Jump to content


Fotografije

koji je lezaj /mavic aksium race/..


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
24 odgovora na ovu temu

#1 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 24 May 2014 - 06:06 AM

malo mi se razlabavio freehub, svratim u servis dok sam se vozio decko izbije osovinu na brzaka ali lezaj ostane sa osovinom u freehub.. nismo sve rasturali jer sam isao dalje.. mi gledasmo koji je onako u rupi, vidimo da ima 3 broja.. ja nesto kao vidim pise Ø59 ali to je neka nebuloza, lezaj je mali..
ovaj lezaj je u pitanju..
Posted Image

hvala unapred.. pozzzz
  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 24 May 2014 - 10:50 AM

http://www.lfgss.com...1125015-10.html
http://search.bocabe...ts/Mavic-Aksium
  • 0

#3 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 24 May 2014 - 08:09 PM

malo mi se razlabavio freehub, svratim u servis dok sam se vozio decko izbije osovinu na brzaka ali lezaj ostane sa osovinom u freehub.. nismo sve rasturali jer sam isao dalje.. mi gledasmo koji je onako u rupi, vidimo da ima 3 broja.. ja nesto kao vidim pise Ø59 ali to je neka nebuloza, lezaj je mali..
ovaj lezaj je u pitanju..
Posted Image

hvala unapred.. pozzzz


http://www.lfgss.com/post1125015-10.html
http://search.bocabe...ts/Mavic-Aksium


msm da ovaj zadnji tocak ima 3 industrijska i jedan klizni lezaj. Klizni lezaj je ona plasticno-keramicki prsten u telu freewheel-a. Ako su industrijski lezaji sa navedenim oznakama 6001 (10x26/7 mm) i 608 (8x22/7 mm - unutrasnji precnik x spoljni precnik / debljina) zamena ne bi trebala da bude problem. Samo treba obratiti paznju da lezaji budu sa oznakom 2RS tj da imaju 2 gumene zaptivke. Ako treba da se zameni klizni lezaj onda...se najcesce menja ceo freewheel.
  • 0

#4 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 24 May 2014 - 08:40 PM

hvala drustvo..
^da bas je tako kako si opisao, ako taj klizni lezaj podrazumeva nesto belo i vrlo vrlo tanko, stoji skroz do lezaja kod zica.. taj prsten deluje da je ok, a ima i neki iste boje samo sto je kao velika tanka podloska /ona je malo iskrzana/..
propao je taj mali lezaj sto je na samom kraju freewheel-a, jer kad smo sve izbili tek je onda pocelo da klacka, posto nema drugi oslonac sto je predpostavljam taj keramicki prsten...

e sad je l mogu ja da kupim neki SNR SKF ili neki treci lezaj ili postoje mavic koji su za to tj. ako ima oznaku 608 2SR svejedno ciji je, dimenzije su standardne..
  • 0

#5 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 24 May 2014 - 08:56 PM

e sad je l mogu ja da kupim neki SNR SKF ili neki treci lezaj ili postoje mavic koji su za to tj. ako ima oznaku 608 2SR svejedno ciji je, dimenzije su standardne..


u vecini slucajeva su standardni lezaji. Sto kvalitteniji to dugotrajniji ali i skuplji.
Samo proveri tacne dimenzije/oznake sublerom/lupom da ne pazaris nesto bespotrebno.
  • 0

#6 Filip89

Filip89
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVinca, Beograd

Postavljeno 11 June 2014 - 07:55 AM

kada jednom prodre voda u lezaj, i najskuplji crkne za mesec/dva... 

ako si iz beograda, mozes otici u savsku ulicu i naci firmu avalametal. oni prodaju Codex lezajeve koji se prave u pogonu INA lezajeva, to je srednja klasa i odlicno ce ti zavrsiti posao. FAG, SKF, TIMKEN, SNR, KYK, KOYO, INA... jesu odlicni, ali za bicikl ne moras toliko skupe ;) 


  • 0

#7 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 30 March 2015 - 02:03 PM

Imam točak Mavic Aksium Race, i kada sam na spustu dešava se da se iz Nable čuju čudni zvuci!

Vrišti nabla, kao da je neka ptičurina zatvorena u njoj!!! Na ravnom i na usponima, je sve ok, ali na nizbrdici je buka nesnosna, a sam točak se ponaša u vožnji normalno (sem te buke).

Točak je bio kod majstora, podmazan je, sve je bilo ok na prvoj vožnji, ali brzo se javio ponovo isti problem!

 

Da li neko ima slična iskustva, i koje bi moglo da bude najbolje rešenje?


  • 0

#8 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 30 March 2015 - 03:44 PM

Kako mislis podmazan tocak? Ovaj Mavic bi trebalo da ima industrijski lezaj koji se ne podmazuje, dok traje traje. A kod tebe sudeci po avionskom zvuku je ispustio dusu. 


  • 0
.

#9 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 30 March 2015 - 04:11 PM

Kako ti je Zare rekao Mavic ima zatvorene lezajeve, spas je u zameni.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#10 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2015 - 04:27 PM

Recimo meni se desava sledeca stvar: imam nable shimano hb-m475 i felne mavic 317 disc. Prvo sam imao problem sa prednjim tockom, tacnije posle jednog pranja bajsa kad sam uzeo da ga provozam iz nable prednjeg tocka se cuo zvuk nalik krckanju peska.. Reko sta ga znam nikad se nije to desilo medjutim nikako da stane.. Posle dan uzmem i otvorim nablu a odande ispadne i vode i blata.. Reko nema mu spasa.. Inace falila je jedna kuglica,tacnije bilo je mesta za 1.5 kuglicu.. Kupim kuglice,ubacim tu jednu,sve zamastim tovatnom mascu i zatvorim.. Dosad se sve radi kako treba,ali sad mi se javio problem sa zadnjim tockom.. Nabla je ista i odskora,opet posle pranja ali samo kad ga operem,cuje se u zadnjoj nabli kao da zvekece kamencic u njoj.. Ko u konzervu da ubacite kamencic i drndate.. Traje sat dva voznje,postepeno slabi da bi na kraju skroz prestalo.. Nista se ne cuje dok ne operem bajs opet,pa sve isto.. Inace bajs perem sundjerom i crevom,voda nije pod jakim pritiskom..
  • 0

#11 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 30 March 2015 - 06:55 PM

Pa jeste tako ali je tebi nabla sa konusima koja se inace servisira, tj. podmazuje, menjaju kuglice, konusi... Kod onog Mavica nema nista od svega toga. Kada lezaj crkne skines i stavis drugi.


  • 0
.

#12 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 30 March 2015 - 07:14 PM

@Allex

Otvori tu zadnju nablu, pregledaj kuglice, konuse, solje ako je sve ok zamasti sa litijumskom mascu i teraj


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#13 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2015 - 07:32 PM

@Allex
Otvori tu zadnju nablu, pregledaj kuglice, konuse, solje ako je sve ok zamasti sa litijumskom mascu i teraj

Pa da,moracu izgleda tako :-)
  • 0

#14 triklovlada

triklovlada
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 11 August 2018 - 03:12 AM

imam mavic cosmic elite drumaske tockove, u zadnjem tocku je ind.lezaj, gde da ga kupim ? majstor iz Planet Bike-a mi je rekao da je un.mera 12, spoljna 26 a debljina 7. pomagajte ?


  • 0

#15 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 11 August 2018 - 07:26 AM

koliko komada ti treba?

 

U zadnjem zna da bude razlicit broj lezajeva, i ne moraju svi da budu istih dimenzija :)


  • 0

#16 triklovlada

triklovlada
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 16 August 2018 - 01:14 PM

koliko komada ti treba?

 

U zadnjem zna da bude razlicit broj lezajeva, i ne moraju svi da budu istih dimenzija :)

sve sto ide u zadnju glavcinu tocka Mavic Cosmic Elite , jer kad rasturi ako nesto osteti nema sklapanja dok ne nadjem sve lagere, a ja ne znam koji sve idu tu ? ako znate, navedite dimenmzije i oznake pa da prvo sve kupim pa da ga odvezem u Planet Bike na Bulevaru kod majstora. imam nekog treka Alfa 1,2, posle voznje mog KTM-a sa Mavic tockovima to je kao iz Majbaha u staru Corsu.


  • 0

#17 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 16 August 2018 - 04:15 PM

Izvadis stare lagere, ti ili majstor, odes u neku prodavnicu lagera i uzmes iste takve. Kad sam menjao na fulcram tockovima izvadio lagere, i covek u radnji premerio stare i po tim merama mi dao nove.

Послато са E6633 уз помоћ Тапатока
  • 0

#18 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 23 July 2021 - 05:50 PM

Koliko je komplikovano promeniti ležajeve na Mavic Aksium točkovima bez specijalnih alata? Da li je preporučljivo uopšte?


  • 0

#19 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 July 2021 - 11:11 PM

Nije preporučljivo


  • 0

#20 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 26 July 2021 - 06:10 PM

Ja sam menjao, nije komplikovano.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika