Jump to content


Fotografije

Nov KROSS i problemi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 onua

onua
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 20 September 2014 - 08:26 PM

Poštovani,

 

ovo je moj prvi bicikl kupljen isključivo zbog odlaska do vikendice. Kupljen je pre 30-ak dana. Pošto ne znam stručne izraze snimio sam video u kome ću pokazati u čemu je problem.

 

Video traje 3 minuta pa molim da ga pogledate.

 

Hvala unapred :)

 

https://www.youtube....h?v=0QXgbEXL3Dk


  • 0

#2 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 20 September 2014 - 08:39 PM

Што се тиче кочнице можеш је наштеловати тако што ћеш одврнути та два шрафа на адаптеру и заврнути ту пакну коју си већ штеловао,затим је наслонити на диск све док се друга пакна не одмакне али не много затим затегнеш та два шрафа и отпустиш пакну колико је потребно  или да само одврнеш шраф који држи сајлу и мало уназад помакнеш тај део са пакном који притиска ако може и онда затегнеш сајлу поново.Што се тиче погоно ако је алуминијумски могуће да се увија при јачем притиску или да се ланчаник једноставно искривио.Што се тиче диска треба проверити шрафове који држе диск да ли је у њима проблем мислим да би то најбоље било проверити уз помоћ момент кључа,или је диск крив па га једноставно треба исправити,то ћеш урадити уз помоћ алата за исправљање који има и код нас да се узме потражи на нету или неким клештима али ти то баш и не бих препоручио.Пакне можеш и да очистиш када их будеш скидао,можеш алкохолом медицинским и убрусима.И још нешто не знам какав је систем који држи пакне ја имам бб5 и на њима се понекад деси да се пакне помере и онда је потребно да се само притисне ручица кочнице неколико пута како би пакне легле.


  • 0

#3 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14587 posts

Postavljeno 20 September 2014 - 10:57 PM

Ako je bicikl pod garancijom onda ga odnesi u ovlasceni servis za Kross bicikle. Kod masovne proizvodnje bicikala uobicajeno je da neki delovi nisu dovoljno stegnuti ili su loseg kvaliteta i to bi trebalo da ti isprave dok je bicikl pod garantnim rokom.

Nekad je i ovo uzrok


  • 0

#4 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1502 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 21 September 2014 - 04:19 AM

Moj save, idi kod jankovica reci u cemu je problem pozovi se na garanciju i mislim da nece biti problema.
  • 0

#5 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 21 September 2014 - 08:14 AM

Што се тиче рачне то сам заборавио, то се често дешава са шимона рачнама тог ранга у принципу ту нема шта да буде не затегнуто што се тиче точка већ је проблем у рачни,пошто се рачна наврће на главу,а затеже се у правцу у коме окрећеш педале тако да је готово не могуће да није затегнута.Наравно пробај код сервисера да ли ће ти уважити гаранцију не знам, за рачну би требало а за остало не верујем у колико није у питању неки квар,али ти наравно покушај то је од случаја до случаја.
  • 0

#6 onua

onua
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 22 September 2014 - 05:57 AM

Hvala svima na pomoći :)

 

Škripu diska sam rešio tako što sam pomoću 2 imbusa kompletan deo sa paknama pomerio OD rama za milimetar i sad je sve u redu.

 

E sad, da li je normalno da mi i pogon wobluje od woblovanja kasete? 


  • 0

#7 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2014 - 09:46 AM

Disk čeljusti je na sličnom ili istom principu kao i kod manjih automobila gde ima samo 1 klip koji pličicu pritisne na disk sa jedne strane a druga strana se povlači uz pomoć sile na prvoj pločici. Ako pogledaš kočioni sistem kod automobila koji imaju čeljust sa 1.im klipom primetićeš da se više troši ona pločica koja je do klipa (unutrašnja).

Na biciklu, pošto prilikom montaže i demontaže točka može doći do različitih položaja točka otpustiš nosač čeljusti, stisneš kočnicu malo jače i ponovo zategneš šrafove koji drže čeljusti kočnice (barem sam tako video jednog lika da radi.. i sve fercera).

 

A račna.. to se i meni dešavalo na nekom starom bajsu koji je inao račnu na navijanje.. kod kaseta čini mi se da je eliminisan taj problem. Glupavo izgleda kako se njiše dok voziš ali i nema nekih smetnji što se tiče funkcionisanja.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#8 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 07 April 2020 - 08:32 AM

https://www.2bike.rs...s-level-b3-novo

Ima li ko iskustva sa ovim biciklima?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika