Jump to content


Fotografije

vaga za merenje

;)

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
85 odgovora na ovu temu

#1 lavbgds

lavbgds
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 30 September 2014 - 04:53 PM

Ne mogu da verujem da likovi na berzi prodaju bici delove a da nemaju osnovnu stvar vagu za merenje istih!!!! nabili su cene delova a ne znaju ni koliko grama imaju..prvenstveno me to zanima..ako je nesto tesko kao tuc da mi ne odgovara to necu ni dzabe da uzmem a ne da kupim nabavite vage pa dajte oglase pozzz


  • 2

#2 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 September 2014 - 05:10 PM

Ma da, najosnovnija stvar, sram ih bilo :mrgreen:


  • 0

#3 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 30 September 2014 - 05:50 PM

Prodavci sram vas bilo  n2:Heristical


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#4 lavbgds

lavbgds
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 30 September 2014 - 10:28 PM

ne moraju da mere naravno jeftine delove i celicane ali ako prodaje vrhunsku stvar a pritom podatak ne moze odmah da se nadje pouzdano na netu mora da ima vagu i da da podatak tacne gramaze ,ne mora ali nece je ni prodati.


  • 3

#5 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 01 October 2014 - 09:20 AM

Da jako je bitno tih 10g...


  • 0

ಠ_ಠ


#6 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 01 October 2014 - 04:59 PM

A onaj kome je bitno tih 10 grama zna sta treba da kupi za tih 10 grama ako mu je bas stalo do tih 10 grama, ne treba mu vaga. Jedino sto ce tih 10 grama da plati kao 100 grama  n2:hahaha .


  • 0
.

#7 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 01 October 2014 - 09:11 PM

Ako i imaju vagu ponekad se i desi da vaga zaokružuje, na primer kod drumaša na cele kilograme i skoro po pravilu zaokruživanje ide na dole :mrgreen: .


  • 0
Pozdrav

#8 pufta

pufta
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 03 October 2014 - 05:30 PM

jel žive vage ili . . .  :D


  • 0

#9 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 February 2020 - 08:59 PM

Aj sad malo ozbiljno za promenu. :D

Pošto je svaki gram bitan, pogotovo od ovog proleća..

 

U moru digitalnih vaga, kako odabrati tačnu (ne preciznu nego tačnu) a što jeftiniju?

 

Ima ih milion, u specifikacijama uvek hvalisanje, ali kladim se da ih većina nije tačna, što onda obesmišljava čitavu poentu postojanja vage. Mislim ispiše ti tamo neku vrednost, sa sve dve decimale i sad to deluje uverljivo ti misliš kako je "precizna" (taj izraz se kolokvijalno najčešće koristi) i misliš da znaš težinu tj masu, a ono zapravo nema veze s životom. Džabe vrednost u gram, ako ne možeš da joj veruješ. Recimo pokaže 67g a zapravo je 80 grama. Bolje i da zaokružuje na 5 grama (nebitno gore dole) ali da znaš da je to to. Kladim se da hrpa vaga na tržištu nisu prošle pored tačnosti, samo fensi izgledaju sa tim displejčićem.

 

Pa dakle, kako odabrati tačnu vagu od poverenja a platiti malo? Koju izabrati, imate li iskustva da se neka dobro i tačno pokazala?

 

Negde ih zovu kuhinjska, negde precizna, negde zlatarska.. neke podržavaju samo do maksimalno 200g (što je apsolutno nedovoljno) minimum mi je bar 500-600g poželjno više. Neke do 5 kg ali ne mora toliko, 1-2 kg bi bilo ok, onda može da se meri sve, i pogoni i točkovi i ramovi.

Da li je bolje da radi na dve AAA baterije (pretpostvaljam) ili na dugmaste CR2030?  Sve krševe (vage za merenje telesne težine, merače pritiska..) što sam video da rade na dugmaste baterije uvek su brljavili i svako malo je bila prazna baterija, premali je to kapacitet a i mislim da ne može da napoji ozbiljniji uređaj.

Primeri:

 

https://www.volimsvo.../kuhinjske-vage


  • 0

#10 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 22 February 2020 - 10:32 PM

Na 2 AAA i da ima neosvetljeni beli LCD ekran sa crnim brojevima da se bolje vidi iskosa (nalik ovoj)

A sta mislis o ovoj (link).


  • 0

#11 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 February 2020 - 01:10 AM

Pa ne znam, s obzirom da idu već od 700 din pa na više, a za oko 1500 ima zilion da biraš, za 2000 pogotovo, 4000 mi je baš puno para za to, pogotovo za womax. Siguran sam da ima tačnih i od tih jeftinijih ali ne znam koje su, ne bih da kupim prvu bilo koju. Ne znam da li još uvek imam u selu negde male tegiće za staru vagu sa tasovima pa da mogu da proveravam tačnost ovih digitalnih consumer krševa.


  • 0

#12 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 23 February 2020 - 01:48 AM

Jes' al' sa womax odma' kucas cenu aluminijuma pa znas dal' se isplati ili ne :)

Ova radi na AAA baterije i izgleda da ima dobar ekran (link)


  • 0

#13 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 23 February 2020 - 05:11 AM

Ja sam u ribolovačkoj radnji uzeo odličnu digitalnu vagu malih dimenzija, koju možeš u džep da staviš. Finska (renomirana) marka ribolovačkog pribora Rapala koja meri do 25kg na dve decimale, ima tač ekran, vrlo je precizna. Idu 2 AAA baterije. Platio sam je 3500 din. Prilikom merenja drži se rukom a dole na kuku (zakačku od oko 5cm) zakačiš (obesiš) predmet. Staje cela u šaku te možeš da je nosiš direktno u prodavnicu kada kupuješ nešto za 3 sekunde izmeriš i proveriš deklaraciju proizvodjača ili pri kupovini pri direktnom susretu. Praktičnija je mnogo od ove pločaste iz mnogo razloga. Ja na nju obesim celo biciklo za šticnu i izmerim ga a tek delove.
Samo rotirajte sliku na desno, ne znam što je ovako postavljena.
  • 0

#14 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 23 February 2020 - 06:39 AM

NIsu dovoljno precizne te za kofere, ribe, itd...


  • 1

#15 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 23 February 2020 - 07:31 AM

Zavisno od cene. Bacite je na test pre upotrebe kao ja. Zlatarska onda ako su miligrami važni.
  • 0

#16 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 February 2020 - 08:05 AM

Znam i ja da su zlatarske profi sigurno tačne ali.. meni treba jeftina. Siguran sam i da su neke od tih jeftinih dovoljno tačne samo kako znati kojie.. moram naći tegiće za proveru. Te sa kukom mi se uopšte ne sviđaju posle skorašnjeg iskustva. Kupovao sam bicikl koji znam da je malo preko 7 kg, menjali nešto pedale i prodavac ajde iz radoznalosti donese takvu vagu, okačimo bajs ono pokaže 8.6 okačimo ponovo, pokaže 8.2. Toliko o tome.. Tako da ne verujem ni ovim kuhinjskim od šklj proizvođača dok se nekako ne uverim da su dovoljno tačne.

Ekran mi je nebitan, samo da ne greši više od 5 grama jer onda obesmišljava poentu. Mislim da to nije nemoguće naći jer ja imam kinesku za pijacu za voće valjda do 10 kg ili 25 nisam siguran i konzistentna je s rezultatima, dakle precizna (inače zaokružuje na 5g) pa verujem da je i dosta tačna.


  • 0

#17 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 23 February 2020 - 08:17 AM

A termometar?  n2:hahaha


  • 0

#18 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 23 February 2020 - 08:44 AM

Kuhinjske vage su +/- 1gr. ne brini. Sve je to uglavnom super cheapo chineese electronics a princip rada jednostavan da ne poverujes.


  • 1

#19 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 February 2020 - 08:14 AM

Samo ako uspem naći set tegića u selu, onda ćemo lako. Neće moći da me zajebu i uvale netačnu vagu koja izgleda fensi i dobro po specifikacijama.

Mene najviše zanima info iz prve ruke, iz prakse i upotrebe, probaću da guglam i vidim na stranim sajtovima.


  • 0

#20 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 February 2020 - 08:37 AM

Gađane, imamo mi te tegiće terazijske u kutijici, eto možeš pozajmiti :D

Moji roditelji imaju neku plastičnu kinesku vagu, ustvari baš ovu https://www.winwin.r...-e-6815142.html, i mislim da je vrlo precizna.


  • 1
Today is always here.
Tomorrow, never.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika