Jump to content


Fotografije

Hidraulicne kocnice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
897 odgovora na ovu temu

#781 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 30 May 2020 - 08:30 AM

@Sirius

Ako ćeš da snosiš troškove poštarine poslaću ti ja 50-100ml, ionako će pre proći rok upotrebe tog litra nego što ću da iskoristim sve :).

 

@Veljo

HS11 koristi Magura royal blood (iz njihovog upustva podatak) koje je mineralno ulje tako da možeš taj Valeo da uzmeš.
Ovaj šrafić ćeš možda morati da nabaviš original. Ili recimo da nađeš neki istog promera i da ga izbušiš pa da u njega uguraš crevo. Mislim da je to ovo http://skr.rs/9M0, analiziraj pa pokušaj da smisliš nešto od čega bi napravio, ili vidi koliko košta.


  • 0

#782 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 30 May 2020 - 08:38 AM

Mogao bih mazalicu da probusim pa da uvrnem al ne znam da li ce crijevo spadati s nje, pokusacu nesto, nekako ga stegnuti. Hvala, bas su mi lose kocnice, to ce sto prije na red da dodje

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#783 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 May 2020 - 12:47 PM

@Sirius
Ako ćeš da snosiš troškove poštarine poslaću ti ja 50-100ml, ionako će pre proći rok upotrebe tog litra nego što ću da iskoristim sve :).

@Veljo
HS11 koristi Magura royal blood (iz njihovog upustva podatak) koje je mineralno ulje tako da možeš taj Valeo da uzmeš.
Ovaj šrafić ćeš možda morati da nabaviš original. Ili recimo da nađeš neki istog promera i da ga izbušiš pa da u njega uguraš crevo. Mislim da je to ovo http://skr.rs/9M0, analiziraj pa pokušaj da smisliš nešto od čega bi napravio, ili vidi koliko košta.

Rok trajanja ulja?
Jel stvarno ima rok trajanja ili se zezaš?
Ako ima, koliki je rok?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#784 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 30 May 2020 - 01:28 PM

Pa sve ima rok trajanja, ali više sam to rekao iz šale jer će mi pakovanje trajati ko zna koliko pa mogu da pošaljem čoveku malo :).

 

Mineralno navodno nije higroskopno pa neće prikupiti vlagu čak i kada je otvoreno pakovanje (što kod dot tečnosti nije slučaj) tako da verujem da mu neće ništa biti, ili neće biti neke osetne razlike.


  • 0

#785 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 May 2020 - 01:47 PM

Pa sve ima rok trajanja, ali više sam to rekao iz šale jer će mi pakovanje trajati ko zna koliko pa mogu da pošaljem čoveku malo :).

Mineralno navodno nije higroskopno pa neće prikupiti vlagu čak i kada je otvoreno pakovanje (što kod dot tečnosti nije slučaj) tako da verujem da mu neće ništa biti, ili neće biti neke osetne razlike.

Zato i pitam da li se šališ ili znaš nešto što ja ne znam.
Imam neku kanticu LHM-a i stoji već nekoliko godina nepotrošena pa sam se zabrinuo.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#786 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 30 May 2020 - 01:55 PM

Nije mi bila namera :).


  • 0

#787 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 30 May 2020 - 06:37 PM

@Sirius

Ako ćeš da snosiš troškove poštarine poslaću ti ja 50-100ml, ionako će pre proći rok upotrebe tog litra nego što ću da iskoristim sve :).

 

Danas, na sreću, nisam radio pa sam malo obišao prodavnice auto opreme i uzeo LHM ulje, 780 din litar, da sam ranije video tvoju poruku bila bi to most badžet zamena ulja :D hvala na ponudi.

 

@Veljo kad navučeš crevo na mazalicu možeš da staviš zip vezicu ali mislim da ne bi trebalo da bude problem i bez toga jer sistem je otvoren, ne praviš ti tu neki veliki pritisak.

P.S. nisam primetio da je ovaj lik sa video uputstva rekao ali onaj špric koji je stavio na ručicu ima rupu na sebi, zato je ulje tako lako ušlo u špric, kasnije je pomerio klip na špricu tako da pređe rupu pa je okrenuo špric uspravno i skinuo ga. Čisto da obratiš pažnju ako ćeš doslovce pratiti uputstvo.


  • 0

profilepic.gif


#788 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 30 May 2020 - 06:42 PM

E hvala, nisam slusao sta prica, ako nije veliki pritisak onda super, ice to sa mazalicom a mozda i nabavim original ako gdje budem isao iz sela. Jel ima kakva fora ako je bas staro ulje, ne vjerujem da je ovo ulje kod mene ikad mijenjano, takav je bicikl sav

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#789 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 30 May 2020 - 11:01 PM

Da li sam duhovnu hranu uneo u sebe latinicom ili ćirilicom je bitno koliko i to da li sam ovu bukvalnu hranu bockao zlatnom ili alu viljuškom.
  • 0

#790 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 16 August 2020 - 02:16 PM

Mijenjao sam ulje, po ps-u sve, medjutim ranije su mi oni vijci za stelovanje kocnica, bili poravnati sa kucistem a sad ih moram skroz zavrnuti da bi kocio. Kao da imam premalo ulja, kocnica radi lijepo samo ne moze jako da stisne dok ga ne uvrnem skoro do kraja? Takodjer kad ga uvrnem nesto pucka kad stiscem kocnice

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#791 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 17 August 2020 - 02:11 PM

Niko nista, ajmo opet, magura hs 11, odvrnut vijak za stelanje do kraja, zavrnuta mazalica u celjust, na njoj crijevo, pa onda sprica, u sprici ulje mineralno. Odvrnut vijak na celu kocnice tu stavljena druga sprica, podignuta kocnica da tu bude najvisa tacka. Nasuo ulje, obrnutim redosljedom sve vratio na mjesto al kao da je premalo ulja, neku foru masim, probao vise puta i uvijek isti rezultat, prednja je i boze pomozi al zadnja nije ok

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#792 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 20 August 2020 - 06:04 PM

Este mi neki strucnjaci
Znaci diy, odvrnuo tamo gdje se ispusta i tu sipao ulje spricom, minimum neki, nisam odvrtao na celjusti, ide teze i onda je izbilo tamo gdje pritisce rucica, zavrnuo diznu, malo ocistio rucicu i sad radi kao sat :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 1

#793 goranagf

goranagf
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 06 May 2021 - 11:16 AM

Pozdrav svima, 

na biciklu su mi Tektro Draco 2 kocnice, ali bih mjenjao rucice jer su izlizane, jedna iskrivljena, ali kako ne mogu nigdje naci samo rucice, mogu li neke druge doci u obzir i mogu li igdje provjeriti kompatabilnost, da li i sta mogu staviti kao zamjensko?


  • 0

#794 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 December 2021 - 12:06 AM

Prvi put imam bajs sa direct mount hidraulikom, zanima me nešto što nisam viđao do sad.

U pitanju su novije Tiagra kočnice sa 160 rotorima. Trag paknova na diskovima mi deluje pomereno, kao da su diskovi premaleni ili čeljusti nameštene za veći disk. Kada pogledam u prorez između paknova, deluje ok, takođe ivica diska ulazi u prorez taman (ne bi stali 180 rotori) tako da ispada da je sve namešteno i proporcionalno, osim što je kočiona površina diska dosta šira od površine paknova... U praksi je sve ok, kočenje bez ikakvih problema, mada nisam isprobao na nekim dužim spustovima. Na slikama se vidi postavka i linija koju prave paknovi. Na drugom bajsu sa hidraulikom je taj trag simetričan sa diskom, iskorišćena je cela kočiona površina pa me zato ovo zbunjuje. Ako neko ima slično iskustvo, samo me zanima da li sam nešto prevideo ili je sve ok? Hvala!

Attached Thumbnails

  • IMG_03-12-2021_00-22-44_8.1.101~3.jpg
  • IMG_02-12-2021_22-47-31_8.1.101.jpg

  • 0
The sea, the sea

#795 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 03 December 2021 - 03:47 AM

Probaj da okrenes adapter.


  • 0

#796 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 December 2021 - 03:53 AM

A pozadi normalno sve?
Ako jeste proveri da li su iste pločice napred i pozadi i da li su kataloške oznake odgovarajuće za te čeljusti.
Budže ljudi svašta u nedostatku rezervnih delova, pa su možda stavljene neke kraće pločice, naizgled iste a u stvari nisu.




Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#797 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 December 2021 - 08:26 AM

E da, nazad je sve isto (druga slika je zadnji rotor), samo adapter ne izgleda kao da može da se okrene... U svakom slučaju da je do adaptera, značilo bi da je sad u položaju za 180 rotor, a trenutno ne izgleda kao da tu može 180 rotor da stane. Fora je što je bajs skoro nov, ali su menjani točkovi. Fabrički ide sa 160 rotorima, na ovim točkovima su 160 rotori, ne deluje mi da je neko budžio pločice ili okretao adapter, ali proveriću.

Evo još koja slika obe kočnice...

Attached Thumbnails

  • IMG_03-12-2021_09-22-46_8.1.101.jpg
  • IMG_03-12-2021_09-20-03_8.1.101.jpg

  • 0
The sea, the sea

#798 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 December 2021 - 09:23 AM

Sad čitam manual, sve je kako treba što se tiče adaptera i pozicije čeljusti, a i pločice su odgovarajuće... Jedino ostaje da su rotori sa širom površinom, a to onda nije razlog za brigu, ne?
  • 0
The sea, the sea

#799 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 03 December 2021 - 10:19 AM

Probaj da okrenes adapter.


  • 0

#800 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 03 December 2021 - 10:29 AM

Sad čitam manual, sve je kako treba što se tiče adaptera i pozicije čeljusti, a i pločice su odgovarajuće... Jedino ostaje da su rotori sa širom površinom, a to onda nije razlog za brigu, ne?

 

Za pocetak skini plocice i vidi da li koce celom povrsinom. Videces jasnu razliku izmedju dela koji koci i ako neki deo plocica ne koci. Medjutim meni isto ovo izgleda da je u pitanju adapter, verovatno okrenut pogresno. Ali prvo proveri plocice. Ako se plocice jednako trose, onda je siri disk.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika