Jump to content


Photo
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Please log in to reply
761 replies to this topic

#361 ficha007

ficha007
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 25 May 2020 - 07:40 PM

Koristim Samsung A20...mislim da je ovo Žaretovo uputstvo upalilo. Sad sam probao da ga upalim da snima i ne nudi mi onu opciju za optimizaciju....mislim da će ovo da bude početak jednog duuugog prijateljstva...sad ću da odem malo napolje da ga probam, pa javljam iskustva.


  • 0

Чвртина вере, чистота душе, честитост живота.


#362 ficha007

ficha007
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 26 May 2020 - 05:10 AM

Samo da prijavim da je sada sve ok. Žare je bio u pravu. Potrebno je bilo odštiklirati sve aplikacije da budu vidljivem a ne gledati samo ovih 56, pa pronaći Oruxmaps i ne dozvoliti telefonu njegoovu optimizaciju. Bio sinoć na vožnji kolima i uredno sve rutinira. Još jednom hvala veliko i Žaretu i svima koji su izdvojili vreme za savet. Živeli.


  • 0

Чвртина вере, чистота душе, честитост живота.


#363 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 26 May 2020 - 07:34 AM

Ajde kad se vec pise o Oruxu da i ja priupitam nesto...

Kada skinem neku mapu, to jest ucitam Gxp fajl preko Oruxa da mogu da je pratim, kako da mi ekran telefona ostane stalno upaljen? Znaci uvek posle nekoliko minuta ekran sam zatamni i onda moram da ga palim da bih video kuda treba da idem...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#364 ficha007

ficha007
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 26 May 2020 - 08:18 AM

Ajde kad se vec pise o Oruxu da i ja priupitam nesto...

Kada skinem neku mapu, to jest ucitam Gxp fajl preko Oruxa da mogu da je pratim, kako da mi ekran telefona ostane stalno upaljen? Znaci uvek posle nekoliko minuta ekran sam zatamni i onda moram da ga palim da bih video kuda treba da idem...

 

Mislim da to ima veze sa telefonomo i njegovim podešavanjima kada se ekran gasi radi štednje baterije. Isto kao što može da se odabere nivo osvetljenja ekrana, ili da bude automatski, mislim da u podešavanjima displeja može da se bira kada se gasi...msm da je krajnji neki momenat ( bar kod mene ) 30 minuta.

 

A ja bih članove foruma da pitam koji program za PC koriste kada treba praviti rutu, urediti, pregledati...da li koristiti Google maps ili neki drugi. Voleo bih da bude offline ako može.


  • 0

Чвртина вере, чистота душе, честитост живота.


#365 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 26 May 2020 - 08:57 AM

Nema to veze sa telefonom, jer se na Google maps i na Komoot ne gasi, a na Oruxu da. To je do nekih podesavanja u samoj aplikaciji. Nije to tesko provaliti no mrzelo me da kopam po tome pa sam resio da pitam jel neko zna....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#366 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 26 May 2020 - 09:06 AM

@ficha007 За офлајн је проблем, јер би требало скинути повелике мапе, а оне ће углавном бити за кола, не бицикл. Ако баш хоћеш офлајн, а користиш десетку, почни од уграђених Мапа. А пробај и Гарминов пакет (да ли беше Мапсорс или Бејзкамп), али то није бесплатно и опет је највише за кола.

 

Ја користим Страва сајт и његово креирање рута. Очајно је споро и тупаво, али барем капира да негде може да се прође бициклом и рекао бих да користи искуства корисника који су негде већ возили. Притом ми је то првенствено "оквирна" рута, па ипак завршим релативно брзо.

 

Гугл Мапе захтевају логин да добијеш гпх фајл (бар је тако било), а најгоре је што имају пуно проблема. Нпр, иде неки пут нормално, али на неком месту Гугл те одједном одведе около уместо да настави право, па ти дода 1 км висине и 10 км дужине. Тај проблем имају на безброј места, да просто испадне као да неки пут има невидљиву провалију. Посебно ако планираш за пешачење (зато што бициклом може да се прође где колима не може), а без икаквог разлога. С друге стране, уме итекако да измисли и да су две одвојене улице спојене или да може да се прође где не може. Па Гугл и дан-данас пешаке шаље Ибарском магистралом, у делу где је то практично немогуће (од почетка, код Белих вода, до Видиковца, рецимо). Не зна ни за пешачко-бициклистичку стазу од Аде до Дорћола или преко Моста на Ади. Да не идем даље. Дакле, за друмаше је можда ок, али за моје вожње Гугл је само информативан и за проучавање сателитских снимака и брзу проверу висинских података и удаљености (да не чекам Страву). Можда је боље тамо где подржава да се изабере бицикл, али на таквим местима нисам био.


  • 0

#367 Z4RE

Z4RE
  • Members
  • PipPip
  • 51 posts
  • LocationNiš, Srbija

Posted 26 May 2020 - 09:10 AM

Ajde kad se vec pise o Oruxu da i ja priupitam nesto...

Kada skinem neku mapu, to jest ucitam Gxp fajl preko Oruxa da mogu da je pratim, kako da mi ekran telefona ostane stalno upaljen? Znaci uvek posle nekoliko minuta ekran sam zatamni i onda moram da ga palim da bih video kuda treba da idem...

Global settings / Application / Screen always on

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
  • 0

#368 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 26 May 2020 - 09:59 AM

@ficha007

Koristim ridewithgps, ima opciju za crtanje linija umesto da prati puteve (korisno za off-road gde se prati neka manja staza ili satelitski snimak). Takodje ima izbor mapa po kojima crtas, pa ako nema na jednoj ima uglavnom na drugoj mapi.

 

@caneee

Crtanje mapa u Stravi vise nije besplatno. Zanima me za to pracenje rute ko je koristio - jel stvarno iscrtava po voznjama drugih iako nema puta na mapi, ili samo preferira neki put jer se tu vise vozi biciklom? Ako je ovo prvo, to bi mi bilo mozda korisno da probam, jer mape generalno nisu uvek skroz pouzdane.


  • 0

#369 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 26 May 2020 - 10:01 AM

Nema to veze sa telefonom, jer se na Google maps i na Komoot ne gasi, a na Oruxu da. To je do nekih podesavanja u samoj aplikaciji. Nije to tesko provaliti no mrzelo me da kopam po tome pa sam resio da pitam jel neko zna....


U meniju oruxa biraš režim stalnog rada ili gašenja po isteku vremena kije podesiš.
Pogledaću popodne pa javljam.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#370 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 26 May 2020 - 10:17 AM

Crtanje mapa u Stravi vise nije besplatno. Zanima me za to pracenje rute ko je koristio - jel stvarno iscrtava po voznjama drugih iako nema puta na mapi, ili samo preferira neki put jer se tu vise vozi biciklom? Ako je ovo prvo, to bi mi bilo mozda korisno da probam, jer mape generalno nisu uvek skroz pouzdane.

 

Видех јуче да је неко поменуо, пробах и сајт ми нормално отворио страну за цртање руте, ништа није било блокирано. Само није било слике мапе, али пошто су још неке ствари променили мислио сам да је до браузера. Сад пробах у другом и опет исто - имам опцију за цртање, имам и едит, али кад то отвори нема нацртане мапе ни ништа не ради. Нигде не пише да се плаћа. Да ли је тако и другима? Раније су опције које се плаћају биле некако означене у интерфејсу. Очигледно ћу морати да пређем на ручно цртање по некој мапи, још оквирније него до сада, шта да се ради.

 

Пар пута сам приметио да су почели да укључују у рутама делове којима сам ја прошао у трековима које сам им слао, а које претходно нису "капирали" и којих и даље није било на другим мапама, па закључих да на неки начин анализирају и користе трекове. Не значи да је до мене, можда је више људи прошло истим путем, па је Страва закључила да нисмо сви летели.


  • 0

#371 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Posted 26 May 2020 - 10:59 AM

Видех јуче да је неко поменуо, пробах и сајт ми нормално отворио страну за цртање руте, ништа није било блокирано. Само није било слике мапе, али пошто су још неке ствари променили мислио сам да је до браузера. Сад пробах у другом и опет исто - имам опцију за цртање, имам и едит, али кад то отвори нема нацртане мапе ни ништа не ради. Нигде не пише да се плаћа. Да ли је тако и другима?

Nije, definitivno odmah iskoci opcija za placanje cim ukljucis route bulder.

 

ono sto je dobro je sto sve nacrtane rute dozvoljava da se koristi, ali editovanje ne dozvoljava.

 

tako da ako mozes da crtas rute nacrtaj, ostace ti sve sacuvano.

 

Sto se samog alata za crtanje ruta tice tu je strava bila ubedljivo ispred svih drugih i imala najnaprednije opcije

Posle strave bi stavio plotaroute i garrminov connect, pa tek na cetvrto ili peto mesto ride with gps koji je dosta ogranicen sa opcijama narocito u besplatnoj verziji.

 

Nego mi nije jasno sta imaju zajednicko ride with gps i strava za pracenje voznji kada ga pominjete kao zamenu za stravu?

 

update;

upravo sam probao opciju na stravi da kreira rutu po necijoj voznji, i to radi!!!

Jos jedna stvar koju niko drugi nema...


  • 0

#372 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 26 May 2020 - 01:58 PM

Ridewithgps odavno ima opciju da od necije voznje napravis rutu i sacuvas je u svom nalogu. Stravin route planner nisam koristio, sad ste me zaintrigirali pa mozda i platim da ga probam :) Na ridewithgps me nervira sto za neke zabiti moram cesto da menjam mape da bih pohvatao put koji me zanima, jer na jednoj ima taj deo, pa fali drugo parce kojeg ima na drugoj mapi itd.

 

Sto se poredjenja sa stravom tice - ridewithgps ima segmente i mozes da gledas svoj napredak na nekom segmentu kroz vreme, besplatno. Naravno i ceo leaderboard da pregledas za neki segment. Problem je samo sto servis koristi manje ljudi pa je baza podataka slabija, ali opcija postoji i svakako je dobra za pracenje sopstvenog napretka.

 

Ne koristim ni jedan ni drugi servis za samo snimanje voznji, iskljucivo import iz drugih aplikacija/uredjaja.


  • 0

#373 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 26 May 2020 - 03:16 PM

Ja koristim Ride with GPS za pravljenje ruta, i od nule i od snimljenih vožnji. Sviđa mi se što je moguće koristiti više različitih mapa i što imaju integrisan i Google Street View koji često znači za proveriti stanje nekih sumnjivih deonica. Probao sam nekad Stravu i nije imala opcije na koje sam navikao kod Ride with GPS, ili ih bar nije bilo lako naći tako da sam brzo odustao. Ionako za rutiranje skoro uvek za inspiraciju koristim neku postojeću rutu i podrazumevam da se u svakom slučaju mora par puta proći stvarno da bi se optimizovale sve deonice.

 

Komoot deluje kao dobar sistem, sem detalja da je besplatna upotreba ograničena na samo jedan region. Dopada mi se što pokazuje komentare i fotografije korisnika za razne deonice i što veoma dobro i jasno pokazuje kvalitet i tip podloge na celoj ruti.

 

Гугл Мапе захтевају логин да добијеш гпх фајл

 
Kakve veze imaju Gugl Mape sa Lotus 1-2-3 i njihovim GPH fajlovima?


  • 0

#374 ficha007

ficha007
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 26 May 2020 - 08:23 PM

Maločas, u mome istraživanju naleteh na Garmin BaseCamp program. Jel imao neko iskustva sa njim i njegovom upotrebljivošću za pravljenje ruta? Kakav je inače?

 

U ovoj temi smo pisali dosta, a ja počinjem da razmišljam i o varijanti nekog Android emulatora za PC pa onda odabrati neki Android program za te stvari, jer mi se nekako čini da je ponuda veća. Šta o ovome mislite?


  • 0

Чвртина вере, чистота душе, честитост живота.


#375 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 26 May 2020 - 08:28 PM

Koji sajtovi/aplikacije su zgodni za pravljenje rute, ali na Androidu?
(imam samo tablet i telefon)
  • 0

#376 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 26 May 2020 - 09:22 PM

Imas route planner u ridewithgps aplikaciji, doduse vrlo malo ga koristim (uglavnom desktop verziju), pa nemam neko iskustvo.
  • 2

#377 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 27 May 2020 - 05:09 AM

Koji sajtovi/aplikacije su zgodni za pravljenje rute, ali na Androidu?
(imam samo tablet i telefon)

RideWithGps desktop verzija na androidu je identična kao na kompjuteru. U RWG udji iz nekog pretraživača, nemoj iz aplikacije.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#378 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Posted 27 May 2020 - 11:37 AM

Neces se bas usreciti sa pravljenjem rute na androidu.

 

inace i ja sam kao svi prvo radio rute u ride with gps a od njega sam odustao kada su uveli placanje za cuesheet (uputstva za skretanje)

i presao prvo na plotaroute, a zatim ina stravu jer moj garmin moze direktno da ucita njenu rutu bez potrebe za prebacivanjem.

 

sad vidim da sve aplikacije koriste open street maps, jer google maps zahtevaju placanje prema broju korisnika pa to vise niko ne moze da nudi besplatno, sreca pa je open street maps cak i detaljniji od googlovih mapa.

deluje da ce vremenom malo sta ostati tu besplatno za koriscenje.


  • 0

#379 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 27 May 2020 - 12:46 PM

Ride with GPS i dalje daje Google Maps i Sattelite između ostalih opcija, čak i u besplatnoj verziji. Možda ih ne koristi dovoljno korisnika :-D Ali realno nisu preterano korisne u odnosu na Open Street Maps, sem Street View koji sam već pominjao.


  • 0

#380 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Posted 27 May 2020 - 08:51 PM

Da, na Stravi ne može da se nacrta ruta. probao i ja, to je totalna glupost. Na RwGPS za sad može.

Jel ima još neka app a da sabira svu kilometražu i ima delove bicikla, kao što ima Strava?


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users