Jump to content


Fotografije

Sta da kupim? :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
143 odgovora na ovu temu

#1 cigla

cigla
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 30 June 2008 - 11:59 AM

pozdrav svima i u napred hvala za savete!

Zemunac sam, vozio bih samo po zemunu, do Ade, Keja, Novog Beograda itd. dakle ne treba mi nista off road i slicno, strogo asfalt, beton i ravno. Budzet, pa 150e-170e!
I da , 186cm , 100kg!

Citajuci vase komentare, odlucio sam se da mi biciklo bude najednostavije, dakle bez disk kocnica, amortizera itd, kao sto ste objasnili za te pare nije ni za k@@@c! Tockovi ,ram , kocnice i volan naravno! Dakle to ste me ubedili, samo sad sledi ono teze...

1
sad sledi ono od cega svi vi pizdite:
Caprilolo: pitanje jel' MONITOR bolji od ADRENALINA COBRE i ANACONDE!
ok znam da je sranje sve to, da moze bolje polovno itd, ali ako bi ne daj boze kojim slucajem morao da biram izmedju ove 4, vi kazete sta? Meni se cini monitor!

2
ili opet ,neku alpinu ili polar koja je u rangu monitora a bolja (za te pare, bez diskova, suspenzera itd) , planetbike-o sajt ne radi pa ne mogu da vidim sta se nudi i za koje pare, a ok, mogu otici i da ih gledam uzivo, ali pored smaraca od prodavaca koji ce da mi kidaju zivce, mogu jos samo da blenem ko tele u sarena vrata, to mi nista ne znaci!

razumite me da nemam pojma o biciklima, i znam da moze bolje ali ja ne umem da odem i izaberem polovnjaka, dobrog i kalitetnog polovnjaka, kazete provozaj ga: mogu da ga vozim do sutra to meni nista ne znaci!

opet razumem i ja vas, pisem po racunarskim forumima, overclock itd. i kad neko trazi savet sta da kupi, forumasi se loze, kao uzmi ovo, uzmi ono, i od budzeta 400e dodje na savet za 600e, a niko ne razume da tom nekom klincu nije bitan overclok i ostale stvari, vec samo da tera na default vrednosti igru,

dakle, Zemun, kej, asfalt, 170e (tih 14 000 din), novo, jel monitor(bez amor.) najmanje zlo ili ima nesto kod polara ili alpine? ( ili na srpskom - otici po pivo itd, vozati se sa devojcicom)

Hvala!
  • 0

#2 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 30 June 2008 - 12:23 PM

Skupi jos nekih 40-50 evra pa kupi lepo capriolo varanus odlican bike,neces da se zaje.... ! 8)
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 30 June 2008 - 01:27 PM

Uzmi Polarov model "Blizard", alu ram, bez suspenzije, oko 170eu. izuzetno dobar bic. za te pare. Nije da reklamiram polar-a, al ako budeš petljao s capriolovcima, očekuj savete tipa: treba da nam bude na lageru, te nismo se uskladili sa veleprodajom u B.Topoli...izvinjavamo se zbog greške itd.!
  • 0

#4 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 30 June 2008 - 01:30 PM

Ovde kod nas se to nikad nije desilo. I ovo je alu ram i ima prednju suspenziju... ma da tvoji izbor ako oces sa ili bez sus .
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#5 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 30 June 2008 - 01:37 PM

gde to ovde Weber, misliš u zemlji Srbiji... :lol:
  • 0

#6 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 30 June 2008 - 02:13 PM

Kako si naveo svoje potrebe i mere,tebi je bitno da izaberses ram adekvatne velicine,debljinu guma,neke tanje ako ne vozis teren npr 1,7-1,9''.Prednja suspenzija nije na odmet jer znajuci nase puteve neki Suntour sa stvarnim hodom od 4cm nije lose resenje.E sad ulazak(kakav-takav) u svet Mtb i rekreativnog biciklizma je Polar mirage Pro sa Xct vilom,alivio opremom i 24brzina a kasnije kad se pohaba kaseta,pogom ti stavi nesto malo kvalitetnije(posle 2god-s obzirom da ne planiras neko akanje).Samo da se zna ,ne reklamiram Polar kako to neko ovde rece [-X [-X [-X

Ps:Sta da uzmemem Radeon 3870 ili Nvidia 8800gt,cisto da te iskoristim za savet posto mi je graficka zrela za menjanje :? ?

Ps2:Bajkeri ne zamerite ovokvu malu zloupotrebu biciklistickog sajta na ushtrb racunara [-o< ,ipak nije tako strasno kao 'Prodajem Vectru 1.8' itd :D :D
  • 0

#7 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 30 June 2008 - 03:24 PM

uzmi nvidiu to ti je graficka ipo radeon mnogo zajebava svi su potvrdili... nvidia - na njoj se testiraju igrice tako da bolje uzmi nividiu jer ati catallist na radeonu mnogo zajebava. nvidia je bolji izbor!
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#8 spiralc

spiralc
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts
  • LocationKnjazevac

Postavljeno 30 June 2008 - 03:45 PM

Ma koju god da uzmes neces da pogresis. ATI ima bolji 2D, pa ako gledas HD filmove, cackas photoshop, uzmi bolje nju, dok nVidia ima bolji 3D. Ako si u windows-u, sve jedno koju ces. Ako si u linux-u, bolje nVidia, zbog driver-a. U srbiji pa ide neki trend da je nVidia bolja, je odnos prodaje 10:1, sto je nepravedno, jer u nizoj i srednjoj klasi je ATI bolji izbor. Ti pricas o visoj klasi.
  • 0

#9 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 June 2008 - 03:49 PM

Ako ti je budžet 14000 uzmi Capriolo Monitor. Mislim da bi za tvoju visinu bio 21" (probaš pa vidiš)

http://www.capriolo....st ... itor man

DOBRE STRANE...

1) Bajs koji košta toliko a ima 12,5 kg.....poštovanje

2) Ima A-head set šoljica...što znači da možeš kasnije ako budeš i hteo da vozaš off road, da staviš neku kvalitetniju prednju suspenziju (samo da napomenem da znam da si rekao da je nećeš ali bajk ume da bude jako zarazan, posebno ako drugari imaju bajkove za Košut i Avalu i tamo se voze , a ti ne možeš, što će reći misli na budućnost)

3) Delova bato koliko oćeš....ovi SRAM twist shifteri pristojno rade, a imaš full turney opremu. Nije neka to je entry level oprema ali ima ovde par ljudi koji će ti potvrditi da su jako dugo vozali sa baš tom opremom (ne trke naravno).

4) Za razliku od ostala tri koja si naveo on je jedini sa ALU ramom.(sem Varanusa koji je malo skuplji baš zbog te prednje suspenzije od koje se toliko braniš)

5) Ima felne-bandaše-točkove sa duplim zidom I 36 žbica koje će izdržati tvoju kilažu (naravno misli se na on road, ako budeš skakao biće BUMM---PLJASS---TAMBA----LAMBA----TUP)



LOŠE STRANE.........

1) Ko god te vidi, a misli da se razume u bajkove, reći će ti da je bajk sranje samo zato što je Capriolo (odnosi se i na Polar i Deltu samo ih manje pljuju jer ih manje ljudi ima)

2) Moraćeš kod nekog kome veruješ da središ prvi servis (tamo gde ga kupiš odradiće ti prvi tako da što pre dođeš na drugi koji se plaća )

3) Pedale koje su iste za sve modele bajkova te marke (od 8 000 do 60 000)nalaze se naravno i na Monitoru (ružne plastične od recikliranih kineskih noktiju koje će se čim ih malo zgaziš raspasti tako da odmah kupi neke alu pedale sa alu telom kako ne bi pedalao do kuće na osovini pedale)

Nadam se da sam bar malo pomogao....Srećno u kupovini i vožnji istog :)

I naravno najvažnije, uvek će se ovde naći bar jedan koji će da ti predloži da kupiš polovan iako si već rekao da to ne znaš i nećeš (vidi samo šta sam ti ja napisao za prednji amort :) ) tako da očekuj da to neko i učini :D :D :D

MUZE KOZA :D :!: :!: :!: :!: :!:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#10 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 June 2008 - 05:24 PM

Glas za Monitor.
  • 0

#11 cigla

cigla
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 30 June 2008 - 05:48 PM

Palit GeForce 8800GT Sonic 512MB DDR3 256bit,
http://www.itsvet.co... ... ga/507/956
je bolje od ATI 3870 za sad, a mogu da ti kazem i sledece: sacekaj jos koji dan, treba da izadje Ati 4850 512mb koja ce da bude brza od 8800GT taman koliko i skuplja ali kao sto rekoh, zacaran krug koji sam hteo da izbegnem i kad me savetujete za biciklo (jos malo para jos malo bolje ali... nista od letovanja), posto kazes "menjam" dakle verovatno imas stariji procesor i plocu itd, uzmi 8800GT i strogo ovu koju sam naveo, a ako nema sonic verzija moze i "obicna" (bez sonic u imenu).
najboji kvalitet i brzina i vredi svaki dinar ( Palit GeForce 8800GT Sonic 512MB DDR3 256bit) sve skuplje je za klince koji se loze, loze, loze ,loze...........


@Weber gledao sam varanus ali otpao zbog cene i amortizera jer u svakom postu svi vi navodite da sve sto je ispod 200-300e novo, ima shit od amortizera i diskova, pa jos moja kilaza... zakljucak da izbegnem te stvari

@proka, hvala, pogledacu jos Polarov model "Blizard", kao sto sam naveo ,polara i alpinu nisam gledao niti znam ista o modelima i cenama, ne radi im sajt ,a za capriolo sajt radi, video sta i za koliko para pa dalje forum itd, pa sam zato i pitao za njihove modele sta je bolje od navedenih...
Blizard ne znam ni izgled, cenu,specifikacije (vaznost obrnutim redosledom... he he)

@biodisel: hvala na iscrpnom odgovoru, ovo strucno za i protiv je do jaja, ovo laicki za (alu ram, kilaza itd. sam sam nekako provalio,pa i kao jedini logici izbor je i ispao monitor, he he heh)
e sad protiv, pa ako mi vi kazete da mi je bajk sranje, bas me briga, ionako cice ne padaju na bajk... tako da, dzaba mi i da se sjaji, cicu necu navuci...
pedale: pa gledao sam cene i izgedalo mi je prihvatljivo da ako su sranje na monitoru da ih promenim u metalne, amortizer e to mi nije palo na pamet, da ga odmah menjam u kvalitetniji , zbog cene ...
kazes neko kaze uvek polovni, pa evo komsija mi kaze znam lika koji zna lika #-o
koji prodaje dovezene iz inostranstva: a sta da radim kad ne bi umeo da izaberem i da procenim stanje,a opet verovatno sve preko 200e....a ja reko 14000din

@ marko 035: Polar mirage Pro, pogledacu ali cini mi se da mu je cena >=200e? Hvala, naravno!

za sad moracu jos da pogledam (raspitam, cekam vas odgovor, forumi itd. utisci) te polarove, sto ste mi naveli... monitor vs. polar blizard i mirage pro (cena, hm!?) i naravno videcu za jos za ove "stranjske"

Nego gde sam jos mislio da potrosim pare ( tj " da mu ga malo kastmajz bajk": lanac za zakljucavanje, onaj "digitron" da mi broji kilometrazu i da promenim sraf za podizanje sedala, da mi ne treba kljuc (ako vec nema na njemu takav...) eto, budzet i accessories, sve sto mi treba.
P.S.

[-X daj ispravi ovo:

MUZE KOZA :D :!: :!: :!: :!: :!:

mislim, to jedno slovo... 8)
  • 0

#12 poison355

poison355
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 30 June 2008 - 08:13 PM

Pozdrav Zemunu, imam burazera tamo i par poznanika - njegovih ortaka, sve ok momci.

1. Sviđa mi se što niste odmah napali čoveka da kupi polovno =D> (jeste polovan BMW bolji od novog Yuga, al nekome ne trba polovan BMW već nov Yugo).
2. Sviđa mi se i što niste koristili reči tipa "sranje".. =D> =D> jer ako je nekom sranje bajk od 150 eur jer on ima od 1.500 - zar taj njegov bajk nije sranje za nekog ko ima neki od 5.000 .. Mislim - sve je relativno.

I dalje.. Biodisel je sve odlično napisao - posebno izdvajam savet za pedale, ja bih još dodao da se prema bajku ophodiš fer i služiće te također fer. Nađi nekog kasvetnog majstora da ga redovno održava (bar jednom u 6 meseci), da ga doteže, proverava, podmazuje kiglice, šteluje žice.. Ti čuvaj lanac u formi kako je ovde na forumu dosta opisivano, menjaj ga na vreme da bi izbegao češće menjanje pogonskih zupčanika (mada ti ovo ne gine pre ili kasnije), provali i sam da šteluješ kočnice, menjače, itd. Tako ćete se zbližiti i bolje razumeti.. :D
I još, ako nema na sebi, kupi i slick gume i napumpaj ih malo manje od max (što je nekih 4,3 bar-a) i dopumpavaj povremeno, ima samo da kliziš na vrelom asfaltu dok uživaš u krajoliku.

Za kvalitet delova ne brini, jer kako si rekao da ćeš voziti - nećeš ih terati da pucaju pod nekim ekstremima, a kad dotraju od kilometra, zameni ih novim, iste ili više klase..

I za kraj, imam utisak da je Polar nešto kvalitetniji u izboru balansa ugrađenih komponenti od Capriola, dok je meni Capriolo lepši od Polara + veći izbor modela. Ovo prvo doduše ne mogu da procenim jer nemam(o) pristup Polarovom sajtu, pa još i cenu da uporedimo, govorim iz iskustva od ranijih godina, tako da to ostaje na tebi (ili nekom drugom) da proceni na licu mesta.

U svakom slučaju - za tvoje novce Monitor je ok bike.

E da- da dodam i to što kažeš da si čitajući forum došao do zaključka da su "amortizeri i diskovi shit" (kako mrzim tu reč..) na bajkovima od 200-300 eura, e a ja mislim da su oni ODLIČNI za tvoje potrebe i ne beži od njh. Ako se u budućnosti ne budeš složio samnom, dodaj onda 200 eura za diskove, 200 za amortizer, 200 za pogon, 200 za kasete, 200 za obruče, 200 za ... Jel da?

Pozz
  • 0
P o i s o N

#13 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 June 2008 - 09:15 PM

amortizer e to mi nije palo na pamet, da ga odmah menjam u kvalitetniji , zbog cene ...


Mislio sam na Monitor bez amorta, onaj sa krutom običnom viljuškom... po Capriolo cenovniku on je u mat crnoj boji 13799 dinara. Da menjaš običnu viljušku amortizerom onda kada budeš imao potrebu za njim :wink:

Ako hoćeš malo dublje da uđeš u problematiku mehanike bajka, imaš temu ŠTELOVANJE MENJAČA. Tu je opisan način štelovanja, a bacio sam i neke linkove ka sajtu na kom imaš VIDEO uputstvo kako i šta ako ti nije jasno iz teksta....a i ako ti je jasno, nije loše da pogledaš :)

viewtopic.php?f=3&t=253&st=0&sk=t&sd=a&start=15
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#14 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 June 2008 - 09:33 PM

Evo, ja mogu da potvrdim da sam se navozao na tourney grupi. Što se tiče diskova - mehaničkih - ničemu sem Avidu ne verujem. Moj žućko MTB je došao sa promaxima, jeeeeee, ne mož' da stane sa 20 na sat po ravnom kako treba. A što se tiče amorta, posle malo iskustva sa i bez mogu da kažem da:

-na asfaltu ti uopšte ne treba
-na laganom terenu (nerazlokan kolski put u ravnici) ćeš ga se setiti
-na svakom terenu zahtevnijem od ovog ćeš čeznuti za njim
-na planini ćeš pogibuti bez njega.

A ti se prepoznaj. :)

Može amort od 30 e da ti završi posao u određenoj meri, ali takvom amortu bih teško poverio glavu.
  • 0

#15 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 30 June 2008 - 09:53 PM

Ako oces viljusku uzmi rock shox dart za taj bike. ma da ovaj dart ti je samo kolko da pise rock shox ali za tvoje potrebe bi bio ok .on je nekih 55 60 evra neka akcija ako jos traje u capriolu.
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#16 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2008 - 06:28 AM

Evo, ja mogu da potvrdim da sam se navozao na tourney grupi.


He he......Između ostalog na tebe sam i mislio :)
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#17 jurij

jurij
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 01 July 2008 - 11:26 AM

Ja sam skoro kupio Polar Mirage Pro, od prosle godine, bio je na snizenju jer je ostao samo 1, ram velicine M, a ja sam visok 177, pa sam ga merkao malo duze, onda probao i L velicinu i zakljucio da mi M vise odgovara (nije bila u pitanju autosugestija :lol: ). Nisam pogresio za velicinu, to mogu da kazem posle nedelju dana voznje i predjenih 100-ak km. Inace,placen je 18.000, ali ima Altus menjace, sto me je takodje odbijalo, jer sam svuda vidjao Alivio opremu, mada sam gledao 2 Polarova kataloga, u jednom j u pitanju Alivio, u drugom Altus. Da kazem da ovogodisnji model kosta 21.700 din, sto ne bih mogao sebi da priustim, jedva sam se rastegao i do 18.000. Bajk vozim za sad najvise po asfaltu (moracu da stavim neke slik gume), i mogu da kazem da sam prezadovoljan lakocom kretanja.

Ja sam skoro bio odlucio da kupim Monitor, ali mi je ovo naletelo u poslednjem momentu. Inace, najlepsi dizajn koji sam vidjao po radnjama - Polar Mirage Pro (Crno-Siv) :D
  • 0

#18 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 01 July 2008 - 12:46 PM

He he......Između ostalog na tebe sam i mislio :)


Majkumu, uopšte se nisam prepoznao :mrgreen:
  • 0

#19 cigla

cigla
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 01 July 2008 - 01:04 PM

hm, jos se nisam odlucio, (ako uzmem mirage tp mi je vec ~7000 vise #-o )
evo naletio sam na http://www.tempo.cg.yu na POLAR BLIZZARD MAN, kod BLIZZARD i MONITORA isti lanac, zadnji menjac, i zupcanik, a ostalo ne znam posto vidim da je kod polara sve uopsteno navedeno...
(ram kod blizarda jaci !?)

tako da ponovicu #-o #-o

i da off topic
@marko035 , evo ima 4850 za oko 150e (tako nesto, jebemliga)i svi je hvale, (i dalje stoji da je bolje 8800gt od 3870)
tako da vidi na http://www.benchmark.co.yu/forum

pozz
  • 0

#20 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 July 2008 - 03:26 PM

Evo da ti pomognem, ne znam kakva je oprema ali morash brzo delati :D http://www.cikloberz...how.php?id=1922 ... jer bolje KTM sa sontur viljuškom nego capriolo bez :D
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika