Jump to content


Fotografije

Majstor-Prevarant

Servis

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
28 odgovora na ovu temu

#1 Mika1981

Mika1981
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 21 August 2014 - 09:28 AM

Kako se izboriti sa majstorima-serviserima koji ti namerno unistavaju bike?

 

Pre oko mesec dana ostavim bike (Cube reaction race) u Masterbike KV da mi rese problem krckanja. Majstor Sasa me odmah doceka sa pricom kako su tockovi Sun ringle najvece sranje i kako oni traju samo 100km. Kaze covek oni prave sigurno problem. Ja okrenem bike, zavrtim i kazem coveku da se cuje patrona. Kaze on ok ali garant je zadnja nabla losa i on ce to da resi. Ostavim bike jer sam na putu da ga pokupim sledeceg dana. Dodjem i covek kaze sledece. Zamenjena su dva lezaja (ne patrona) i to kosta 3.000din i on je otvorio zadnju nablu i podmazao kuglice gratis. Saje savet da bacim te tockove i da ce mi on naci neke dobre za 150-160€ naravno polovne. Dodjem kuci i ne probam odmah vec nakon dan-dva kad ono zadnji tocak koji se nije cuo razvaljuje, kao da meljem kamen. Zovem ga i covek kaze da da to je to, najobicnije sranje od tockova. On je licno pisao proizvodjacu i napljuvao ih u fazonu "kako vas nije sramota da ovako lose pravite". Ja skinem tocak i posaljem mu na bus da resi problem. Problem resava tako sto kaze da ce staviti novu Shimano nablu za 3.400din + pletenje tocka 600din. Sagalasim se sa tim. Nakon par dana brat ode kod njega uzme tocak i plati. Posalje mi na bus i stigne mi tocak sa Joytech nablom koja kosta 10€. Montiram a ono tocak pobegao skroz u desno samo sto ne kaci. Zovem ga on kaze kao "ja sam se trudio da ga uradim po tvojim merama ali to ne moze dok se bike ne dotera". Sednem pa razmislim i shvatim da me covek debelo navlaci i radi. Vec sam u medjuvremenu trazio tockove po oglasima i nadjem jedne jedine koji bi odgovarali bas u KV i zovem coveka kad on kaze da su prodati. Preko drugara u BG posaljem tocak u Planetbike kod Juge i poslajme i staru nablu. Majstor pogleda i kaze da nikada nije video losije ispleten tocak. Pogleda i staru nablu i kaze "ne znam koje je on to kuglice mazao kada nabla ima industrijske lezajeve - lagere". Zameni covek lezajeve za 300din ali shvati da je freewheel neko dirao i da on to ne bi da dira. Isplete ga ali to nije to. Kazem ok posaljem novac i zahvalim se coveku. Odem opet u KV i nadjem nove tockove kod coveka koji je prodao one prethodne i to pazi kome Sasi majstoru bas onog dana kada mi je vratio sada definitivno sjeban tocak. Plan mu je bio da mi nakon svega proda duplo skuplje te druge tockove i sigurno naplati debelo kompletno pakovanje. Uzmem nove tockove, odem kod Cikera i covek mi sve prepakuje i usteluje tip top za smesne pare u jednom danu.

 

Da li je neko jos imao ovakvo ili slicno iskustvo sa Sasom Prevarantom ili drugim servisom i kako da naplatim svu stetu.


  • 0

#2 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 21 August 2014 - 10:52 AM

Pozdrav,

Možda odgovor nije najpristojniji ali je sigurno najtačniji !

Štetu možeš da naplatiš samo ako si luđi i jači od majstora.Svakako je poželjno obadvoje.


  • 0

#3 homer

homer
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 310 posts

Postavljeno 21 August 2014 - 01:11 PM

...odem kod Cikera i covek mi sve prepakuje i usteluje tip top za smesne pare u jednom danu.

 

 

Velja zna znanje ! :)


  • 1
"Ja sam sebe manji komad
veci deo cini Nomad
a taj cudak nesto bunca
njemu nikad dosta sunca"

#4 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 21 August 2014 - 03:19 PM

Ne mogu da verujem kakvih ima majstora na ovom svetu.
  • 0

#5 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 21 August 2014 - 03:33 PM

Pa ovo je kao spanska serija  n2:party-021 . Zbog takvih "majstora" sam ja i poceo sam sebi da radim biciklu. 

Ne znam kakav je majstor doticni ali je ispao fer prodavac za nesto sto mozda i nije morao da primi nazad posle 2 meseca ali to je druga prica.

 

Nego, koliko je tebe kostala ta spanska serija na kraju???


  • 1
.

#6 Mika1981

Mika1981
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 21 August 2014 - 05:47 PM

Nije on nista ni primio nazad jer sam na kraju otisao kod drugog majstora i nije trajalo dva meseca vec 3-4 nedelje i za taj period nisam ni mogao da vozim jer nisam ni imao tocak. Obzirom da sam menjao tockove sa svim njegovim zajebancijama 200eura i par hiljada eura mog strpljenja i nerava.


  • 0

#7 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 22 August 2014 - 07:15 AM

Skoro drug isao do servisa posto mu se culo krckanje u srednjem pogonu(kao i meni ali covek hteo jeftinije da prodje) i ode u servis javi kako je sve bilo gotovo za pola minuta... Ja u cudu ali posle mi rece ,usao majstor unutra uzeo WD40 i kaze samo da ti naprskam srednji pogon da udje unutra malo wd i teraj dalje :)))

Strasno koliko cudnih ljudi ima...


  • 0

#8 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 22 August 2014 - 07:35 AM

Pa dobro nije prevara... Čovek je hteo da prodje jeftinije, prošao je...

Verovatno mu nije ništa naplatio...


  • 0

#9 Mika1981

Mika1981
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 22 August 2014 - 08:40 AM

Kod mene je stvar bila u tome sto sam coveku rekao da mi odradi posteno i da ce biti posteno nagradjen za to a on me posteno zajebavao i posteno naplacivao i posteno unistavao bike.


  • 0

#10 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 22 August 2014 - 09:14 AM

E to jeste prevarant... ili neznalica...


  • 0

#11 Mika1981

Mika1981
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 22 August 2014 - 09:59 AM

Ne verujem da je neznalica jer ima lepu radnju i servis na dobroj lokaciji, postoji dugi niz godina, rade on i drugar i imaju cak i neku zenu zaposlenu a ujedno su i prodavci Planetbike-a. Nisam slikao tocak da vidis kako ga je ispleo, strasno!!!


  • 0

#12 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 22 August 2014 - 12:43 PM

Kako se izboriti sa majstorima-serviserima koji ti namerno unistavaju bike?

 

Pre oko mesec dana ostavim bike (Cube reaction race) u Masterbike KV da mi rese problem krckanja. Majstor Sasa me odmah doceka sa pricom kako su tockovi Sun ringle najvece sranje i kako oni traju samo 100km. Kaze covek oni prave sigurno problem. Ja okrenem bike, zavrtim i kazem coveku da se cuje patrona. Kaze on ok ali garant je zadnja nabla losa i on ce to da resi. Ostavim bike jer sam na putu da ga pokupim sledeceg dana. Dodjem i covek kaze sledece. Zamenjena su dva lezaja (ne patrona) i to kosta 3.000din i on je otvorio zadnju nablu i podmazao kuglice gratis. Saje savet da bacim te tockove i da ce mi on naci neke dobre za 150-160€ naravno polovne. Dodjem kuci i ne probam odmah vec nakon dan-dva kad ono zadnji tocak koji se nije cuo razvaljuje, kao da meljem kamen. Zovem ga i covek kaze da da to je to, najobicnije sranje od tockova. On je licno pisao proizvodjacu i napljuvao ih u fazonu "kako vas nije sramota da ovako lose pravite". Ja skinem tocak i posaljem mu na bus da resi problem. Problem resava tako sto kaze da ce staviti novu Shimano nablu za 3.400din + pletenje tocka 600din. Sagalasim se sa tim. Nakon par dana brat ode kod njega uzme tocak i plati. Posalje mi na bus i stigne mi tocak sa Joytech nablom koja kosta 10€. Montiram a ono tocak pobegao skroz u desno samo sto ne kaci. Zovem ga on kaze kao "ja sam se trudio da ga uradim po tvojim merama ali to ne moze dok se bike ne dotera". Sednem pa razmislim i shvatim da me covek debelo navlaci i radi. Vec sam u medjuvremenu trazio tockove po oglasima i nadjem jedne jedine koji bi odgovarali bas u KV i zovem coveka kad on kaze da su prodati. Preko drugara u BG posaljem tocak u Planetbike kod Juge i poslajme i staru nablu. Majstor pogleda i kaze da nikada nije video losije ispleten tocak. Pogleda i staru nablu i kaze "ne znam koje je on to kuglice mazao kada nabla ima industrijske lezajeve - lagere". Zameni covek lezajeve za 300din ali shvati da je freewheel neko dirao i da on to ne bi da dira. Isplete ga ali to nije to. Kazem ok posaljem novac i zahvalim se coveku. Odem opet u KV i nadjem nove tockove kod coveka koji je prodao one prethodne i to pazi kome Sasi majstoru bas onog dana kada mi je vratio sada definitivno sjeban tocak. Plan mu je bio da mi nakon svega proda duplo skuplje te druge tockove i sigurno naplati debelo kompletno pakovanje. Uzmem nove tockove, odem kod Cikera i covek mi sve prepakuje i usteluje tip top za smesne pare u jednom danu.

 

Da li je neko jos imao ovakvo ili slicno iskustvo sa Sasom Prevarantom ili drugim servisom i kako da naplatim svu stetu. Sledeci put pravac Ciker i zaobilazi namudjene forase kao sto je Sasa Masterbike....Za pare mozes samo da ga bijes ako si krupniji od njega posto je pravi meckonja n2:Dizzy


  • 1
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#13 Anakin

Anakin
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 August 2014 - 03:34 PM

Ja nisam imao takvo iskustvo, ali sam imao jedno za koje se ispostavilo da je bilo... "zanimljivo". Pre dve godine sam na kompenzaciju dobio neki bajk. Neki Giant, nista posebno, sta vise. Stajao je godinu dana na terasi. Oteram ga u servis na Uscu, onaj pored Asteriksa. Verovatno svi iz Bg-a znaju na koji servis mislim. Kazem sta je i kako je i zamolim da mi urade servis i zamene ili ukazu na nesto sto bi moglo biti za menjanje, podmazu, dotegnu i sta bi jos moglo da se uradi na bajsu koji je stajao duze vreme. Kaze covek da nije problem i da ce me to kostati 2400 dinara. Ja nikada u zivotu pre toga bajk na servis nisam terao i kazem u redu. Nista nije trebalo menjati i ja sam podmazivanje i proveravanje platio 2400 dinara. Pre mesec dana, ista situacija. Dobijem Cannondale Quick 4 od ortaka koji je emotivno vezan za njega pa nece da ga prodaje. Vozi drumasa dobrih godinu ipo dana a Quick cuci u podrumu. Odem u Planetbike servis koji je odmah uz radnju u nekadasnjem hotelu Jugoslavija. Kazem opet da je bajk stajao pa da podmazu i provere sta treba i donesem im plus dve spoljasnje i dve unutrasnje gume da zamene i rucke na volanu. Sutradan me zove momak iz servisa da mi kaze da su zadnji paknovi otisli i da bi trebalo da se zamene zajedno sa sajlom. Ja mu kazem da uzme najbolje paknove koje ima u radnji i sajlu i zameni. Dodjem po bajk, kaze momak, 1000 dinara (bez paknova i sajle, naravno)!? Sta 1000 dinara? Kaze, ugurali smo u nulti servis i zamenu rucica, guma, paknova i sajle... Eto, zakljucak izvucite sami.


  • 0

#14 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 22 August 2014 - 05:51 PM

Pijačarska usluga. Kako koga zakinu...


  • 0

#15 LeNgenda

LeNgenda
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2014 - 07:03 PM

Ne znam za vas, ali meni majstorisanje po biciklu prija skoro koliko i voznja.

 

I nije mi zao da kupim specifican komad alata, makar ga ukupno tri puta upotrebio. Delom zbog ovakvih iskustava, delom i zbog toga sto volim da znam i da primenim to sto znam.

 

Za sada su mi jedina nepoznanica poslovi oko tockova, tj. zbica, dotezanje, balansiranje, pletenje. Ali bice i to.

 

Ljudi, prevazidjite potrebu za majstorima kad je maloprodaja delova ovako razvijena i izbor delova i alata ovako sirok.


  • 1

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

 

Istorija mačevanja u Srbiji

 

#16 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 13 September 2014 - 11:19 PM

Ne znam za vas, ali meni majstorisanje po biciklu prija skoro koliko i voznja.

 

I nije mi zao da kupim specifican komad alata, makar ga ukupno tri puta upotrebio. Delom zbog ovakvih iskustava, delom i zbog toga sto volim da znam i da primenim to sto znam.

I ja, bas tako :)
Jos mi je ostalo da uzmem radapciger za skidanje pogona, i alat za skidanje patrone. U servis ne idem skoro nikad :)


  • 0

#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 September 2014 - 06:56 AM

Prijateljima radim za hladno pivo, ali da imam servis - PDV, dažbine, zakup prostora, plata od koje treba živeti. Koliko treba da košta? Pre pljuvanja po servisima, raspitajte se koliko šta naplaćuju, koliko Vama treba vremena za to i kad biste od toga živeli, da li biste za 8 sati, kad se sve dažbine odbiju, mogli zaraditi za račune i hranu?

Meni za zapušten bicikl koji je stajao u podrumu i koji treba "samo podmazati" često bude više maltretiranja i vremena da ga namestim da sve radi kako treba (menjači, kočnice, ležajevi), nego za neki bicikl koji je održavan i kom treba zameniti neki kontkretan deo, koji ima konkretan kvar.

Skup je samo majstor koji ne kaže unapred cenu, barem okvirno, a još skuplji onaj posle koga moraš sam da popravlaš, ili mu vraćaš bajs na "doradu". Mada se i dobrim potkrade neka greška, posebno kad su velike gužve po servisima, u sezoni.
  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 15 October 2014 - 09:49 AM

Prijateljima radim za hladno pivo, ali da imam servis - PDV, dažbine, zakup prostora, plata od koje treba živeti. Koliko treba da košta? Pre pljuvanja po servisima, raspitajte se koliko šta naplaćuju, koliko Vama treba vremena za to i kad biste od toga živeli, da li biste za 8 sati, kad se sve dažbine odbiju, mogli zaraditi za račune i hranu?

Meni za zapušten bicikl koji je stajao u podrumu i koji treba "samo podmazati" često bude više maltretiranja i vremena da ga namestim da sve radi kako treba (menjači, kočnice, ležajevi), nego za neki bicikl koji je održavan i kom treba zameniti neki kontkretan deo, koji ima konkretan kvar.

Skup je samo majstor koji ne kaže unapred cenu, barem okvirno, a još skuplji onaj posle koga moraš sam da popravlaš, ili mu vraćaš bajs na "doradu". Mada se i dobrim potkrade neka greška, posebno kad su velike gužve po servisima, u sezoni.

Apsolutno saglasan. Zapusten bicikl mi oduzme bar dva sata vremena, dok ga ocistis, zategnes, podmazes, razradis... a ne mozes naplatiti to vreme. Svaki bicikl servis radi sezonski, pametniji zimi prodaju i odrzavaju kucne naprave, i trude se da za to vreme zarade. Cena servisa mora da se zna unapred, ako se desi nepredvidjena situacija servis je duzan da obavesti stranku. Prevaru ne odobravam, niti bilo kakvo navlacenje. 

Da imam servis verovatno bas kako si i rekao satnica bi imala drugaciju cenu :) ovako iz hobija prijateljima, komsijama za pice i trac partiju :)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#19 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 15 October 2014 - 10:08 AM

Majstoru ne placati dok se ne vidi da li je sve dobro uradio. Napravi se mali sporazum da mu dodjete pare na osnovu toga i toga i da cete mu dati u roku od 5 dana ako sve radi. Drugacije se ne bakcem sa majstorima.
  • 0

#20 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 October 2014 - 11:08 AM

Majstoru ne placati dok se ne vidi da li je sve dobro uradio. Napravi se mali sporazum da mu dodjete pare na osnovu toga i toga i da cete mu dati u roku od 5 dana ako sve radi. Drugacije se ne bakcem sa majstorima.

 

Ima i druga strana medalje - u Srbiji te kao majstora niko ne štiti ako mušterija ne plati. Možeš da platiš 200 evra za takse i tužbu i čekaš 10 godina da ti se to moooožda vrati (ako imaš odakle da se naplatiš, kupac ima prijavljen posao, zaradu i slično). Tako da ja ni u ludilu ne bih predao bicikl dok ne vidim pare - osim osobama starijim od 60 godina u prisustvu oba roditelja.  :) 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png






Also tagged with one or more of these keywords: Servis

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika