Jump to content


Fotografije

Hidraulicne kocnice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
897 odgovora na ovu temu

#721 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 24 February 2019 - 11:09 AM

Covjek vjerovatno misli na ove konusne podloske.
Bice da se klipovi ne vracaju dovoljno, naravno ako su rotori ravni i ako nije bilo nikakvih inprovizacija.5e3e3284e56e4b3695d8697673c2a294.jpg

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
  • 0

#722 Dostanic

Dostanic
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 24 February 2019 - 12:11 PM

Koje ulje moze da se koristi kao zamena za Magura HS11 V-brake? Vidim da je shimano mineralno 1500din, a royal blood jos skuplje


  • 0

#723 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 February 2019 - 01:00 PM

Знам шта су подлошке :) него ми није било јасно у овом контексту, па још истицање да су конусне. Сваке подлошке би имале исти ефекат. У ствари, зато ми се и чинило да га нисам уопште добро разумео, као да има детаља које није поменуо, односно да можда постоји неки проблем са самом монтажом ротора или чељусти.

 

Чешање је обично зато што је нешто накриво или се клипови не враћају. Друго је ако се јавља само у вожњи и то, нпр, само приликом скратања/нагињања, што би указивало на недовољну затегнутост точка. Но, овде сам разумео да запиње и када је бицикл без оптерећења.


  • 0

#724 j-bone

j-bone
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts

Postavljeno 24 February 2019 - 05:11 PM

Problem je bio u paknovima, bili su kosi, ne znam ni ja kako. Verovatno su tako bili podeseni na biciklu coveka od koga sam kupio kočnice. Stavio sam moje stare parkne i odma sam uspeo da nacentriram. Glup sam ispao sto nisam odmah sve proverio...
  • 0

#725 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 February 2019 - 05:18 PM

Ниси уопште испао глуп. Важно је да си решио и да није у питању ништа скупо и компликовано. А пакнови су често пипави за намештање. Ипак, провери мало и носач пакнова и како он належе, да није ту нешто оштећено. А вероватно се свима десило да превиде/прескоче нешто што делује очигледно. И сигурно се свакоме десило да скапира нешто тик пошто постави питање мна форуму. Замисли тек тај осећај. :)


  • 0

#726 j-bone

j-bone
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts

Postavljeno 24 February 2019 - 08:18 PM

Upravo tako :) Hvala na pomoci.
  • 0

#727 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 24 February 2019 - 09:13 PM

Koje ulje moze da se koristi kao zamena za Magura HS11 V-brake? Vidim da je shimano mineralno 1500din, a royal blood jos skuplje

 

Za te novce kupis 1L LHM -a i ostane ti za zvake ;)


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#728 Dostanic

Dostanic
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 26 February 2019 - 05:54 AM

Hvala na odgovoru. Pretpostavio sam da postoji racionalno resenje
  • 0

#729 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 12 August 2019 - 04:55 PM

Имам занимљиву ситуацију у вези са хидрауликом, а то је пкрипа ротора на задњем точку. Само по себи ништа необично, да ми се не дешава на истом бициклу на коме сам после детаљног чишћења најпре променио пакнове, па ротор, па онда и кочнице :). Шкрипа не престаје. Да ли може да буде у питању величина ротора (180), па да из неког разлога шкрипи центарлок по оптерећењем? :) ништа ми више не пада на памет. Или је само подударност, али које су шансе?
  • 0

#730 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 12 August 2019 - 05:44 PM

Pod pretpostavkom da je sve zamenjeno novo/ispravno u trenutku dodira paknovi bi trebalo da su paralelni sa rotorom. Ovo se postize pravilno postavljenim celjustima kocnice, dakle poigraj se malo sa polozajem celjusti kocnice ili cak i adaptera.


  • 0

#731 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 12 August 2019 - 05:53 PM

Pod pretpostavkom da je sve zamenjeno novo/ispravno u trenutku dodira paknovi bi trebalo da su paralelni sa rotorom. Ovo se postize pravilno postavljenim celjustima kocnice, dakle poigraj se malo sa polozajem celjusti kocnice ili cak i adaptera.


Чак сам и адаптер мењао. :) искључио сам ротор, пакне, кочнице, остаје тако нека ствар, можда је у питању положај чељусти због положаја или неког угла рупа за монтажу чељусти. Само на том точку имам тај случај :) пробаћу да ставим 160мм да видим шта се дешава
  • 0

#732 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 12 August 2019 - 05:59 PM

Sve je to lutrija. Kod mene je škripala zadnja i sa 160 i sa 185. Onda sam stavio alu nogaru koja se kači na donji dio zadnje viljuške. I nema škripe. Jednostavno nogara umrtvi ram i promijeni frekvenciju rezonancije i nema škripe. Sad su oba rotora 180 i škripi prednja nakon nekog vremena.Al ljeti ionako vozim cestovnog pa mi i ne smeta.


  • 1

#733 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 13 August 2019 - 06:41 AM

Имам занимљиву ситуацију у вези са хидрауликом, а то је пкрипа ротора на задњем точку. Само по себи ништа необично, да ми се не дешава на истом бициклу на коме сам после детаљног чишћења најпре променио пакнове, па ротор, па онда и кочнице :). Шкрипа не престаје. Да ли може да буде у питању величина ротора (180), па да из неког разлога шкрипи центарлок по оптерећењем? :) ништа ми више не пада на памет. Или је само подударност, али које су шансе?


Koje su kocnice u pitanju?
  • 0

#734 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 13 August 2019 - 07:04 AM

Koje su kocnice u pitanju?


Слх 675 и хт 8000 само задњи точак :) шта год урадим
  • 0

#735 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 13 August 2019 - 07:48 AM

Nije to sto sam mislio, neke koje koriste Dot ulje prave slicne probleme.
To su vrlo slicne kocnice po radu, mislim na te sto si imao.
Plocice su nove i iz orginala, pretpostavljam?
  • 0

#736 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 13 August 2019 - 10:41 AM

Nije to sto sam mislio, neke koje koriste Dot ulje prave slicne probleme.
To su vrlo slicne kocnice po radu, mislim na te sto si imao.
Plocice su nove i iz orginala, pretpostavljam?

Да, све више мислим да је у питању неки положај јер ми је невероватно да исти симптом показује са два различита сета
  • 0

#737 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 August 2019 - 11:00 AM

Имам занимљиву ситуацију у вези са хидрауликом, а то је пкрипа ротора на задњем точку. Само по себи ништа необично, да ми се не дешава на истом бициклу на коме сам после детаљног чишћења најпре променио пакнове, па ротор, па онда и кочнице :). Шкрипа не престаје. Да ли може да буде у питању величина ротора (180), па да из неког разлога шкрипи центарлок по оптерећењем? :) ништа ми више не пада на памет. Или је само подударност, али које су шансе?

 

Rezonanca celog tog sistema. Meni je svojevremno prednja škripala – u nekim konfiguracijama, kao sirena voza (ala se bežalo sa puta na nizbrdicama, ijaooo :twisted:) – i škripa je preživela zamenu kočnica, rotora, modela i proizvođača... dok nisam promenio točkove kad im je došlo vreme. Vilu nisam stigao da zamenim tad, al' sigurno i ona utiče.

 

Elem. Uveo si nov faktor u sistem i potrefio rezonancu. <_< Pošto si šarao čeljusti, probaj rotor. Ako to omane, probaj drugi točak. Ako to podbaci onda je sigurno vreme za nov ram :twisted:.


  • 0

#738 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 13 August 2019 - 11:33 AM

Можда није код тебе случај, ал' оће да шкрипи и кад је све ново, док се мало не потроше плочице тј. док не налегну лепо на роторе. Тако је на ћеркином бајсу шкрипала предња док се нису мало потрошиле плочице ... Додуше нису шимано већ магуре мт4, ал' то му дође све исто ...

 

Него то са заменом рама можда није лоша идеја што рече колега Микси ...  :twisted:  Је л' ти се то дешава на оном црном из огласа ?  n2:naughty


  • 0

#739 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 13 August 2019 - 06:46 PM

Ошмирглај мало плочице, ротор лагано са воденом 1000 тек толико па га опери феријем.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#740 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 14 August 2019 - 08:33 PM

Ошмирглај мало плочице, ротор лагано са воденом 1000 тек толико па га опери феријем.

Све сам радио осим шмирглања ротора, али сам мењао роторе. Пробаћу и то :)

Можда није код тебе случај, ал' оће да шкрипи и кад је све ново, док се мало не потроше плочице тј. док не налегну лепо на роторе. Тако је на ћеркином бајсу шкрипала предња док се нису мало потрошиле плочице ... Додуше нису шимано већ магуре мт4, ал' то му дође све исто ...

Него то са заменом рама можда није лоша идеја што рече колега Микси ... :twisted: Је л' ти се то дешава на оном црном из огласа ? n2:naughty

Јесте, баш тај, прво са тим кочницама у разним варијантама ротора и плочица, онда са другим

Rezonanca celog tog sistema. Meni je svojevremno prednja škripala – u nekim konfiguracijama, kao sirena voza (ala se bežalo sa puta na nizbrdicama, ijaooo :twisted:) – i škripa je preživela zamenu kočnica, rotora, modela i proizvođača... dok nisam promenio točkove kad im je došlo vreme. Vilu nisam stigao da zamenim tad, al' sigurno i ona utiče.

Elem. Uveo si nov faktor u sistem i potrefio rezonancu. <_< Pošto si šarao čeljusti, probaj rotor. Ako to omane, probaj drugi točak. Ako to podbaci onda je sigurno vreme za nov ram :twisted:.

И мени се све више чини да је нешто тако и питању, нека ситуација која најмање везе има са кочницама. :) али ко зна...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika