Jump to content


Photo

Hub dinamo problem


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1 miligor

miligor
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 30 April 2014 - 04:21 PM

Pisem ponovo temu, izgleda da se prva od pre nekoliko sati nije ''primila"... Naime, dinamo u glavi ne uspeva da pokrene osvetljenje... Kao da nema dovoljno struje... Kad merim bez prikljucenog opterecenja, voltmetar pokazuje preko 6V. Kad prikljucim konektor - nista, ni napona ni osvetljenja. Kad isti taj konektor spojim na bateriju od 6V, oba svetla rade normalno. Zanimljivo, kad spojim samo zadnje LED svetlo, ono radi. Ali, kad ukljucim oba ili samo prednje, halogeno, onda nece. Takodje primecujem da se tocak prilicno tesko okrece, t.j. ne oseti se ono olaksanje okretanja kad se osvetljenje iskljuci. Ima li neko ideju sta se tu desava i kako se dinamo uopste otvara? U pitanju je dinamo oznake K-199 - 6V 3W.
Hub-Dynamo-HD-009XG-.jpg
  • 0

#2 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 30 April 2014 - 07:48 PM

Da probam ovako na daljinu napamet :) . Da li je ikada radilo prednje svetlo? I kako je tačno sve povezano, sa koliko žica. Moguće da imaš negde kratak spoj preko mase (rama) ako je dinamo fabrički "uzemljen" preko osovine. Probaj da obrneš kontakte na konektoru za dinamo.
  • 0
Pozdrav

#3 miligor

miligor
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 30 April 2014 - 09:41 PM

Hub-Dynamo-HD-008XG.jpg Da li je radilo - radilo je. A kako je povezano - jednostavno, te dve žice od dinama dolaze do prednje lampe, a sa nje idu dve žice do zadnje lampe. Minus, odnosno jedan pol dinama je na masi kao i kod obicne diname. Okretao sam i ovako i onako, ali ne vredi. Eto, sutra ću još da probam sa baterijom kad je dinamo priključeno na instalaciju. No, sve mi se čini da je problem unutar samog dinama. Ali nemam ideju kako da ga otvorim. Kod Shimanovih je druga priča...
  • 0

#4 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 30 April 2014 - 10:18 PM

Da li se teško okreće i kada kompletno skineš konektor sa dinama?
  • 0
Pozdrav

#5 miligor

miligor
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 01 May 2014 - 07:38 AM

DA
  • 0

#6 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 01 May 2014 - 09:33 AM

Onda ne znam, pretpostavljam da je dinamo prs'o. Možda se javi još neko.
  • 0
Pozdrav

#7 miligor

miligor
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 02 May 2014 - 08:25 AM

Mozda, nadam se.
  • 0

#8 miligor

miligor
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 25 May 2014 - 07:45 PM

Iako vidim da ne vlada neko vece interesovanje za moj problem, evo i novih momeneta, mozda nekom i zatreba. Krenuo sam malo da eksperimentisem, jer me je zanimalo sta ce se desiti ako izvadim plocicu sa elekotronikom, a sijalicu u prednjoj lampi spojim direktno - i gle cuda, lampa svetli. Povezem i zadnje led svetlo - radi i ono! Mada mi ipak i dalje nije jasno zasto lampa sa elektronikom radi na bateriji, a na dinamu nece. No, sva je prilika da je problem u elektronici lampe koja joj omogucuje automatsko ukljucenje kad pocinje sumrak. Takodje, to sam kasnije primetio, prednja lampa ima u sebi i opciju rada kad bicikl stoji (kao i kod zadnje led lampe), a za to je zaduzena bela ledovka koja nije radila ni na bateriju, pa sumnjam da je problem u delu elektronike koja je zaduzena za njen rad.
  • 0

#9 dragospas

dragospas
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Posted 16 October 2020 - 05:55 AM

Potrebna mi je pomoc gde mogu da nabavim kuciste sa pinovima za prikljucak na konektor gde dolaze zice za svetiljku kod hub dinama u prednjoj glavcini.U pitanju je hub dinamo Shimano DH-3D37-NT


  • 0

#10 dragospas

dragospas
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Posted 16 October 2020 - 03:24 PM

Postavljam i dve slike u vezi mog problema!

Attached Thumbnails

  • stanje kod mene.jpg
  • sta mi nedostaje.jpg

  • 0

#11 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Posted 16 October 2020 - 07:42 PM

To što ti treba zove se konektor ili džek. Imaš ih po oglasima, a i po radnjama sa bici opremom, naravno, i koštaju par stotina dinara...
  • 0

#12 starcha

starcha
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 16 October 2020 - 07:48 PM

Becej bike shop blizanci, ima ih na oglasima!


  • 0

#13 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Posted 16 October 2020 - 07:53 PM

Čekaj, tebi ustvari fali deo dinama, tek sad videh naslov druge fotke. Izvinjavam se zbog tog previda.

Ali bez obzira na to, odgovor ostaje isti, oglasi ili radnje...
  • 0

#14 dragospas

dragospas
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Posted 16 October 2020 - 09:19 PM

Čekaj, tebi ustvari fali deo dinama, tek sad videh naslov druge fotke. Izvinjavam se zbog tog previda.

Ali bez obzira na to, odgovor ostaje isti, oglasi ili radnje...

Sam konektor moze da se nabavi ,meni treba postolje sa pinovima(muski prikljucak) na koje se lemi zica iz dinama a tek na utikac ide konektor,a sa konektora zice za svetiljku!


  • 0

#15 dragospas

dragospas
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Posted 17 October 2020 - 07:05 AM

Meni treba G i H(kuciste sa utikacem),E i F su konektor(uticnica) i postolje!!!!DA ,znam da moze da se nabavi konektor,ali nisam nigde video kuciste sa utikacem,to je ono sto meni treba!Pozdrav svima koji vole pedaliranje,prirodu,rekreaciju...

Attached Thumbnails

  • veza.PNG

  • 1

#16 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Posted 17 October 2020 - 07:49 AM

Sam konektor moze da se nabavi ,meni treba postolje sa pinovima(muski prikljucak) na koje se lemi zica iz dinama a tek na utikac ide konektor,a sa konektora zice za svetiljku!


Погледај на огладима да ли има нека динама за делове, не би ме чудило. Мада и комплетних исправних глава ома за петнаестак евра.
  • 0

#17 dragospas

dragospas
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Posted 21 October 2020 - 11:48 AM

Ako se neko dobro razume u hub dinama,dali moze da mi kaze dali su ova dva hub dinama kompatibilna i sta je bitno za njihovu kompatibilnost,pre svega zbog prednje glavcine u samom dinamu!!

 

1.slika hub dinamo DH-3D37-NT

2.slika hub dinamo DH-3N72

Attached Thumbnails

  • 1.PNG
  • 2.PNG

  • 0

#18 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Posted 23 October 2020 - 06:05 AM

Ovo ti je ako cemo po srpski prednja dinamo glavcina :)  pa ovo su dva modela jedan za disk kocnice, drugi za bandas, ako pitas zbog delova i nekog budzenja tesko da mozes delove sa jedne da prebacis na drugu.

 

obe su ti 3V 6W


  • 0

#19 dragospas

dragospas
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Posted 23 October 2020 - 06:47 AM

Hvala,u pravu si,prevideo sam da na prvoj za tip stoji da su za disk a na drugoj regular!

Pozdrav


  • 0

#20 starcha

starcha
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 23 October 2020 - 10:00 AM

a neko 3D printanje

 

https://www.thingive...m/thing:1758729


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users