Jump to content


Fotografije

Izbor shiftera


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
48 odgovora na ovu temu

#1 vjanda

vjanda
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 11 June 2008 - 05:58 PM

U dilemi sam sto se tice novih siftera.
Vredi li uloziti malo vise za LX verziju?

Izbor je sledeci :

Shimano M511 Deore 9-speed
Cena : 2300 din
Postavljena slika


Shimano M530 Deore 9-speed
Cena : 2900 din
Postavljena slika


Shimano M580 LX 9-speed
Cena : 3300 din
Postavljena slika

(cene navedene su za oba siftera)
Kako se ove cene porede sa onim u domacim radnjama?

Hvala :wink:
  • 0
The bicycle is the most efficient machine ever created: Converting calories into gas, a bicycle gets the equivalent of three thousand miles per gallon.

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 June 2008 - 06:51 PM

Kako se ove cene porede sa onim u domacim radnjama?


Zar nisi upravo naveo cene u domaćim radnjama?
(ili misliš na domaću radinost? :D)

Da nisi možda za SRAM Rocket
Postavljena slika

ili Attack?
Postavljena slika

Ne zauzimaju onoliko mesta na volanu zbog imbecilno rešenog pokazivača stepena prenosa, možeš da kočiš i šaltaš istovremeno. Jedino su malo skuplji od ovih. (Ako mene pitaš, ima zašto su...)

Inače, na trekkeru imam Deore 510 integrisane, pristojno rade. Čuo sam primedbu zbog LX prednjeg menjača da to neće da radi kako treba i da menjač i komande moraju da se upare, ali to doživljavam samo kao neuspeli pokušaj prodaje. Ako grešim što se tiče uparivanja, nek' me isprave.
Meni to sve radi.
  • 0

#3 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 11 June 2008 - 06:56 PM

Ako uzimas uzmi deore nemoj da bacas pare za lx ... Jer ako uzimas uzmes ili xt ili deore .lx se ne isplati jer je po kvalitetu blizi deoru nego xt-u(hteo sam da kazem da lx ne moze da se poredi s xt-om). Moje misljenje je da uzmes deore jeftiniji je a i slicnog kvaliteta.Vise se isplati. ali ako stavi sram da li mora i da menja menjace ? a i imas samaraljke xt za 65 evra na ... stanje odlicno!! [url]http://www.cikloberza.com/show.php?id=1794
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 June 2008 - 07:04 PM

Rocket i Attack su za Shimano menjače.
Na MTBR ih kuju u zvezde, ne znam da li je to zbog amerikanizma, ali meni za MTB više odgovara sve placem, a onaj indikator vrlo štedi prostor na volanu.

Što se tiče 'nemoj LX' komentara, otprilike se slažem, već je pominjano tako nešto.

OT šamaraljke, probao sam /Harijeve/ XTR šam. za disk, uh, ne godi mi taj sistem nikako, sve na jednom mestu pa kako klimneš. I, brate, plastika, kao i taj XT.
  • 0

#5 vjanda

vjanda
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 11 June 2008 - 07:07 PM

Lepi ovi SRAM'ovi nema sta, ali dosta skuplji #-o

Sto se tice cena, ove koje sam naveo su sa engleskog sajta, pretvorene u dinare...
Mislim da cu uzeti M530, provereno dobro sto bi se reklo.

Kad bi moglao za slicnu cenu da ih nadem kod nas odmah bi kupio ali kao i sa mnogim stvarima vani moze dosta da sa ustedi.
  • 0
The bicycle is the most efficient machine ever created: Converting calories into gas, a bicycle gets the equivalent of three thousand miles per gallon.

#6 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 11 June 2008 - 07:08 PM

Sve jedno ne ide (sram na shimano) :P :P :P
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#7 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 11 June 2008 - 07:36 PM

@Weber92:
Nije tacno!! Pogledaj malo,covek prodaje Scott Scale 10 ,napakovan.Ima napred rucice Sram X-9,menjaci su Shimano XTR.I sve to 99% bez problema radi!!
A i ja kod mene imam na biku mesavinu Shimano,Sram ( kaseta ) ,Campagnolo ( lanac ) pa opet sve radi bez problema.
Ne znam ko ti je rekao da ne idu Shimano i Sram...
Inace,ljudi koji kazu da su probali Sram pricaju da je precizniji od Shimana.A i skuplji je.Na pr.klasa Force kosta skoro kao Dura Ace.Sram Red je stvarno sam vrh i jos je skuplji... =D>menjaci.php.jpg ruckehp.jpg

Attached Thumbnails

  • thumb.php.jpg

  • 0
Passo di Gavia

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 June 2008 - 07:51 PM

Ej, ludi, ne gađajte se tako... SRAM pravi šiftere za sebe, 1:1 odnos, to su SX4, X-5/7/9/0, i 1:2 odnos, za Shimano, to su ovi Attack, Rocket, i mislim da je bio još neki, možda Centera.
A svi prednji menjači rade sa svim komandama.

Ono na Scottu pozadi ne liči baš na XTR menjač, X-9 će pre biti, ali ono napred već liči - a i piše.

(I otkad to Shimano ima direktno uvođenje sajle u menjač? MOžda u ovim novim "pokradi-SRAM" Shadow serijama?)

Dakle, napred sve sa svim, pozadi SRAM samo sa SRAMom, Shimano sa Shimanom ILI sa SRAM Attack/Rocket/onimtrećim menjačem.

Što se tiče mešanja pogona, lanaca, kaseta... to, kao što je rečeno, šta kome padne na pamet.
  • 0

#9 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 11 June 2008 - 08:13 PM

Verovatno je zadnji X-9.Ali prednji nije,sto bi znacilo da je moguce staviti i Shimano i Sram na jednom biku.Usput,dobar ti onaj volan.Nego,zelim i ja da napomenem nesto povodom zeceva koje kako kazes vidjas.
Nije sala,i ja sam cesto po prirodi ( ali ne bikom..).I vidjam kao nikad do sada zeceve i srne.Pre ih nije toliko bilo.Kad bude pocela lovna sezona,a lovci cuju,verovatno ce broj zeceva da se prepolovi... #-o
  • 0
Passo di Gavia

#10 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 11 June 2008 - 08:20 PM

Mislio sam u pocetku da ne postoji razlika ali kad sam skoro uzeo da vozim bajs sa Deore salterima,bas sam se razocarao,prazno,suplje i deluje hronicno nenastelovano-navikao sam na xt saltere.Promenim bajs i dobijem na novom-polovnom bajsu xt-765 shamaraljke,navikao sam se za dan i sad se ne bi vracao na saltere :wink: ,navikne se covek na sve #-o .Sledece bi voleo da vozim nove xtr-shamaraljke,cuo sam da je to uiiiiiiiii,hvale ga neki moji drugovi sto su probali,brzina,preciznost itd a i izgled :shock:

Ej, ludi, ne gađajte se tako... SRAM pravi šiftere za sebe, 1:1 odnos, to su SX4, X-5/7/9/0, i 1:2 odnos, za Shimano, to su ovi Attack, Rocket, i mislim da je bio još neki, možda Centera.
A svi prednji menjači rade sa svim komandama.

Ono na Scottu pozadi ne liči baš na XTR menjač, X-9 će pre biti, ali ono napred već liči - a i piše.

(I otkad to Shimano ima direktno uvođenje sajle u menjač? MOžda u ovim novim "pokradi-SRAM" Shadow serijama?)

Dakle, napred sve sa svim, pozadi SRAM samo sa SRAMom, Shimano sa Shimanom ILI sa SRAM Attack/Rocket/onimtrećim menjačem.

Što se tiče mešanja pogona, lanaca, kaseta... to, kao što je rečeno, šta kome padne na pamet.


=D> TACNO SKROZ NA SKROZ =D>
  • 0

#11 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 11 June 2008 - 08:35 PM

Kad vec Shimano maznuo sistem saltanja brzina od Sram-a jel neko probao da ubaci Sram salter(bilo koji) sa zadnjim menjacem Shadow serije. Bas bi me interesiralo dali ce to da radi.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 June 2008 - 08:49 PM

I dalje bi zavisilo od odnosa hoda ručice i potezanja sajle... i smeo bih da se kladim da je a) to neko napolju već probao B) SRAM stavio patent na to.

Ali evo, ako mi donirate neki Shadow, rado ću probati čim se dokopam MTBa :mrgreen:
  • 0

#13 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 11 June 2008 - 08:50 PM

Nista ne fali Deore sifterima!JA sam sa Acerom presao preko 20 000 km pre par sezona.Mali broj ljudi moze da odvoji novac rekao bih, za novu Deore XT klasu ( a kamoli novi XTR 2008 ).
Ne zelim da racunam one sto kupe kradene bicikle iz inostranstva ili odakle vec, na pr. bike full XT za nekih 500 eura.Da smo normalna zemlja,takvi bickli bi se vozili u sitnim procentima a ne kao sada.
Svaka cast retkim ljudima koji sve to kupe legalno,novo.Pricaju mi ljudi,nema se para ( slab standard ),pa zato uzimaju takve bicikle..Ako cemo takvom logikom,sto sutra takvi ne kupe na pr.kradeni auto ili motor ili sta vec.Isti je pricip,"za manje para, kvalitet".
Ja sam svaki deo na mom biku ( Shimano 105 ) kupovao NOV,iz Planetbika ili Capriola.Cirka,izaso mi je preko 1500 eura.Vidim,ljudi uzimaju "skoro novu " Ultegru za mnogo manje para...
Ima nasih koji su se vozikali po zapadnim zemljama ( Italija,Francuska).I tamo ljudi voze Tiagru,105..,nemaju ni tamo svi para za NAJNOVIJI Dura Ace ili XTR.Ako ste u dobroj formi,to ce opet da se kotrlja...
Treba da se donese neki zakon.Da se spreci ovaj haos sa kradenim biciklima na nasem trzistu [-X
Morao sam ovo da napisem,da bi ti sa takvim bicklima malo stavili prst na celo...
Ako se neko ne slaze sa ovim,ajde cisto me "prosvetlite" gde ja to gresim u svojoj logici a "Vi" ste u pravu..
  • 0
Passo di Gavia

#14 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 June 2008 - 08:56 PM

Ali prednji nije,sto bi znacilo da je moguce staviti i Shimano i Sram na jednom biku.

Usput,dobar ti onaj volan.

bude pocela lovna sezona,a lovci cuju,verovatno ce broj zeceva da se prepolovi... #-o


1. to i pričam :) Napred može sve sa svim.

2. Kad bi mi neko donirao raskantan alu volan, napravio bih potpuno ludilo a la Šeldon; dva volana, mesta za spravice koliko hoćeš :D

3. Vidi, ja sam lovac i radujem se kad god čujem da negde ima mnogo divljači, pa makar je nikad ne lovio. Kad se ne bi (krivolovo)kralo ko gde i kako stigne, bilo bi svega koliko hoćeš. I pre 30-40 godina se lovilo, pa je opet bio zec u svakom grmu. Al' onda se znalo šta bude ako te uhvate... :mrgreen:
  • 0

#15 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 June 2008 - 09:02 PM

Ako se neko ne slaze sa ovim,ajde cisto me "prosvetlite" gde ja to gresim u svojoj logici a "Vi" ste u pravu..


Nigde. Ali meni će devojčica da iz UK donese SRAM X-7, da stoji u ormaru dok se trenutni ne raspadne (4-5 godina, kako je krenulo) koji košta 19 funti. Čitaj, 2000 din.
Taj isti je kod nas u radnji 4000.
Taj od 2000, kupljen odavde i psolat poštom, će da košta 5000 dok se cela država nakrade iz poštarine i carine, a kamo sreće da me država samo tu krade, kad luksuziram kupujući delove za bicikl iz inostranstva.
I što onda da je meni žao nekog stranca koji je ostao bez bicikla?
  • 0

#16 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 11 June 2008 - 09:51 PM

I što onda da je meni žao nekog stranca koji je ostao bez bicikla?


Pa valjda tezimo da postujemo zakone u ovoj nazovi drzavi u kojoj zivimo.To sto su carinske stope previsoke u odnosu na drzave u regionu,to je tek druga prica.Ali,opet,ako su takvi carinski zakoni,sta da se radi..Ne mozemo svi da zivimo u Britaniji ili Norveskoj.
Ove cene u Planetbiku ili Capriolu su realne.Kada oni plate drzeve sve te carinske stope,to toliko izadje..
Zato da se Svi borimo da sto pre udjemo u Evropsku Uniju,a ne kao sto kazu " neki politicari",da nam bude Rusija prijatelj ili Kina..
  • 0
Passo di Gavia

#17 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 11 June 2008 - 10:10 PM

Sa vecim standardom ce doci i mogucnost kupovine novog boljeg bajsa(preko 1200-1300e npr prosecna sveXT-Reba-alu bicikla koja predstavlja arhetip dobre bicikle u nas al sam ga srocio :D )a samim tim ce kupovina inostranstvo-kradeno pasti.Cene u Planetu nisu nikako realne,u Capriolu je vec druga prica ali ne za sve(govorim o delovima) [-X
  • 0

#18 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 June 2008 - 10:29 PM

Pa valjda tezimo da postujemo zakone u ovoj nazovi drzavi u kojoj zivimo.


Država ih prva ne poštuje, o čemu pričamo, pa zakoni postoje samo kad treba sprečiti nekog drugog, partijski ili korupcijski nepodobnog, da uradi nešto profitabilno. #-o Kamo sreće da se radi samo o 'uvozu' ''''polovnih''' bicikala.
  • 0

#19 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 12 June 2008 - 12:21 AM

vec ste pomenuli da napred radi swaki sa swakim jer je hod swakog menjeca isti i ista poluga koja wuce, sleduje da mora da radi na swakom sifteru,a za zadnji, shimano kad zaprnjas i sjebe ti se sajla, moz da ga bacis :) nece da vraca i da ga **es :) zato sto mi je odnos 1:2 i ti za 10mm na sifteru dobijas hod na menjacu jednak 20mm i kada ti se napravi greska u hodu na sifteru ili sajli usput ona se uveceva za duplo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dok kod srama ako imas gresku ona se ne menja jer je odnos 1:1 koliko namotas toliko i prebaci, za zadnji pricam, a napred swe je 1:1 !!!

ja sam vozio SHimano XTR za 2003.-2006. i lepo salta u odnosu na deore koji sam pre imao :)

napred xt imao i kool
kada je ram promenjen prednji menjac ne odgovara i stavljen sram X7 znate kako lepse radi od XT-a :)

sad kada sam dosao do para prodao xtr samaraljke i zadnji menjac i uzeo X0 joj kako radi :) samo jos da mogu da treniram :) simana da swuces sa 27. na 1. 2. ili 3. ili obrnuto na prevojima, ima da polomis swe :) ovo samo okrenes

sad sam promenio i pogon, umesto xt ht2 sad je FSA team issue, znate li koliko lepse penje lanac nego simano, a simano se hvali onim zubicima sto penju, kod mene se nisu lepo pokazali...ne radi to lose ali uvek ima nesto bolje, nisam probao XTR pogon kako radi, ali kad isprobam recicu da li je on nesto napredniji, sigurno da jeste


TWIST shifteri sramovi su meni vrh, bio sam primljen na XTR samaraljke ali ovo kako swlaci i penje....za nove xtr ne znam po koliko moze da spusta i penje, ali ove ako pazis paralelno da ispomeras lanac kao iz katapulta na startu mozes da budes...


ja preporucujem neke sram twist, najjeftiniji a sljaka kao zmaj :)

deore mehanizam je mnogooooo slabiji od lx-x lx i xt su blizu ista geometrija swega samo je xt skuplji jer je laksi, mada swe isto radi, ima razlike u samaraljkama ali swe prelazi isto...

ja pre preporucujem LX jer moze sigurno da izdrzi kao xt

ako ga rekreativno koristis i odrzavas propisno ima 10 godina da te sluzi, dok deore je mnogo osetljiv, mislim osetljiviji, kadet Glisic ima Deore taj moj od pre 2 godine , dosta trenira i lepo ga sluzi, ali je on osetljiv, da on to ne pazi kako pazi ne bi izdrzalo, isto iz GM-a masters Vasovic vozi LX siftere i radi kao sat i to bas trenira, znaci kada pazis isto moze da se iskoristi kao xtr, samo sto xtr je eXTRa light i ima neke vise funkcije, novo je i ojacano, ali kako ojacaju xtr-a ojacaju i xt i lx

znaci sto se tice opterecenja i faktora u proracunavanju delova swe je to slicno, samo je razlika u stanjivanju i upotrebi laksih materijala zbog takmicenja...


eto napisah roman :))
  • 0
GO RIDE!!!!

#20 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 12 June 2008 - 06:31 AM

Ne znam ali kod mene je ili deore ili xt ... xtr mi ne pada napamet...On je s oprostenjem za kurcenje! za one ko ne voli da da velike pare on ce da kupi deore a ko oce nesto dosta bolje on ce da uzme xt a ako oces da se puvas onda uzmes xtr... Xt je za mene vrh ne korsitim samaraljke koristim deore siftere i meni rade super nemam problema. morao sam da ih stavim jer sam imao integrisane xt . pa kad sam uzo rucice za disk morao sam i siftere da menjam...Tako da deore mi vrsi poso za sad.I za neki dan mi stize pogon xt za 2008 tako da javicu vam kako ide ! posto e ovaj specialized nesra!
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika