Jump to content


Fotografije

Izbor guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
925 odgovora na ovu temu

#681 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 23 June 2019 - 03:29 AM

Došlo vreme za menjanje guma. Do sada sam vozio CST 26x1.95 sa kramponima. Imam MTB koji vozim isključivo po asfaltu i hteo bih da pređem na gume bez krampona, drumaške.

 

Imate li neku preporuku, budžet mi je oko 1500-2000 din za par? Hvala


  • 0

#682 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14604 posts

Postavljeno 23 June 2019 - 05:01 AM

Impac BigPac 26 x 2.0

Mitas CityHopper 26 x 2.0


  • 0

#683 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 23 June 2019 - 05:55 AM

Razmisli i o prelasku na uze gume ako vozis samo asfalt. 1.75 neke poluslik bi ti zavrsavale posao bez problema.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#684 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 30 June 2019 - 12:01 AM

Kupih na kraju Schwalbe Land Cruiser 26x2.00 u Pro Bike-u. Gume su odlične, jako velika razlika spram CST kramponki koje sam imao.


  • 0

#685 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 06 August 2019 - 09:07 PM

Imam set tockova sa Continental Mountain King 2.2 (stari model, ali malo vozene). 26 tocak.

Drugi set tockova je sa Schwalbe Marathon 1.75 kupljene preko Jankovica, jedna se pocepala (eksplodirala) po boku posle mozda 500-600km od kupovine, sto se negde slozilo sa mojim prestankom voznje bajsa pre par godina... Ne planiram opet Schwalbe u Srbiji da uzmem.

Sad sam se vratio voznji i vozim na kramponkama asfalt uglavnom. Razmisljam se da uz jednu prezivelu Schwalbe Marathon dodam Continental Country Plus (na akciji u PB za 2500din) ili Contact Plus Travel (novija verzija od Country Plus sa dodatnom zastitom, 3500). Medjutim, svidja mi se i kako se Mountain King ponasaju, samo se plasim da ih brzo potrosim na asfaltu, nisam bas blag dok vozim. Protekcija od busenja mi je isto bitna, na kramponkama to imam zbog "dubine" sare, sve dok srca i tome slicno nije prevelika :)

 

Saveti? Cena mi nije toliko presudna, ali necu da bacam pare bespotrebno ako necu nista dobiti. Sa druge strane, ne znam koliko ce mi Mountain King trajati ako ih vozim samo asfalt, pa mozda na kraju ispadne skuplje jer cu ih cesce menjati.

Svakako sam sa Marathonkama imao bolji grip na asfaltuu tako da je to plus, ali ne dramaticno bolji. Ne znam kakve su Country Plus/Contact Plus Travel po tom pitanju, nisam vozio Continetal slik ranije.


  • 0

#686 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 15 August 2019 - 09:17 PM

Uzeo Continental Contact Plus Travel. Prvi utisak, guma je malo meksa na dodir od Schwalbe Marathon, drzi jednako dobro. Kakva ce biti sa potrosnjom videcu. Zica joj je haos jaka, jos jaca nego ona na Marathon, polomih jedan montirac kad sam prvi put potegao :) Uzeo sam i Continental unutrasnju za taj tocak, videcemo kako ce se pokazati. Schwalbe mi je na drugom unutrasnja, prilicno je dugo drzala pritisak. Jedina mana za sad u odnosu na Schwalbe jeste sto im je max pritisak 4 bar, Marathon mogu do 5 bar. Takodje pozitivna stvar jeste sto je prava iako mi je pri kupovini delovala deformisano posto je bila zadnji primerak, medjutim stoji bas lepo na tocku. Marathon je bila vise deformisana kao nova, sada posle stajanja od par godina je haos deformisana, ali ne utice mnogo na funkcionalnost.


  • 1

#687 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 19 August 2019 - 08:12 PM

Pozdrav ima li neki savet od ovih ciklo putnika koji voze i dugo i pod teretom, koja je guma bolja i vise se isplati, citao sam ovde schwalbe kao da se ne uzima u srbiji, jel to pod obavezno ili stvarno stize kod nas skart, nisam imao problema sa unutrasnjim njihovim a sada dosle na red zamene spoljasnjih pa bi svoje kojak zamenio za neku turing gumu bolje izdrzljivosti a i kilaze,

 

u opciji su mi ove dve pa ako moze par reci o njima iz iskustva kako su se pokazale na putu

 

700x37c Continental contact plus travel  cene bez nekih popusta oko 3500 din

 

37-622 Schwalbe Marathon plus Tour cena oko 4500 din kod nas

 

sa ovim kojak sam prezadovoljan, nisu jos ni za bacanje, ali zbog sitnih posekotinica na gazistu ne bi isprobavao da ih opteretim i uputim se nekud.


  • 0

#688 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 19 August 2019 - 09:50 PM

Nisam ciklo putnik tako da sto se isplativosti po km tice nemam pametan savet, samo cu ti za Schwalbe reci da nije pravilo da je sve skart kod nas. Zapravo mislim da je vise izuzetak, samo cest izuzetak nego sto bi to smelo biti :) Ja imam lose iskustvo, drugi opet nekoliko kupovina bez problema. Meni se Marathon pocepala (eksplodirala) po boku na pritisku od 4.4bar, deklarisana na 5 bar. Bio sam prazan, imao 90kg tad. Znaci nije neko opterecenje.
  • 0

#689 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 August 2019 - 09:18 AM

Ludisha, ja sam kupio Maratonke ovde i nemam nikakvih zamerki a presao sam za sada verovatno nesto preko 3000km sa njima i to vecinom pod teretom. Jesam se malo dvoumio, iz istih razloga koje i ti spominjes, ali sam gume kupio u prodavnici kojoj verujem i izgleda da sam dobro prosao. Jedina razlika je sto ja vozim 42 a ne 37. Takodje, cena je tada bila nesto niza.

 

Te kontinentalke mislim da vozi forumas alx (bikecologic), poslednjih godinu dana ili tako nesto. Znam da mu je osnovna zamerka nizi max pritisak nego kod Maratonki, mada sve ovo uzmi sa rezervom tj bolje da misljenje cujes direktno od njega. Aleksa vozi 47-ice.

 

Sto se tice toga kako se gume ponasaju na putu... pa znas sta, meni je prvi i najvazniji kriterijum da su gume izdrzljive, jer moj bicikl ume da ima i preko 50kg a da ga pri tome vozim po jako losim putevima. Marathon Plus Tour su tvrde gume i nisu od najudobnijih. Takodje, siguran sam da ima mnogo brzih guma od njih i onih koje u krivini mnogo bolje hvataju asfalt od njih. Sve zavisi sta su ti prioriteti kod guma, ali Plus Tour sigurno nisu bezveze prvi izbor cikloturista, mada Continental ne zaostaje mnogo, ako uopste zaostaje (zavisi od prioriteta, je l'...).


  • 0

#690 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 20 August 2019 - 10:15 AM

Hvala na informaciji, razmisljao sam i o 42x700 samo nesto su mi knap blatobrani onda morao bi da ih malo mozda i odvojim od gume da ne bi doslo do cesanja ili da menjam za neke sire, ali pricam napamet mozda to sve moze i da legne kako treba.

 

Svakako da je izdrzljivost prioritet, brzina gume ne znam koliko uopste i ima tu uticaj obzirom da ce bajs biti opterecen, a i sa mojih 114kg racunam da ipak treba malo kvalitetnija guma.


  • 0

#691 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 20 August 2019 - 04:59 PM

Ja sam malo vozio Smart Sam 700x40 i sad prešao na Conti Speed Ride 700x42 fold varijanta.

Obe gume su odlične. Conti sam stavio jer sam želeo više slik varijantu.
  • 0

#692 OldMountainMTB

OldMountainMTB
  • Members
  • PipPipPip
  • 134 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 27 March 2020 - 01:57 PM

Da li je neko koristio ove kao tubeless i kako su se pokazale??? I uopste kakva je firma posto nisam koristio a merkam da kupim?

https://www.capriolo...ratos-26x225-ts


  • 0

#693 Urmil

Urmil
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 29 March 2020 - 09:07 AM

Gde imaju kod nas da se kupe maxxis gume?
  • 0

#694 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 24 April 2020 - 05:27 PM

Nema nigde niko ne uvozi,u hrvatskoj najblize
  • 0

#695 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 24 April 2020 - 05:35 PM

Ima li u voznji primetne razlike izmedju Continental Ultra Sport II (sa zicom u rubu) i Grand Sport Race (bez zice) ?


  • 0

#696 Urmil

Urmil
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 10 May 2020 - 04:06 PM

Uzeo sam Scott spark 730 2018 god, na njemu su maxxis Rekon 2.8 gume 27.5 točak, felma je 30mm. Hteo bih da uzmem neke uze gume jel imate neki predlog? Gledao sam u planet bike continental mountain king i cross king 2.3 koštaju 3500..otvoren sam za sve opcije da je dobra guma u 2.3 ili 2.4 zbog felne..
  • 0

#697 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 14 May 2020 - 06:06 PM

Ima li mogucnosti da se nadje neki slick u velicini 29?


  • 0

#698 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14604 posts

Postavljeno 14 May 2020 - 06:16 PM

(link) gume za 29" imaju isti precnik kao i 28" samo su sire, znaci gledas celave gume za 28" sirine od 42mm pa na vise.


  • 0

#699 Pobesnelo_pile

Pobesnelo_pile
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 07:15 AM

Da ne otvaram novu temu :) trenutno sam na Impac smartpac 29x2,1. Vozim asfalt 90% vremena i recimo da mi je to presudni parametar prilikom izbora. Brzinu ne jurim nesto spec. Sa smartpac na ravnom postizem 25km/h i to mi je ok. Imam povremene offroad izlete po kosutnjaku i nasipima i to je to za sada. Ne znam da li je do guma ili bajsa (ktm ultra, hardtail) ali offroad mi je dosta neudoban. Kao da jako malo vibracija absorbuje bajs, a vecinu ja..no da ne idem u off sad.

Ima li smisla da (opet za asfalt) promenim gume za Schwalbe Hurricane 29x2? Ili mozda imate neki bolji predlog (conti racing king?). Imajte na umu da bih ipak voleo da zadrzim mogucnost i za povremeni offroad (suva i utabana podloga)

P.s. izvinjavam se iskusnijim vozacima, kao sto se verovatno moze videti apsolutni sam pocetnik u svemu ovome


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#700 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 02:05 PM

(link) gume za 29" imaju isti precnik kao i 28" samo su sire, znaci gledas celave gume za 28" sirine od 42mm pa na vise.

To mi kazi.Hvala.
 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika