća zaokružuje na 5 grama.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika