Jump to content


Fotografije

Chain Reaction Cycles


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
57 odgovora na ovu temu

#1 NikolaKg123

NikolaKg123
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 10 December 2013 - 08:49 AM

Da li neko moze da mi objasni kako mogu da narucim neke delove preko Chain Reaction Cycles i kolika je postarina?
  • 0

#2 TaZ

TaZ
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 10 December 2013 - 10:58 AM

Poštarina:
http://www.chainreac... ... foPage.jsp

Plaćanje:

na dnu naslovnice sve kartice koje primaju.....
  • 0

#3 NikolaKg123

NikolaKg123
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 10 December 2013 - 11:21 AM

Hvala :D
  • 0

#4 juventino

juventino
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • LocationZaječar

Postavljeno 10 December 2013 - 12:42 PM

Moje iskustvo sa CRCa: roba 65 evra, transport 30 evra, sa našom carinom, špedicijom i porezima sve ukupno oko 170-180 evra! Roba je stigla za oko nedelju dana.
  • 1
.

#5 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 10 December 2013 - 01:11 PM

Moje iskustvo sa CRCa: roba 65 evra, transport 30 evra, sa našom carinom, špedicijom i porezima sve ukupno oko 170-180 evra! Roba je stigla za oko nedelju dana.


Jel si to placao dodnatnu postarinu za brzu postu?

Nikada vise od 12 eur nije bila postarina. I sada su smanjili na 6 eur, i besplatna postarina za robu preko 100 eur.

Obisno stigne za nedelju dana, mada kada su bili praznici trebalo je 4 nedelje.

U proseku racunaj da je 32% dodatno na cenu posilje bez postarine.
  • 0

ಠ_ಠ


#6 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 10 December 2013 - 01:24 PM

Sta tacno predstavlja spedicija u ovom slucaju? Jer ako ja dobro racunam, samo to te kostalo preko 50e, jer carina i porez kad se obracunaju na 95e, izadje sve 125e.
  • 0

#7 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 December 2013 - 02:15 PM

Moje iskustvo sa CRCa: roba 65 evra, transport 30 evra, sa našom carinom, špedicijom i porezima sve ukupno oko 170-180 evra! Roba je stigla za oko nedelju dana.


Ako možeš pojasni: roba 65E, transport 30E = dakle oko 100-tke. Šta je ovo ostalo što izadje 70-80E???
Ako je roba 65E da li se isplati dati još 100-110E na sve opstalo???
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#8 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 10 December 2013 - 02:31 PM

Da uskočim ko padobranac. :D

Proveravajte cene i na Bike Discount-u. Nešto se zadesi da je drastično jeftinije nego na CRC-u.

Inače čekam jednu viljušku na CRC-u i već tri puta su pomerali datum kad će je imati na stanju.
  • 0

#9 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 10 December 2013 - 02:34 PM

Da uskočim ko padobranac. :D

Proveravajte cene i na Bike Discount-u. Nešto se zadesi da je drastično jeftinije nego na CRC-u.

Inače čekam jednu viljušku na CRC-u i već tri puta su pomerali datum kad će je imati na stanju.


Isto vazi i za bike-components.de
i za bike24.de
  • 0

ಠ_ಠ


#10 juventino

juventino
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • LocationZaječar

Postavljeno 10 December 2013 - 03:20 PM

Moje iskustvo sa CRCa: roba 65 evra, transport 30 evra, sa našom carinom, špedicijom i porezima sve ukupno oko 170-180 evra! Roba je stigla za oko nedelju dana.


Jel si to placao dodnatnu postarinu za brzu postu?

Nikada vise od 12 eur nije bila postarina. I sada su smanjili na 6 eur, i besplatna postarina za robu preko 100 eur.

Obisno stigne za nedelju dana, mada kada su bili praznici trebalo je 4 nedelje.

U proseku racunaj da je 32% dodatno na cenu posilje bez postarine.


Transport od grada CRCa iz Velike Britanije do Beograda UPSom je bio 30 evra a transport AKSom od Beograda do Zaječara je bio besplatan. Ne znam da li se nešto promenilo u politici CRCa od tada niti me zanima zato što neću više da dozvolim našim mangupima da prave budalu od mene.

Sta tacno predstavlja spedicija u ovom slucaju? Jer ako ja dobro racunam, samo to te kostalo preko 50e, jer carina i porez kad se obracunaju na 95e, izadje sve 125e.



Moje iskustvo sa CRCa: roba 65 evra, transport 30 evra, sa našom carinom, špedicijom i porezima sve ukupno oko 170-180 evra! Roba je stigla za oko nedelju dana.


Ako možeš pojasni: roba 65E, transport 30E = dakle oko 100-tke. Šta je ovo ostalo što izadje 70-80E???
Ako je roba 65E da li se isplati dati još 100-110E na sve opstalo???


Ako se ne varam carina je bila oko 600 dinara, što je prihvatljivo, porezi i takse, iako nužno zlo opet čini mi se prihvatljivo, sve ostalo je špedicija. Naravno da se ne isplati ali ja to nisam znao.
  • 0
.

#11 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 10 December 2013 - 03:42 PM

Nešto se ne uklapa u toj računici. Biće da si tražio da ti dostave kurirskom službom, a ne redovnom poštom i da su te zbog toga odrali.

Evo šta je i kako meni naplaćeno za paket pre dve nedelje.

Stigao paket sa Bike Dicount-a.
Računica je sledeća:
vrednost paketa 21250 dinara
PDV 4677 din
carina 2126 din

Ukupno za plaćanje 6800 dinara. E sad, ja sam poštaru platio 7130 dinara i pojma nemam na šta je otišlo tih 330 dinara. Nigde ne piše.


Inače stvar koju nisam znao je da veliki Web shopovi automatski skidaju lokalni PDV kad šalju van EU. Hteo sam jedan paket da naručim na Zagreb i ispostavilo se da je razlika u konačnoj ceni jako mala i tu razliku predstavlja samo iznos naše carine, jer bi da sam paket naručio na Zagreb platio i PDV, a pošto sam ga naručio na Beograd lokalni PDV su skinuli pa sam ga platio kod nas.
  • 0

#12 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4579 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 December 2013 - 05:12 PM

Nešto se ne uklapa u toj računici. Biće da si tražio da ti dostave kurirskom službom, a ne redovnom poštom i da su te zbog toga odrali.

Evo šta je i kako meni naplaćeno za paket pre dve nedelje.

Stigao paket sa Bike Dicount-a.
Računica je sledeća:
vrednost paketa 21250 dinara
PDV 4677 din
carina 2126 din

Ukupno za plaćanje 6800 dinara. E sad, ja sam poštaru platio 7130 dinara i pojma nemam na šta je otišlo tih 330 dinara. Nigde ne piše.


Inače stvar koju nisam znao je da veliki Web shopovi automatski skidaju lokalni PDV kad šalju van EU. Hteo sam jedan paket da naručim na Zagreb i ispostavilo se da je razlika u konačnoj ceni jako mala i tu razliku predstavlja samo iznos naše carine, jer bi da sam paket naručio na Zagreb platio i PDV, a pošto sam ga naručio na Beograd lokalni PDV su skinuli pa sam ga platio kod nas.

Ne znam za druge sajtove, ali kad na bike-discount-u podesiš na Srbija, automatski prikazuje cene bez pdv-a...
  • 0

#13 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 10 December 2013 - 06:44 PM

Tačno. Mislim da je i na CRC-u isto tako.
  • 0

#14 juventino

juventino
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • LocationZaječar

Postavljeno 10 December 2013 - 07:43 PM

Ako se ne varam nije bilo nekih opcija kod naručivanja, transport do Srbije UPSom i to je to. Čini mi se da je problem ispao zbog cene koja je bila veća od 20 evra ili dolara, pa samim tim komponenta nije oslobođena carine.
  • 0
.

#15 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 10 December 2013 - 08:05 PM

Negde grešiš.

CRC ti prodaje robu po ceni koju ti vidiš i ta cifra zajedno sa troškovima transporta predstavlja osnovicu za carinjenje. Nek je cena robe i transporta 100€ zbog lakšeg računanja.
Na 100€ Srbija ti zaračunava 10% carine i dolazimo do 110€. Tih 110€ je osnovica na koju se naplaćuje PDV od 20%.
Dakle 110€ + 22€ PDV-a = 132€ Na to dodaj nešto sitno za otvaranje paketa i sl.

Napisano je najgora solucija. Bolja je da ti naplate samo porez jer je vrednost robe manja od 50€, a najbolja je da ti ne naplate nikakve dažbine jer im se učinilo da je nešto sitno i bezznačajno pa ih je mrzelo da otvaraju.

Sva tri navedena scenarija su mi se desila više puta u poslednjih dva meseca.

A šta si ti platio je meni potpuno nejasno, ali to nema veze sa redovnim tokom stvari.
  • 0

#16 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 10 December 2013 - 09:55 PM

Jel si to placao dodnatnu postarinu za brzu postu?
Nikada vise od 12 eur nije bila postarina...


nisam bas siguran...mozda tebi, ali ne mora da znaci i svakom
jer cena postarine zavisi od vise faktora
tezine robe (poruci 3 lanca i 3 kasete), gabarita robe (obruci, tockovi i ramovi) ali i vrednosti (CRC obavezno osigurava posiljke i za to postoje odredjeni vrednosni razredi a to "prefakturisu" kupcu u sklopu postarine) ali je generalno uvek transparentno vidljiva.

...I sada su smanjili na 6 eur, i besplatna postarina za robu preko 100 eur


Od kada, msm, do kada, da li znas? Da li to vazi i za Srbiju?
Pitam posto se nikad, bas zbog iznosa postarine, nisam usudio da direktno porucim :(
Uvek skupim za free shipping i odlozim dok neko od preko ne dolazi vamo,
Deda Mraz, Bozic Bata ili Uskrsnji Zeka ili slicno :)

Moje iskustvo sa CRCa: roba 65 evra, transport 30 evra, sa našom carinom, špedicijom i porezima sve ukupno oko 170-180 evra! Roba je stigla za oko nedelju dana.


za mene bi to bilo veoma neprijatno iskustvo :(
  • 0

#17 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 10 December 2013 - 10:00 PM

[Od kada, msm, do kada, da li znas? Da li to vazi i za Srbiju?
Pitam posto se nikad, bas zbog iznosa postarine, nisam usudio da direktno porucim :(
Uvek skupim za free shipping i odlozim dok neko od preko ne dolazi vamo,
Deda Mraz, Bozic Bata ili Uskrsnji Zeka ili slicno :)


Ne znam od kada je ovako kako je napisano, ali trenutno je sigurno tako. Čim pristupiš CRC-u on te prepozna da si iz Srbije i kad nešto ubaciš u korpu pokaže ti cenu robe i cenu transporta uz koju piše da se odnosi za Srbiju.

U poslednjih 20-ak dana su imali i dve akcije. Prva je bila desplatan kod za vaučer u iznosu od 10 ili 20% što je zavisili od vrednosti naručene robe, a drugi put je bilo 10 ili 20€, opet u zavisnosti od iznosa robe.
  • 0

#18 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 10 December 2013 - 10:12 PM

Jel si to placao dodnatnu postarinu za brzu postu?
Nikada vise od 12 eur nije bila postarina...


nisam bas siguran...mozda tebi, ali ne mora da znaci i svakom
jer cena postarine zavisi od vise faktora
tezine robe (poruci 3 lanca i 3 kasete), gabarita robe (obruci, tockovi i ramovi) ali i vrednosti (CRC obavezno osigurava posiljke i za to postoje odredjeni vrednosni razredi a to "prefakturisu" kupcu u sklopu postarine) ali je generalno uvek transparentno vidljiva.

...I sada su smanjili na 6 eur, i besplatna postarina za robu preko 100 eur


Od kada, msm, do kada, da li znas? Da li to vazi i za Srbiju?
Pitam posto se nikad, bas zbog iznosa postarine, nisam usudio da direktno porucim :(
Uvek skupim za free shipping i odlozim dok neko od preko ne dolazi vamo,
Deda Mraz, Bozic Bata ili Uskrsnji Zeka ili slicno :)

Moje iskustvo sa CRCa: roba 65 evra, transport 30 evra, sa našom carinom, špedicijom i porezima sve ukupno oko 170-180 evra! Roba je stigla za oko nedelju dana.


za mene bi to bilo veoma neprijatno iskustvo :(


1000%

od promene zakona da se porez placa na sve, narucivao sam volan koji je kostao 23 eur bez poreza, naplacena je 7 eur postarina i porez je zaracunat na 23eur bez postarine.
Posto je volan van gabarina male posilje (max ronla od 70cm, znam jer sam narucivao pre stvari preko Royal maila sa pinkbike-a) tj, sirok je 80cm paket, paket je slan parcelforce-om i ista je postarina ispala.

Na to mislim da je naplacena postarina i otvaranje oko 700 din manje vise.
Pre promene zakona sam narucivao gomilu stvari i sve sto je bilo ispod 50eur bez postarine nisu nista naplacivali. (primer je bio sto sam narucio stitnike za kolena od 49 eur i samo su stigli i pokupio u posti) Inace jedmo mi se i zagubila posilja pa mi je CRC opet poslao isti artikl, tako da i za to izlaze u susret.

E sada, posto CRC fakturise postarinu na razlicitoj fakturi od racuna oni uracunavaju porez i carinu samo na cenu, a npr. bike-components fakturise na istom racunu, tj. kao stavku racuna i zato naplacuju na cenu sa postarinom.
  • 0

ಠ_ಠ


#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 December 2013 - 08:02 PM

1000%

od promene zakona da se porez placa na sve


Da korigujem, od primene zakona. On je isti par godina unazad, ali je do skora lezao kao mrtvo slovo na papiru. :wink:

Inace, ne znam jeste li primetili, ali drugi najpoznatiji sajt Wiggle, vise ne salje robu za Srbiju. Od kad je su paketi poceli da se gube i leze po nasoj zemlji.
  • 0

#20 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 18 December 2013 - 08:47 AM


1000%

od promene zakona da se porez placa na sve


Da korigujem, od primene zakona. On je isti par godina unazad, ali je do skora lezao kao mrtvo slovo na papiru. :wink:

Inace, ne znam jeste li primetili, ali drugi najpoznatiji sajt Wiggle, vise ne salje robu za Srbiju. Od kad je su paketi poceli da se gube i leze po nasoj zemlji.


Zar nije pre bilo deo zakona da posiljke do 50 eur od strane pravnih lica ne podlezu carini i porezu i da posiljke do 70 eur od strane fizickih lica isto.
  • 0

ಠ_ಠ





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika