Jump to content


Photo

Bol u vratu i ramenu


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 AndrijaBg

AndrijaBg
  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • LocationBeograd, Srbija

Posted 12 August 2014 - 08:57 PM

Da li mozda ima veze polozaj sedenja na bicikli sa ovim bolovima, nikako da namestim sediste i korman kako treba, ram je velicine 50cm cini mi se a ja visok 176, i posle svake duze voznje imam problem sa desnim ramenom.


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Posted 13 August 2014 - 01:52 PM

Nisi napisao kakav ram vozis, MTB ili trkacki. Pretpostavicu da je MTB, ram velicine 50 je velik za tvoju visinu. Prvo se namesti sediste da kolena budu u pravilnom polozaju u odnosu na pedale pa se onda predje na podesavanje visine volana i duzine lule da gornjem delu tela bude udobno tokom voznje. Ukratko mislim da ti je veliki ram, jedno od resenja je stavljanje sto krace lule i po potrebi zamena ravnog volana za neki uzdignuti.


  • 0

#3 AndrijaBg

AndrijaBg
  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • LocationBeograd, Srbija

Posted 13 August 2014 - 02:39 PM

Na ramu pise merida matts i vec sam imao do sad ramove i preko 50cm al jedino mi ovaj neodgovara. Podesio sam sad sediste i idem da ga testiram.
  • 0

#4 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Posted 13 August 2014 - 03:01 PM

http://2014.merida-b...e-size-153.html


  • 0

#5 AndrijaBg

AndrijaBg
  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • LocationBeograd, Srbija

Posted 13 August 2014 - 04:05 PM

Evo izvozah 25 km i opet bol, videcu da zamenim ram ako se ovo nastavi i narednih dana.
  • 0

#6 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Posted 14 August 2014 - 09:09 AM

Cwliki ti ram i to podosta.
  • 0

#7 logo

logo
  • Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 23 February 2017 - 04:56 PM

Pozdrav! Da ne otvaram novu temu, pitaću ovde. Primetio sam da kada vozim, da su mi ramena podignuta, kada primetim spustim ih, ali ih opet podignem nesvesno. Pretpostavljam da nešto nije u redu sa geometrijom bajsa. Visok sam 175cm, bajs je 47cm (Bulls King Boa 26, hardtail), a širina kormana je 60,5 cm. Kao rezultat svega toga, posle vožnji pojavljuje se bol u trapezima. Takođe sam primetio, da kada sam vozio drugarov bajs L veličine i širi korman, ramena nisu bila podignuta.


  • 0

#8 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Posted 23 February 2017 - 05:06 PM

Slikaj bajs sa trenuntom pozicijom sedišta.


  • 0

#9 logo

logo
  • Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 23 February 2017 - 05:26 PM

Evo. Sedište mi je podešeno tako da mi je noga blago savijena u najdaljem položaju tj. na 6h.

Attached Thumbnails

  • WP_20170223_18_19_49_Pro.jpg

  • 0

#10 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 23 February 2017 - 05:47 PM

Za početak, možda ne bi bilo loše pokušati sa podizanjem nosa sedla za jedan stepen. Tek, tek. Staviti vaser vagu i ako sad nije skroz horizontalno, nego nos stoji malo na dole (kako mi deluje sa slike), ispraviti ga tako da bude skroz vodoravno za početak. Nekim muškarcima čak odgovara i ako je sedlo kontra nagnuto za jedan stepen.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#11 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 23 February 2017 - 06:15 PM

mozda i da skratis lulu a sediste pomeris malo unazad i ispravis da stoji vodoravno

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#12 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 23 February 2017 - 06:19 PM

Može volan da bude i previsok, pa da "gura" ruke uvis. Ne mora da znači, ali svakako ništa ne košta probati da se okrene lula i premesti par spejsera.


  • 0

#13 logo

logo
  • Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 23 February 2017 - 07:09 PM

Izvadih jedan spejser od 5mm, znači sada je 10mm spejser pa lula i ispravio sedište. Sutra idem na vožnju, pa ću videti. Isprobaću samo sa spejserom od 5mm da vidim kako će biti. Hvala na savetima.


  • 0

#14 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Posted 23 February 2017 - 07:33 PM

Pozdrav! Da ne otvaram novu temu, pitaću ovde. Primetio sam da kada vozim, da su mi ramena podignuta, kada primetim spustim ih, ali ih opet podignem nesvesno. Pretpostavljam da nešto nije u redu sa geometrijom bajsa. Visok sam 175cm, bajs je 47cm (Bulls King Boa 26, hardtail), a širina kormana je 60,5 cm. Kao rezultat svega toga, posle vožnji pojavljuje se bol u trapezima. Takođe sam primetio, da kada sam vozio drugarov bajs L veličine i širi korman, ramena nisu bila podignuta.

Mozda nije problem u geometriji. Sam kazes da kada primetis da su ti ramena podignuta svesno ih spustis. Ti najbolje znas da li sa spustenim ramenima ti odgovara pozicija (voznja). Sto se tice prijateljevog bajsa to nije merilo. Tvoj bicikl sa 47cm i njegov L mu dodje skoro isto.

Koliko dugo vozis taj bajs i od kada je to pocelo da se desava?


  • 0

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 23 February 2017 - 07:35 PM

mozda i da skratis lulu a sediste pomeris malo unazad i ispravis da stoji vodoravno

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

+1.

Ako ispravljanje vodoravno ne pomogne, pomeranje malo u nazad je druga stvar koju bih probao.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Posted 24 February 2017 - 09:12 AM

Sa slike bajk deluje neutralno podešen. Meni deluje ok. Obrati pažnju na ugao ručica kočnica, čini mi se da su previše ka dole rotirane. Probaj da ih podigneš malo. Moguće je da zbog njih rotiraš celu šaku ka dole i samim tim dižeš i vučeš ramena ka napred. Za početak ih stavi na nekih 45 stepeni, ili možda čak i 30 u odnosu na pod. Sedište nemoj pomerati napred nazad, ako nemaš bolove u kolenima ili ne osećaš neudobnost dok voziš, NE DIRAJ! Možeš se igrati malo sa visinom kormana i eventualno probati kombinaciju širi korman + kraća lula.


  • 0

#17 logo

logo
  • Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 24 February 2017 - 04:43 PM

Zaboravih da napomenem najbitnije, nosim klasičan ranac na leđima. Da li može od toga biti, mada se sećam da su me mišići boleli i bez ranca. Vratih se sa današnje vožnje 55km, mislim da su me manje bolela ramena u odnosu na juče, ali opet su mi ramena bila podignuta. Kako uopšte ramena treba da stoje?

 

 

Sa slike bajk deluje neutralno podešen. Meni deluje ok. Obrati pažnju na ugao ručica kočnica, čini mi se da su previše ka dole rotirane. Probaj da ih podigneš malo. Moguće je da zbog njih rotiraš celu šaku ka dole i samim tim dižeš i vučeš ramena ka napred. Za početak ih stavi na nekih 45 stepeni, ili možda čak i 30 u odnosu na pod. Sedište nemoj pomerati napred nazad, ako nemaš bolove u kolenima ili ne osećaš neudobnost dok voziš, NE DIRAJ! Možeš se igrati malo sa visinom kormana i eventualno probati kombinaciju širi korman + kraća lula.

 

Mislim da kočnice nemaju veze, uglavnom vozim po asfaltu, tako da mi prsti nisu konstatno na kočnici, ali sam to baš danas primetio i podesiću ih. 


  • 0

#18 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 30 August 2019 - 09:11 PM

Nedavno sam presao sa neke vrste enduro rama na ram klasicne geometrije, da tako kazem trkacke.

Posle voznje od 2 i nesto sata i dosta penjanja i spustanja, primetio sam da imam bolove u vratu. To je tacno onaj bol koji mi se javlja od toga sto na drumasu drzim glavu podignutu ka gore da vidim put ispred sebe.
Javljao mi se taj bol i sa bajsom opustenije geometrije ali sa ovim je to malo izrazenije.

Trenutno imam oba bajsa ali ce jedan na oglase. Zadrzao bih "trkacki" jer je laksi, lepsi, kruci, zabavniji za voznju ali ako mi je drugi bajs definitivno udobniji odnece pobedu.

Sta mislite da li moram jednostavno da pustim telo da se navikne na takav agresivniji polozaj u voznji ili mpzda postoje neke vezbe koje bih mogao da upraznjavam da nekako ti vratni misici budu fleksiblniji i da to bolje podnose?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#19 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Posted 30 August 2019 - 10:04 PM

Koje su mere ramova?
Koliko se u obliku i dimenzijama razlikuju sticne, lule i kormani na oba bicikla?

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#20 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 31 August 2019 - 04:11 AM

Oba bicikla su L velicine. Kod klasicnog je to 56 cm a kod onog drugog nisam siguran. No svakako kod sloping rama visina ne igra toliko ulogu koliko duzina. A onako na osecaj mi se cini da su oba bajsa slicne duzine kad se uhvatim za samraljke. Lula je na jednom 110 mm a na drugom ili isto toliko ili 100, moram proveriti. Oba bicikla imaju kompakt kormane sa kracim dohvatom i plitkim dropom.

Sto je najgore, na endurance bajku sam korman spustio gotovo najnize sto je moglo da napravim bolju aero poziciju tako da nisam sedeo bas mnogo uspravno na njemu ali se opet oseti razlika u odnosu na klasican ram...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users