Jump to content


Fotografije

Fruškogorski maraton


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 22 April 2014 - 01:24 PM

Planiram da sa ortacima odem na maraton ove godine pa sad imam neka pitanja.

1. Pošto dolazimo iz Bg-a i verovatno ćemo ići vozom, zanima me kakva je situacija sa unošenjem istog u voz. Zvao sam stanicu, i oni su mi rekli da postoji poseban voz koji ima mesta za bicikle koji saobraća samo jednom dnevno (ali taj termin mi ne odgovara), a u običan može da se unese samo rastavljen (u obliku prtljaga). Ja znam da sam viđao ljude sa bajsom u voznom stanju kako ga stave tamo na početku vagona, pa me zanima da li imaju običaj da prigovaraju za to. Verovatno će nas biti dvojica ili trojica (svi sa bajsevima).
2. Gde je najjeftiniji smeštaj (a da dozvoljavaju da se negde ostavi bajs)? Treba nam samo da prespavamo i ostavimo stvari do kraja maratona. Ovo nam je elegantnije rešenje nego da krenemo prvim vozom u 04:40, mada u krajnjem slučaju ćemo tako doći.
  • 0

#2 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 22 April 2014 - 03:47 PM

Planiram da sa ortacima odem na maraton ove godine pa sad imam neka pitanja...

1) Koliko znam postoji mogucnost da nosis "prekomerni" prtljag, znaci prtljag veci od dimenzije kofera, i placas doplatnu kartu za taj prtljag i to je to. Nisam siguran da li je definisano kako taj prtljag treba da izgleda (umotan u karton, kesu za djubre ili sl. Msm, bike sa skinutim tockovima ne zauzima mnogo manje mesta od bike na tockovima. Ali posto ovo nije pitanje logike vec propisa msm da ce da zavisi najvise od konduktera. Predlog: prvi ulaz iza lokomotive ili poslednji ulaz u kompoziciji, spremnost na skidanje tockova i pivce za majstora, valjda ce nesto da upali.

2) Msm da je najbolji smestaj u planinarskim domovima na Popovici odakle i krece maraton. Velika je verovatnoca da organizator (Gamzonja) ima brojeve telefona.
  • 0

#3 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 22 April 2014 - 04:06 PM

1. Pa pretpostavljam i ja da verovatno neće praviti problem ili ću morati da nešto doplatim, ali biće baš zabavno ako baš budu insistirali na tome, a sve već uplaćeno i ostalo.
2. Ma zvao sam danas objekte koje je organizator preporučio, ali izgleda još ne rade pošto mi se niko ne javlja, dobio sam samo neki smeštaj u gradu koji je od 1000-1500 din što mi je malo skupo (moram učešće da platim, a i kacigu moram da kupim).
  • 0

#4 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 April 2014 - 06:05 AM

Pretpostavljam da ćeš više predloga dobiti u temi "XXII FG MTB maraton"
viewtopic.php?f=7&t=8645

Možda ti se javi neko ko ima iskustva sa dolaskom vozom iz BG na maraton.
  • 0
--

#5 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 23 April 2014 - 09:59 AM

@gordan

Hvala ti, nisam tražio temu na tom podforumu, sada ću da tamo da pitam.
  • 0

#6 Rih

Rih
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 26 April 2014 - 11:03 AM

Prošle godine sam u putničkom vozu plaćao doplatnu kartu za bicikl :roll:
Uglavnom, kondukter kod sebe treba da ima papirić na kom su nacrtane neke tri stvari, jedna je bajk, on to zaokruži, i to naplati 100din :D .
Ovaj je tu kartu tražio 10min, kaže da to nije naplaćivao zadnje 2-3 godine. Ne bi ni sada, ali ga je naterao šef stanice u Užicu (jedan bizgov svoje vrste :evil: )
U celoj zbrci je skroz zaboravio da MENI naplati kartu. :D
Bitno je da je voz putnički, ne brzi ili poslovni...
  • 0

#7 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 April 2014 - 03:21 PM

Ma isli smo mi i brzim vozom posle breveta iz Indjije za NS, bez vecih problema, samo lepo zamolis konduktera.. Naravno, nikada ne znas na koga ces naleteti. :-)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#8 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 April 2014 - 10:31 PM

Rih, i na šalteru ti samo daju jedan papir na kom piše da je karta i to ti naplate nekoliko stotina dinara. :) Po zvaničnom cenovniku Železnica, prevoz bicikla košta 100 dinara.

Osim toga, od početna samo 2 voza, koji su saobraćali do Praga, proširena je lista linija na kojima je zvanično moguć prevoz bicikala. Vojvodina je sada solidno pokrivena, odnosno može da se stigne od BG do NS i SU, kao i PA i Vršca (VŠ? :)). Na jugu je situacija (bar na papiru) odlična, jer ima nekoliko vozova oko Kraljeva i Niša. Super je što može i do Dimitrovgrada. Ko je u Beogradu... Ne znam. Pitao Železnice kako da dođemo do Kraljeva i Niša i nisam dobio nikakav odgovor. Jedino Beovozom do Valjeva, pa odatle pedalanje. Ali eto, bar po nečem unutrašnjost da bude ispred Beograda.

A omiljena mi je linija Ruma - Šabac. :D Biciklom se verovatno brže stigne. :)

http://www.zeleznice... ... 88208.html
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika