Jump to content


Fotografije

potreban savet, tetiva sve cesce boli..


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
26 odgovora na ovu temu

#21 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 17 November 2013 - 04:23 PM


Vrlo grubo receno, meka tkiva se hlade, a jedino se kosti greju.

Nemam razloga da ti ne verujem posto ocigledno znas o tome vise nego mi ostali smrtnici :) ali mi nije jasno zasto me onda ta povredjena tetiva boli iz cista mira kada je napolju hladno a kada je zagrejem bol prestane i mogu mnogo vise da pokrenem stopalo?


Godine, moj Zare, godine. Muči nas krštenica. :D

Ne. To se zove iskustvo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
  • 0
.

#22 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 17 November 2013 - 06:02 PM

@lengenda
A ja se zadnjih 10 meseci zbog druge povrede istezem. Znaci svako jutro vezbe, izmedju ostalog istezanje, i uvek nakon voznje (pomalo i za vreme voznje) istezanje. Bas sam kurate srece kad sam i pored svega toga uspeo da zeznem tetivu :)

Inace je i meni uvek sve bolje (sto se misica/kostiju tice) kad je vruce, kad je hladno sve mi se stegne i napravim samo jos gore. Ne mislim na kreme i slicno vec temperaturu. Svejedno, hvala na objasnjenju, sad mi je jasnija razlika. :)
  • 0

#23 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 17 November 2013 - 06:24 PM

...Sve dok nisam prvo dobro odmorio pa poceo lagana istezanja i jos laganije vezbanje pa postepeno pojacavao istezanje i opterecenje nisam se resio bede. I sada povremeno osetim da me zacne cisto da se ne zaboravim :).

Moja preporuka bi bila da za kratko (2 nedelje )batalis voznju i svaki dan po malo vezbas i istezes nogu...


maa odmoricu nije problem, ali psiha me ubi, sve u fazonu samo lencari pa kad sednes na bajs ima places.. pa krenem malo teretanu cisto da noge imaju bilo kakvu vezbu.. ali izgleda da cu morati da se iskuliram neko vreme od svega..
verovatno i drugi imaju strah od gubitka neke forme, mene psiha ubija sa proleca kad krenem proverene deonice a vremena slabija..

mada se tesim, kazu da se forma stice godinama i ne gubi se tako lako...

odoh na odmor :? (a istezanje cu da ubacim to ceo zivot kroz sport pricaju da je mnogo bitno kako pre tako i posle)
  • 0

#24 Borg

Borg
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 17 November 2013 - 07:43 PM

Imao sam slican problem sa tetivom. Naravno ja vozim rekreativno ali za nekog ko nije pripremljen sasvim je ocekivano da mu se pojavi povreda.

Elem, 6 meseci sam imao neverovatnih problema sa bolom tetive u desnoj nozi. Bol je bio najjaci iza kolena ali se prostirao celom duzinom od kuka, preko lista na nozi do pete i celog stopala. Kod mene za takve stvari lekar otpada kao opcija.. :oops: Jedno vece sam leskario i gledao tv, pocelo je jako da me boli. Setim se da imam elektricni masazer u kuci. Ovakav..

Postavljena slika

Nakon polasatne masaze osetio sam da mi bol prolazi i da mi jako prija. Iz dana u dan (jedno 10 dana) svako vece masirao sam se sa ovim masazerom. Bol je prestao i evo ima vec godinu dana kako mi se bol ne vraca..

Ne kazem da ce ovo tebi pomoci ali sigurno nece da skodi. [-X
  • 0

#25 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 June 2016 - 05:32 PM

Kada bole tetive kolena treba jacati kvadriceps, jer tetive preuzimaju napor posto kvadriceps ne moze sve sam. 

Ne bih se slozio sa ovim, ja imam prilicno jak kvadriceps pa opet imam problema sa kolenima.

 

Hm, meni su rekli da bas treba da mazem kreme tj masti koje greju tj pospesuju prokrvljenost te regije, naglasivsi da ne uzimam te sto hlade. 

Mast koja greje - pre voznje/treninga, mast koja hladi - posle.


  • 0

#26 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 June 2016 - 09:51 PM

Ne bih se slozio sa ovim, ja imam prilicno jak kvadriceps pa opet imam problema sa kolenima.

Mast koja greje - pre voznje/treninga, mast koja hladi - posle.

E ako si mu objasnio, pa makar i posle tri godine...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#27 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 June 2016 - 10:39 PM

Ocekivao sam da ce se naci neko ko ce prokomentarisati ovako nesto. Napisao sam to radi onih koji zalutaju ovde slucajno ili namerno, citajuci i trazeci neke informacije.


  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika