Jump to content


Fotografije

Kaciga-DA ili NE?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
365 odgovora na ovu temu

#1 Fireball

Fireball
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 01 March 2014 - 08:24 PM

Gledao sam dosta likova koji ne nose kacige.Obično neki zbog furanja nose kačket,a neki ne nose ništa.Ja ipak nosim kacigu,a koliko je lako raditi sa njom??? Prbolem je zbog kopči na kacigi ko to ima,uglavnom ko nosi ima tu kacigu sa kopčom.Ja nosim kacigu taman za moju glavu i imam kopču,naravno koristim je stalno,a dosta mojih prijatelja nemaju kopču pa je ne nose.Koliko to može biti opasno i da li je nositi?
  • 0

#2 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 01 March 2014 - 09:13 PM

Ništa ja tebe ne razumem osim osnovnog pitanja iz naslova, tako da je odgovor kaciga DA i to uvek.
  • 3

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 01 March 2014 - 09:41 PM

To, brate, slabo si se objasnio. Na kakvu to kopču misliš?

Kaciga je zgodna i kad ne padaš na glavu jer pravi debelu 'ladovinu...
  • 1

#4 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 01 March 2014 - 11:34 PM

kakv sam ja mamlez, ja nista nisam razumeo.

Gledao sam dosta likova koji ne nose kacige.Obično neki zbog furanja nose kačket,a neki ne nose ništa....

mozda se, ovi likovi sto si ih gledao da ne nose nista, mozda se i ne furaju nesto narocito? Ili se furaju incognito, da drugi to ne primete?!?

...Ja ipak nosim kacigu,...

oeee, ipak sam nesto razumeo :) Postujem sto nosis kacigu. Samo tokom voznje, nadam se :)

Ja ipak nosim kacigu,a koliko je lako raditi sa njom???

znaci ti nosis kacigu a pitas nas koliko je lako raditi sa njom? Meni je lako. A raditi sta?

Prbolem je zbog kopči na kacigi ko to ima,uglavnom ko nosi ima tu kacigu sa kopčom...

koliko vidim problem je u kopci, ako je ima, a vecina koji nose kacige imaju tu kopcu sto stvara probleme, sto me navodi na zakljucak da vecina sto nosi kacige je zapravo u problemu, ili...?

...Ja nosim kacigu taman za moju glavu i imam kopču,naravno koristim je stalno...

sad se vec ozbilno gubim. Imas kacigu taman za svoju glavu, a imas i kopcu koja ja stvara problem...i zato je naravno stalno koristis! Koga? Glavu, kapu ili kopcu, ili vise njih istovremeno?

,,,a dosta mojih prijatelja nemaju kopču pa je ne nose...

Dosta tvojih prijatelja imaju kacige bez kopci koje prave probleme i ipak ne nose kacige (jer kopce i ne mogu da nose jer ih nemaju)?

...Koliko to može biti opasno i da li je nositi?

moze da bude (opasno) ali ne mora da znaci. Ja skoro stalno nosim kacigu, ali ne znam da li ima kopcu (Uvex SuperSonic) a voleo bih da znam zbog problema, kontash?
  • 3

#5 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 02 March 2014 - 10:09 AM

U bre ljudi kako ne kapirate. Ko ima kopcu nosi kacigu. Ko nema kopcu ne nosi kacigu. Ako ne nosi kacigu nije bas najsigurniji da li je opasno. Sta tu nije jasno?
Ako treba jos nesto da se razjasni samo kazite n:tongue0011 n:tongue0011.
  • 1
.

#6 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 02 March 2014 - 10:12 AM

Gde da gledam da li imam kopču? :lol: Možda uludo mosam kacigu. :D
  • 0

#7 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 02 March 2014 - 10:16 AM

E to ne znam ni ja. Pa nisam ja bas najpametniji :mrgreen: :mrgreen: .
  • 1
.

#8 Zlivuk

Zlivuk
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 02 March 2014 - 10:18 AM

Не копчам у чему је проблем?
  • 1

#9 Fireball

Fireball
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 02 March 2014 - 10:43 AM

are tebi svaka cast,a ja sam malo tu se zapetljo.Govorim o Dirt kacigama,kao one za skejt,kapirate,e paa neke od tih kaciga imaju kopcu koja ide oko brade,a neke kacige nemaju.Pa sad ko nosi te kacige koliko mu je zgodno raditi Dirt Jump sa njom,skokovi,salta,... A sad da predjem na ove sto uopste ne nose zbog cega? Smeta im ili zato sto nemaju tu kopcu,..Koliko je to opasno? Kakve kacige koristiti,.
E valjda cete sada razumeti?!
  • 0

#10 Fireball

Fireball
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 02 March 2014 - 10:58 AM

Pišem preko Android teelefona,pa malo me zeza tastatura. I kad ste pisali za kakvo izvodjenje pogldedajte gde sam stavio temu u Trials,Street,Dirt Jumping. :)
  • 0

#11 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 02 March 2014 - 11:02 AM

Nisam siguran koliko neukopčana kaciga uopšte vredi na glavi. Dođe mu više kozmetika. Dal' šteti ne znam, ali pretpostavljam da ne smeta.
  • 0
JoJ

#12 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 March 2014 - 11:06 AM

Ti sto voze trial dirt downhill sa kacketicima i bez kacige to su pro momci koji smekerisu tako za kamere...inace kacigu obavezno za bilo koju vrstu voznju a posebno za takve akrobacije... I ja se slazem cemu kaciga bez kopce,ko bi proizvodio tako nesto upce,sve kacige imaju kopcu i ona ima svoju svrhu...
  • 0

#13 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 02 March 2014 - 11:08 AM

Čini mi se da sam video da malo nezgodniji pad sa rampe ili tako nečeg može da izuje iz patika :) . Kako li će se onda držati kaciga bez kopče? Mislim sa bezbednosne strane gledišta, ne znam koliko smeta pri trikovima. Ali ako profesionalci nose kacigu/kopču i rade ono što rade onda kaciga/kopča i ne smeta toliko. Onome ko kaže da mu smeta pri izvođenju trikova možeš reći onu staru: "Rđavom ...." :mrgreen:
  • 0
Pozdrav

#14 Fireball

Fireball
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 02 March 2014 - 11:10 AM

Baš to gledam,mislim da je kaciga bez kopče za dirt ili bilo koju vrstu drum,mtb,...Ko bicikli bez kočnice.Nemaš bezbednosti,a pogotovo za ovo prevrtanje,...Sad da li je dobro ili ne,jedino da se uveriš sam. :mrgreen: Ali ja ipak ne bih pokušavao [-X
  • 0

#15 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 02 March 2014 - 11:38 AM

Ma dobro salimo se malo ;).
Ne znam kako kaciga moze da se zadrzi na glavi u slucaju nekog veceg pada ako nije vezana. Zvao to kopca ili nekako drugacije, kaciga koja nije vezana je po meni budalastina.
  • 1
.

#16 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 02 March 2014 - 11:42 AM

+1
  • 0

#17 Fireball

Fireball
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 02 March 2014 - 11:48 AM

I meni.Mislim da je to VELIKA budalaština. :)
  • 0

#18 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 02 March 2014 - 01:37 PM

Pa kaciga koja nije prikopcana, mu onda dodje vise kao kacket a ne kao kaciga, tj. nema nikakvu zastitnu ulogu.
  • 0

#19 Fireball

Fireball
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 02 March 2014 - 02:47 PM

Baš to.
  • 0

#20 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 March 2014 - 06:06 PM

Kacket je cak i bolji jer nece spasti sa glave tako lako, kao kaciga koja nije prikopcana, sa kacketom se makar manje isprljas, u zavisnosti u sta roknes :lol:
  • 2




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika