Jump to content


Fotografije

Blatobran, Štitnici etc...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
59 odgovora na ovu temu

#41 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 March 2015 - 10:51 AM

E to, a gde ima da se kupi juvidur u boji, posto sam ja nasao samo providan, mat, i beli, a hteo sam crni ili plavi? Ili ako zna neko naziv za neki pvc materijal za one plasticne fascikle ili slicno pa da potrazim na netu.
  • 0

#42 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 03 March 2015 - 11:06 AM

Originalni Ass Savers je debljine 1mm ( - 10% jer nemam subler kod sebe) i ima perforaciju na mestima gde se savija. 

Video sam jedan koji je rucno pravljen ...


  • 0

#43 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 03 March 2015 - 11:45 AM

E to, a gde ima da se kupi juvidur u boji, posto sam ja nasao samo providan, mat, i beli, a hteo sam crni ili plavi? Ili ako zna neko naziv za neki pvc materijal za one plasticne fascikle ili slicno pa da potrazim na netu.

 

Crni sam ja kupio u, hm, pa valjda se zove sitotehna ili vec tako nešto, u Savamali,

a sad je radnja preseljena u Sarajevsku, od lakta iz smera od Mostarske petlje ka gradu 50-100m sa leve strane.

 

Mislim da imaju i drugih boja, a možeš da pitaš njih za još neka mesta gde bi moglo da bude toga u prodaji.

 

PS

O'š na pivo i sunčanje isto mesto k'o juče?


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#44 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 March 2015 - 11:52 AM

Idem do mostanice, mozda u povratku....
  • 0

#45 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 March 2015 - 11:58 AM

Crni sam ja kupio u, hm, pa valjda se zove sitotehna ili vec tako nešto, u Savamali,

a sad je radnja preseljena u Sarajevsku, od lakta iz smera od Mostarske petlje ka gradu 50-100m sa leve strane.

 

Mislim da imaju i drugih boja, a možeš da pitaš njih za još neka mesta gde bi moglo da bude toga u prodaji.

 

PS

O'š na pivo i sunčanje isto mesto k'o juče?

to je ovo http://www.sitologik...id=99&Itemid=98 i od juvidura imaju samo oni providni i mat i beli, ali pitaću tamo šta imaju u boji možda se ne zove juvidur, već nekako drugačije.


  • 0

#46 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 03 March 2015 - 12:00 PM

Ево овде је колега написао од чега је правио тај блатобран,пост бр. осамнаест.

 

http://www.2bike.rs/...e-300/?p=164487


  • 0

#47 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 March 2015 - 12:03 PM

Ево овде је колега написао од чега је правио тај блатобран,пост бр. осамнаест.

 

http://www.2bike.rs/...e-300/?p=164487

n2:read n2:naughty


  • 0

#48 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 03 March 2015 - 01:55 PM

Ovaj hand made sto sam video je pravljen od velike kante za farbu (poklopac) ...funkcija je dobijena.

...o ukusima i smislu za estetiku nikada ne treba raspravljati


  • 0

#49 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 March 2015 - 08:54 PM

A sto to pravite kad blatobrani novi kostaju 300-400din?


  • 0

#50 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 March 2015 - 09:37 PM

Meni ne treba ass saver to sam kupio, dobra stvar, meni treba onaj drugi za mtb za prednju vilu a taj nisam video da ima da se pazari, ako neko zna gde ima kod nas neka prosledi adresu....
  • 0

#51 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 03 March 2015 - 10:25 PM

Moja vam je preporuka da nabavite neku jeftinu plastiku ili foliju i od nje napravite par komada. Jer ako vozite po blatu, kad tad će se zalepiti neka grana i uništiti blatobran. Napravio sam par komada i samo menjam kad se polome. Ako se vozate po suvom onda su manje šanse da se tako nešto desi.


  • 0

#52 Eagle1

Eagle1
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 05 March 2015 - 07:32 PM

A sto to pravite kad blatobrani novi kostaju 300-400din?

Gde se mogu kupiti? meni trebaju za tocak 28'' u ptitanju je treeking bicikla, capriolo sunrise. Inace da pitam da li moze blatobran od 26'' da ide na 28-icu ? kapiram da ce pokriti dovoljno tocka da se ne isprskam ili ne ... 


  • 0

#53 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 08 March 2015 - 02:59 AM

Gde se mogu kupiti? meni trebaju za tocak 28'' u ptitanju je treeking bicikla, capriolo sunrise. Inace da pitam da li moze blatobran od 26'' da ide na 28-icu ? kapiram da ce pokriti dovoljno tocka da se ne isprskam ili ne ... 

 

Mislim da nije stvar u tome da li će pokriti dovoljno točka već da li će dodirivati točak na zadnjem delu jer se blatobran za 26'' zatvara pod manjim uglom od 28''.


  • 0

#54 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 June 2017 - 01:03 PM

http://planetbike.rs...-ZEFAL-M/22991/

 

Imam ovo ali ništa ne valja, ima li kod nas još nekih takvih ass saver drumskih tipova blatobrana da se nađu? Da su iz jednog dela i da čvrsto stoje tj drže oblik. A ne kao onaj Zefal što se savija na pola pa izgubi formu i onda visi onako jadno, mlatara i ničemu ne služi. Jeste to cool na papiru da možeš da ga presaviješ pa spakuješ pod sedište, negde sam naleteo da navodno može upaljačem da se podgreje plastika na tom spoju da povrati čvrstinu... to je pomoglo samo prvi put, više ne. Bolje da je iz jednog komada pa makar ga nosio u džepu ili na biciklu na 35 stepeni i suncu.


  • 0

#55 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 30 October 2019 - 12:09 PM

Jel savijao neko SKS blatobrne koji su alu-pvc? Ne nalazim 26' blatobrane koji mi odgovaraju, da su dovoljno siroki, da na kraju blatobrana imaju plasticno/gumeno prosirenje, da su dugacki da obuhvate ceo tocak...

Trebaju mi ili dva zadnja ili zadnji i dva prednja, pa bih mozda probao sa nekim 28' i da ih savijem da budu blize tocku tj da isprate oblik 26' tocka, ako ne nadjem 26' koji mi odgovaraju. Ovih SKS ima po oglasima relativno jeftino u odnosu na cene po radnjama, ako ne racunam da kostaju slicno kao da ih kupujem nove u inostranstvu. Na primer ovako nesto (ne mora konkretan oglas, prvi na koji sam naisao):

https://www.2bike.rs...28#.Xbl75WYo9EY

 

Predpostavljam da su dovoljno fleksibilni da se saviju i fiksiraju, samo ne znam kakav je materijal - da li je krt tj da li ce posle nekog vremena tako savijen/napregnut da pukne.

 

Ili ako imate predlog za neke slicne ovim modelima? Moze i na porucivanje, u medjuvremenu cu se snaci sa nekim jeftinim sa oglasa za prvu pomoc.

https://www.axiomgea...r-360-fr-mtb26/

https://www.planetbi...-26-x-60mm.html


  • 0

#56 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 30 October 2019 - 12:26 PM

Ne mogu plasticni da se savijaju, nece se ravnomerno saviti vec ce se na jednom uskom delu presaviti i izgubiti oblik polukruga.

(link)


  • 0

#57 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 30 October 2019 - 12:38 PM

Ne mislim na skroz plasticne - ako su na ovim SKS sami lukovi plasticni skroz onda mi je jasno, utripovao sam da je neki hibridni materijal. Verovatno sa alu u nazivu oznacavaju nosace ili tako nesto.

Pogledacu i aliexpress, al moram da nadjem neko resenje da najkasnije za vikend stavim blatobrane, kakve god, samo da obuhvataju ceo tocak i napred i nazad, bez toga su mi neupotrebljivi. Cak i na obicnom bajsu su mi kratki prednji blatobrani polu-upotrebljivi, kamoli na rekumbentu sa pogonom napred.
  • 0

#58 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 October 2019 - 02:32 PM

Zadnji blatobran mora da ima 4 tacke oslonca,zbog suspenzije da sto bolje drzi da ne landara,bar je tako kod mene.Pogledaj tu kod zadnjeg amortizera da li ima gde da se ucvrsti blatobran, i normalno jos 3para zica 


  • 0

#59 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 30 October 2019 - 03:13 PM



Ne mislim na skroz plasticne - ako su na ovim SKS sami lukovi plasticni skroz onda mi je jasno, utripovao sam da je neki hibridni materijal. Verovatno sa alu u nazivu oznacavaju nosace ili tako nesto.

Jeste hibridni materijal, sendvič plastike i deblje alu folije. U suštini se ponaša isto kao plastika što se tiče savijanja, samo je možda malo žilaviji dugoročno. I dalje bih očekivao da pukne posle nekog vremena čak i ako bi uspeo da ga saviješ u odgovarajući oblik.
  • 0

#60 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 30 October 2019 - 03:20 PM

To me zanimalo, hvala!
Znaci jedino preostaje klasican celicni ako hocu da savijam, ostalo mora po meri tocka.

@mirek200
Slazem se, zato ni ne gledam ove najjeftinije sa jednom tackom oslonca, iskljcivo ove sto imaju 3-4. Ima profil mali kod amotizera i mesta na kacenje na zadnjoj viljusci tako da ce tu biti ok. Veci je problem za pogonski tocak, deo blize pogonu nema predvidjeno mesto za kacenje, tu cu morati nesto da pravim da bi se usrafilo u rupe blizu pogona/ispod mesta za kacenje menjaca.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika