Jump to content


Photo

Hidraulicne kocnice


  • Please log in to reply
897 replies to this topic

#841 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Posted 23 June 2022 - 02:08 PM

Gde uzeti mineralno ulje za shimano kocnice i ima li jeftinije alternative?

LMH za Citroenove kocnice na benz. pumpama?


  • 1

#842 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Posted 23 June 2022 - 04:32 PM

LMH ili LHM?


  • 0

#843 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Posted 23 June 2022 - 06:25 PM

LMH ili LHM?

moja greKša, LHM !


  • 0

#844 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 24 June 2022 - 08:57 PM

LMH za Citroenove kocnice na benz. pumpama?

Nadjoh nekako ovo ulje:
9fe55e8c49ea525312a273135a1fec86.jpg


Izblidovao sam prvi put kocnicu i promenio pakne i mogu reci da za sada radi odlicno.
M446 kopa kako treba


Sent from my iPad using Tapatalk
  • 0

#845 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 June 2022 - 05:01 AM

LMH za Citroenove kocnice na benz. pumpama?



LHM ulje nije za kočnice već za hidropneumatsko ogibljenje. Možda ga Citroen koristi i za kočioni sistem.. u to nisam siguran.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#846 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 25 June 2022 - 09:56 AM

LHM ulje nije za kočnice već za hidropneumatsko ogibljenje. Možda ga Citroen koristi i za kočioni sistem.. u to nisam siguran.

Ipak je LHM adekvatna zamena za Shimanovo ulje, ja ga koristim i sipam u sve bicikle sa Shimano kočnicama.
Radi posao isto kao i Shimano ali je jedno 10 puta jeftinije.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#847 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 June 2022 - 10:46 AM

Ipak je LHM adekvatna zamena za Shimanovo ulje, ja ga koristim i sipam u sve bicikle sa Shimano kočnicama.
Radi posao isto kao i Shimano ali je jedno 10 puta jeftinije.
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Ne,nisam na to mislio. LHM ulje Citroen koristi za hidro ogibljenje a ne za svoje kočnice. Moj otac je davno vozio Ajkulu (Citroen DS) i jednom puče neka cevka, iscuri 4 od ukupno 5L u sistemu. A tadašnji sistem je koristio jedno isto ulje za ogibljenje, upravljač, kvačilo i kočnice. Kad ulje iscuriauto ostaje mrtav.. ne rade kočnice, volan, kvaćilo i na sve to vozilo legne maltene na zemlju.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#848 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 June 2022 - 10:52 AM

Ne nađoh neku prikladniju temu, pa ću ovu da zaskočim jednim pitanjem: Zna li neko koji je ovo rotor?

Jedino što mu piše je Ice Technologies, što je kao Shimano, ali nema oznake dela/modela. Vidim da na novim Shimano rotorima stoji oznaka tipa SM-RT76, ali na ovom nema ničega sličnog... Liči na neki SLX/XT, ali možda i nije, a možda je i kineski lažnjak ako to postoji...
20220625_120640.jpg

Rotor je bio na bajsu kada sam ga kupio pre dve godine i nekih 5-6000km, sada gledam da li da ih još zadržim ili da stavim nove (sm-rt70), pa da znam čime raspolažem. Rotor nema oštećenja i nije stanjen, samo je promenio boju


  • 0

#849 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Posted 25 June 2022 - 03:06 PM

Kupis nove, da budes miran ako bude nestasice delova, te cuvaj kao rezervu, nece se baci.


  • 0

#850 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 June 2022 - 03:35 PM

Kupio sam nove (SM-RT70, SLX), nego me interesuje da li postoji bitna razlika u kvalitetu izmedju njih i ovih starih, upravo da bih znao koje da drzim u rezervi.

 

O ovim starim mi je tesko da ista kazem i da ih procenim, jer su bili na losim tockovima koji nisu bili u stanju da trpe jaca opterecenja pa su se uvijali i zice su popustale pa je i kocenje bilo "kako kad", tako da nemam nikakvu realnu sliku o njima. Sad menjam tockove pa se pitam koje rotore da stavim... NIje da je ikakav veliki problem u pitanju, ali rekoh da pitam i napravim odluku na osnovu necega sto nije "ovi su novi a ovi nisu"


  • 0

#851 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Posted 25 June 2022 - 04:19 PM

Stavis nove rotore i nove plocice za kocnice. Stare rotore i plocice odlozis u rezervu po mogucstvu onako kako su bili na biciklu, na prednji rotor zalepis i prednje plocice i to onako kako su bile u kocnici, leva plocica na levu stranu rotora desna plocica na desnu stranu rotora (da odgovaraju brazgotina rotora na plocicama). Dokle god ne bacas stare delove nema potrebe da razmisljas "ovi su novi a ovi nisu" ako bude trebalo vratices ih nazad.


  • 1

#852 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 June 2022 - 06:04 PM

Takođe menjam točkove (ali zadržavam stare) i namera je da koristim jedne ili druge u zavisnosti od terena/planirane vožnje. Da li pri svakoj zameni točkova treba da menjam pločice (po sistemu, svaki rotor ima svoj par pločica)? Nekako mislim da skidanje/vraćanje pločica mora da ih pomeri bar za delić milimetra i da svakako neće da legnu baš u ranije napravljene brazde. Da li grešim?
  • 0

#853 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Posted 25 June 2022 - 06:12 PM

Ako cesto menjas tockove nema potrebe da menjas plocice. Ono sto sam napisao je za Borisov slucaj, posto su poplaveli rotori verovatno ni plocice nisu u boljem stanju pa kad je vec kupio neka menja sve da ne razmislja, pogotovo sto stare delove nece baciti vec ce ih ostaviti za rezervu.


  • 0

#854 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 June 2022 - 06:49 PM

Jasno, hvala
  • 0

#855 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Posted 27 June 2022 - 11:22 AM

Ne nađoh neku prikladniju temu, pa ću ovu da zaskočim jednim pitanjem: Zna li neko koji je ovo rotor?

Jedino što mu piše je Ice Technologies, što je kao Shimano, ali nema oznake dela/modela. Vidim da na novim Shimano rotorima stoji oznaka tipa SM-RT76, ali na ovom nema ničega sličnog... Liči na neki SLX/XT, ali možda i nije, a možda je i kineski lažnjak ako to postoji...
attachicon.gif20220625_120640.jpg

Rotor je bio na bajsu kada sam ga kupio pre dve godine i nekih 5-6000km, sada gledam da li da ih još zadržim ili da stavim nove (sm-rt70), pa da znam čime raspolažem. Rotor nema oštećenja i nije stanjen, samo je promenio boju

Podseca na xt rotor sm-rt81, 160mm bi rekao po slici da je.  nisam uzimao kineze, ima i na aliekspresu, dal je kopija ili nije ne znam, ali i tamo na slikama pise svuda oznaka, proiyvodjac rotacija itd.  Moze da se desi da je toliko puta pregrevan da je neko to skidao negde na smirglu da ga ponovo dovede do belog.


  • 1

#856 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Posted 28 June 2022 - 07:06 AM

Da, SM-RT81 izgleda identično, a koliko vidim na dosta slika tog modela nema oznaka (npr prvi link koji izbaci čika Gugleta https://www.allterra...sc-rotor-203mm- ).

Pretpostaviću da je u pitanju taj rotor, a sad mi samo nedostaje funkcionalan šubler da proverim da li je i koliko je smršao. Ionako su se stvari oko kočnica malo iskomplikovale pa sam odustao od žurbe.


  • 0

#857 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Posted 28 June 2022 - 08:01 AM

vodi racuna samo da te ne prevari mera, ako je od plocica pojeden po sredini, moze da se desi da je na samom vrhu mera skoro idealna, tj da se po obodu nije pojeo.

 

ili iz nekog ugla ako uspes da ga uhvatis, ili nekim obuhvatnim mikrometrom bacis otprilike meru samo da znas na cemu si.


  • 0

#858 broker975fx

broker975fx
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationBeograd

Posted 08 July 2022 - 07:11 PM

Posle onog potopa od pre neki dan koji sam prosao sa bajsevima na krovu auta sada imam problem sa mojom xt hidraulikom. Problem je sto sile kocenja ni 10% onogo sto treba da bude. Posle 5 minuta arcenja obe kocnice situacija je mozda malo bolja. Sa druge strane klinac danas tera ceo dan bajs sa mehanickim kocnicama i njemu sve normalno a bajs mu bio gde i moj.
  • 0

#859 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 08 July 2022 - 07:20 PM

Posle onog potopa od pre neki dan koji sam prosao sa bajsevima na krovu auta sada imam problem sa mojom xt hidraulikom. Problem je sto sile kocenja ni 10% onogo sto treba da bude. Posle 5 minuta arcenja obe kocnice situacija je mozda malo bolja. Sa druge strane klinac danas tera ceo dan bajs sa mehanickim kocnicama i njemu sve normalno a bajs mu bio gde i moj.

Ako hoćeš nudim u zamenu par mehaničkih kočnica za te tvoje raspale XT

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#860 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Posted 08 July 2022 - 08:13 PM

@broker975fx    Sta se desilo, kisa razmazala ulje po paknovima?


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users