Jump to content


Fotografije

Sta da kupim? :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
143 odgovora na ovu temu

#41 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 August 2008 - 11:17 AM

Kad sam prvi put sam krpio gumu, trajalo je toliko da sam skoro odustao od vožnje (nabo' je na finjaka pred kraj vožnje pa mi preko noći ispustila u kući). Desetak flekica kasnije se tako ispraksaš da ni ne silaziš s bajka, menjaš u vožnji 8)

UBR ne sećam se jesam li se hvalio, pre dve nedelje sam grunuo OBE gume na trekeru odjednom (došla karma po svoje posle dve godine mira...), odr'o sam se krpeći... guma neka plastična, ni original tip top ne pomaže. Drži pet minuta i pocepa... naravno, morao sam pešaka po novu unutrašnju, pošto jedna baš nikako nije htela da sarađuje. Onda sam kupio tri unutrašnje... nek' se nađe. ionako imam vel'ko prasence.
  • 0

#42 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 24 March 2009 - 10:48 PM

evo da ne otvaram novu temu - i meni je budzet 200e,mozda mozda bih mogla do 250e da idem,al onda bih ostala shvorc :D dakle treba mi neshto u cenovnom rangu do 200e . Gledala sam capriolo modele,meni je sasvim pristojna i cobra koja na snizenju koshta sad oko 14000 .Imam 176cm,duge noge,treba mi veci ram.Vozila bih ga po asfaltu.
  • 0

#43 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 24 March 2009 - 11:08 PM

mistery dobrodošla,

pokušaj na osnovu ovog teksta okvirno izmeriti potrebnu veličinu rama
  • 0

#44 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 24 March 2009 - 11:19 PM

prema ovim podacima ispada da mi treba L velichina... secam se da je prodavac capriolo bajseva govorio da za mene treba 23ka (valjda velichina tockova) na cobri ,a to ima... :D e sad,ja vas pitam dal da uzimam cobru ili neshto bolje,shta bolje i u cenovnom rangu 200-250e ?

p.s. Ciklo hvala na dobrodoslici :)
  • 0

#45 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 25 March 2009 - 12:47 AM

I ako bi mogla pomoc malo brze,htela bih da kupim bajs u toku ove nedelje dok jos uvek traje taj popust... pa sta mi preporucujete? nije ni monitor los,mada se meni po izgledu vise cobra svidja.. ne znam sta ima kod drugih proizvodjaca...
  • 0

#46 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 March 2009 - 06:57 AM

23-jka je veličina rama. pretpostavljam da imaš oko 190cm?
Cobra je ako se ne varam čeličana, a Monitor je aluminijum koji je i izdržljiviji (čitaj žilaviji) i lakši.
  • 0

#47 genius

genius
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 posts

Postavljeno 25 March 2009 - 07:11 AM

I ako bi mogla pomoc malo brze,htela bih da kupim bajs u toku ove nedelje dok jos uvek traje taj popust... pa sta mi preporucujete? nije ni monitor los,mada se meni po izgledu vise cobra svidja.. ne znam sta ima kod drugih proizvodjaca...

Ako već biraš između Cobre i Monitora,moj predlog je Monitor,iz razloga jer je aluminijumski ram,a Cobra je čeličan ram.Uzgred Cobra nije na popustu na popustu,to im je trenutna cena za taj model,a Monitor je na popustu,i čini mi se da mu je cena oko 16000 din.Ako budeš uzimala neki od ova dva bajka,obavezno neka ti urade prvi servis na bajku.Što se tiče veličine rama,pošto si napisala da si visoka 176cm,vidi ako imaju veličinu od 20"(inča),23" će ti biti dosta veliki bajk za tvoju visinu.Puno sreće u kupovini bajka,i neka te dugo služi.
Pozdrav :wink:
  • 0

#48 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 March 2009 - 07:56 AM

Prevideo sam visinu...
za 176 je između 18 i 20. Kontam da bi ti 19-tica bila odlična.
  • 0

#49 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 25 March 2009 - 08:29 AM

Kako bre nudite za visinu 176cm ramove 19",20" i vece. Za tu visinu racing geomatrija je 17" maks 17,5". Za rekreativce moze da ide 18" i to je over the top. Posebno sto je zensko u pitanju, vise od 17.5" i ne smes da razmisljas. Znaci prodavci neka ne uvaljuju ljudima bajkove samo da bi ih prodali nego vec rade svoj posao profesionalno kako se od njih i ocekuje. Znaci nista vece od onog sto sam pisao
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#50 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 25 March 2009 - 08:44 AM

da bre ljudi, kakva crna 23 inca? :shock:

mora da si napravila neku grešku u proračunu. ja sa 183 vozim 19.5" (mtb)
  • 0

#51 Brada

Brada
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 25 March 2009 - 09:02 AM

Zdravo devojko! Predlažem ti da zaobiđeš kupovinu novog bicikla. Za 200-250e ne možeš kupiti iole pristojan nov bicikl. Druga nepovoljna okolnost je da tih jeftinijih bicikala obično nema u veličini koja bi tebi idealno odgovarala a to je 17-18inch maksimalno.Pošto kažeš da imaš duge noge verovatno imaš malo kraći torzo u odnosu na visinu pa ti treba kratak ram.Moja preporuka je da kupiš polovan mtb .Znači ne brzaj,pomoćićemo ti savetom...Ne možeš da zamisliš kolika je razlika između pristojnog bicikla odgovarajuće veličine i slabog prevelikog.
  • 0

#52 vucko

vucko
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 25 March 2009 - 09:15 AM

eto.. i ja se potpuno slazam sa Bradom i mislim da bi mogla da ga pozoves da te posavetuje jer mislim da je dosta iskusan u biciklizmu! :D :P
  • 0

#53 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 25 March 2009 - 12:36 PM

pa znam,on reche da ima 21 i 23 velichinu rama i da bi za mene odgovarala 23ka :D
Sto se tice bajseva,ja ne vidim sta fali cobri (osim sto nema alu ram),imala sam puno gori bicikl koji me je odlicno sluzio godinama.Iskreno vise mi se svidja izgled rama kod cobre,ali nije ni monitor los a ni Varanus - samo ne znam koja mu je cena. Ne brzam,ima vremena,ali za vozikanje po savskom keju stvarno mi ne treba bajs od ne znam ni ja koliko stotina evra sa ne znam ni ja kakvom opremom. Sto se polovnih tiche,gledala sam ponudu,nema nishta specijalno u halo oglasima a ni ovde na sajtu
  • 0

#54 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 25 March 2009 - 12:58 PM

Prodavac je idiot i nema veze s biciklima kao i ogromna većina prodavaca zaposlenih u toj firmi.
Bajk za tebe je 17 ili 18".
Uvek možeš da postaviš oglas da kupuješ bajk tih dimenzija do 200€ i da čekaš da se tebi jave. Probaj i na ciklonautu, a obiđi i odranije poznate servise/prodavnice. Prošetaj i do polara. Za nove bajkove u tom cenovnom rangu samo gledaj da nemaju kineska imena u spisku komponenata, ali da znaš da će se svakako rašklopotati brže od nekog voženog s boljim komponentama... gledano rastuće po cenama, dobijaš pouzdanost/trajnost pa funkcionalnost pa performanse pa luksuz.

Prevod:

najjeftinije nije pouzdano i ne radi kako bi trebalo
nešto skuplje je pouzdanije ali bi moglo i bolje da radi
skuplje je pouzdano i radi kako treba u većini situacija, koje po pravilu nisu kritične
skupo je pouzdano i radi kako treba
najskuplje je 5% lakše od skupog jer je napravljeno od egzotičnih komponenti i zato je bar 50% skuplje.

Nađi se...


IMHO, kupi šta hoćeš u tom cenovnom rangu i odmah skini komplet kočnice i stavi bolje. Još mi se nije desilo da sam ostao živ samo jer sam imao zaista veliko pozitivno ubrzanje.
  • 0

#55 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 25 March 2009 - 01:21 PM

I ja se slazem oko toga da se moze naci kvalitetniji polovnjak za skoro iste pare. Kad kazem polovnjak mislim na skoro nov bicikl iz uvoza.
Međutim mnogi ljudi nemaju vremena a ni dovoljno iskustva da traze polovno biciklo a i ne zele polovne stvari.
Koliko sam shvatio myStery zeli najobicniji bajs kojim moze da obrne krug na keju ili predje camcem do Ade, a za to joj sigurno nece trebati bolje kocnice nego ove na bajku. Naravno skuplje kocnice ce bolje da koce, lakse su, udobnije, ali opet koliko sam shvatio nece voziti bulevarima 30,35kmh, probijati se kroz saobracaj ili spustati offroad niz Avalu.
Ali i da uzmes bicikl od 1000eura, ako ga ne odrzavas, barem ponekad podmazes lanac i promenis potrosni materijal, i on ce se na kraju raspasti kao i ovaj od 200.

Ne bih znao sta da ti preporucim, nisam imao priliku da ih provozam. Ako su cene priblizne, uzmi ono sto ti se svidja, obrni koji krug ispred radnje pa odluci. Dzabe ti ako imas malo bolji bajs a ne vozis ga jer ti je ruzan :wink: :)
  • 0

#56 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 25 March 2009 - 03:07 PM

OK možda sam pret6erao ali na toj klasi bajkova koćnice su po pravilu propast - znam šta ortaci voze. Neće devojka da vozi spust niz Avalu, ali će joj se itekako zaletati dečurlija i ostali u točkove. Prva stvar koja je 20€ za ceo sistem može da bude svetlosnim godinama ispred raznih promaxa.

- poznati su mi i bajkovi plaćeni 300€ koji spavaju po mesec dana na terasi u punoj sezoni... ali i bajkovi od 100€ koje klinci kojic ne umeju na ivičnjak da se popnu razvale za 300 km.
  • 0

#57 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 25 March 2009 - 03:40 PM

pa pazite,imala sam jedno 3x loshiji bajs od cobre,vozila po zemljanim seoskim putevima,tamo gde su traktori razorali put,po raznim dzombama a i po asfaltu,sluzio me je godinama sasvim zadovoljavajuce a dushu sam mu vadila.Ja ne znam shta vi radite vashim bajsevima pa se tako brzo raspadaju O.o ja moj bajs menjam jer mi je ram postao mali,samo zato.Monitor je sasvim ok,ima josh par ok bajseva - ne trebaju mi amortizeri

Monitor
Postavljena slika
Anolis ne znam cenu
Postavljena slika
Gila ne znam cenu
Postavljena slika
  • 0

#58 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 25 March 2009 - 03:43 PM

@mixi:
moze biti, nego ja to kazem na osnovu iskustva sa mojim prastarim bajkom od pre cirka 15 godina, kojeg sam vozio bukvalno svuda. pa nesto kontam valjda je sadasnji slabi V brejk bolji od tadasnjeg slabog M brejka ;)
btw kao sto rekoh nisam vozio te bajseve pa samo nagadjam. no hard feelings :D
  • 0

#59 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 25 March 2009 - 04:12 PM

pa da ja sam isto iamla M break kochnice :D nisu kochile bog zna shta,ali sam se uvek uspeshno zaustavljala :D e sad gledam... na sva tri modela je menjach SHIMANO - TOURNEY ,i ovaj Varanus
Postavljena slika
ima napred amortizer... ne znam shto stavljaju na svaki model prednji amortizer :D jedino ga monitor nema
  • 0

#60 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 25 March 2009 - 04:17 PM

Varanus ima najbolju opremu sa Anolis-om u paketu. Za cenu koliko kostaju su sasvim OK. Jedina zamerka je sto ih ne rade u velicinama ispod 19". Ustvari mogu da nadjem jkos jednu zamerku za ove bajkove ako su vozeni od strane devojcice(za vecinu devojaka se odnosi ovo). Znaci sam pogon koji je 26-36-48 jerdnostavno je pretezak za voznju. Neznam koliko si ti spremna mada imas zeleno svetlo za nekog od ova dva modela
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika