Jump to content


Photo

DIY short wheel base :)


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Posted 28 May 2014 - 05:57 PM

Poceo sam pre neki dan da pravim bajs.. 20" napred i nazad. Ideje sam 'pokrao' sa raznih sajtova, slika, tudjih radova i tako, i sklopio nesto u mom fazonu. Ideja je da bicikl bude dosta mali, ne previse tezak, i najjednostavnijeg moguceg dizajna. :)

Evo kako bi trebalo da izgleda kad bude gotov:
Postavljena slika

A za sada je zavarena osnova rama, bez dodataka za sediste i ostale sitnice. Jos uvek nisu zavareni ni dropouti za zadnji tocak pa ga zato nema na sledecoj slici:
Postavljena slika

Head tube i BB cev sa odsekao sa nekog starog bajsa iz podruma. Mislim da ce sledece nedelje biti u voznom stanju, izvestavacu ako nekoga interesuje :D
  • 0

#2 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Posted 28 May 2014 - 06:15 PM

Naravno da ces da izvestavas ;). Velika vecina ovde su dunsteri sto se takvih bicikala tice ali zato ima nekoliko eksperata koji ce imati sta pametno da kazu...
  • 0
.

#3 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Posted 28 May 2014 - 07:33 PM

Ajde da i mi dunsteri od vas eksperata nesto pametno cujemo.
  • 0

#4 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Posted 28 May 2014 - 08:06 PM

Nego sta si nego si dunster za ovu pricu ;). I ja sam kao i 99.9% ljudi na ovom forumu.
  • 0
.

#5 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 28 May 2014 - 08:32 PM

Cube, svidja mi se :D
Samo napred, i mene zanima sta ce da ispadne, tako da izvestavaj.
  • 0

#6 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Posted 28 May 2014 - 10:06 PM

Gde bre cetvrtastu cev nadje :shock:

Al nema veze i mene zanima kako ce da ispadne =D>
  • 0

#7 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Posted 28 May 2014 - 10:38 PM

Nego sta si nego si dunster za ovu pricu ;). I ja sam kao i 99.9% ljudi na ovom forumu.

u svetlu ovog komentara...

Gde bre cetvrtastu cev nadje :shock:

...msm da nije bilo dovoljno trouglastih :mrgreen:
  • 0

#8 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Posted 28 May 2014 - 10:47 PM

Cetvrtasta cev je po uzoru na sve moguce atomic zombie recumbente, valjda zato sto se mnogo jednostavnije obradjuje i priprema za zavarivanje.. :D

http://www.atomiczom... ... 0Bike.aspx
  • 0

#9 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Posted 29 May 2014 - 10:21 PM

Predpostavio sam da je u pitanju jednostavnost izrade...

Nego kad vec pravis, sto bar ne napravis tricikl od toga, to jos nisam video da neko vozi.
  • 0

#10 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Posted 30 May 2014 - 01:39 PM

Ne svidja mi se tricikl, a i ne pravim ovo zato sto ga niko ne vozi, vec zato sto mi je interesantno i jako jeftino za izradu, pa sto da ne pokusam :D
  • 0

#11 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Posted 30 May 2014 - 05:32 PM

Evo jos jedne slike.. nisu zavareni dropouti ali sam ih postavio da vidim barem kako ce da izgleda :D
Postavljena slika
Mislim da za sada sve ide kako treba :idea:
  • 0

#12 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Posted 06 June 2014 - 06:27 PM

photo-0044.jpg


Treba jos mnogo sitnica odraditi.. Zadnja kocnica, kuke koje ce da drze crevo da ne mlati okolo, visinu kormana podesiti i zavariti kako treba, nosac sedista zavariti itd.. Bice valjda uskoro gotovo :D


  • 0

#13 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Posted 06 June 2014 - 06:45 PM

haha a zamilsi napravis bajs sa prednjim pogonom :o ne znam da li je uopste izvodljivo zbog skretanja ali mislim da bi onda morao zadnim tockom da skreces :D to mislim da jos niko nije napravio :D bio bi dobar izazov :D


  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#14 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Posted 08 June 2014 - 11:08 AM

haha a zamilsi napravis bajs sa prednjim pogonom :o...

sa prednjom vučom :)


  • 0

#15 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Posted 08 June 2014 - 01:17 PM

Evo bajsa, u voznom je stanju. Vozio sam ga nekoliko sati, oko 50km, sve funkcionise savrseno.Treba jos svasta uraditi ali bitno da radi :D
Imam i snimak, okacicu cim ga sredim.. :D

photo-0047.jpg


  • 0

#16 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Posted 08 June 2014 - 03:23 PM

Evo je test voznja, mnogo je lepo i sve radi, ja prezadovoljan :D


  • 0

#17 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 17 June 2014 - 02:07 PM

Sad tek pogledah, ovo je odlicno, moracu da razmislim da mozda sebi napravim nesto slicno.


  • 0

#18 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 17 June 2014 - 02:22 PM

Šta se dešava sa lancem kad je ovako postavljen kroz crevo, a kuka koja drži crevo funkcioniše kao zatezač-španer, jel ima problema u vožnji?

Da li je možda bolja varijanta sa nekim španerom sa klizačem po kome bi klizao lanac?

Jel ovo još uvek probna verzija ili planiraš da ovako voziš?


  • 0

#19 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Posted 17 June 2014 - 03:58 PM

sa prednjom vučom :)

a to sam mislio :D greska u kucanju :D

 

Šta se dešava sa lancem kad je ovako postavljen kroz crevo, a kuka koja drži crevo funkcioniše kao zatezač-španer, jel ima problema u vožnji?

Da li je možda bolja varijanta sa nekim španerom sa klizačem po kome bi klizao lanac?

Jel ovo još uvek probna verzija ili planiraš da ovako voziš?

mozes da napravis sta god hoces ja sam video na ytu neki lik je tockic od rolera izbusio i stavio da preko njega klizi lanac a prethodno je probao sa malim nekim tockicem kao od kolica u marketu nego bio metal pa pravilo veliku buku....


  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#20 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Posted 18 June 2014 - 08:27 AM

Gornji deo lanca stoji pravo, bez ikakvih uvodnica i skretnica, kad vozis, zategnut je. Stavljena je kuka jedna ispod njega cisto da ne pada kad stojim. A sa donjim delom lanca mozes u principu bilo sta da uradis, nema nikakvih smetnji, tako da njega drze dve kuke i to radi kako treba, ne skace previse.

Ovo trenutno jeste probna verzija, ali se pokazalo da sve funkcionise kako treba, tako da cu i zadrzati tako. Lanac ne spada nikad, a brzine rade kako treba.

Opcije sa tockicima su uvek tu, za mozda neki sledeci model (ako bude bilo potrebe). Ovaj sam hteo da bude najjednostavniji moguci, pa zato i jeste verzija sa crevom i tim kukama. To sam napravio za 5 minuta otprilike.. I nije bucno uopste. Malo vise od obicnog bajsa, ali nista zabrinjavajuce. :D

Bajs nije gotov jos uvek, nazalost, ispitni rok mi traje, ali vec od sutra cu imati vremena da se bavim sitnicama i ulepsavanjem pre farbanja. U svakom slucaju bajs je odlican, udoban, brz, smesan kao cirkus i tako.. :D


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users